Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sprawdzić czy takową posiadam - instrukcja pewnie będzie po niemiecku - :thumbsdown: w takim razie po co na manetce jest napis AUTO :) Chodzi o to zmiane świateł mijania - drogowe?

Edytowane przez specjal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ominąłem posta :)



Soorka,że post po poście. Dziś już widzialem Noteska - boski:) Radio takie jak w Teknie - tzn bez tej półki, ale nie widziałem, guzika od kontroli trakcji :( jest taka? :(

 

zgłupiałęm - oto Vin : SJNFAAE11U1006739

 

pokazuje,że acenta. Pomożecie z vin? Tzn jakie wyposazenie itp:)

Edytowane przez specjal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, sprawdzę. Notesik już w garażu !!!! Zastanawiałem się czy w nim nie spać  :hug: Tylko martwią mnie 2 sprawy. 1 - nie działa szyba od kierowcy - pozostałe działają. Ciekawe jaka przyczyna. 2-ga sprawa to sygnał niezapiętych pasów. Mam niezapięte pasy -ruszam - żadnego sygnału. Zapinam pasy -jadę z prędkością ok 40/50 km, po czym odpinam pas i.....jest dźwięk. Czy sygnał pojawia się po jakiejś określonej prędkości? :) Jutro daje focie Nissanka jak się wyrobię. 

 

 

Przepraszam,że tak męczę Was pytaniami :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał dźwiękowy niezapięcia pasa( dot tylko przednich) pojawia się nie od razu przy ruszeniu a po przekroczeniu pewnej prędkości - mniej więcej 25 km/h. A co do szyby kierowcy przyczyn może być kilka, trzeba chyba zacząć od sprawdzenia bezpieczników, ewentualnie potem zdjęcia tapicerki drzwi i sprawdzenia silnika i przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa super, chyba tyle nie jechałem. Póki co z szyba odpuszczam- i tak wydatek mam niezły:) Wrażenie z 1-szej jazdy - zakochałem się w Note:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bezpiecznik bo  szyby z tego co pamietam są na 1 bezpieczniku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Otóż poszukuje nowego samochodu dla siebie i znalazłem bardzo kuszącą propozycje z wyprzedaży rocznika 2012 mianowicie Acent+ 1.4, autem będę robił około 5 tys km rocznie, dlatego nie będę zakładał gazu, chcę żeby ten nissan wytrzymał przynajmniej 20 lat. Mój poprzedni samochód (zostaje w rodzinie) Fiat Brava 1995 1.4 jest bezawaryjny odkąd wyjechał z salonu to jest 18 lat i rdza się go nie ima. Dlatego uważam że 20 lat dla Nissana to chyba nie będzie dużo, chyba że ma blache słabą.

Więc oto moje pytania:

 

1. Jak wygląda zabezpiecznie antykorozyjne?

2. Jak wygląda dynamika 1.4, ciągnie dobrze od jakiej wartości obrotów?

3  Czy w silniki 1.4 są jakieś wady fabryczne?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj

odpowiadając na Twoje pytania:

1. Mam stosunkowo nowy samochód czy wytrzyma 20 lat - śmiem wątpić zgodnie z opinią chyba wszystkich (dealerów, mechaników , pseudo mechaników, wujków, ciotek teścia i teściowej) dzisiejsze samochody to nie to co kiedyś u mnie jak na razie wymieniono na gwarancji: szyba przednia - pękła, oklejki słupków drzwi zaczęły się odklejać, mocowanie tylnej półki- przestały trzymać półkę w ryzach- ale warto zaznaczyć na plus serwis :nissan2:​  wymienia jak na razie wszytko bez szemrania  :dribble: ogromny plus.

2. Dynamika 1.4 jak na miasto OK a poza miastem brakuje trochę koni, jeździłem wcześniej 1.4 fabią i wydaje mi się że był dynamiczniejszy ale może to subiektywne odczucie

3. Z wad to z tego co wyczytałem lubi się pocić (olej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 1.4 pogonisz,ale niestety musi wejść na wyższe obroty niż 1.6

Co do silnika ,objaw pocenia występuje w wielu jednostkach,ale objaw niegroźny.Nie ma obaw że będzie kapać,tak to jeszcze u nikogo nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Makrofag, to dobrze że tylko takie rzeczy się psują, bo np. w vag połowe silników wypuszczają z "wadami projektowmi".

 

A pocenie jest spowodowane słabymi uszczelkami?

 

Powiedzcie mi jeszcze o co chodzi z tą klimą automat i manual? w oby dwóch wersjach są gałki? nie ma wyświetlacza na wzór climatronica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem manuala w fabi i tak:

1. Ustawiałeś se temperaturę mp 20 stopni + wianie na 5 i wiało cały czas niezależnie od temperatury w środku (nie ma opcji wiania automat)

W automacie Notesa masz

1 ustawiasz se temperaturę 20 stopni + wianie na automat i tak początkowo wieje jak cholera ale jak schłodzi wnętrze do 20 stopni to dmuchawa zwalnia jak się robi cieplej to przyśpiesza itd.

 

Generalnie nie widzisz na wyświetlaczu (bo go nie ma) jaką masz ustawioną temperaturę musisz popatrzyć gdzie masz pokrętło. 

