Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Fort_Knox

Witam,

przymierzam się do zakupu nowego Note Visia AC/CD. Sprzedawca w salonie zaproponował cenę 42 490 pln za samochód z lakierem metalikiem, na wyposażeniu jest także 6 poduszek powietrznych, jednak siedząc w środku widziałem tylko dwie poduszki (przednia kierowcy i pasażera). Wobec powyższego chciałbym zapytać, po czym można poznać, iż samochód wyposażony jest w poduszki boczne i kurtyny?

Skąd wiadomo, jakie wyposażenie dodatkowe ma dany egzemplarz pojazdu? Sprzedawca dał mi jedynie ulotkę, ściągniętą ze strony nissana . Czy na fakturze zakupowej powinny być wyszczególnione wszystkie dodatki?

Proszę także o radę czy warto kupować samochód jeszcze w tym roku czy lepiej poczekać do stycznia? Czy w poprzednich latach Nissan przewidywał, jakieś upusty na modele z zeszłego roku? Gdy pytałem sprzedawcę o jakiś rabat czy zniżkę, to powiedział mi, że cena 42 490pln jest najniższą, jaką może zaoferować.

Z góry dziękuję za fachowe odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki są jeszcze w oparciach przednich siedzeń i nad przednimi szybami. Nie siedzeniach powinny być naszywki z napisem SRS Airbag. Taki sam napis powinien być nad szybami przednich drzwi (na sklepieniu dachu).

Wyposarzenie jest na stronach Nissana. Na fakturze powinna być wersja samochodu - czyli w Twoim przypdaku Visia + wyszczególnone dopłaty: klima, lakier metalic.

 

Nissan raczej nie poraża upustami na koniec roku. Sugestia - podzwoń po innych salonach i jeżeli gdzieś będzie lepsza cena, wykorzystaj to do negocjacji. Czy kupić teraz czy czekać? Ciężka sprawa. Po nowym roku pewnie też będą promocje - także na roczniki 2012. Jeżeli jest autko, które Ci przypadło do gustu, moim zdaniem nie ma co czekać zwłaszcza, że zaproponowana cena jest ok.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do liczby poduszek - ranger udzielił wyczerpującej odpowiedzi - miejsca przez niego opisane powinny być wyraźnie oznakowane - o ile pamiętam w boczkach moich przednich foteli były ładne zielone metki z napisem SRS. W latach ubiegłych nissan nie powalał raczej na kolana promocjami na przełomie roku. Ten jednak jest nieco inny, niż poprzednie, bo obowiązuje wypowiadane na wszelkie sposoby hasło "kryzys". To zapewne spowoduje,że część potencjalnych klientów może czasowo wstrzymać się z decyzją o zakupie nowego auta. Ergo? - spadnie ilość sprzedawanych przez salony nówek. A to może oznaczać większą ugodowość podczas negocjacji. Jeśli ci się bardzo nie spieszy - proponuję wziąć sprzedawcę na małe przetrzymanie przynajmniej do końca grudnia. Możesz wpaść raz czy drugi do salonu, powybrzydzać, wspomnieć,że masz upatrzone auto w konkurencji, która ostro cię zachęca cenowo itd itd. Taka mała gierka :rofl: Może niekoniecznie wytargujesz obniżkę ceny ale być może coś ci jeszcze dorzucą z wyposażenia - choćby czujniki cofania czy coś w tym rodzaju. Potargować się warto. Z nowym rokiem auta z pewnością nie znikną z salonów i nikt nie rzuci się je wykupywać :shifty: Cena - mając na uwadze wyposażenie autka, jest naprawdę korzystna

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze poczekał. Owszem odwiedziłbym raz ... no może jeszcze raz , porozglądałbym się . Za tę cenę z dołożeniem 3-4 tys. miałbym wersję Acenta.( tak myślę ), popatrz na konkurencję. Sprzedawcy mogą zejść nie tyle z ceną , co z wyposażeniem. Mam ostatni przykład w salonie Zabrze .Jeśli dobrze popatrzysz i odpowiednio porozmawiasz (np z Panią Martą) to myślę ,że wybierzesz naprawdę dobrą ofertę. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Chcę kupić 1.6 w wersji Acenta jako swoje pierwsze auto. Sprzedawca proponuje mi cenę ok 51700pln z lakierem.

Z tego co czytam na forum (co prawda są to wpisy z 2010r) podajecie cenę tej wersji NOTEa za ok 46900 z lak.

