Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zmywarki to nie mam jak przetestować ale zawsze mogę bęben w pralce wywoskować aby pranie się szybciej kręciło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać...a miejsce dla myślących inaczej w zamkniętym obiekcie szybko się znajdzie  :63:  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o pralkę to ja do proszku albo do płynu do płukania dodałbym Militeca. Usprwni pompę, ograniczy tarcie i pralka będzie jak nowa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ubranie nie bedzie się tak wycierało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno mogłem te kulasy co mam w oponach  ,po namaczać w Militecu na całą noc i dopiero pchać w zawory to by szybciej się turlały w środku i szybciej wyważały mi koła  trudno następnym razem namoczę na całą noc :whistle:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlasnie testuje nowe produkty:

 

 

Fusso Coat Dark  - sealant 

i do szyb i dachu  B)

Ultra Glaco Rain repellent

 

testowal ktos to moze ?


(dwa tygodnie)

https://www.youtube.com/watch?v=b0xt64vPP1w

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywalem collinite 845 i miom zdaniem nie ma roznicy w tym jak splywa woda, roznica powinna byc w tym jak dlugo lakier bedzie zabezpieczony

 

co do splywania wody to lepiej jest po Turtle Nano WAX :icecream:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okolo dwa tygodnie pewnie zabiore sie za woskowanie auta.

OK. Polozona warstwa wosku spelnia pewna funkcje ochronna dla lakieru. Ale uczac sie woskowania :) zaobserwowalem na szybie w domu :), ze woskowanie nie jest praktyczne jesli chodzi o utrzymanie czystosci. Mala kropla sobie bez problemu splynie z samochodu, lub po prostu szybko wyparuje. Natomaist duza kropla juz tak latwo nie splywa, a jak w koncu wyparuje to pozostaje brudna namierzchnia. Czy zaobserwowaliscie, zeby woskowany samochod szybciej sie brudzil niz nie woskowany- zwlaszcza w porze deszczowej?

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym wlasnie to polega wax i sealant to dwie rozne rzeczy 

mowiac inaczej wax jest zeby kolor byl bardziej nasycony/swiecacy natomiast sealant jest zeby lakier zabezpieczyc i zeby sie brod nie trzymal na sealant mozna pozozyc wax 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy moje obserwacje co do latwiejszego brudzenia sie samochodu z nalozonym woskiem sa prawidlowe? Czy to co obserwuje na szybie w domu ma przelozenie na samochod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ale masz zabezpieczony lakier ,a brud się nie wżera w lakier!!!

A jak się zabrudzi to ciach na Kerchera i brudu nima :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woskowanie i zabezpieczanie lakieru ma na celu zabezpieczenie lakieru i lepszy wyglad 

 

jezeli samochod jest dobrze "nawoskowany" nie powinien sie czesciej brudzic - wrecz przeciwnie tym samym powinien byc latwiejszy w utrzymaniu czystosci 

 

"gregson" pamietac musisz iz powierzchnia szyby jest innej struktory niz powierzchnia lakieru samochodu wiec na samochodzie bedzie to wygladac inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże stosować tego na delikatnym lakierze QQ, bo więcej szkód narobisz niż pożytku.

Jednocześnie nie wiem co polecić. :D Jednakże wszelakich past typu TEMPO maniacy od kosmetyki aut na pewno nie polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto używa tego specyfiku K2 do usuwania rys z karoserii, tych past stosowali nawet nasi dziadkowie, nazywała się tempo, teraz turbo :) Nasz klimat i drogi, a już jazda na podmiejskich drózkach zniechęca do intensywnej pracy nad własnym autem :)

A co chcesz tym robić? Jeśli masz drobne ryski to wybierz jakiś swirl remover, najlepiej delikatny.

Edytowane przez myszorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla G3 - dobra do usuwania drobnych rys (mozna dostac z aplikatorem) po niej wosk i jest ok 

powinna byc dostepna w mieszalniach  :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś kiedyś widziałem chyba nissanowskie, stołeczek - krzesełko chyba składane, niby mały nie jestem ale dach będzie ciężko umyć z ziemi:) oraz obsługiwać boxa dachowego - czego używanie jako podstawki bo raczej z ziemi jest ciężko i niewygodnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile do mycia pod domkiem na pewno to przy wyjeździe gdzieś dalej do obsługi boxa - mebel w bagażniku:)

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej jest uzywac do tego tylnego kola lub progow w drzwiach ?

co bedzie jak ci sie stoleczek/krzeselko, taboret obsunie i na dzwiach pamiatka zostanie  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...