Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu i do tej Mazdy która nie zachwyca i nie porywa np. ser Colinsa to dla mnie ma to co w samochodzie przynajmniej dla mnie najważniejsze - silnik 2,5 litra bez doładowania i skrzynię automat - wnętrze - mi się osobiście podoba tak samo jak w QQ chociaż Mazda 6 2017 rok ma bardziej nowoczesne - choćby przyciski do ogrzewania foteli nowoczesne a nie jak w QQ jak sprzed 20 lat ( i z tego co widziałem to QQ J11 po lifcie dalej ma te same przyciski )

A obecny QQ - cóż - mi się podoba , jeździ się fajnie, silnik dynamiczny i ekonomiczny i gdyby nie ta kontrolka to ideał ale.... a jak wiadomo wszystko co przed ale nie ma znaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafiros bardzo dobry wybór jeżdżę mazdą od ok 3 miechów no muszę powiedzieć że  jak dla mnie  kosmos wykończenie  itp jak na razie jestem zadowolony i jeśli ci się podoba to warto brać chyba że jeszcze wziąć pod uwagę kia sportage chyba że już suwy cię nie interesują ?bo tu mogę coś podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 chyba że jeszcze wziąć pod uwagę kia sportage 

Około trzech tygodni temu na onecie był ranking najbardziej awaryjnych samochodów i w/w kijanka zajęła w nim 1 miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około trzech tygodni temu na onecie był ranking najbardziej awaryjnych samochodów i w/w kijanka zajęła w nim 1 miejsce

W Stanach jest w 10 najlepszych firm (bodajże na 5 miejscu) właśnie m/i za bezawaryjność, zresztą i u nas zależy kto ocenia. Ogólnie raporty te w Polsce są przedrukami z niemieckich pism, jakoś w GB, Australii czy za oceanem zupelnie co innego. Tu tylko Skoda lub ogólnie VAG wygrywa.

Jeżdżę Tucsonem czyli technologicznym bliźniakiem sportage i co prawda dopiero 3 mies. ale już wiem, że to był doskonały wybór, a wybierałem długo. Najmniejszych trzasków czy problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda wygrywa, bo ludzie ją kupują mając klapki na oczach. Obecnie nowy suw Skody pobił  rzekomo rekord zamówień,  ale to już inna bajka. Wystarczy porównać sobie wyposażenie danego auta i dla przykładu: Sportage wersja  L  za ok 90tys ma zestaw do korzystania z telefonu, kamerę cofania, felgi alu itd, gdzie nowy suw Skody od 100tys, ale to już każdego osobny wybór. Ja osobiście posiadam od ok 2 lat Sportage w bardzo bogatej wersji  i zero problemów. Serwis co dwa lata i  jak ją kupowałem to nikt nie pobił jej ceny, adekwatnie do wyposażenia i też brałem pod lupę QQ, bo chciałem suva i zależało mi na takich dodatkowych gadżetach. Uważam, że jeśli płaci się kwotę 80~ 100tys, to powinno być wszystko lub prawie i dziś jak mijam Skodę z wyższej półki (Superb itp), i widzę jak gość gada przez telefon to na twarzy mam banana.

Edytowane przez Thunder
Było najdłuższe zdanie świata ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem Koreańczyków - po prostu nie bo nie :)

Skoda - od 12 lat używam służbowych  Skód - nie wyobrażam sobie prywatnie jechać autem z kurą na kierownicy :)

SUVy - bardzo wygodne wsiadanie i wysiadanie , wygodna , wysoka pozycja za kierownicą i brak strachu przed wyższym krawężnikiem .

A co do Mazdy to rozważam 6 lub CX5 tym bardziej , że lada chwila będzie nowa - ale po głowie chodzi mi jeszcze Toyota RAV4 Hybrid i kilka innych z normalnymi silnikami bez turbinek.

Ale co tam inne modele skoro mam QQ i tylko wkurza mnie tylko ta kontrolka - mam nadzieję że usuną usterkę jeżeli w ogóle jest i jeszcze kilka lat pojeździmy obecnym QQ - mam zamiar tak jak poprzednim 5 lat - a jak dalej będzie się kontrolka włączała to się pożegnamy i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli zapali sie ta kontrolka to samochod jest calkowicie unieruchomiony? Zalozmy taka sytuacje - jade na narty np na Slowacje, zapala sie kontrolka. Samochod musi wrocic na lawecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasziek - jeżeli pali się kontrolka pomarańczowa to według ASO można jeździć , podobno nie ma to wpływu na użytkowanie auta - jeżeli zapali się kontrolka czerwona lub auto przejdzie w tryb awaryjny to bezwzględnie trzeba auto zatrzymać i wezwać lawetę - takie informację dostałem z ASO - jestem ostatnio u nich dość często - na razie tylko z kontrolką pomarańczową .

Strider co do Skody skody zgadzam się z Tobą prawie we wszystkim co piszesz oprócz tego , ze firmy kupują to co najlepiej jeździ - według mnie Skoda jeździ dość przeciętnie , fotele są tragiczne - natomiast koszty są faktycznie bardzo niskie.

I mam bardzo wielu znajomych, którzy mają Skody prywatnie - zaryzykuję nawet stwierdzenie że najwięcej moich znajomych ma właśnie Skody

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu Strid trochę się z Tobą zgadzam a trochę nie :)

Obecnie użytkuję siódmą skodę w swojej karierze w obecnej firmie - Octavia III - wszystkie skody jakie wcześniej miałem ( Fabia I , Octavia I i II, Fabia II i Rapid ) były to samochody nowe dostarczane do mnie na lawecie pod firmę - w sumie Skodami przejechałem ponad 800 tyś km i myśle , że coś mogę na ich temat powiedzieć .

