Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem benzynowym 1.6 dig-t


gregson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może jakie sa aktualne (ostatnie) mapy do nawigacji?

Chce sprawdzić czy nie wsadzili mi jakiś starych.

Niektore ulice w Wa-wie zmienily się już dawno a w nawigacji wciąż stare nazwy sa i niektóre odcinki zamknięte (a już kilka lat otwarte)

Poruszyłem ten temat w innym wątku. Mamy chyba ten sam problem. W moim T32 z 10-2016 jest mapa z 2013 r !!! A u Ciebie z którego roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wydanie z: sd2_CENNECT-NAV_2013_E_R7_v1

Ja kupiłem auto w styczniu ale z 2016 wiec sytuacja podobna.

Poczekajmy bo w przeciągu tygodnia-dwóch maja pokazac się nowe mapy i wtedy wymienie na najnowsze

Dowiedzilem się w Nissan'ie, ze to Japonce mantuja karty do samochodow z odpowiednim softem i "aktualnymi" mapami -takie jakie maja pod reka ;)

To nie nissan tworzy mapy etc. tylko zewnetrzna firma i im dostarcza wiec jakiś pretensje to do chyba HERE za taka lipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam prosbe do uzytkownikow Xa z 1.6Pb o opinie na temat slusznosci badz nie ich wyboru. Mam tu na mysli zdanie na temat jednostki napedowej i spalania, gdyz opinie na temat samego samochodu juz mam. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

P.S. caly temat przejzalem, ale jest mocno rozmyty watkami pobocznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 17,5 tys. w 18 mcy. 60% miasto reszta 50/50 to trasy i pozamiejska. Srednia od poczatku wg ilosci nalanego paliwa i przebiegu to 7.3 l/100 km. Zadnych problemow. Oleju nie bierze. Co wiecej? Aha. Od jakiegos czasu leje shell vpower. Silnik ciszej chodzi a spalanie spadlo ok. 0,5 litra. Przeklamanie kompa to ok 0.2 l przy vpower. Poprzednio nalewalem tylko shell 95 i wtedy blad to byl 0,5 litra (oczywiscie na minus). Pierwszy przeglad 650 zl. Test spalania na autostradzie wg kompa: 140 km/h Gps to 150 na predk. przy 3100 obrotow spalanie 9.9.

Wg kompa 97 km/h to Gps 90 przy 1900 obrotiw i spalanie 5,4. Test na 8 km przy temp 7 stopnia na zimowkach w deszczu.

To tyle. W razie pytan ppzostaje do dyspozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki JackSet. A sprawdzales moze spalanie wylacznie w miescie. Jak z elastycznoscia/przyspieszeniem przy wiekszych predkosciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznie. Jezeli dosyc plynna jazda bez wiekszych postojow na swiatlach to i nawet 6.0 na zatrzymaniu mam. Korzystam z SS na codzien. W zime i wiekszych zatorach dochodzi do 9. To dane z kompa. Min spalanie wawy do zyrardowa przez Pruszkow mialem 4.7 z kompa w niedziele. Trasa wawa-radom z predkosciami dozwolona + 10 na tempomacie ok.7. Bez tempomatu 0,5 mniej

Elastycznosc. Poprzednio mialem QQ 1,5 dci. Tamte 240 Nm byly jakby lepsze. Tutaj czasami w tych samyxh warunkach trzeba zredukowac o 1 bieg . Ogolnie jestem zachwycony kultura i spalaniem. Trasa wawa wisla dozwolone + 20 spalanie 8. wg dysyrynutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qq lżejszy, a do tego diesel ma trochę inna charakterystykę. Odnośnie spalania, to na tempomacie będzie więcej. Mistrzowie eco drivingu swoje rezultaty osiągają dzięki odpowiednim operowaniem gazem, a nie tylko wolną/jednostajną jazdą.

Sprawdzaleś może przy 160km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje eco driving par excellence a tym bardziej nie widze nic zdroznego w jednostajnej wolnej jezdzie. Wiem ze tempomat podwyzsza spalanie zwlaszcza w terenie innym niz plaskim. Spalanie przy 160 mozna obliczyc ze wzoru. Jestem matematykiem a nie rajdowcem.

Qq wcale nie byl lzejszy bo diesel. Waga jest zblizona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli interesuje Cie samo spalanie, kliknij w ikonę spalania na moim profilu. W spritmonitor mam od samego początku wszystkie tankowania, 13 miesięcy prawie 30tkm, lekkiej nogi nie mam, kilka przelotów autostradowych, miasto i wojewódzkie najczęściej. Rzetelne, bez ściemy i upiększania. SS zawsze wyłączone, no chyba ze zapomnę.

