Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Czy ktoś z was montował coś takiego w miejsce zwykłego radia:

 

http://allegro.pl/radio-stacja-multimedialna-nissan-x-trail-qashqai-i5986657225.htm

 

Padła mi zewnętrzna nawigacja i zamierzam ją czymś zastąpić.

 

Budżet jest ograniczony więc wybór też nie wielki.

 

Generalnie pytania są takie:

- czy to radyjko da się podłączyć na zasadzie plug&play czy trzeba ciąć kable (sprzedawca twierdzi że tak ale wiadomo on chce sprzedać),

- czy funkcje z kierownicy i wyświetlacza pomiędzy zegarami pozostaną bez zmian

- czy jakość rozmów telefonicznych przez bluetooha jest zadowalająca.

 

Montować chcę to w serwisie bo auto jeszcze na gwarancji ale wszędzie gdzie dzwonię spuszczają w zasadzie na drzewo proponując swoje zamienniki w cenach pomiędzy 3 a 3,5 tyś, lub opowiadając o co najmniej kilku rodzajach podłączeń radia stosowanych przez nissana co może spowodować że to co wybrałem nie zadziała..

 

A może ktoś z was montował niefabryczne radio na śląsku i może polecić gdzie.

W Dąbrowie Górniczej masz dobrą firmę audio Armar. Nagłośnienie pojazdów, CB radia, autoalarmy    ul.Długa 37 Oni właśnie zajmują się takimi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to gwarancja? Sam zamierzam się niedługo pobawić w okolicach radia i zastanawiam się czy nie przyczepią się później widząc ślady odkręcania na śrubach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to gwarancja? Sam zamierzam się niedługo pobawić w okolicach radia i zastanawiam się czy nie przyczepią się później widząc ślady odkręcania na śrubach itp.

Też bałem się o gwarancję i dlatego najpierw zadzwoniłem do serwisu ale w serwisie próbowali tak jak koledze wyżej wcisnąć jakieś swoje radio. Mieli do mnie oddzwonić ile kosztowałaby wymiana i czekam na telefon do dzisiaj ;). Wymieniłem sobie sam a na przeglądzie nikt nie odezwał się słowem.

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ja chcę wyciągnąć radio i może panel klimy aby dobrać się do nawiewu wentylacji od dołu bo coś mi tam hałasuje. Pytanie tylko czy pomiędzy nawiewem a radiem jest jakaś przegroda która uniemożliwiałaby dostęp do nawiewów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, za duży koszt żeby się bawić w takie rzeczy. Dla mnie to dobra wiadomość, a co do radia to sam myślałem o czymś na androidzie z Chin. Popatrzę co tam mają bo może udałoby mi się dorzucić kamerę cofania do wyposażenia jeszcze, tak aby na ekranie mieć to co się dzieje z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to gwarancja? Sam zamierzam się niedługo pobawić w okolicach radia i zastanawiam się czy nie przyczepią się później widząc ślady odkręcania na śrubach itp.

A ktoś będzie Ci w serwisie zdejmował osłony i maskownice???Nie tniesz przewodów,wkładasz wszystko to co jest spasowane do auta,ja nie widzę problemu,i wiele razy tak robiłem i nigdy serwis nie warknął ani słowa.mam pozakładane oświetlenie"skarpetek",widzieli i nic nie mówili.Padł mi bezpiecznik od wnętrza wymienili i widzieli by pass założony w skrzynce,też nic nie mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja ostatnio byłem w serwisie i rozmawiałem o skrzypieniu dechy, mówiłem że zastanawiałem się czy samemu tego jakoś od schowka nie wymacać czy samemu diagnozować to powiedzieli że niczego nie można dotykać...

Dlatego też pytam, nie będę tam robił niewiadomo czego tylko zerknę czy coś mam obluzowane itp. Jak się uda to samemu zrobię, jak nie to będę serwis męczył.

