Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak tak...ale gabarytowo niczym się nie różni od 1.4, a cena...hmmm. Za 60 tys można nabyć sporo nowocześniejsze i większe auto: Mazda 3, Citroen C4, Fiat Bravo, Honda Civic, Mitsubishi Lancer, Ford Focus, Alfa Giullietta, Hyundai Elantra czy IX35, Peugeot 308, Renault Megane, Skoda Octavia, a może jakaś Kia...Jedne z lepszym wyposażeniem inne z nieco gorszym...Jednak jakiś wybór jest. Ja bym się mając ok. 60 tys zł zastanowił. Pozdrawiam

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weber29

No tak tak...ale gabarytowo niczym się nie różni od 1.4, a cena...hmmm. Za 60 tys można nabyć sporo nowocześniejsze i większe auto: Mazda 3, Citroen C4, Fiat Bravo, Honda Civic, Mitsubishi Lancer, Ford Focus, Alfa Giullietta, Hyundai Elantra czy IX35, Peugeot 308, Renault Megane, Skoda Octavia, a może jakaś Kia...Jedne z lepszym wyposażeniem inne z nieco gorszym...Jednak jakiś wybór jest. Ja bym się mając ok. 60 tys zł zastanowił. Pozdrawiam

Nie odliczyłeś od ceny wyjściowej upustu jaki można dostać i dodatkowo wynegocjować przy zakupie auta.

Wtedy ta cena spada wiem cos o tym :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując 6 lat temu acentę 1,6 zapłaciłem za nią 58 tys zł - już po wytargowaniu opon zimowych. Taka była rzeczywistość. Auto pojawiło się na rynku raptem rok lub dwa lata wcześniej i do tanich nie należało. Wtedy różnica między acentą 1,4 a1,6 wynosiła około 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że cena Note jest atrakcyjna. Owszem 57 tys. to sporo ale otrzymujemy auto z mocnym silnikiem 1.6 i bardzo bogatej wersji I-Way. Za te pieniądze owszem - można wybrać inne auta, ale raczej bardzo skromnie wyposażone. Jeżeli chcielibyście doposażyć inne samochody z segmentu do poziomu wersji I-Way w Note, ich cena leciutko przebiła by Note o 10000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powiem, że lepiej wyposażonego auta w tej cenie w tym segmencie nie znajdziemy.

 

Już kiedyś opisywałem ten przypadek, ale jeszcze raz przypomnę:

 

Hyundai ix 20, silnik 1.4 90 KM, rocznik 2010, wersja Comfort, kupiony w marcu 2011, cena 53 tys. zł

Nissan Note, silnik 1.4 88 KM, rocznik 2011, wersja Acenta, kupiony w lipcu, cena 43,5 tys. zł

 

Różnice w wyposażeniu ix 20 + automatyczna klima, przyciemniane szyby w tylnej części

note + tempomat

 

Różnice w spalaniu też jakoś znaczne, ale to zależy od kierownika, przy czym generalnie na + dla Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notes_2011 zgadza sie. ix20 bralem pod uwage gdy wybralem nota. ALE! polowy niemal wodotrysków co mial tanszy note i-way nie miał duzo droższy ix20 ale wielkosciowo jest ledwie kapke wiekszy. Roznica ok 11 tys tak by miec to co ma note iWay w ix20 Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupić używanego Nissana Note ale zdecydowałem z żoną że dozbieramy pieniążki i kupimy nowego. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

a) Czy na wyprzedaży rocznika 2012 dostanę Notka 1.4 w wersji Acenta za 42000-43000zł czy jednak nie ma szans?

B) Czy dealerzy dodają czasem w promocji ubezpieczenie OC/AC?NW gratis?

c) Jak było w tym roku jakie były obniżki cen na wyprzedaży rocznika?

d) Kiedy najlepiej kupić w salonie auto na jesieni czy w styczniu lub lutym?

e) Czy warto brać ubezpieczenie u dealera?

f) Nie ma salonu w moim mieście muszę jechać albo do Poznania, Zielonej Góry lub Szczecina gdzie najlepiej?

g) Jak wtedy przyprowadzę auto do domu? Chodzi mi o tablice rejestracyjne.

