Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i tak ale skoro auto jest na gwarancji, to pomyślałem o rzeczach, których gwarancja nie obejmuje ;).

Tak czy siak, sprawdzenie zawieszenia a szczególnie mcpherson`ów przed jej upływem to konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę zamówić polimery do stabilizatora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie Panowie,

 

Przepraszam że tak bez przywitania, i odrazu z zapytaniem, ale staram sie pomóc ojcu który uparł się na Nota. Funduszów to on za wiele nie ma na autko, ale obiecałem mu że poproszę o opinię tego Nissana.

 

http://komis-kombi.otomoto.pl/nissan-note-C27094515.html

 

Czy jest w ogóle sens zawracania sobie głowy nim? Patrząc na mobile.de Noty stoją od 5k euro. Jednak że zależy mi żeby sobie kupił samochód, bo poprzedni skasował pijany gość, to proszę was o opinie jeżeli jest z czego opiniować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma napisane, że bezwypadkowy.... Handlarz.... Nie wróży to nic dobrego... :P

Bezwypadkowy,to wedlug handlarzy "samochód w którym nikt nie ucierpial"Na moje spostrzeżenia w komisie co do nadużywania tego słowa w co drugim przypadku,handlarz-przecież stłuczka to nie wypadek,z rozbrajającum uśmiechem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, aczkolwiek stłuczka nie musi dyskwalifikować auta. Wymiana lampy, zderzaka, jeżeli pas przedni nie został uszkodzony. Takie auto jeszcze bym kupił. Na tej aukcji nie ma zdjęć komory silnika, więc może bym po dzwonie. Mieszkam w woj. Lubelskim i szukałem w tym rejonie, ale nie ma Nissanów do 22-23 tys. benzynowych. 2 letnie autka, ale już nie ten przedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są kiepskiej jakości, nie ma zdjęć komory silnika, i bagażnika, ale sądzę że to może nie problem. Mieszkasz nie daleko tego miejsca? Jak na taki przebieg i rocznik, cena nie jest za niska?

 

Szkoda że nie bliżej lublina ;)

 

Panowie, a te egzemplarze?

 

http://otomoto.pl/nissan-note-klimatronik-C26904832.html

 

http://otomoto.pl/nissan-note-C27560484.html

Edytowane przez Rafał84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jest,tyle że zach-pom.Za mało info.Co do ceny/różnie z tym jest.Zastanawia że też nic o bezwypadkowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem dość długo ofertę nowych samochodów i myślę że za tą cenę z takim wyposażeniem i o takiej marce nic lepszego nie kupisz. Jeżeli masz rodzinę 2+1 to to auto będzie idealne. Ja już zamówiłem, jeżeli jednak chcesz kupić w cenach promocyjnych to musisz się pospieszyć. POZDRAWIAM :one:

Auto najlepiej kupić w wakacje wtedy są dobre ceny :wave: zbadałem to kupując auto w połowie czerwca wtedy są prawdziwe upusty, upysty na koniec roku są takie że cena wyjciowa jes podbijana celowo o parę tysi, - upust i tak jest zarobek :devil:

wszystko to prześledziłem pozdrawiam :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najprzyjemniejszy człowiek nie zejdzie za dużo z ceny, jeżeli ma na sprzedaż pewne, zadbane auto. Myślę, że max to te 500 zł z ceny wyjściowej. Ewentualnie dołożą jakieś zimówki. Ale próbować warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salony raczej wyzbywają się samochodów używanych. Moim zdaniem warto próbować - to nic nie kosztuje a można pozyskać dobry, sprawdzony samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest superpewny,ale musiał byś ostro negocjować.

http://www.superpewn...id=444&Itemid=8

 

Raczej do maksymalnego progu bym nie wynegocjował. Problem jest z ograniczonym budżetem, niestety.

 

Chłopaki czy można jeszcze liczyć na jakąś ocenę tych dwóch egzemplarzy?

 

http://otomoto.pl/ni...-C27560484.html

 

http://allegro.pl/wy...2943865271.html

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, podpowiedzi, opinie.

