Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowych felg do NOTE


blanet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czyli planuję zakup felg, chciałbym cos takiego : http://allegro.pl/nowe-felgi-alessio-15-4x100-opel-renault-vw-golf-i1606437130.html czy ktoś z Was miał z nimi jakieś doświadczenie, proszę o opinie i ew. jakieś inne rady bądź propozycje ....

Z góry dziękuję ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś jakie masz opony - jeśli 175 to felga 6,5 cala będzie trochę za szeroka. Opona da się oczywiście założyć ale zewnętrzny rant felgi może wystawać poza bark i łatwo go będzie uszkodzić np o krawężnik. Do 175 lepiej pasowałaby 6 albo nawet 5,5 cala. Felga jaka jest każdy widzi. To zapewne chińska podróbka jak 90% towaru na rynku. Dość masywna, co daje jej szansę nie pęknąć w pierwszej dziurze w jezdni :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar ma rację ,ja mam 185 i felgę 6.5 i opona delikatnie tylko wystaje poza felgę.Poszukaj czegoś w zakresie 6.0-5.5.zwróć uwagę na ET ,przy 38 koło lekko wystaje (nie ma tragedii,mam takie)W takim przypadku dużo dają chlapacze.Zwróć uwagę również na osadzenie felgi,otwór na piastę powinien być 60.1mm lub większy,w tedy zniwelujesz różnicę pierścieniami(też tak mam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy liczyć się z tym, że niemal wszystkie felgi akcesoryjne mają otwory pod piastę o nadwymiarowej średnicy - po to aby dobierając odpowiedni rozmiar wewnętrzyny pierścienia redukcyjnego dopasować felgę do jak największej ilości modeli aut. Dobrze,gdy pierścienie są plastikowe a nie aluminiowe - mniej kłopotów przy zdejmowaniu koła jesienią i awaryjnie przy kapciu - plastikowe nie zapiekają się na piaście. Aluminiowe potrafią przyspawać się tak skutecznie, że zostają a ich ściąganie kończy się zwykle ich kaleczeniem

 

blanet - tak na marginesie - polecam następującą lekturę:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/51679-alufelgi-z-salonu/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/64610-alufelgi/

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59571-jakie-felgi-i-opony-kupiae-do-notesa/

 

tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania - warto czasem skorzystać z wyszukiwarki zanim założy się nowy, często powielający stare temat :whistle:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba również dodać ,że do alusów muszą być inne śruby,specjalne do aluminiowych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak koledzy napisali, nie ma sensu nakladac opon 175 na szerokie felgi 6 cali to jest max. Najlepiej poszukać felgi zbliżonej parametrami do oryginalnych stalowych.

 

Trzeba też pamietać o plastikowych pierścieniach centrujacych i o tym, że prawdopodobnie będa inne rozmary łbów śrub niż w stalowych. Sruby i pierscienie powinny byc w komplecie z felga.

 

Ja kupilem felgi firmy Ronal, sa masywne i maja dosc malo przestrzeni miedzy ramionami, nie powinny sie wygiac na dziurach poza tym Note dobrze w tym wyglada szczegolnie srebrny, bo te felgi maja fajny metaliczny polysk.

Za swoje dalem 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz nowe opony to dobieraj raczej felgi pasujące do gum, niż odwrotnie :rolleyes: - chyba, że planujesz zafundować dla autka szersze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mardom89

My w zwiazku z tym ze do notka nie dostalismy opon zimowych, postanowilismy nabyc felgi i opony, a ze stalowek w normalnej cenie nie znalazlem to padlo na aluski i wybralismy te http://allegro.pl/252-15-4x100-felgi-vw-honda-renault-opel-hit2010-i1582122036.html

teraz pozostalo tylko dokupic oponki i czekac na zime :) Felgi jedne z tanszych nowych w tym rozmiarze, a jestesmy bardzo zadowoleni, zobaczymy jak sie beda sprawowaly, ale nissanek i tak zadko jezdzi, a tymbardziej pewnie zimą wiec powinny dluugo wytrzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże odsadzenie,będzie częste mycie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże odsadzenie,będzie częste mycie :D