Czy cena mogła tak skoczyć w górę przez 2 lata czy po prostu za słabo się targuję??:)

 

Ps. czy skrzynia biegów i zawieszenie w 1.6 jest takie samo jak w 1.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam, w roku 2006 accenta z 1,6 kosztowała blisko 58 000 zł

skrzynia i zawieszenie niczym się chyba nie różni

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić 1.6 w wersji Acenta jako swoje pierwsze auto. Sprzedawca proponuje mi cenę ok 51700pln z lakierem.

Z tego co czytam na forum (co prawda są to wpisy z 2010r) podajecie cenę tej wersji NOTEa za ok 46900 z lak.

Czy cena mogła tak skoczyć w górę przez 2 lata czy po prostu za słabo się targuję?? :)

 

Ps. czy skrzynia biegów i zawieszenie w 1.6 jest takie samo jak w 1.4?

Jeśli to cena auta z 2012 roku to nie możliwe(chyba ze 1.4).sorki ,możliwe(spojrzałem na cenę 46900) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cena przesadzona choć wiem, że w styczniu pojawił się nowy cennik gdzie Acenta 1.4 kosztuje 50tys + lakier ale:

- jest teraz promocja ogolna (organizowana przez nissana) - i acenta 1.4 kosztuje o ile dobrze pamietam 47500+ lakier (dziwie się, że dealer o tym nie wie) :)

- po drugie są jeszcze wersje z 2011 roku (kupilem niecały miesiąc temu Acente 1.4 grafitowa z kompletem opon zimowych i letnich za 45000zł) :)

Nawet wiem gdzie jest jeszcze biała i z czujnikami parkowanie jest chyba za 4300tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cena przesadzona choć wiem, że w styczniu pojawił się nowy cennik gdzie Acenta 1.4 kosztuje 50tys + lakier ale:

- jest teraz promocja ogolna (organizowana przez nissana) - i acenta 1.4 kosztuje o ile dobrze pamietam 47500+ lakier (dziwie się, że dealer o tym nie wie) :)

- po drugie są jeszcze wersje z 2011 roku (kupilem niecały miesiąc temu Acente 1.4 grafitowa z kompletem opon zimowych i letnich za 45000zł) :)

Nawet wiem gdzie jest jeszcze biała i z czujnikami parkowanie jest chyba za 4300tys.

Ale tych 1.4 jest na wyprzedaży full,a tu chodzi o 1.6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix - nie zauważyłem, że zależy Ci na 1.6.

Ale cena którą podał Ci dealer to cena z akutalnej promocji nissana. (51700)

Mam tylko pytanie ilu dealerów odwiedziełeś/obdzwoniłeś z pytaniem o cenę wersji która Cię interesuje? Może gdzieś dadzą rabat lub jakieś dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objechałem 3 renomowane salony w Warszawie i jeden poza nią. Mam dwie propozycje od dealerów:

 

1. 54500 zł to cena auta w tym lakier, komplet stalowych kół i opon, blokada skrzyni biegów, czujnik cofania, dywaniki, aluminiowa nakładka stylizująca na przedni zderzak, ubezpieczenie.

2. 54800 auto+lakier,felgi aluminiowe 15 z oponami, ubezpieczenie, blokada skrzyni, dywaniki, czujniki cofania.

 

Czy uważacie że to są dobre propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko 2012. W tym roku Acenta+ ma takie wyposażenie jak I-way rok temu tyle ze bez nawigacji, za to z lepszym radiem i bez czujników cofania, a miejsce Tekny właśnie I-way zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się wyposażenie fajne, ale jak da mnie 2 rzeczy in minus w porównaniu do rocznika 2011: beznadziejny wzór alufelg i brak kurtyn powietrznych, ale widziałem u dealera u którego kupowałem wersję 1.4 aceta + za 46 z hakiem w metaliku, jak to zwykle w życiu coś za coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

serwisowanie Note jest drogie w ASO - podobnie jak zresztą ogromnej większości aut innych koncernów.Do tego modelu jest dużo przyzwoitych zamienników większości części w rozsądnych cenach (Gates, Delphi, Bosch, Brembo, KYB, itd) więc nie wychodzi wcale drożej niż np w niemieckiej, ludowej konkurencji

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nissan-note-cofniety-licznik-hatchback-i2244986936.html

Niezłego wnerwa musiał mieć facet,ale trafił na chamskiego handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe tylko za co policja? Czy transakcja doszła do skutku? Chyba nie :P:)

Naciął gościa na spore koszta będąc świadomym cofniętego licznika,też bym nie darował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...