Spalanie w lecie większe z uwagi na kola 19cali, zima 17, klimatyzacja chyba tylko iluzoryczny wpływ.

 

Autostrada Krakow-Wroclaw-Kraków, prędkości 140-180km/h 8-9,5 l/100km

Podobnie Kraków Warszawa.

S7 z odcinkami gdzie można przycisnąć i tymi remontowanymi, jakies 7,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie wieksze? To odwrotnie niz u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8 lat jak bede kupowal 4. nowego Nissana to wolałbym zeby to byl full electric o zasiegu min. 500 km. I zeby byly stacje szybkiego ladowania, tak aby wypicie kawy wystarczylo na doladowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje jechac jako pasazer Tesla Model S 367 KM.

Potezne wrazenie. A wyswietlacz wielkosci laptopa jest mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryki to przyszłość. Swojego czasu mielismy w fimie Tesle S. Oprocz slabej dostepnosci ladowarek same plusy. Mozesz przejechac całą cywilizowaną Europę za free. Jesli chodzi o predkosc ladowania, to jak korzystasz z superchargera tesli, to 80% aku mozesz naladowac w czasie wypicia kawy(okolo 0.5h). Niestety narazie u nas sa tylko 3 takie stacje.

Edytowane przez kris2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu nie bylo zadnej. Ale za pare lat PIS wybuduje kilka tysiecy bo gdzies ten milion elektrykow trzeba bedzie ladowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupilibyscie ponownie xa z tym silnikiem?

TAK

Choć zaraz ktoś napisze, że nie mając innego wyboru PB, to żaden wybór... Pewnie gdyby w Europie byłby dodatkowo 2,5 w automacie, wtedy bym się zastanawial. Tylko w imię czego?? Dla samego automatu, bo na pewno nie dla pojemności i wolnossącej "przyjemności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pow. 2 l poj jest akcyza 18,6% wiec cena finalnie bylaby zaporowa.

Mnie 1,6 w zupelnosci wystarcza, zwłaszcza jak sie jest hedonistą epikurejskim co wszystko lubi robić nie za szybko i nie za wolno ale tak zeby bylo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma do tego pojemność? To ze 2,5 pojemność, nie znaczy, że z automatu szybciej jeździ czy szybciej sie jeździ. Bardziej mialem na myśli automat, w konfiguracji jaka jest np w Mazdzie 2,5 + skrzynia niby klasyczny automat, na miarę obecnych czasow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Up-date spalania.

 

Od ponad 2 mcy tankuje shell vpower. Srednie spalanie jest nizsze o ok. 0.5 litra. Ta sama trasa na urlop w tych samych warunkach drogowo pogodowych potwierdzila te wyniki.

Niestety za vpower trzeba doplacic ok. 45 groszy do 4.24 za zwykla 95.

Jestem zadowolony bo z klimą w temp 30¤ C spalił 6.1 l/100 km a sporo bylo po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

Poniżej mam kilka pytań odnośnei X-traila wlasnie z silnikiem benzynowym:

 

* roczne przebiegi jakie robie to 13tys., stad sądzę ze mniej awaryjnym silnikiem będzie TurboBenzyna 1.6dig-t. 

 

1. Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten X-Trail 1.6dit-t będzie służyć na co najmniej 5 -7 lat i nie będę jeździł próćz okresowej kontroli do serwisu bo cos będzie wyskakiwać?  

2. Czy turbina(nie katuje aut, jezdzę normalnie, bez butowania, wiem jak obchodzić sie z turbinami w autach) będzie co najmniej żyła na  100tys i obędzie sie bez jej wymiany lub naprawy?

3. Czy ten silnik 1.6 dig-t to sprawdzona jednostka która nie psuje  sie, i nie generuje kosztów, nie wciąga oleju, itp ?

4. Jak wygląda sprawa ze skrzynią manualną ? czy ma jakieś probleby i rozleci sie po 50 tys czy będzie żyła dłużej niż silnik ? :)

5. Te problemy które czytałem czyli: falujące obroty silnika dot. wszystkich czy tylko kilka osób, ? tempomat zacianacy sie ? klimatyzacja (rezystror siada) i nie podaje takiej temeperatury jaką mu zadamy? czy włącznik świateł na auto, ma problem we wszytkich przypadkach benzyn, czy też to są odosobnione przypadki?

