Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Meggi,mogę powiedzieć na moim przykładzie,pocenie silnika ,maluśkie jak zauważyłaś czasami występuje,miałem poprawiane na gwarancji.W tej chwili trzeci rok po gwarancji widać lekkie zapocenie,ale nie mokre!Żeby nie mylić z wyciekiem!Jeżdżę i się nie przejmuję.Rozrusznik też wymieniałem bo zgrzytał,jak wymienią masz OK!Mój przebieg to 77tys od 2007r i nic takiego się nie dzieje.Poproś o sprawdzenie łączników stabilizatora,to jest zawsze pewny punkt w każdym aucie najszybciej się wybijają.Są tanie i wymianę można zrobić bez problemu pod domem,na parkingu...nic strasznego.Niech sprawdzą tuleje i gumy na wahaczach,jak będą wykazywały chociaż małe rozwarstwienie to wymiana.Sprawdź przy odbiorze węże od chłodnicy,co prawda nigdy w Note się nic nie działo ale popatrzeć można,zapytaj kiedy paski osprzętu były wymieniane.Serwisy z reguły wymieniają po ok 70tys.Sprawdź czy wiązki w komorze silnika są owinięte starą taśmą,jeżeli taśma wygląda na nową(a powinna być ze starości lekko zszarzała a nie czysto czarna)to znak że coś było kombinowane.No cóż nic więcej z takich rzeczy nie ma co sprawdzać,fotele,zwłaszcza kierowcy czy czasami w oparciu nie czuć stelaża,oznaczało by to że gąbka pęka.Oprócz tago bagażnik,niezbedniki,trójkąt...i szerokiej drogi,witaj w gronie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko - wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Jutro jeszcze obejrze dokładnie silnik - że też musieli go umyć.

 

Podczas jazdy nic w zawieszeniu nie było czuć, żadnych stuków itp. Ogólnie auto prowadzi się super, jest "sztywne". Jutro chyba jeszcze zafunduje mu bardziej ekstremalną przejażdżkę i wezme na przegląd do stacji diagnostycznej - chętnie obejrze je pod spodem :) Dealer twierdzi że napewno jest ok, bo auto jak biorą od klienta to najpierw sprawdzają je mechanicy dokładnie i robią spis rzeczy do zrobienia. Jak coś jest nie tak to poprostu auta nie biorą lub puszczają dalej do komisów. No ale strzeżonego ... :) Dziwne bo za pierwszym razem nie działała klima - nie załączała się sprężarka (obroty nie drgnęły) a twierdzili że działa a na drugi dzień cud bo już działała a podobno nie dotykali :)

 

A możesz mi jeszcze napisać czy orientujesz się ile można dać jeżeli wszystko jest żeby nie przepłacić?

Edytowane przez maggie_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi tak na wejściu rzucać kwotą,rozpiętość jest duża,w zależności kto sprzedaje.

Ceny chodzą od ok.18tys do 23-24tys nawet.W Twoim przypadku ważne jest jak sobie serwis wyceni,oni zawsze cene podbijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Zbiłam cenę do 19 tys. więc chyba jest ok. Byłoby możliwe nawet 18,5 ale wymiana rozrusznika i uszczelnienie pokrywy zaworów przesądziły sprawę. Obiecane mam jeszcze zrobienie zaprawek na dwóch elementach (parkingówka ale bez wgnieceń) :), i pare Kobiecych detali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest źle,sam rozrusznik w serwisie kosztuje chyba coś ok.600zł+wymiana i uszczelnianie...nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy to prawda że Nissan Note z 2006r posiada już elektroniczna książkę serwisową? VIN jest podany, samochód sprowadzony z Niemiec. W polskim salonie Nissana podają informację, czy tylko w przypadku krajowego autka? Gość mówi że nie ma książki serwisowej, a po VINie wszystko mi powiedzą.