 

Rozumiem ich podejście bo co też mieli odpowiedzieć. Tu jednak w nic nie będę ingerował więc nie sądzę żeby ktoś się o to czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie dotykać,bo jakbyś coś zrobił i dobrze to im kasa ucieka,taka prawda

Chyba już dosyć się naczytałeś i wiesz że ja jestem "grzebok" :D Lubię po prostu kombinować,W nowej Qqłce miałem już po chyba 2-3 miesiącach wygłuszony cały tył ,łącznie z bagażnikiem i traf,że dostałem strzała w tył na skrzyżowaniu.Blachę robili mi w serwisie ,blacharz przeklinał jak musiał zrywać i wycinać elementy powyklejane,w tedy też mogli mi odrzucić gwarancję na nadwozie i powiedzieć że już mi się skończyła,a jednak nic nikt nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Czy ktoś z was montował coś takiego w miejsce zwykłego radia:

 

http://allegro.pl/radio-stacja-multimedialna-nissan-x-trail-qashqai-i5986657225.htm

 

Te trzy wykrzykniki przy 512 RAM to chyba chodzi o to ,że tak szokująco mało  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem takie radio, wersja z Windowsem zawieszała się, musiałem wymienić na Android. Samo radio ok, ale system nie dawał rady. Poza tym trzeba nieznacznie przerobić instalację w radiu, bo robi zwarcie przy podświetleniu panelu klimy po włączeniu świateł. Ale widzę, że cena poszła ostro w dół, ja kupowałem o wiele drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem takie radio, wersja z Windowsem zawieszała się, musiałem wymienić na Android. Samo radio ok, ale system nie dawał rady. Poza tym trzeba nieznacznie przerobić instalację w radiu, bo robi zwarcie przy podświetleniu panelu klimy po włączeniu świateł. Ale widzę, że cena poszła ostro w dół, ja kupowałem o wiele drożej.

 

Dzięki kolego za odpowiedź.

Napisz proszę lub zapodaj linka, które radio z androidem zabudowałeś u siebie i czy ono również wymagało przeróbek w instalacji i jak się sprawuje. Montowałeś sam, w aso czy u jakiegoś "zaprzyjaźnionego" elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko kupiłem w tej samej firmie z Krakowa, wymienili mi na model z andkiem. Nie widzę go teraz w ofercie, ale może być u innych sprzedawców. Też był identyczny problem z podświetleniem, widocznie wiązka taka sama. Trzeba przeciąć i zaizolować przewód w wiązce radia, którym z instalacji samochodu podawany jest prąd do podświetlenia radia po włączeniu świateł. Montowałem sam, montaż jest bardzo prosty. Jakbyś potrzebował jakiejś podpowiedzi to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I to jest kurde Chińczyk...w porównaniu do superoskiej navi nissana za 5 tys zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest tylko mała część tego co jest w tej stacji  :D  :D  :D  Podejrzewam,że NC też pochodzi z Chin i jego koszt to max 30 $(oczywiście myślę,że tyle to kosztuje Nissana w hurcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Andrzeja G zamieszczam kilka fotek z najnowszym oprogramowaniem mojej stacji

Skąd pobrałeś oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest kurde Chińczyk...w porównaniu do superoskiej navi nissana za 5 tys zł 

Ale od N-connecta już w standardzie i chyba ktoś musiałby na głowę upaść żeby dopłacać tyle do tego ;):P mam nadzieję, że nikogo tym nie uraziłem ;) 

Po FL już 6k ;) 

"Pakiet TECHNOLOGII 

Adaptacyjne światła drogowe (HBA), System rozpoznawania znaków drogowych (TSR), Inteligentny system automatycznego hamulca awaryjnego, automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, Inteligentny system ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW), przednie czujniki parkowania, tylne czujniki parkowania, system nawigacji NissanConnect z 7" ekranem dotykowym, kamera cofania, przyciemniane szyby tylne , antena „płetwa rekina”"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tz: zimno macie w tej Częstochowie - .

Ja mam w aucie 19 ustawione i mi jest ciepło. :P

To wczoraj,dzisiaj było 10 :),w aucie ustawione 17  :icecream:

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Andrzeja G zamieszczam kilka fotek z najnowszym oprogramowaniem mojej stacji

W lutym koniec gwarancji, chyba sobie taki sprawię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze Cię to trzyma przed podjęciem decyzji?! Ja wymieniałem w czasie gwarancji w Note i nikt nawet palcem w serwisie nie kiwnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...