Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NASZE MICRY.......


Gość mrówa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Micra1987

Nissan Micra K10 rok produkcji 1987 ,szyberdach ,trzy dzwiowy, otwierane tylne szyby,alarm ale odłączyłem bo szfankował ,waga 1100kg ,silnik 981,00 cm³ ,moc 50,3km(37,00 kw),benzyniak,kasetowe radio blaupunkta zmieniam na blaupunkta CD/MP3 lub blaupunkt USB,głośniki z przodu w dzwiach oryginalne niewiem jakie ,a z tyłu w pułce dwa Pionera 180 W ,które musze zmienić bo sie jeden przepalił.Autko odziedziczyłem po dziadku i jest niezawodne tylko troche bierze go rdza ztyłu na klapie ,prawe dzwi mi troche siadły i niewiem czemu gaz mi szfankuje jak naciskam do połowy jest wrzystko wporządku ,ale jak do dechy to sie blokuje gdzieś przy silniku i musze wyłączyć zapłon.

Edytowane przez Micra1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

eX, powiedz mi z czego miałeś tą dokładkę pod zderzakiem przednim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może to głupie pytanie - ale... masz tą listwę? Jeśli tak - to odkupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego kawałka jak pisałeś. Będę więc szukał sobie czegoś na tą modłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie napisze co sie zmieniło umnie w Micrusku ,a więc zakupiłem do niej sprzet zmieniłem radioodtwarzacz na BLAUPUNKT dusseldorf sqr 49 cena 80 zł zaufane dobre radyjko do tego kupiłem wzmacniacz:

MAC Audio MPX 2000 cena to 190 zł i najważniejsze to skrzynke bassową z głośnikiem KENWOOD KFC-W300S:

Moc maxymalna to 600 watt,

moc rzeczywista 150 watt,

30 cm średnica,

waga magnesu 0.5kg,

waga głośnika 2.88kg,

impedancja 4x 1 ohm głośnik włożony w skrzynke o wymiarach 450 x 400 x 340mm skrzynka bass reflex

,a poza tym jedną skrzynką wdzwiach głośniki KENWOOD-a KFC-E1352C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość manojez

Witam tez jestem szczęśliwym posiadaczem micy więc tak.

Micra K10,

1.2 benzyna,

radio blaupunkt,

głośniki pioneer przód i dorobione z tyłu,

tuba 400/200 watts RMS srednica 25cm (daje czadu) :P

W planach zrobić ją w stylu JDM naklejki na lusterka gril, delikatna gleba i felgi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość -Bodix-

Witam,

Ostatnio zakupiłem Micrę K11 z 2002r z silnikiem 1,0 - jak na ten samochód wyposażenie dla mnie wystarczające: klima, wspomaganie, elektryczne szyby, 4 "jaśki", ABS.

post-37876-0-49049600-1338137520_thumb.jpg

Na razie wygląda jak każda inna - choć oczywiście jest najlepsza :whistle: , ale plany co do niej są dość bogate: w pierwszej kolejności zawieszenie niższe i sztywniejsze oraz zmiana kolorystyki i kółek.

 

Co do kolorystyki to jeszcze nie jestem pewien jak będzie - mam w myślach 4 opcje:

1. Biały dach, lusterka i koła, reszta karoserii na dokładny detialing

2. Biały dach, lusterka i koła, reszta szary mat

2. Czarny dach (mat albo carbon) i reszta szary mat, felgi czarne

3. Czarny dach (mat albo carbon) i reszta biały mat, fegi czarne

 

Jeżeli chodzi o zawias to wiem jedno że ma być niżej, sztywniej ale nie za twardo, koła oczywiście 15" :devil:

 

Zmian poza tym na zewnątrz zbyt wiele nie planuję - pozostaną moją tajemnicą aż do realizacji.

W następnej kolejności pod "nóż" pójdzie wnętrze - będzie trochę jaśniej i wygodniej - tyle zdradzę :dribble:

 