 

ja wolę manual nie wiem czemu ale jest chłodniej  :icecream:



A tak wracając do tematu to kolego ipman napisz za ile możesz go kupić bo forsą się jeździ ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pocenie jest spowodowane słabymi uszczelkami?

 

Chodzi generalnie o zapocenia jakie się pojawiają przy pokrywie zaworów. Ten element jest uszczelniany silikonem. Ciężko powiedzieć w czym jest problem. ASO w ramach gwarancji to poprawia jak problem wystąpi. W większości przypadków to załatwia sprawę. Temat jest tego kalibru, że można go spokojnie olać i nic z tym nie robić - tak więc nie zaliczałbym tego do jakiś tam wad. W powszechnej opinii ASO, Note to bardzo bezproblemowy samochód. Nic się nie dzieje a to co się dzieje, to drobiazgi. U mnie po 3 latach, przed samym końcem gwarańcji, ASO wymieniło łożysko amortyzatora i uszczelniło wspomniną pokrywę zaworów. Wymienili także reflektor, ale to ze względu na defekt, że tak powiem  kosmetyczny. U innych kolegów wyglądało to mniej wiecej podobnie - guma/gumy amoryzatorów, pokrywa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,u mnie na gwarancji uszczelniali i teraz też cały czas jest lekko zapocone i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipman wleź pod auto i zobacz uszczelnienie skrzynia/silnik. U mnie w rocznym aucie był problem który aso samo wykrylo podczas zmiany opon. Szybko mi to zrobili. Powód jaki mi podano: niechlujstwo przy montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Ryvar72

Witajcie.

Od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem Note. Samochód kupiłem u nas ale 2 lata temu był sporowadzony z Niemiec. Z zakupu jestem b. zadowolony, Note w zamyśle jest dla małżonki, która będzie z dzieciaczkami po mieście jeździć (przedszkole, zakupy), ale już coś widzę że będę go od niej częściej pożyczał ;). Mam parę pytań, jeśli można.

1. Chciałbym się dowiedzieć jaka to dokładnie wersja wyposażenia, samochód jest z 2008 roku (jak się doszukałem, chyba jeszcze przed liftingiem) wyposażenie ma bogate, pełna elektryka, automatyczna klimatyzacja, czujniki świateł i deszczu, radio ze zmieniarką na 6 płyt i zestawem głośnomówiącym na bluetooth, na alusach Nissana 16" co więcej nie bardzo wiem, dopiero go poznaję, czy po nr VIN jest możliwość sprawdzenia pełnej wersji wyposażenia?

2. Doczytałem, że bywają probelmy z przeciekającą tylną szybą od klapy bagażnika, co właśnie dzisiaj przy obfitych deszczach okazało się faktem w moim egzemplażu, jak można to wyeliminować, czy tylko wymiana szyby?

3. Doczytałem również o szwankujących łożyskach w kolumnach mcpersona, nie jestem pewien ale najprawdopodobniej mogą być i u mnie do wymiany, właśnie dopiero dzisiaj zauważyłem delikatne stukania, przy manewrach na parkingu (niewiekla prędkość i maksymalne skręty kół) a dopiero po niedzieli będę mógł do mechanika się wybrać, jaki może być koszt wymiany tych łożysk.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryvar72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Doczytałem, że bywają problemy z przeciekającą tylną szybą od klapy bagażnika, co właśnie dzisiaj przy obfitych deszczach okazało się faktem w moim egzemplarzu, jak można to wyeliminować, czy tylko wymiana szyby?

tu mogę podpowiedzieć, bo temat testowałem na własnej skórze :rofl:  Jeśli krople wody pojawiają ci się po wewnętrznej stronie tylnej szyby i wędrują po niej mniej więcej ze środka górnej części szyby (spod blachy karoserii),to na 99% przecieka NIE szyba tylko obudowa trzeciego światła stop. Należy wymontować światło (opisałem dość dokładnie, jak to się robi) i oryginalną uszczelkę (pianka dwustronnie klejąca) pokryć silikonem sanitarmym (najlepiej bezbarwnym) stosowanym do uszczelnień. Solidnie dokręcić (uważając,żeby nie wyrwać z plastikowych obsad śrub) i problem powinien zniknąć raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz okragłe czarne naklejki wewnątrz bagażnika. Odklejasz je ostrożnie - masz dwa otwory. Zauważysz dwie śruby które tzreba odkręcić kluczem, jak się nie myle 13. Reszta jak kolega wyżej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plastikowo - ceratowe zaślepki z biegiem czasu będą się  i tak odklejać. Można je posmarować ewentualnie jakimś klejem, ale w przypadku konieczności wymiany żarówki stop i tek będziesz musiał je odrywać. Można poszukać jakichś pasujących gumowych albo plastikowych korków, zaślepek .Ja po prost wyrzuciłem je. Po zamknięciu klapy bagażnika tych gustownych dziur nie widać :whistle:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryvar72

Jak tylko będzie wolna chwila (pewnie około soboty) pobawię się tym. A jeśli chodzi o identyfikację wersji, nie wiecie jak to rozszyfrować, choć bardziej nurtuje mnie problem stukania w przednim zawieszeniu. Byłem u zaprzyjaźnionego mechanika, obejrzał i faktycznie wygląda na łożysko ale nie czuć tam żadnego luzu, czy muszę się tym martwić, czy nie zwracać na to uwagi? Bo polecili mi żeby na razie machnąć na to ręką i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...