 

Nigdy nie miałem nowego auta więc pytam Was żebyście pomogli dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupić używanego Nissana Note ale zdecydowałem z żoną że dozbieramy pieniążki i kupimy nowego. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

a) Czy na wyprzedaży rocznika 2012 dostanę Notka 1.4 w wersji Acenta za 42000-43000zł czy jednak nie ma szans?

B) Czy dealerzy dodają czasem w promocji ubezpieczenie OC/AC?NW gratis?

c) Jak było w tym roku jakie były obniżki cen na wyprzedaży rocznika?

d) Kiedy najlepiej kupić w salonie auto na jesieni czy w styczniu lub lutym?

e) Czy warto brać ubezpieczenie u dealera?

f) Nie ma salonu w moim mieście muszę jechać albo do Poznania, Zielonej Góry lub Szczecina gdzie najlepiej?

g) Jak wtedy przyprowadzę auto do domu? Chodzi mi o tablice rejestracyjne.

 

Nigdy nie miałem nowego auta więc pytam Was żebyście pomogli dziękuje.

a)W związku z tym,ze wejdzie nowy model to myślę ze dostaniesz B) Tak.c)nie wiem.d)Lepiej w koniec stycznia/luty.f)Legnica/Wrocław(subiektywnie-należy sprawdzić WSZYSTKIEsalony i porównać!!!).g)kupujesz-zaliczka,przysyłają papiery,rejestrujesz,dostajesz tablice,dopłacasz resztę/ubezpieczasz i odbierasz auto.Chcesz wiedzieć więcej szczegółów(autopsja)-priv.pzdr. Edytowane przez manix
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czeslaw4

Miałem zamiar kupić używanego Nissana Note ale zdecydowałem z żoną że dozbieramy pieniążki i kupimy nowego. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

a) Czy na wyprzedaży rocznika 2012 dostanę Notka 1.4 w wersji Acenta za 42000-43000zł czy jednak nie ma szans?

B) Czy dealerzy dodają czasem w promocji ubezpieczenie OC/AC?NW gratis?

c) Jak było w tym roku jakie były obniżki cen na wyprzedaży rocznika?

d) Kiedy najlepiej kupić w salonie auto na jesieni czy w styczniu lub lutym?

e) Czy warto brać ubezpieczenie u dealera?

f) Nie ma salonu w moim mieście muszę jechać albo do Poznania, Zielonej Góry lub Szczecina gdzie najlepiej?

g) Jak wtedy przyprowadzę auto do domu? Chodzi mi o tablice rejestracyjne.

 

Nigdy nie miałem nowego auta więc pytam Was żebyście pomogli dziękuje.

 

Kupowałem w salonie w grudniu 2011 Note I-Way. Otrzymałem 4500 zł rabatu oraz komplet kół z oponami zimowymi i dywaniki. Ale musiałem to wytargować.

Ubezpieczenia gratis raczej Nissan nie proponuje.

Gdzie ubezpieczyć, to nie koniecznie u dialera ale raczej w takiej firmie która ma umowę z nissanem bo wtedy naprawy powypadkowe nie stwarzają żadnego problemu.

Jeśli nie zależy Ci na konkretnym kolorze i czy ma być metalik, to raczej kupować po Nowym Roku.

 

Tu masz stronę do cenników. Sprawdź też "Super Okazje"

http://www.autocentr...we/nissan/note/

Edytowane przez Czeslaw4
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupić używanego Nissana Note ale zdecydowałem z żoną że dozbieramy pieniążki i kupimy nowego. Mam w związku z tym kilka pytań:

 

a) Czy na wyprzedaży rocznika 2012 dostanę Notka 1.4 w wersji Acenta za 42000-43000zł czy jednak nie ma szans?

