Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowych felg do NOTE


blanet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, chcę kupić felgi aluminiowe ale nie do końca jestem przekonany jaki jest ich rozmiar "fabryczny".

Felgi stalowe są w rozmiarze 5.5x15 4x100x60 ET45.

Czy felgi aluminiowe powinny mieć ten sam rozmiar?

Znalazlem MAK Veloce o rozmiarze 5.5x15 4x100x60 ET45 ale zgodnie z wyszukiwarką na stronie felgi.pl te nie są przypisane do Note.

Najbliższe rozmiarem są 6x15 4x100 ET43 - te m.in. są wyszukiwane dla Note?

Jaki rozmiar powinny mieć felgi, aby nie trzeba było stosować dystansów itp.?

Opony zgodne z homologacją 175/65 R15.

Na forum za dużo niejednoznacznych informacji, montaż ma się odbyć bez stosowania jakichkolwiek "przeróbek".

 

Pozdrawiam.

 

p.s. przy składaniu zamówienia wychodzi komunikat

 

MAK Veloce 5,50x15 4x100,00 ET45,00Zgodnie z naszymi danymi tej felgi nie można zainstalować w wybranym pojeździe. Sklep felgi.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikające z niewłaściwego doboru towaru.

 

W związku z powyższym jaki jest nominalny rozmiar felg aluminiowych do Note 1.4, R15?

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,zgadza się odsadzenie (ET),zgadza się rozstaw 4x100,i wielkość 5.5 cala na 15 cali...nie dopytałeś się o otwór na piastę ,może tutaj jest pies pogrzebany...tzn za mała średnica otworu i odradzają.

Co do dystansów,ja mam dystanse założone na alusach,bo otwór wewnętrzny mam o ok 8mm większy niż piasta i żadnych uchybień w czasie jazdy nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na te podobne do oryginalnych http://moto.allegro....2034842099.html

Te bardzo fajne. Ale ja, oprócz szukania na alledrogo i innych takich tam, spytałbym się w fachowym warsztacie oponiarskim - oni w tym siedzą a ceny mogą mieć wcale nie dużo wyższe. Pamiętaj, że do ceny felg mogą dojść jeszcze śruby, wyważenie itp. - w moim przypadku te rzeczy były już gratis, a cena za sztukę 295zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozmiarze opony 15x175 da się ją zamontować na alufelgę o szerokości 6 cali ale może to wyglądać mało estetycznie. Zewnętrzny rant felgi może wystawać poza bark opony, wskutek czego będzie go łatwo uszkodzić podczas dojeżdżania równoległego - np do rampy wysepki na stacji paliw czy krawężnika. Do tej opony najlepsza jest felga 5,5. Większość alufelg akcesoryjnych ma otwór na piastę znacznie większy niż dedykowane do konkretnego modelu, żeby były bardziej uniwersalne i - jak wspomniał Jacko - różnica wypełniana jest pierścieniami centrującymi (z plastiku lub aluminium - te pierwsze są lepsze, bo nie zapiekają się na piaście) Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na ten wymiar - jeśli będzie zbyt mały - felga po prostu nie da się zamontować - jeśli za duży - w komplecie musi być pierścień centrujący wypełniający różnicę (piasta centruje koło,jest elementem jego stabilnego mocowania i przenosi część obciążeń) No i oczywiście musi pasować odsadzenie - (dopuszczalna jest niewielka odchyłka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,zgadza się odsadzenie (ET),zgadza się rozstaw 4x100,i wielkość 5.5 cala na 15 cali...nie dopytałeś się o otwór na piastę ,może tutaj jest pies pogrzebany...tzn za mała średnica otworu i odradzają.

Co do dystansów,ja mam dystanse założone na alusach,bo otwór wewnętrzny mam o ok 8mm większy niż piasta i żadnych uchybień w czasie jazdy nie stwierdziłem.

 

Witam

 

Ten otwór prawdopodobnie ma 54,1 mm i stąd brak kompatybilności.

Chyba kupię Dezent RE 6.0x15 4x100 60.1 ET44 - zgodnie z kalkulatorem ET felga będzie większa o 5 mm do wewnatrz i 7 mm na zewnątrz karoserii.