 

Faktycznie chyba inne niż fabryczne. Ale w tym przypadku trzeba chyba powiedzieć małe a nie duże. Bo im odsadzenie większe (offset), to felga wchodzi głębiej w nadkole. Im mniejsze, tym bardziej wystaje. Tutaj jest to dość mało - odległość płaszczyzny montażu do osi symetrii felgi jest stosunkowo mała, więc felga będzie nieco "wystawała". Jeżeli nie ma chlapaczy, drzwi z obu stron będą bardzo szybko się brudziły i tak jak wspomniał Jacko, będzie częste mycie ;).

Nie zmienia to jednak faktu, że auto będzie wyglądało lepiej - bardziej "szeroko". Moim zdanie powinieneś szukać opon o szerokości 185. 175 od razu sobie daruj.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :D pisząc duże miałem na myśli że przy tak małym numerze (38) felga będzie wystawała :D

Jeśli się nie mylę to oryginały maja 48 ET,tzn przy 35ET każde koło będzie wystawało po 13mm ,niby mało ,ale... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mardom89

Ja chwile przysiadlem przed zakupem zeby przemyslec jaka opona wejdzie na ta felge z racji jej szerokosci, warunek byl taki ze powinny byc rozmiar wezsze od letnich gumek, a te mamy 195, takze 185 to dolna granica szerokosci opony dla felgi 6,5" no i podjelismy decyjze o zakupie. Jak to bedzie wygladalo na notku, zapodam zdjecia jak kupimy oponki i zmontujemy ten caly bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupilem felgi firmy Ronal, sa masywne i maja dosc malo przestrzeni miedzy ramionami, nie powinny sie wygiac na dziurach poza tym Note dobrze w tym wyglada szczegolnie srebrny, bo te felgi maja fajny metaliczny polysk.

Za swoje dalem 1200

Tak się składa że RONAL to główny dostawca 'orginałów' na pierwszy montaż w nissanie.mam 3 komplety orginalnych felg nissana i wszystkie są od ronala,tyle że dekielki są z logo nissana,no i wzory zastrzeżone dla marki.Nie polecam chińszczyzny,koledze felga się rozsypała!!!Lepiej poszukać markowych lub używanych orginalnych(wtedy je sprawdzić pod kontem ew.napraw) Łby śrub niekiedy pasują(np.micra)lecz warto kupić niklowane do alu ze względu na estetykę.Nie wolno też przesadzać z osadzeniem (ET)lepiej trzymać się konfiguratorów.O takich rzeczach jak średnica i rozstaw śrub nie trzeba chyba wspominać:rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwile przysiadlem przed zakupem zeby przemyslec jaka opona wejdzie na ta felge z racji jej szerokosci, warunek byl taki ze powinny byc rozmiar wezsze od letnich gumek, a te mamy 195, takze 185 to dolna granica szerokosci opony dla felgi 6,5" no i podjelismy decyjze o zakupie.

 

185 i 175 to homologowane szerokości dla Note. Kilku kolegów wspominało, że miało fabrycznie zamontowane 195, ale chyba nie warto wchodzić w ten rozmiar. Auto fajnie wygląda, ale jest to raczej za szeroka opona dla Note. 185 będzie dobrym wyborem.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185 i 175 to homologowane szerokości dla Note. Kilku kolegów wspominało, że miało fabrycznie zamontowane 195, ale chyba nie warto wchodzić w ten rozmiar. Auto fajnie wygląda, ale jest to raczej za szeroka opona dla Note. 185 będzie dobrym wyborem.

