Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dar ma rację ,beżowy(cafe latte) nieźle się prezentuje,przebieg ,oferta przeglądu,przemawiają za!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mimo że na co dzień poruszam się 9-litrowymi dieslami :D"

 

więc tym bardziej polecam benzynę - nie obrażając kolegów z Dci pod maską - nie klekoce, mniej śmierdzi i w ogóle kultura jakby trochę inna :rofl: :rofl: :rofl:

Edytowane przez Dar1962
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiuniu.....wybór zdecydowanie na beżowy. Pewnie dlatego też , że i ja posiadam identyczny. Ten sam kolor , rocznik dane techniczne , kolor jak najbardziej trafny. Pewne modyfikacje wprowadziłem , ale robiłem to stopniowo i brałem pod uwagę rozmowy i opisy zawarte na forum. W okolicach 24 czerwca będę gościł kilka dni w Warszawie , możemy wtedy porównać nasze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomocne odpowiedzi :hug:

Mam jeszcze do Was jedno pytanie, pośrednio związane z kupnem notesa. Żona męczy mnie o małą wnękę powyżej radia, a poniżej zamykanej półeczki. Czemu taka wnęka służy? Czy to półeczka wynikająca z niewykorzystanego miejsca, w którym w "bogatszych" wersjach montuje się inny "pełniejszy" rodzaj radia? :withstupid: Wiem, że można taka półeczkę wykorzystać na różne gadżety, ale chyba estetycznie wygląda średnio... <_<

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz :whistle: bogatsze wersje note np odmiana Tekna mają radio o rozmiarze 2 DIN. W odmianie Accenta radio jest prostsze (choć równie funkcjonalne za to bardzo łatwe w obsłudze) i "szczuplejsze" w związku z czym wygospodarowano taką mini półkę. Przydaje się. Ja tam wrzucam telefon, czasem portfel lub okulary, mieści się tam też paczka "fajek" :rolleyes: Załączone obrazki od lewej: wersja Accenta - "zwykłe" radio plus ta półka, wersja Tekna i poliftingowa wersja I Way

post-20266-0-21026400-1306961381_thumb.jpg

post-20266-0-62660500-1306961399_thumb.jpg

post-20266-0-95795900-1306961408_thumb.jpg

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odmianie Accenta radio jest prostsze (choć równie funkcjonalne za to bardzo łatwe w obsłudze) i "szczuplejsze" w związku z czym wygospodarowano taką mini półkę.

Nie we wszystkich. Moja Acenta z 2008 r (przed liftem) nie ma półeczki ponieważ posiada radio 2 din. Ponadto miałem okazję pojeździć wersją poliftingową z tym małym radiem i w moim odczuciu gra duuużo gorzej od tego 2 din. Nie było też bluetootha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po burzliwej dyskusji z koleżanką małżonką :whistle: doszliśmy do konsensusu, o którym pragnę Koleżanki i Kolegów poinformować:

 

zaczynam poważnie zastanawiać się nad sprzedażą swojego Notka - prawdopodobnie po wakacjach - najchętniej we wrześniu. Zamierzam przez co najmniej pół roku "odpocząć" od auta, a potem się zobaczy :rofl:

 

