Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowych felg do NOTE


blanet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maluj proszkowo i nie kombinuj. Wszyscy tak malują i nie ma problemu. Nic nie będzie odchodziło, szybciej auto sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać odwołanie do pzu bo oni zawsze zaniżają wycenę tak dla zasady. Jak się z nimi nie będzie walczyć o swoje prawa to dalej będą tak postępować.

Dysren ,Tobi dobrze ci radzi pisz odwołanie, zaniżanie odszkodowania to ich sposób na wyrwanie kasy ,miałem kiedyś podobny problem z PZU po odwołaniu odszkodowanie wzrosło :wave: .

Edytowane przez weber29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj proszkowo i nie kombinuj. Wszyscy tak malują i nie ma problemu. Nic nie będzie odchodziło, szybciej auto sprzedaż :)

Dokładnie,prędzej odejdzie w "eko"akrylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, właśnie odebrałem felgę z malowania. Ze względu na małą paletę kolorów przy malowaniu proszkowym (brak możliwości zgrania koloru z trzema pozostałymi felgami) zdecydowałem się na malowanie na mokro. Rezultat przeszedł moje oczekiwania, felga wygląda jak przed uszkodzeniem oraz jest identyczna w kolorze. Osobiście przy naprawie jednej felgi polecam opcję na mokro, przy malowaniu kompletu malowanie proszkowe jest rozsądniejsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Potrzebuję zmienić opony zimowe na letnie . Opony dostałem w prezencie od poprzedniego właściciela Tylko potrzebuję zakupić komplet felg . Które wybrać z podanych aukcji ?

1. http://allegro.pl/felgi-stalowe-nissan-note-clio-iii-4x100-et45-15-i6770901526.html#thumb/5

2. http://allegro.pl/felgi-stalowe-15-renault-nissan-note-micra-k12-k13-i6765292726.html

Które wybrać? Opony na jakich jeżdzę mają rozmiar 175/65R15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś przesyłkę z felgami z aukcji  http://allegro.pl/fe...6765292726.html . Wyglądają ładnie ale zauważyłem że mają wybite 43 ? ET ? A powinno być 45 ? Czy różnica ta pozwoli na normalne użytkowanie? Nic nie będzie ocierać przy pełnym skręcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności załączam zdjęcie felgi . Opis mówi o ET45 i innych parametrach . Niestety wydaje mi się że nie wszystko pokrywa się z prawdą.

post-103893-0-23963000-1491509403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić samemu nawet bez montażu - wystarczy wprowadzić parametry felgi i opony, ciebie będzie interesował przede wszystkim wymiar  wheelwells clearance czyli luz między czołem opony a rantem błotnika:

 

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=175-65-15X6.5ET45&wheel2=175-65-17X7.5ET40&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

 

choć i bez przeliczania, moim zdaniem przy blaszanej feldze różnica 2 jednostek nie powinna spowodować ryzyka ocierania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać i nie martwić się o ocieranie ? Wymiar  wheelwells clearance  według podanej strony jest taki sam ?.

Czy ktoś z Was używa felg et 43 ?

Edytowane przez adasko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stalowe 15" z  ET 43, dwa milimetry nie robi żadnej różnicy. Producent dopuszcza zmianę w zakresie 2% co daje po ok. 15 ET na stronę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...