Najlepszymi Skodami była Fabia I i Octavia I , reszta a zwłaszcza Rapid i Fabia II to dramat a Octavia III jest bliska dramatu - chodzi mi głownie o jakość wykończenia i użytych materiałów , fotele są niewygodnie . Jeżeli chodzi o właściwości jezdne to tu nie jest źle ale nigdy nie jeździłem oprócz Malucha autami tak podatnymi na podmuchy wiatru.

Natomiast jeżeli chodzi o VW to dla mnie jest samochód nudny ale z super fotelami, super właściwości jezdne  i jakość wykonania i materiały na bardzo wysokim poziomie -przynajmniej dla mnie .

Skody nie kupię prywatnie tak jak Koreńczyka nie bo nie , natomiast VW Passat jest w kręgu mich zainteresowań , jednak na pierwszym miejscu jest Mazda 6 lub CX 5 z 2,5 litrowym silnikiem i automatem.

I tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

Natomiast jeżeli mam powiedzieć coś o obecnym QQ to tylko ta kontrolka silnika mnie wkurza - reszta jest przez mnie akceptowana bo przed zakupem dokładnie to sobie przemyślałem i byłem zadowolony z poprzedniego QQ J10 -

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to tylko ta kontrolka to może trzeba ją czymś zakleić albo pokombinować coś przy bezpiecznikach :D;) i cieszyć się jazdą 

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafiros, nie bo nie to mocny argument. Też tak miałem jeśli chodzi o koreańskie, dopóki były koreańskie. Ale powiedz mi co oprócz znaczka jest jeszcze koreańskiego w nowym tucsonie 1.6 gdi czy analogicznym sportku? Narysowane w Niemczech, produkowane w Czechach napęd w Słowacji części w nie mniejszym stopniu Europa, jak w j11 renault. Bo odwracając pytanie, ile jest Japońca w J11? Znaczek?

Co do foteli, te z Passata są moim zdaniem lepsze niż te z volvo.

Co do mazdy i jej 2.5l silnika, dla mnie genialny! Niestety nie było mnie stać na takie zestawienie, ale kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix - koreńczyk nie bo nie dlatego, że spadek wartości większy niż Japończyk lub Niemiec( chociaż obecny QQ J11 może też już nie trzymać ceny jak J10 ) , W nowym Tucsonie twarde plastiki na całej desce , Kia mi się nie poda wizualnie ani trochę - cena za Tucsona - porażka - jak dla mnie wystarczy

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarde plastiki na całej desce? To widać mam innego :) miodu nie ma ale oprócz daszku nad zegarami i dolnych partii (tu wszędzie to standard) jest O.K.- miękkie. Co ważniejsze to jedno z najlepiej zmontowanych wnętrz!.Nic nie wydaje żadnych odgłosów, m/i CX5 przegrała z tego powodu u mnie - głosna Co do spadku wartości, to popatrz jak cenę trzyma poprzednik. Co do ceny są mocno negocjowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o silniku 1,6 a my tu o wszystkim tylko nie o silniku - bardzo dobrze , że jest duży wybór i bardzo dobrze , że wybieramy różne rzeczy bo jakie by to  życie było nudne gdy wszyscy jeździli QQ lub Tucsonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, 1.6 fajny jest, ech żeby tylko te France trzymali łapy z daleka, a tak, już nigdy nie kupię nic francuskiego, przez nissana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do silnika 1.6 DIG-T, to w poczytnej "Autoszmacie" właśnie napisali, że nie polecają tego silnika, a jeśli już, to tylko warunkowo, bo jest jednostką podwyższonego ryzyka, którą serwisy próbują poprawić - OOO TUTAJ. :whistle: 

Mniejszemu silnikowi 1.2 DIG-T również się oberwało za wrażliwą elektronikę - TUTAJ.

Natomiast jestem w szoku, że w niemieckiej jakby nie było gazecie, dostało się całej gamie niemieckich wynalazków z 1.2 TSI na czele, przed którym wręcz ostrzegli z wykrzyknikiem W TYM MIEJSCU, określając go silnikiem specjalnej troski. :D

To by było na tyle z przeglądu dzisiejszej prasówki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to ile jest japończyka w j11 1.6? ;]

Logo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast jestem w szoku, że w niemieckiej jakby nie było gazecie, dostało się całej gamie niemieckich wynalazków z 1.2 TSI na czele, przed którym wręcz ostrzegli z wykrzyknikiem W TYM MIEJSCU, określając go silnikiem specjalnej troski. :D

 

 

Miałem w Rapidzie silnik 1,2 TSI 105 KM - przy prędkości 160-170 km/h spalanie benzyny na poziomie 14 l/100 km . Spalania oleju nie testowałem - wytrzymałem z tym autem 40 tyś km i wymieniłem na Octavie 1,6 TDI - też nie porywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten 1.2 TSI to to nie jest aktualny silnik.

 

Jest czy nie jest, ale o innych benzyniakach z rodziny TSI i FSI też nic dobrego nie napisali.

Co w sumie mnie nie zdziwiło, ale w gazetce dotychczas promującej niemiecką technologię uznać muszę za nowość. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ecoboost ma dobrą opinię.

Jechałem kiedyś z tutejszym mechem i chwali te motorki.

Zmieniał rozrząd przy bodajże 180kkm i silnik suchy bez zarzutów.

Ciekawe co Auto Bild na to bo nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie broń, to i tak przegrana sprawa. Uznali to sami Niemcy, dla tego zmieniają paletę TSI oraz 1.6tdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...