Jeżeli możecie mnie zasypać swoimi zdaniami które opcje byście wybrali to będę bardzo wdzięczny - jak ktoś chce pisać że to wszystko kicz i dziadostwo to niech od razu zmieni wątek bo nie lubię się kłócić :argue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam moja micra to auto z roku 1994 poj 1.0 skrzynia manualna 5,przebieg 430 000 bez remontu,olej 5w50 czyli pełen syntetyk,5 drzwi,centralny zamek,alarm i gdyby wcześniejszy właściciel o nią dbał to było by dobrze.....teraz po zakupie doprowadzam ją do ładu mechanicznie i wizualnie bo służyła tylko do pracy więc nie była zadbana....słaba strona to blacha jak to w japończykach ale wizualnie całkiem nieźle jak na 19 lat,byle by mi nerwów starczyło i wytrwałości w przywróceniu jej blasku bo bardzo dbam o samochody,chyba najlepsze auto w cenie jeśli chodzi o te roczniki porównywując inne marki samochodów,sporo miejsca jak na tak małe auto,spalanie 5l trasa 6l miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zakupiłem Micrę K11 z 2002r z silnikiem 1,0 - jak na ten samochód wyposażenie dla mnie wystarczające: klima, wspomaganie, elektryczne szyby, 4 "jaśki", ABS.

post-37876-0-49049600-1338137520_thumb.jpg

Na razie wygląda jak każda inna - choć oczywiście jest najlepsza :whistle: , ale plany co do niej są dość bogate: w pierwszej kolejności zawieszenie niższe i sztywniejsze oraz zmiana kolorystyki i kółek.

 

Co do kolorystyki to jeszcze nie jestem pewien jak będzie - mam w myślach 4 opcje:

1. Biały dach, lusterka i koła, reszta karoserii na dokładny detialing

2. Biały dach, lusterka i koła, reszta szary mat

2. Czarny dach (mat albo carbon) i reszta szary mat, felgi czarne

3. Czarny dach (mat albo carbon) i reszta biały mat, fegi czarne

 

Jeżeli chodzi o zawias to wiem jedno że ma być niżej, sztywniej ale nie za twardo, koła oczywiście 15" :devil:

 

Zmian poza tym na zewnątrz zbyt wiele nie planuję - pozostaną moją tajemnicą aż do realizacji.

W następnej kolejności pod "nóż" pójdzie wnętrze - będzie trochę jaśniej i wygodniej - tyle zdradzę :dribble:

 

Jeżeli możecie mnie zasypać swoimi zdaniami które opcje byście wybrali to będę bardzo wdzięczny - jak ktoś chce pisać że to wszystko kicz i dziadostwo to niech od razu zmieni wątek bo nie lubię się kłócić :argue:

u mnie w mieście taka lata z czarnym dachem, a po zatym cała biała chociaż osobiście nie lubię białego ale ta wygląda nad zwyczaj ekstra. Nadmienię że ma jeszcze przyciemnione szyby,oraz matowe czarne felgi,i jest git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Micra k11

Rok produkcji-1994

Wersja superS 1.3 16v benzyna , gaz

Zużycie paliwa - średnio 7.5lpg najniższe jakie udało osiągnąć na trasie 6.7

 

Kupiłem ją w 2009 roku dla żony bo zdobyła uprawnienia , miał wówczas 126 tyś przebiegu , sprzęgło do wymiany oraz pompę paliwa gdyż poprzednia właścicielka myślała że auto na gazie nie potrzebuje benzyny .

Jako że jestem mechanikiem ( choć nie pracuje w zawodzie)wymieniłem sprzęgło i założyłem gaz sekwencyjny .

Przebieg na dzień dzisiejszy to 203000 i nadal rośnie .

Awarie jakie mieliśmy podczas użytkowania : nowa tarcza sprzęgło rozleciała się po 11 tyś km , pęknięty przewód hamulcowy.

Po za tym żadnych poważnych awarii , tylko wymiany eksploatacyjne .

Micra ma u mnie dożywocie pomimo że kupiłem drugie auto oczywiście też nissana tylko że almerę 2.2dci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie!

Właśnie kupiłem swoją drugą Micrę. 6 lat temu miałem K11 1,0 wersja LX albo SX - nie pamiętam w każdym razie 100% golas. Dziś kupiłem sobie K11 1,0 GX, kolor ciemnozielony metalic. Auto na wypasie:

- wspomaganie

- elektrycznie otwierany dach

- centralny zamek

- bagażnik i wlew paliwa otwierane na linkę

- uchylne tylne szybki (3d)

Stan techniczny OK, wizualnie trochę wgniotków, rozdarty fotel kierownika. Zdaje mi się, że jest trochę zamulona ale ją odmulę :devil: Na razie jestem szczęśliwy, że nie będziemy się z żoną musieli zabijać o jedynego do tej pory Focusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Przyszedl czas zmiany naszego auta nr.2, byla Toyota Yaris I, jest Micra K12 1.2 80KM Acenta Sport.