6. Czy elektryka, radio,cokolwiek -  kontrolki komputera itp, lubią się często zapalać ? i znowu trzeba jeździć do aso ?

7. Mając np. prosba do wlascicieli aut ktore już maja okolo 1-2-3lata trzeszczą plastiki z przodu po dziurach i zimą, czy brak jakichkolwiek odgłosów ?:) 

8. To fakt czy mit że jadąc autem 110KM/h jest głośniej niż z predkością 140 KM/h >  ?

9. Nigdzie nie mogę znaleść o tym aucie w TUV,Dekrach, i innych raportach o niezawodności (owsze zbyt świeże ktoś powie). Pytam bo moimi ewentualnymi konkurentami ktorę wiem że są sprawdzone (przynajmniej silnikowo) to honda cr-v 2.0 benzyna, i RAV4 2.0 benzyna, ale niestety nie mają tak wielkiego i pojemnego bagażnika jak X-trail ktory mi sie bardziej podoba. 

10. Co w xtrailu mi sie podoba : bagażnik, wysokość, prześwit, tylna kanapa dobrze sie siedzi, super zę kanapę można przesuwać bo ja uwielbiam mieć duży bagażnik i to jest u mnie priorytet. CO mi sie nie podoba ? -nie wiem jak ten silnik, i elektryka w tym aucie sie sprawuje 

11. Czy warto dokupić gwarancje na 5lat/100tys, bo więćej nie zrobie, i jak sie nawet turbo, albo cokolwiek innego zepsuje bo rozumiem że złotówki nie dopłace ani za części ani za robocizne? ktoś wie coś na temat tej gwarancji. Acha i można ją dokupić przed upływem tej 36miesięcznej czyli np. dokupie w 35miesiącu ?

12. Może warto poczekać bo lada moment sie pojawi wersja FaceLifting(jużw widziałem żę gdzieś jest na otomoto) i problemy które macie zostały/zostaną wyeliminowane, ale silniki z tego co wiem to pozostają te same, więc sądze że chyba jednostki muszą być sprawdzone skoro nie zmieniają na inne.

Proszę o porady :-) i będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo pytan. Generalnie. Przejechalem 20k od 01/2015. Zadnych problemow opisywanych na forum tudziez wspomnianych w pytaniach nie mialem. Gwarancje dodatkowa (a w zasadzie ubezpieczenie) mam gratis wiec sie nie wypowiem czy warto. Raczej bym nie kupil przy tych przebiegach. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z xa i ogolnie z nissana bo to moj 3 kupiony nowy model nissana po almerze i qashqai'u. W razie pytan wal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo pytan. Generalnie. Przejechalem 20k od 01/2015. Zadnych problemow opisywanych na forum tudziez wspomnianych w pytaniach nie mialem. Gwarancje dodatkowa (a w zasadzie ubezpieczenie) mam gratis wiec sie nie wypowiem czy warto. Raczej bym nie kupil przy tych przebiegach. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z xa i ogolnie z nissana bo to moj 3 kupiony nowy model nissana po almerze i qashqai'u. W razie pytan wal.

 

super :-), mimo wszystko cały czas mi po głowie chodzi ten samochód bo jak zrobiłem test bagażników(czyli wrzuciłem kilka walizek,  wózek, gondole, i łóżko turystyczne to się zdziwiłem ze to wszystko tam weszło.  Mimo to boje sie o turbo, silnik, i pozostałą elektronikę. A jak z akcjami serwisowymi w sensie dużo było od istnienia Xka czy też mało tak jak w przypadku Hondy CR-V(aż jedna tak mi znajomy w serwisie powiedział) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tylko zmiane oprogramowania ale to przed odebraniem i dlatego mialem opoznienie ok miesiaca. Akcje serwisowe w zasadzie ma kazda marka wiec nie taki diabel straszny :).

O turbo wystarczy dbac to nic sie nie stanie. Poprzednio 1.5 dci w qq nie sprawialo problemow a nowy nabywca tez przez 2 lata nie ma problemow chociaz to juz 10 letni samochod.

Bagaznik jest mega. Max po przes kanapy to 650 l. Na wakacje przesuwam 10cm co znakomicie go powieksza a z tylu nadal jest wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam wynik spalania mojego Xa.

 

Aktualny przebieg: ~1900 km

Jazda w trybie mieszanym 50/50 (z v miasto 50-80km/h, trasa 120-150km/h)

Klima ON

Koła 19"

Zalewam shell v-power racing

Wskazanie na kompie 8l, po przeliczeniu na piechotę 8.8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne kopytko ;) prawie 9 w mieszanym. Ale czy ten vpower racing ma 98 oktan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...