Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera p11 2002 1.8 falowanie obrotów - pomocy!!


kamil1_90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją Primerą z 2002 roku po lifcie - komputer nie pokazuje żadnych błędów check się nie pali a samochód faluje na wolnych obrotach i sam sobie przyśpiesza w czasie jazdy do 2000 obrotów (falowanie w granicach 1500-2000). Problem w tym, że samochód raz zachowuje się normalnie i wszystko działa sprawnie (tylko niskie obroty są na poziomie 1000 więc troche za wysokie) a innym razem faluje ciągle o te 500 obrotów. Auto zaliczyło już dwóch mechaników - oczywiście wszystko zostało przeczyszczone, rozrząd wymieniony (wcześniej falowało o 1000 obrotów, po wymianie o 500) Czy ktoś miał podobne przeżycia z tym samochodem? Jakieś pomysły? Dodam jeszcze, że ostatni mchanik wymieniał mi jakiś sterownik od komputera bo stwierdził, że samochód nie zapamiętuje ustawień wolnych obrotów, ale po wymianie problem istnieje nadal. Istnieje podejrzenie, że może to być jakaś usterka elektorniczna... Przeczytałem już masę wątków na różnych forach ale problem ten wyróżnia się tym, że raz jest w miarę ok raz nie..


podbijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obstawiam silnik krokowy. Sprawdź połączenia. Jak masz kogoś w pobliżu to zróbcie zamiankę.

Jak objawy się przeniosą, to wszystko jasne, jak nie, to warto zwrócić uwagę na przepływkę i jak masz czujnik temperatury powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...