Kolor: Arctic Blue, Srodek: Arctic Blue / Chocolate Brown

 

Z dodatkow na razie Alu 16" Mille Miglia

 

Na pokladzie calkiem sporo: klima, el szyby i lusterka, radio cd mp3, czujniki deszczu i zmierzchu, swiatla przeciwmgielne itd.

 

Oto ona:

xo2e.jpg

 

gdtn.jpg

 

i6kn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jest to mój pierwszy post i postanowiłem się pochwalić moją micrą.

Kupiłem auto praktycznie za groszę ale wymaga wkładu finasowego + odrobiny poświęcenia czasu :shifty:

 

Dane Techniczne:

 

Micra k11 - 5 drzwiowa

1,0l Silnik 54 (kucyki)

 

 

Zdjęcia:

 

c2fb8cb5820718b8med.jpg

 

Największy mankament chyba w samochodzie.... a tak to jakieś sparwy techniczne

 

f9337eee223e6f63med.jpg

 

 

W ten weekend montuję głośniki

 

0d0c32302304d977med.jpg

 

bc2e162ffa418987med.jpg

 

 

Mój cel finalny to taki mix obu aut:

 

0d716f149ae1c662med.jpg

 

4fbff7a9f6fd2198med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,jestem właścicielem micry k11 G,po liwcie , 2002 rok ,silnik 998 cm,skrzynia manual, na łańcuszku rozrządu ,16v,kolor czarny ,przyprowadzona z niemiec ,

Edytowane przez horacy76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Niestety nie posiadam już micry - ale pozostałości po niej. Postaram się w odpowiednim dziale napisać co mam. A micrunia była z 95 roku miała 1,3 motorek bez gazu i automat NCVT. do tego wspomaganie, elektryczne szyby i uchylne tylne okienka. A no i centralny zamek. i szyberdach.


Witam.

 

Niestety nie posiadam już micry - ale pozostałości po niej. Postaram się w odpowiednim dziale napisać co mam. A micrunia była z 95 roku miała 1,3 motorek bez gazu i automat NCVT. do tego wspomaganie, elektryczne szyby i uchylne tylne okienka. A no i centralny zamek. i szyberdach.

No i niestety nie mogę dodać posta w Kupię/Sprzedam..... A myślę że by się paru chętnych na pozostałości znalazło... Jak coś to mój nr tel 690919159

Edytowane przez kasper79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam starych i nowych Klubowiczów - użytkowników Micr  :)

 Kto jeszcze nie wie o zapisach  - zapraszam do udziału w  akcji pt. "nowy gadżet - smycz klubowa "   ;)

Proszę  - zapoznajcie się z tematem ... Dziękuję  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

Od 5 dni jestem właścicielem Nissana Micry K11 GX 1,0V16 w kolorze czerwieni. Wersja bardzo prosta :)

 

Radio jakieś takie dziwne po poprzednim właścicielu, bez odtwarzacza CD ale za to z czytnikiem AUX, USB i kart SD...lol

 

Na razie musi trochę pozarabiać na siebie a potem zacznie się poprawianie blacharki i innych szczegółów.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jako nowy na forum też zaprezentuję swoją micrę  :wave:

 

Jestem jej drugim właścicielem, a pierwszym był mój świętej pamięci dziadek więc samochodzik od zawsze mi bliski.

Rocznik '96, silnik 1.0 16V, kolor bordo lub ciemno wiśniowy jako mężczyzna to dla mnie ciężki do zidentyfikowania (ale bardzo ładny).

Może też przebiegiem się pochwalę 111 tyś. ostatnio pyknęło  :rofl:

Bardzo mi się podoba jej zwinność mimo że to 1.0, prawko mam od roku więc to pewnie przez brak doświadczenia również mam większą frajdę z jazdy nią :P 

Obiecuję szanować i dbać o ten samochód haha! Taka przysięga na przyszłość  :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

post-82140-0-09588900-1403790845_thumb.jpgwitam, sprzedałem k11 z 1993r okleiłem carbonem, bo mi sie podobało i sprzedalem, dopłaciłem kupiłem z 2000r k11 i zaluje, bo na dzien dobry padło inne zeczy, a teraz immo, nie ma jak starsze 0 elektroniki itp, no ale obaczymy. pozdro. na foto ja i moje suczki micry i bos pies pasterski mesio

Edytowane przez mr.mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mr.mentos  w klubie  :) Masz trochę tych "suczek" (a propos - nie lubię tego slowa / określenia).... 

Tylko nigdzie nie widzę rzekomego psa  :(

Ta czarna Micra na foto , to Twoja była ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...