Powód: - od prawie roku - z chwilą, kiedy kupiliśmy córce własny pojazd,z przyczyn czysto praktycznych (rodzina na miejscu lub w najbliższej okolicy) naszego używamy coraz bardziej sporadycznie. Zamieszkiwanie w małym miasteczku ma to siebie,że w 20 minut da się je objechać rowerami, które zresztą bardzo lubimy.Żona do odległego o 500 m miejsca pracy uczęszcza pieszo a ja najchętniej korzystam ze wspomnianego wyżej bezsilnikowego jednośladu :rolleyes: .W razie pilnej potrzeby w każdej chwili dysponuję innym autem (ojca - które zresztą też głównie parkuje :rofl: ) Notek statystycznie 3/4 każdego miesiąca spędza w garażu,co stawia pod znakiem zapytania sens ekonomiczny jego utrzymania,bo jak wiadomo - czy się stoi czy się jeździ, to się płaci - chociażby koszty ubezpieczenia i przeglądów. Auto jest w 100% sprawne technicznie i nie wymaga w mojej ocenie w dającej się przewidzieć przyszłości żadnych ponadstandardowych nakładów. Nabyłem je w Autoniss Lublin w sierpniu 2006r i do dziś przejechało niespełna 50 tys km. Jest regularnie raz w roku serwisowane (łącznie z obsługą klimatyzacji)- przez okres gwarancji w aso potem w Bosch Service, na dowód czego dysponuję książką obsługi wraz z rachunkami i paragonami z wykonanych czynności. Nie zaliczyło żadnego wypadku ani kolizji, nie klepano,lakierowano ani nie wymieniano żadnego elementu karoserii.Wnętrze jest zadbane - pokrowce na przednich fotelach) kierowca i pasażer niepalący,brak małych pociech opluwających,wymiotujących i kopiących ubłoconymi nóżkami tapicerkę,brak leniących się i śliniących futrzaków.Posiada dwa komplety będącego w dobrym stanie ogumienia (letnie wytrzyma z pewnością ten i przyszły sezon, zimowe prawie nie nosi śladów zużycia) na felgach i alufelgach.Podczas dotychczasowej eksploatacji wymieniłem: pasek napędu osprzętu (piszczał) sworzeń i tuleję lewego wahacza (pękła) oraz bodaj 4 żarówki H4 (wcześniej stosowałem wzmocnione, które szybko kończą żywot, po zmianie na standardowe zero problemów).Wersja wyposażeniowa accenta z jasnym, wesołym wnętrzem, kolor karoserii cafe latte. Nie sprawdzałem na chwilę obecną aktualnych cen rocznika i wersji silnikowej (jest z tym niejaki problem, bo wpisując słowa kluczowe: bezwypadkowy,pierwszy właściciel, krajowy, garażowany, serwisowany, silnik 1,6 - nie można znaleźć praktycznie żadnej oferty :rofl: :rofl: :rofl: , skalkuluję ją w momencie sprzedaży w oparciu o oferty rynkowe i tymi danymi potencjalni zainteresowani winni się orientacyjnie kierować,choć uczciwie uprzedzam, że z przyczyn wyżej opisanych będzie to raczej górna granica średniej.Sygnalizuję sprawę wcześniej aby osoby poważnie zainteresowane miały czas na przemyślenie oferty. Zapraszam do kontaktu - na razie za pośrednictwem forum, na łamach którego odpowiem na każde dodatkowe pytania. Nie widzę przeszkód aby przed spisaniem umowy kupna-sprzedaży - na życzenie i oczywiście koszt nabywcy - auto skontrolować w warsztacie lub najbliższym aso.

 

powyższej informacji nie należy traktować jako formalnego ogłoszenia o sprzedaży - chociażby z przyczyn losowych,bo nie znamy dnia ani godziny :rofl: ale jeśli nie zajdzie nic nieprzewidzianego (np przyspieszony koniec świata - do 2012 coraz bliżej :devil: - Inkowie mogli się pierdyknąć w obliczeniach), pod koniec sierpnia gotów jestem rozmawiać o konkretach :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojej poprzedniej informacji - udało mi się znaleźć jedną ofertę sprzedaży - prawie bliźniak - nawet rocznik i reszta poza hakiem holowniczym i kolorem się zgadza - no i u mnie mniej o 15 tys km na zegarze - nie wiem na ile jest miarodajna

http://otomoto.pl/nissan-note-2006-bezwypadkowy-serwisowan-C19416519.html

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojej poprzedniej informacji - udało mi się znaleźć jedną ofertę sprzedaży - prawie bliźniak - nawet rocznik i reszta poza hakiem holowniczym i kolorem się zgadza - no i u mnie mniej o 15 tys km na zegarze - nie wiem na ile jest miarodajna

http://otomoto.pl/nissan-note-2006-bezwypadkowy-serwisowan-C19416519.html

Ja za swojego nissana - dzięki radom Kolegów z tutejszego forum zdecydowałem się na wersję cafe latte, błędnie wstępnie określaną przeze mnie jako beżową - zapłaciłem 26 tys. Wersja z silnikiem 1.4, samochód kupowany w Wa-wie. Przebieg 47 tys km. Jak do tej pory bardzo chwalę sobie zakupione cudo.

Powodzenia w sprzedaży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli biorąc pod uwagę powyższą ofertę oraz dwa komplety obuwia do mego notka - cena w granicach 30.000 zł nie byłaby od rzeczy :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli biorąc pod uwagę powyższą ofertę oraz dwa komplety obuwia do mego notka - cena w granicach 30.000 zł nie byłaby od rzeczy :rolleyes:

Kurde, moje cafe latte miało buty zimowe w ofercie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, moje cafe latte miało buty zimowe w ofercie... :)

miałem na myśli wyszperaną przeze mnie ofertę sprzedaży 1,6. Model z tym silnikiem w stosunku do 1,4 zawsze będzie droższy o kilka tys zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam .

Moja ocena nota : autko wygodne, dosyć dynamiczne nawet 1,4 /bez pełnego obciążenia / raczej oszczędne ale to zależy jak jedziemy ,dosyć pojemne jak to minivan o ciekawej stylistyce. A teraz wady , po pierwszy trzęsie na polskich drogach, zbyt twarde zawieszenie ,dla mnie osobiście za małe zegary poprzednie moje auto to mitsubishi Space Star zegary były duże i czytelne .Uważam że stylistykę można byłoby poprawić jeszcze zmieniając lub inaczej rozszerzając tył auta efekt poza stylistyką większy bagażnik . Ale ogólnie Nota polecam i do miasta i nawet na dłuższe trasy .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam kłopot z rozsądną wyceną mojego autka :whistle: Nigdzie nie mogę znaleźć ofert sprzedaży rocznika 2006 z tym motorem. Jakimś wyjściem jest wycena w oparciu o dane Eurotax którymi posiłkują się ubezpieczyciele. Problem polega na tym,że poszczególne roczniki powiązane są z normatywnym przebiegiem, a mój jest praktycznie o połowę zaniżony (w tej chwili 46 kkm z ogonkiem :rolleyes2: )Poza tym - wpisując w jakiejkolwiek wyszukiwarce hasła zawężające poszukiwanie: kupiony w polskim salonie,serwisowany, pierwszy właściciel, nieuszkodzony, BEZWYPADKOWY, silnik 1,6 wychodzi wielkie "O". Może ktoś mi podpowie, jak wyliczyć wartość? :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz wyceniać w sposób proporcjonalny ;-). Zadbane egzemplarze z rocznika 2006 ale z silnikiem 1.4 kosztują na rynku wtórnym od 24 do 27 tys. U Ciebie mamy silnik 1.6 więc podobnie jak w nowych egzemplarzach, cena Twojego powinna być wyższa o około 2000 PLN. Do tego biorąc pod uwagę doskonały stan techniczny i mały przebieg, określamy pułap cenowy na ten wyższy. Suma sumarum, dochodzimy do kwoty 29000 PLN, która wydaje się być odpowiednia :).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulacja bardzo rozsądna :rolleyes: Sprawdzałem w Eurotax - ten rocznik ma normatyw 65 tys km przebiegu, ta wersja, z tym wyposażeniem mieści się w widełkach 29,500- 31,500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulacja bardzo rozsądna :rolleyes: Sprawdzałem w Eurotax - ten rocznik ma normatyw 65 tys km przebiegu, ta wersja, z tym wyposażeniem mieści się w widełkach 29,500- 31,500

 

To chyba trafiliśmy w punkt. Biorąc pod uwagę, że Eurotax zawsze nieco zawyża (w końcu to stawki dla ubezpieczycieli), to powiedzmy 29500 PLN wydaje się być dobrą ceną.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będę zainteresowany jeśli sprzedam odpowiednio szybko mojego X-Traila :) Niech się uchowa jak najdłużej bo to fajne ciastko jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się go trzymać dla Ciebie jak najdłużej,chyba,że w międzyczasie ktoś użyje silnych argumentów ekonomicznych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie, od następnego tygodnia będę szczęśliwą posiadaczką Note'a. Mam pytanie odnośnie opon, po starym samochodzie zostają mi dwuletnie zimówki w rozmiarze 195/60 R15. Czy one będą pasowały czy muszę kupić nowe?

Pozdrawiam

mia

Edytowane przez mia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony o tym rozmiarze zmieszczą się w nadkolach bez problemu. Inna sprawa czy da się je zamontować na standardowych stalówkach Note. Bo te obecnie sprzedawane mają wąskie ogumienie (bodajże 175x65x15) więc i felgi są dość wąskie (5 cali?) Na 195 trzeba by 6-6,5 cala

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, a już myślałam, że się uda zaoszczędzić :)

spokojnie :rolleyes: kupisz autko to się zorientujesz w wymiarach tego co zamontowali, zawsze można do zimówek dokupić jakieś używane, w przyzwoitym stanie felgi lub alufelgi i na jedno wyjdzie :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...