Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podbija przy zakupie :rofl: . Przy sprzedaży już nie jest tak różowo. Kupujący zwraca uwagę na stan auta, serwis,historię napraw, bezwypadkowość, wyposażenie, przebieg.I rzetelność ogłoszenia - czyli zgodność towaru z opisem. Silnik jest na szarym końcu. Mój kupiec przez transakcją obejrzał 6 innych egzemplarzy. I jak stwierdził, poza moim w każdym przypadku opis z ogłoszenia był mniej lub więcej science fiction.

W moim przypadku było podobnie. Jeden Note to nawet można podciągnąć pod dowcip o Golfie wyklepanym z przystanku autobusowego. Wyglądał jakby cały przód do szyby był sztukowany. Wszystkie elementy plastikowe wyglądały jak nówki. A samochód z 2006r. Ewentualnie samochód od pierwszego właściciela, a okazywało się, że pierwszym właścicielem była firma leasingowa i wg książki serwisowej było dosyć ostro jeżdżone. Później był faktycznie jeden właściciel prywatny, który nie robił wpisów w książce serwisowej, po za ostatnim :). Wynikało z niego, że przez 2 - 3 lata robił po max 5 tys/rok. Na końcu łańcuszka był handlarz.

Co do tego 1,6 to okazuje się jeszcze że klima była ostatni raz serwisowana dwa lata temu. Trzeba będzie ją od razu poddać serwisowi :(.

W sumie sprzedający spuścił do 22 tys. Raczej zgodzę się na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta firmowe i leasingowe omijałbym z daleka.Klimatyzacja serwisowana przed dwoma laty nie oznacza jeszcze problemów z jej działaniem.W ASO - o ile pamiętam, robią jej przegląd i serwis właśnie co 2 lata.Filtr kabinowy kosztuje ok 50 zł i można go wymienić samemu. Pełny serwis w sieciówce (np Bosch Service - wypompowanie, odwodnienie, zważenie, uzupełnienie środka smarnego, chłodniczego i UV ) kosztuje ok 250 zł.I tak wiosną należałoby to zrobić. Warto przed zakupem sprawdzić czy w ogóle działa, czy chłodzi, z jaką częstotliwością i jak głośno załącza się sprężarka i czy podczas jej pracy nadmiernie nie hałasuje. Od razu podpowiem - szczęknięcie przy załączeniu nie oznacza jej awaryjnej pracy, podobnie jak powtarzający się co kilkadziesiąt s. charakterystyczny syk przypominający oddech lorda Vadera z Gwiezdnych Wojen. TTTM :) . Nie ma jakichś dostępnych fotek tej accenty 1,6? Pooglądalibyśmy ją sobie dokładnie. Może rzuciłoby się w oczy coś podejrzanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć niedziela dopiero przed nami :D

Niestety w niedzielę ma padać śnieg. Trzeba poczekać na słońce :(

 

A poważnie całkiem przyjemne wrażenia z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w takiej sytuacji raczej się cieszę :)

Z cudzego nieszczęścia?czy nie lubisz najpiękniejszej pory roku-Wiosny? :devil: Wiem,wiem,masz okazję przejechać się 4x4 :jeep:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już pisałem kupiłem Note 1.4 benzynka z 2006r. Mam pytanie o wyposażenie ( powiecie jaka wersja? Acanta?:)) Wiem, że posiada komputer pokładowy, klimatronic, 4 elekt. szybki, sensor zmierzchu ( o co dokladnie w tym chodzi?:)  - jeśli nie zgaszę świateł to czy same zgasną?:) zastanawiam się czy posiada automatyczne domykanie szyb. ( wątpie:P) 

 

 

Sorki i czekam na odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie bajery wskazują na Teknę :rofl:  Sensor zmierzchu mierzy natężenie światła i sam uruchamia światła mijania. W sytuacji, kiedy nie masz zamontowanych dodatkowych świateł dziennych i używasz na okrągło mijania, to urządzenie jest raczej mało przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli w aucie jest klimatronic - a pod tym pojęciem rozumiem elektronicznie sterowaną klimatyzację (takie okrągłe oko z wyświetlaczem), to wskazuje na Teknę. W Acentach klima była manualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam klimatronic:) 

Masz acentę z Niemiec(chyba że masz boczki w skórze i tempomat-wtedy to tecna.W tej chwili sprzedają już tylko 2 wersje VISIA i I-WAY+.Czujnik zmierzchu włącza światła wieczorem i gasi w dzień.U nich przydatne u nas wtedy gdy zalożysz dzienne.Przyklad wypasu 2006 rocznika , w acencie  z Germani

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YgW-1IXYY98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem koledzy to mam takie wypisażenie jak : czujnik zmierzchu, 4 elektryczne szyby, klimatronik. Co do reszty nie mam pojecia jeszcze:) Zastanawiam się nad ilością poduszek np. czy przy włączonych wycieraczkach na wstecznym biegu załącza się tylna wycieraczka? ESP?

Edytowane przez specjal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstecznym tylna wycieraczka się włącza.TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj...bo kto pyta ten nie pyta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę nadal: macie moze jakis artykuł jakie wyposażenie ma konkretna wersja? Czytałem coś że czujnik zmierzchu brało się za dodatkową opłatą :) Po lewej stronie kolo kierownicy są jakieś guziki...coś od lusterek to napewno a reszta? :) Ogólnie pozytywne forum - życzliwi ludzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz z jakiego rynku masz auto.Polska? Germania?Franca?

" Ogólnie pozytywne forum - życzliwi ludzie:)"---Miło nam,że ktoś czesami(choć rzadko)to zauważa :blush:

"Guziczki " z lewej to w zależności od wersji,reg.lusterek,reg.wysokości świateł,wł/wył ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj samochod z niemiec...a myślałem że światełka będą same gasnąć i się zapalać po odpaleniu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą,ale nie w pozycji auto a ostatniej -"mijania"Zostawiasz włączoną i więcej nie dotykasz.Zapalają się po uruchomieniu silnika,gasną po wyłączeniu.Jest jeszcze funkcja doświetlania drogi do domu/garażu(można ustawić do 2 min. 4xpo 30 sek.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega funkcję doświetlania drogi do domu odkrył po dwóch latach użytkowania samochodu :D. Potem się strasznie denerwował, że się 2 lata męczył, bo w jego przypadku ta funkcja jest bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...