Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

O pielęgnacji aut


myszorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Woskowanie okien w domu, to już chyba takie trochę zboczenie. :D

Ale jak już robicie próby na różnych ciekawych elementach wyposażenia gospodarstwa domowego, to proponuję nawoskować wnętrze muszli klozetowej. Podejrzewam, że po takim zabiegu nie będzie potrzeby spłukiwania wody. :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson ale za***isty w nakładaniu i polerowaniu ten 845 nie  :)

Tym woskiem pracować to przyjemność a nie mordęga !

Colins ja w domu mam nawoskowane -lustra,,TV,laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakiś kineskop-Panas :D , bo nie wyobrażam sobie pastować matrycy w tych nowych, dużych, delikatnych zabawkach.

Sam mam Panasa i strach jego ekran najdelikatniejszą mikrofibrą dotknąć. A co dopiero pastować. :blink:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysła to masz jak Ferdek Kiepski :laie_67:

A za pedantami "nie zdążysz" ...

Teraz i ja nie wiem czy mam auto woskować czy okna na święta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem - plazma.

Plazma rzeczywiście ma szybę więc można pokusić się o taki zabieg (tylko po co?).

Natomiast matryce nowych "ledowców" są tak delikatne, że ja nie ryzykowałbym takiego eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskować tv..... Edek - nagroda Nobla .... choć prędzej Darwina Ci się należy ;)

W głębi serca , to ja mam nadzieję ,że Ty robisz sobie z nas żarty ....

i tego będę się trzymać.....aby nie zwątpić w ludzkość i jej  inteligencję.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona kinoman domowy to jej zrobiłem na glanc pomada mucha nie siada bo spada  :D

Skyller ja nie żartuje ja nawet szkiełka w zegarkach woskuje takie moje woskowe spaczenie.

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie same fele.

Może jutro wyciągnę myjkę i zrobię porządne mycie po zimie, łączenie z podwoziem. Chociaż nie wiem, czy jest sens kiedy jeszcze tyle pozimowego syfu na ulicach. Wystarczy, że spadnie deszcz i ponownie masz sól na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregson ale za***isty w nakładaniu i polerowaniu ten 845 nie  :)

Tym woskiem pracować to przyjemność a nie mordęga !

Colins ja w domu mam nawoskowane -lustra,,TV,laptop.

Jesli chodzi o nakladanie i polerowanie to Coll 845 to  bajka. Zero problemow z rozprowadzeniem i bez problemu sie poleruje, nawet zwykla fibra dokladana w zestawie z pasta wystarcza.

Naprawde nie spodziewalem sie, ze nawoskowanie bedzie takie latwe i szybkie. Za miesiac nawoskuje sobie samochod jak do domu wroce.

 

Po pastowaniu, przed polerowaniem:

20150320_151717_rot.jpg

Po pierwszym deszczu:

20150321_194415.jpg

Na pastowanej czesci (prawa czesc okna) widoczne duze krople, ktore jednak ze wzgledu na nachylone okno nie splywaja.

Nastepnego dnia po wyschnieciu zauwazylem, ze:

czesc woskowana jest strasznie brudna. Spowodowane to jest tym, ze kurz i brud zawarty w wodzie deszczowej pozostal na szybie - duze krople nie zsuwaly sie z szyby tylko wyparowaly.

Wynika z tego, ze na oknach polaciowych woskowanie  nie jest dobrym rozwiazaniem.

 

Ktos wie jak usunac wosk z szyby? Mokra szmatka i ciepla woda wystarczy?

 

Pozostaly mi jeszcze dwie szyby -pionowe -wiec z nich bez problemu powinna woda splywac, ale, ze sa one pod daszkiem balkonowym wiec i deszczu pada na nie nie wiele ale ciekaw jestem jak sie bedzie brud i kurz na nich trzymal, ale to potrzeba troche wiecej czasu.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Wasze rozterki z tym tematem...pucować,czy nie pucować ,oto jest pytanie,to widzę,że w tej kwestii często zapędzacie się w kozi róg.Nie wiem,czy czasami nie ulegacie sugestiom innych,ale jakby Wasze małżonki i dziewczyny to czytały,to wierzcie mi mielibyście prze****e w domu.Z takimi pokładami inwencji,ochoty...panowie święta za pasem,więc wykorzystajcie tą werwę w inny sposób.Wobec nieokiełznanego rozpasania w formie pucowania,wnoszę ,że robicie krzywdę sobie i po części swoim samochodom :D Jakżeż łatwo popaść we frustrację,bo smugi od wosku zostana,bo woda nie spływa jak należy,bo felgi po woskowaniu a breja na drodze...Żal mi Was, z tym sarkastycznym pozdrowieniem kłaniam sie nisko,czując,że zbliża się burza :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będę pierwszy. :devil:

I kto to mówi? Człowiek, któremu oryginalny kijek do podpierania maski był za sztywny więc spędzał w garażu dnie całe tylko po to, by maskę giętkim kijem podeprzeć. :wow::D;)

Jednocześnie śmiem stwierdzić, że piszesz kłamstwa, bo kłaniać się drogi Jacku nisko nam nie możesz, gdyż dopiero co żaliłeś się iż kręgosłup masz za sztywny. :D  ;)

Teraz ja czekam na burzę, a nawet Grzmota. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix

Szekspira nie cytuję ale ten temat rozczytuję tak :  pucować   :drivingauto:       czy picować ... - oto jest pytanie ... ;)

 Jacko

Tak czytając nie mam już  rozterek :D

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby Wasze małżonki i dziewczyny to czytały,to wierzcie mi mielibyście prze****e w domu.Z takimi pokładami inwencji,ochoty...panowie święta za pasem,więc wykorzystajcie tą werwę w inny sposób. :D

Nie mogę kochany, mam alergię na kurz i roztocza. Trzepanie dywanów i inne porządki to mordęga.

Ale samochody pucować, pucować i jeszcze raz pucować mogę i lubię.

Edytowane przez myszorek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...