 

Pozdrawiam

 

przy rozmiarze opony 15x175 da się ją zamontować na alufelgę o szerokości 6 cali ale może to wyglądać mało estetycznie. Zewnętrzny rant felgi może wystawać poza bark opony, wskutek czego będzie go łatwo uszkodzić podczas dojeżdżania równoległego - np do rampy wysepki na stacji paliw czy krawężnika. Do tej opony najlepsza jest felga 5,5. Większość alufelg akcesoryjnych ma otwór na piastę znacznie większy niż dedykowane do konkretnego modelu, żeby były bardziej uniwersalne i - jak wspomniał Jacko - różnica wypełniana jest pierścieniami centrującymi (z plastiku lub aluminium - te pierwsze są lepsze, bo nie zapiekają się na piaście) Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na ten wymiar - jeśli będzie zbyt mały - felga po prostu nie da się zamontować - jeśli za duży - w komplecie musi być pierścień centrujący wypełniający różnicę (piasta centruje koło,jest elementem jego stabilnego mocowania i przenosi część obciążeń) No i oczywiście musi pasować odsadzenie - (dopuszczalna jest niewielka odchyłka)

 

Witam

 

Tylko chyba nie ma takiej felgi aluminiowej, wspomniany przeze mnie MAK Veloce ma otwór na piastę 54,1 mm.

Jeśli ktoś zna felgę aluminiową posiadającą wymiar wzorcowy 5,5x15 4x100 ET45 60.1 proszę o podanie modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie chyba oryginał nissana ,widziałem takie na allegro i 15 i 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ranger :wave: odbiegając od tematu - 12 stycznia schodzi z linii produkcyjnej, 2 tygodnie na transport, 2-3 dni na przegląd i montaż dodatków (trochę ich zamówiłem :whistle: ) plus dostarczenie dokumentów potrzebnych do rejestracji = koniec stycznia/początek lutego. Jak odbiorę - żeby nie zaśmiecać forum, pochwalę nim się w temacie "Note vs Scenic" - tam gdzie już o tym dyskutowaliśmy

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucę coś od siebie na temat opon i kółek do Notka. Często na forum przewija się temat braku instrukcji. Pomyślałem więc, że jak ktoś będzie miał problemy z doborem opon i kół, przedstawiam konfigurację książkową.

Rodzaj rozmiar osadzenie (ET)

 

Kola (felgi) stalowe 15 x 5,5J 45

15 x 4T 40 (dla opony zapasowej)

aluminiowe 15 x 5,5J 45

16 x 6J 45

Opony zwykłe 175/65R15

185/65R15

185/55R16

zapasowe T125/70D15

Można oczywiście dokonywać innych modyfikacji jak np: toxxic , wygląda to ładnie (alówki 195/45/R17 przód i 205/45/R17 tył). Z przeróbką zawieszenia jest to dosyć kosztowne. Ale jak kogo stać i ma taki kaprys, czemu nie :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy znany jest Wam model felgi aluminiowej 5.5x15 ET45 4x100, jazda z kołpakami odpada, zaraz znikną, a nowe w ASO kosztują ponad 800 zł !!!!

Jazda bez kołpaków o ile zimą nie przeszkadza to latem będzie to wyglądać trochę niechlujnie.

Przy obecnych felgach na tylnych nadkolach (blacha) widać nagromadzony piasek, przy większej szerokości, opony jeszcze bardziej wyjdą na zewnątrz i efekt zachlapywania samochodu zwiększy się.

Chyba, że dać większe ET tylko czy wtedy felga nie będzie za blisko nadkola od wewnątrz?

Bardzo proszę o podanie modelu felgi o rozmiarach nominalnych dla opony 175/65 R15 - o ile taka w ogóle istnieje.

Oryginalne felgi są za drogie i niezbyt ładne przynajmniej te tańsze, mogę dać maksimum 450 zł za felgę.

 

Za opowiedzi z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy szerokość felgi 6J ma jakieś znaczenie? Mam opony 175/65 R15 ale w parametrach felg jest zaznaczone 5,5J. Czy felga 6J będzie dobra do tych opon co posiadam? Planuję zakup felg (używanych), ale mam już opony std wymiaru i chciałbym by to wszystko grało. Jaka jest różnica między 6 a 5,5J i czy bez problemu się założy na felgi 6J opony 175/65 R15? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy szerokość felgi 6J ma jakieś znaczenie? Mam opony 175/65 R15 ale w parametrach felg jest zaznaczone 5,5J. Czy felga 6J będzie dobra do tych opon co posiadam? Planuję zakup felg (używanych), ale mam już opony std wymiaru i chciałbym by to wszystko grało. Jaka jest różnica między 6 a 5,5J i czy bez problemu się założy na felgi 6J opony 175/65 R15? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam

 

Witam

 

Gdy Zastosujesz felgę 6.0x15 4x100 ET45 to będzie ona większa na zewnątrz i do wewnątrz o 6 mm w kierunkach zgodnych z osią, jak wpłynie to na montaż opony nie wiem czy będzie na środku, przesunie się na zewnątrz czy do wewnątrz (zgodnie z katalogami na Twoja i moją oponę mozna dać felgę 6")?