 

Nie wiem czy na wyprzedaży rocznika, ale dwa posty powyżej masz moją historię ... z której wynika, że najlepiej (w moim przypadku) było kupić auto w wakacje, bo to jest w zasadzie "martwy" sezon i upusty dość atrakcyjne.

 

B) Czy dealerzy dodają czasem w promocji ubezpieczenie OC/AC?NW gratis?

 

Nie, trzeba wykupić.

 

c) Jak było w tym roku jakie były obniżki cen na wyprzedaży rocznika?

 

Z tego co widziałem to ceny na wyprzedaży były mniej więcej takie jak przez cały rok, a w niektórych przypadkach nawet wyższe, więc patrz pkt a.

 

d) Kiedy najlepiej kupić w salonie auto na jesieni czy w styczniu lub lutym?

 

wakacje lipiec - sierpień, samochód z tego rocznika.

 

e) Czy warto brać ubezpieczenie u dealera?

 

Tak, zazwyczaj w każdym salonie masz do wyboru kilku ubezpieczycieli i znajdziesz najkorzystniejszą ofertę.

 

f) Nie ma salonu w moim mieście muszę jechać albo do Poznania, Zielonej Góry lub Szczecina gdzie najlepiej?

 

Jedziesz tam gdzie najlepsze warunki - w mojej okolicy są przynajmniej 2 salony (w tym jeden 3 km ode mnie), a po auto pojechałem 150 km ... bo było taniej o 1 500 zł, więc chyba warto szukać.

 

g) Jak wtedy przyprowadzę auto do domu? Chodzi mi o tablice rejestracyjne.

 

Wszelkie formalności załatwisz emailowo, papiery z salonu do rejestracji auta przyślą Ci kurierem, zarejestrujesz auto (w ten sam dzień musisz podać numery rejestracyjne, żeby Ci wystawili polisę ubezpieczeniową, no i później tablice pod pachę i jedziesz po auto.

 

Nigdy nie miałem nowego auta więc pytam Was żebyście pomogli dziękuje.

 

Też wcześniej nie miałem i powiem Ci, że samo załatwienie papierków to pikuś, najbardziej stresujący dla mnie był powrót do domu, bo to wiadomo nowe auto, ale w sumie po paru kilometrach fajnie, zawsze to jak się zmieni auto ma się ochotę na przejażdżkę, no i to akurat było to.

 

Powodzenia przy kupnie. Musisz śledzić oferty przez jakiś czas, żeby wybrać odpowiedni moment, a mój przypadek pokazuje, że sezon letni może być nawet lepszy niż wyprzedaże z poprzedniego roku.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpłaciłem zaliczke 3000zł kupiłem ten:

 

http://otomoto.pl/ni...-C22666353.html

 

Cena 42900zł plus wytargowałem przyciemnienie szyb i dywaniki gumowe. Czy to dobry wybór?

Samochodu nie widziałem ale rozmawiałem z Panem to auto jest nowe bez przebiegu (mam nadzieje)

 

 

 

Załączam fotki nadesłane przez dealera.

 

 

 

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, tempomat, ESP, światła przeciwmgłowe plus przyciemniane szyby (dopiero to zrobią i dywaniki)

 

Dziękuję i proszę o opinie przyznam że trochę się boję się bo to 1 moje nowe auto i przyznam że na żywo nie oglądałem :-(

Pozdrawiam

 

PS.

 

Czy ten kolor jest bordowy? (taki bym chciał) czy może czerwony?

Czy tylne szyby są sterowane elektrycznie?

Czy jest pilot centralnego zamka?

post-52200-0-47253900-1339430219_thumb.jpg

post-52200-0-21349400-1339430233_thumb.jpg

post-52200-0-33569000-1339430246_thumb.jpg

post-52200-0-59875900-1339430257_thumb.jpg

Edytowane przez dinokajman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpłaciłem zaliczke 3000zł kupiłem ten:

 

http://otomoto.pl/ni...-C22666353.html

 

Cena 42900zł plus wytargowałem przyciemnienie szyb i dywaniki gumowe. Czy to dobry wybór?