 

W przypadku Mazdy 3 tak jest, że od 2006 roku wprowadzono DSR, ale w przypadku Nissana nie wiem, dlatego proszę o pomoc :)

Edytowane przez Rafał84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie coś za tanio- jak na egzemplarz z dobrym "pochodzeniem", oglądnij przednie lampy, kierownicę- to ogólnie drogie elementy- moze coś uda się zbić z ceny. Ale coś za tanio....Wybierz się z jakimś "chłopem" na wszelki wypadek.

 

Rafał84- może nie nie udostepniają inf o samochodach z zagranicy? Tak jest w przypadku (lub było do niedawna) Toyoty- o krajowych powiedzą wszystko, z zagranicznych nic nie można sie dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki johnrambo. Zastanawiam się tylko czy gość mi nie ściemnia. Bo pisze że książka jest, a kiedy ja proszę o scan, to marudzi że nie ma jej, a po VINie wszystkiego się dowiem. Właśnie się nie dowiem bo nic nie mówią o sprowadzanych. Zadzwonię do ASO i zapytam o którego roku występuje DSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się,

 

Auto kupione :)

 

Jakiś "chłop" był. Dealer zrobił wszystko na tip-top z tego co miał zrobić. Nawet gałke i mieszek skrzyni biegów mi wymienili bo były jak na moje Kobiece oko zużyte. Nadal mam obawy że jest zbyt pięknie ale okaże się w praniu, a raczej w jeździe.

 

Wątpliwości mam co do sprzęgła. Obstawiam że ze 20-30 tys jeszcze zrobi ale wydaje mi się że bierze ciut za wysoko, powyżej połowy.

No i wybierak chodzi troche głośniej niż w egzemplarzach z 2010. Dealer udostępnił 2 samochody do porównania. Mechanik ichniejszy to sprawdził i podobno jest ok no ale pozostaje ale.

 

Ogólnie byłam bardzo upierdliwa i podziwiem cierpliwość P. Artura z Nissana :)

 

Auto było serwisowane u tego dealera, dostałam wszystkie papierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Meggi wpisalaś się na listę obecności? :D

Mój jest rok młodszy,ale jak go wypucuję i odkurzę w środku jest "prawie" jak nowy,ważne że nie jest ściorany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się,

 

Auto kupione :)

 

Jakiś "chłop" był. Dealer zrobił wszystko na tip-top z tego co miał zrobić. Nawet gałke i mieszek skrzyni biegów mi wymienili bo były jak na moje Kobiece oko zużyte. Nadal mam obawy że jest zbyt pięknie ale okaże się w praniu, a raczej w jeździe.

 

Wątpliwości mam co do sprzęgła. Obstawiam że ze 20-30 tys jeszcze zrobi ale wydaje mi się że bierze ciut za wysoko, powyżej połowy.

No i wybierak chodzi troche głośniej niż w egzemplarzach z 2010. Dealer udostępnił 2 samochody do porównania. Mechanik ichniejszy to sprawdził i podobno jest ok no ale pozostaje ale.

 

Ogólnie byłam bardzo upierdliwa i podziwiem cierpliwość P. Artura z Nissana :)

 

Auto było serwisowane u tego dealera, dostałam wszystkie papierki.

 

Jak już kupione, to nie przejmuj się "na zapas" sprzęgłem, tylko ciesz się z zakupu. Note to raczej bezawaryjne autko, a jeżeli już coś się dzieje to zazwyczaj są to drobiazgi. Mój przez 4 lata nigdy mnie nie zawiódł. Z Twoim na pewno też tak będzie. :wave:

 

Wrzucaj zdjęcie :)

 

Chodzi Ci o zdjęcie nowo zakupionego autka czy jego uroczej Właścicielki??? ;):D:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było i jak,Meggi prosimy o wpisanie sie na listę :D To taka nasza mała tradycja :D

http://forum.nissank...a-naszym-forum/

 

 

Dalsza część tej uroczej dyskusji została przeniesiona tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/83611-hyde-park-dyskusja-na-rozne-tematy/page__st__751#entry902042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość yetisize

Jako że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie!