Edytowane przez Rafał84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając naiwnie,że kompletnie nic tym pojazdom nie dolega, nie zaliczyły dzwonu a przebieg jest autentyczny, moim zdaniem paradoksalnie lepszą ofertą wydaje mi się pomarańczowy, mimo tego że jest starszy. Bogatsze wyposażenie - klima automatyczne, lepsze radio,szyby, bezdyskusyjnie lepszy motor. W ofercie czarnego nie podoba mi się jej...profesjonalizm - te zdjęcia jak z folderu i ten cały pic. Ma mocno wytartą kierownicę i pomimo prób wykonania fotek pod takim kątem,żeby niego nie było widać, nie udało się tego ukryć. Wiem,że kierownice w notkach szybko się wycierają ale w pomarańczowym jest na oko w lepszym stanie. Jest za drogi, realnie wart jest około 20 tys. Sądzę,że przynajmniej tysiąc dałoby się utargować. Przydałoby się zdjęcie klapy bagażnika (ustawienie wycieraczki) i wnętrza bagażnika (czy ma podwójną podłogę) Tak czy inaczej - weryfikacja stanu nadwozia i zawieszenia pod kątem wykrycia pokolizyjnej przeszłości niezbędna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi miał zdjecia robione przez słynnego fotografa - poczytajcie na bezwypadkowe. Gość handlarzom trupy fotografuje, ze wychodzą perełki, dodatkowo podciaga w fotoszopie :)

A zresztą poczytajcie sami, bo to ciekawe: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681,6529499,U_czarodzieja_z_Plocka_nawet_bite_jak_nowe.html

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, odrazu ten czarny wydawał się upiększonym bublem. Jednak na prośbę taty poprosiłem was o rade. Co do tego Nissana z Radomia, rozmawiałem z handlarzem i obiecał dosłać zdjęcia komory silnika, z kilku stron, bagażnika z miejscem koła zapasowego, książki serwisowej z ewentualnymi fakturami. Rozmawiając z nim wydawał się w porzadku, był cierpliwy na moje marudzenie, zaręczał o bezwypadkowości autka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier na elementach z tworzywa sztucznego daje trochę inny odcień niż na elementach metalowych. To może coś oznaczać - bo widać wyraźną różnicę, ale też może tak podać światło i wtedy nie znaczy to nic.

To prawda z tym lakierem na pcv dlatego wybrałem czarny :dribble: drugie czarne auto w domu ,żonka była za dzinsowym kolorkiem ale te zderzaki wyglądały jak świeżo malowane po dzwonie :ball: jestem wzrokowcem hhehehh :wave::devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiając z nim wydawał się w porzadku, był cierpliwy na moje marudzenie, zaręczał o bezwypadkowości autka ;)

nie wierz z zasady w żadne tego rodzaju zapewnienia zanim ktoś fachowy tego nie sprawdzi. Podstawą do dalszych negocjacji jest cała karoseria i podwozie i od sprawdzenia tego trzeba zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczytuję od paru dni forum i wreszcie zdecydowałam się zarejestrować licząc na Waszą pomoc.

 

Stoję przed dylematem zakupu Note, a właściwie jutro wszystko powinno się już sfinalizować ale postanowiłam upewnić się w mojej decyzji i mam nadzieję, że mi pomożecie.

 

Note - 2006 - wersja Acenta, silnik 1.4. Samochód salonowy, krajowy. Stoi u dealera Nissana, pierwszy właściciel zostawił go w rozliczeniu. Powiedzcie mi jaka jest uczciwa cena za takie auto? Auto jest na kołach stalowych, zimówki bardzo ładne, brak alu i opon letnich. Zgodnie z umową mam odebrać auto w 100% sprawne technicznie i z gwarancją bezwypadkowości. Dealer zobawiązał się również usunąć wszystkie usterki jakie znajdę. Aż za piękne by było prawdziwe.

 

Raz już go sprawdzałam, ma zostać wymieniony rozrusznik bo coś brzęczy (za bardzo sie nie przejmuje bo podobno taki urok tych aut), no i mają uszczelnić komorę silnika (?) - chyba o to chodzi - silnik był myty ale po małym teście wyszło że delikatnie się poci i leci toto na kolektor (jest to dosłownie maluśka plamka no ale jest i nie wiem jak to wygląda w dalszym użytkowaniu. Oprócz tych dwóch rzeczy sama kosmetyka a przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Samochód ma 105 tys przebiegu, pełna książka, serwis zawsze u tegoż dealera.

 

Na co zwracać uwagę, co posprawdzać? Co lubi się psuć w używanych Nota'ch? Jakieś rady, wskazówki? Aż się boje bo jak narazie wszystko wyglada aż za super.

Edytowane przez maggie_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...