Samochodu nie widziałem ale rozmawiałem z Panem to auto jest nowe bez przebiegu (mam nadzieje)

 

 

 

Załączam fotki nadesłane przez dealera.

 

 

 

ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, tempomat, ESP, światła przeciwmgłowe plus przyciemniane szyby (dopiero to zrobią i dywaniki)

 

Dziękuję i proszę o opinie przyznam że trochę się boję się bo to 1 moje nowe auto i przyznam że na żywo nie oglądałem :-(

Pozdrawiam

 

PS.

 

Czy ten kolor jest bordowy? (taki bym chciał) czy może czerwony?

Czy tylne szyby są sterowane elektrycznie?

Czy jest pilot centralnego zamka?

O kolor dopytaj u sprzedawcy ,tylne szyby sterowane,pilot w kluczyku jest to wersja ACENTA doczytaj na stronie nissana co tam jeszcze masz w zestawie .

Auto jest ok sam mam tą wersję kolor czarny. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolor dopytaj u sprzedawcy ,tylne szyby sterowane,pilot w kluczyku jest to wersja ACENTA doczytaj na stronie nissana co tam jeszcze masz w zestawie .

Auto jest ok sam mam tą wersję kolor czarny. :whistle:

 

A ile ubezpieczenia płacisz oc ac i nw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym samym salonie tą samą wersję samochodu tylko w kolorze grafitowym. Auto odbierałem w styczniu. Salon jak i obsługę polecam - wszystko załatwiłem przez telefon, miło i sympatycznie:)

Ubezpieczenie (pakiet) wykupiłem u nich - 1650zł

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym samym salonie tą samą wersję samochodu tylko w kolorze grafitowym. Auto odbierałem w styczniu. Salon jak i obsługę polecam - wszystko załatwiłem przez telefon, miło i sympatycznie:)

Ubezpieczenie (pakiet) wykupiłem u nich - 1650zł

 

A w jakiej wersji jest klimatyzowany schowek?

Teraz przypomniałem sobie że jak miałem poprzednie auto to mi ktoś bok obił drzwiami. Czy da się tego uniknąć montując np. listwy boczne? I ile ewentualnie mogłyby kosztować listwy boczne w aso?

Edytowane przez dinokajman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej wersji jest klimatyzowany schowek?

Teraz przypomniałem sobie że jak miałem poprzednie auto to mi ktoś bok obił drzwiami. Czy da się tego uniknąć montując np. listwy boczne? I ile ewentualnie mogłyby kosztować listwy boczne w aso?

w wersji ACENTA listwy są w zestawie juz na furce :whistle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji ACENTA listwy są w zestawie juz na furce :whistle:

 

A w jakiej wersji jest klimatyzowany schowek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos pytasz o listwy boczne a na zdjęciu jakie zapodałeś jest auto z listwami jak to jest u ciebie kupiłeś je ?

 

Kupiłem ale nie widziałem dopiero ok 20 tego odbiorę. Myślałem że to takie czarne listwy mają być. A po poście kolegi przyjrzałem się na dole i są.

Edytowane przez dinokajman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roczniku 2010 klimatyzowany schowek od wersji wersji Acenta. Jak jest teraz ciężko wyczuć. Widziałem nowsze Acenty, które tego nie miały.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ale nie widziałem dopiero ok 20 tego odbiorę. Myślałem że to takie czarne listwy mają być. A po poście kolegi przyjrzałem się na dole i są.

Oczywiście są i to w kolorze nadwozia i juz w cenie auta :whistle: , NISSAN NOTE jest dobrym autem :whistle: polecam.

 

W roczniku 2010 klimatyzowany schowek był już w wersji Acenta. Jak jest teraz ciężko wyczuć. Widziałem nowsze Acenty, które tego nie miały.

Tak jak w mojej ACENTA z 2011 już go nie ma . :ball:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...