Znalazłem felgi prawie zgodne z nominałem ale właśnie o szerokości 6" nie 5.5. Dezent RE. Chcaiłbym idealne ale jak nie będzie takich to kupię te.

http://www.felgi.pl/...00-00/15/r%3d45

ET44 felga 7 mm na zewnątrz większa i 5 mm do wewnatrz.

Polecam taki kalkulator:

http://www.felgi.pl/...ulator-et-felgi

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezent podaje ci kalkulator felg do opon. Opieram sie o informacje z netu. A więc dla opony 175/65 felga min. 5.0, standard 5,5, max 6,0, dla opony 185/65 felga min.5,0, std 5,5, max 6,5. Najważniejsze jest ET , średnica osadzenia i rozstaw śrub. Było już gdzieś o tym pisane. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a68-Witam -mam pytanie ,do felg stalowych do Not-ka 5,5J-15 jaki jest rozmiar śrub do przykręcenia.Czy jest jakieś fabryczne oznaczenie ,czy normalne wymiary n.p.M12x45mm,bo od al. są za długie i te śruby są tylko do al.Dziękuję za wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum dawno temu ten temat już się przewinął. Podaję ci rozmiary śrub do stalówek abyś nie szukał.

Śruby ze stożkiem, M12 , skok 1.5mm, długość gwintu ok 28mm, klucz 19. pzdr

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

do wiosny (i zmiany kółek na aluski) jeszcze pewnie trochę dni zostało - na razie idą śnieżyce (wreszcie sprawdzę zimówki,prześwit i dwa napędy w moim bieda-nabytku :P ) ale ad rem: jeśli ktoś z kolegów ma problemy z zapiekaniem się felg, ewentualnie pierścieni centrujących do piasty(miałem coś takiego użytkując produkt allesio), podobno najlepszym rozwiązaniem jest pasta aluminiowa - nie miedziowa (ta ostatnia wchodzi w reakcję z aluminium i często w sposób trwały plami powierzchnie alusa) Ja za radą fachowców zaopatrzyłem się w coś takiego:

http://www.myjauto.pl/product/25/sonax-professional-pasta-aluminiowa-w-sprayu.html

i zamierzam wypróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedziowa nadaje się idealnie do felg stalowych. Do alusów tylko aluminiowa tak jak pisze Dar.

 

Reasumując, pasta miedziowa nie powinna być stosowana wszędzie tam, gdzie są elementy aluminiowe.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko gra, tylko że:

-jesienią zakładasz stalówki, więc piastę i ewentualnie otwory pod szpilki wypadałoby prysnąć miedzią

-wiosną szykujesz alumy, więc na to samo pasta aluminiowa - i tak na zmianę

trochę to bez sensu - chyba już lepiej i bezpieczniej trzymać się jednej pasty - w tym przypadku Al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Natomiast jeżeli ktoś ma tylko stalówki i np. przekłada opony, pasta miedziowa jest dobrym rozwiązaniem. Choć z drugiej strony biorąc pod uwagę, że coraz więcej elementów w samochodach jest wykonanych z aluminium lub jego stopów, pasta aluminiowa wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

 

Generalnie warto zapamiętać jedną złotą zasadę. Tam gdzie jest aluminium, nie może być miedzi. Oba metale reagują ze sobą utleniając się wzajemnie. Nie chodzi tu nawet tylko o motoryzację. Dotyczy to absolutnie wszystkiego gdzie te dwa metale mogą się "spotkać" - a raczej nie mają prawa się spotkać.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesław4

Gdzieś na forum dawno temu ten temat już się przewinął. Podaję ci rozmiary śrub do stalówek abyś nie szukał.

Śruby ze stożkiem, M12 , skok 1.5mm, długość gwintu ok 28mm, klucz 19. pzdr

 

W związku z powyższym mam pytanie.

Odebrałem swojego notka w grudniu zeszłego roku z oryginalnie montowanymi felgami aluminiowymi. Przy zakupie wynegocjowałem kompletne koła z zimowymi oponami na felgach stalowych gratis, które przy odbiorze zamontowano mi do samochodu.

Czy na wiosnę nie będzie można przykręcić felg aluminiowych tymi samymi śrubami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Do stalówek są inne śruby!Mają inne podejście(łeb)Być może te które masz zamontowane mają takie same stożki,najlepiej wykręć jedną śrubę i przyłóż do stalówki,wtedy się upewnisz.Ale zazwyczaj jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Nissan do swoich oryginalnych felg stosuje takie same śruby jak do stalówek. Jeśli nie, powinni dać Ci drugi komplet śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...