Stało się, stanąłem przed trudnym wyborem kupna "nowego" auta.

Przyznam że Note'a nie brałem nawet na początku pod uwagę, ale trafił się jeden, małżonka też zachwycona, i chyba się zdecydujemy.

Może nie na ten konkretny egzemplarz, ale na nissana ogólnie.

Prośba teraz. samochód wygląda tak:

http://otomoto.pl/ni...-C28237532.html

Z tego co sprzedawca mówił przyciągnięty z Włoszech, stłuczony lewy przód i drzwi kierowcy.

Zgodził się na wizytę w stacji diagnostycznej, z opłatami ma wyjść 21000.

Na co spojrzeć? Gdzie zajrzeć? Gdzie czają się w note'ach niespodzianki?

Dziękuję z góry za odpowiedzi

Edytowane przez yetisize
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę kolego na zawieszenie,zakręć na postoju kierownicą czy nie stuka w kolumnach,na ścieżce u diagnosty sprawdź dokładnie tuleje gumowe w sankach,zwróć uwagę na pracę jednostki ,czy nie szarpie nadwoziem(chodzi o to czy poduszki zespołu napedowego nie są wybite)No i oczywiście na jakość wykonanej naprawy.Z reguły błotnik się wymienia,jest odkręcany,ale pod błotnikiem jest słupek.Porównaj prawą strone do lewej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprzedawany przez "profesjonalistę" a nie podał przebiegu .... znaczy co ? dopasuje Ci jaki będziesz chciał ?

 

Cena też jakaś taka zbyt okazyjna - rocznik 2008 + diesel i 20 kzł - oj, to mi wygląda na proszenie się o kłopoty.

 

Wg mnie lepiej poszukać coś z polskiego salonu i od właściciela, co w przypadku Note'a nie jest wcale takie trudne, choć na pewno droższe.

 

I ostatnia sugestia - Note na benzynę wcale nie pali tak dużo, żeby opłacało się bawić z diesel'em, tym bardziej, że benzyna ma łańcuch rozrządu, a diesel pasek, który trzeba wymieniać (no na pewno na stracie musisz to zrobić, czyli do 21 kzł dolicz jeszcze parę stówek) - no chyba, że dużo jeździsz (więcej jak 30 tys. km / rok), wtedy to może być lepszy wybór.

 

A co do samego samochodu, to możesz sprawdzić (z tego co pamiętam w ostatnich wątkach na forum):

1. Czy podczas skręcania kołami na postoju są stuki - tak łożyska mcpersonów do wymiany.

2. Czy klosze lamp przednich nie są zbyt porysowane/popękane.

3. Łączniki stablizatora przód, ale to może ktoś inny opisze.

4. Tylne światło stop środkowe czy nie przecieka woda do wnętrza przez nie (nie wiem dokładnie kiedy to wyeliminowali).

5. Czy ma podwójną podłogę w bagażniku, nie ma zdjęcia bagażnika, a sądząc po wersji powinna być w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości,że ten egzemplarz został profesjonalnie odpicowany do sprzedaży. Już to powinno skłonić do ostrożności. Brak informacji o przebiegu, więc ostrożnie z wiarą w stan licznika. Ta jednostka napędowa nie ma dobrej opinii ( wrażliwe na zanieczyszczenie, drogie wtryskiwacze, filtr FAP, wał napędowy ze skłonnością do obracania na panewkach) Warto zlecić dokładną weryfikację stanu technicznego (stan karoserii, zakres napraw blacharsko-lakierniczych, słupki, podłużnice, płyta podłogowa, kolumny resorujące, kolumna kierownicza, diagnostyka silnika) Ja szukałbym krajwego benzyniaka. Są bezawaryjne, palą niewiele więcej i nie grożą żadnymi drogimi niespodziankami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...