Ranger,co rozumiesz pod pojeciem za szeroka? jeśli chodzi o spalanie czy komfort to bedzie gorzej,ale bezpieczeństwo ,lepiej.Mam 195/55/15 w micrze i muszę ci powiedzieć że prowadzi sie jak gokard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mardom89

185 i 175 to homologowane szerokości dla Note. Kilku kolegów wspominało, że miało fabrycznie zamontowane 195, ale chyba nie warto wchodzić w ten rozmiar. Auto fajnie wygląda, ale jest to raczej za szeroka opona dla Note. 185 będzie dobrym wyborem.

 

przypominam ze ja tu mowie o zimowce, ze bedzie 185. letnie mam zalozone 195/55/16 i nie dosc ze wygladaja super na notku to bardzo przyjemnie sie na nich jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie napisałem jakie oponki posiadam - oryginalne oponki to 175/65/15 - takie mi dali jak wyjezdzalem z salonu. Raczej opon nie będę zmieniał bo nowe, a mnie na kolejne nowe letnie nie stać ..... Większość felgo to 6,5" jak założę na nie 175 ro bardzo zgrzeszę nieodpowiedzialnością i bezmyślnością , itp ?? Totalne porażka - wszystkie fele które mi sie podobają nie pasują .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie napisałem jakie oponki posiadam - oryginalne oponki to 175/65/15 - takie mi dali jak wyjezdzalem z salonu. Raczej opon nie będę zmieniał bo nowe, a mnie na kolejne nowe letnie nie stać ..... Większość felgo to 6,5" jak założę na nie 175 ro bardzo zgrzeszę nieodpowiedzialnością i bezmyślnością , itp ?? Totalne porażka - wszystkie fele które mi sie podobają nie pasują .....

jak najbardziej możesz założyć te opony na 6,5" felgę.jest to dolna granica (najmniejsza szerokość dopuszczalna)ale jest!

Masz tu konfigurator:Kliknij na felgę,np.enzo R 15" i sprawdź parametry

http://www.alcar.pl/...1&fdi_key=16155

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger,co rozumiesz pod pojeciem za szeroka? jeśli chodzi o spalanie czy komfort to bedzie gorzej,ale bezpieczeństwo ,lepiej.Mam 195/55/15 w micrze i muszę ci powiedzieć że prowadzi sie jak gokard.

 

Masz rację Manix - na szerszych oponach na pewno jeździ się bezpieczniej i nie ma tu o czym dywagować. Uważam jedynie, że opona 185 to dobry kompromis pomiędzy komfortem, spalaniem i bezpieczeństwem. Idąc bardziej w szerokość, owszem zwiększamy bezpieczeństwo, ale ujmujemy komfortu i zwiększamy spalanie. Nie zmiena to jednak faktu, że na 195 Note wygląda bardzo dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nawet lepiej wygląda.Ja myślę o 16' i 185x55...oczywiście alusach :D ew.195x55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nawet lepiej wygląda.Ja myślę o 16' i 185x55...oczywiście alusach :D ew.195x55

Ja używam opon ze specjalną stopką,chroniącą rant felgi.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mardom89

Po prostu nawet lepiej wygląda.Ja myślę o 16' i 185x55...oczywiście alusach :Dew.195x55

Jutro wrzuce Koledze fotke jak sie to prezentuje na notku (jesli mi wczesniej mama nie zwieje z autkiem to jakos po poludniu), wracajac z weekendu jechalem za mama i powiem ze zacnie sie ten notek prezentuje na drodze w takiej konfiguracji kołowej.

Komfort tez jest na dobrym poziomie.

 

tak to wyglada w konfiguracji 16" 195/55

 

0000047.th.jpg

 

0000048.th.jpg

 

0000049.th.jpg

Edytowane przez mardom89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakiś czas temu podjąłem decyzję, że jak oponki letnie mi się będą kończyć, to zapodam notkowi 195/55 i do tego aluski 16", np. srebrne Rial Lugano (ładna turbinka). Teraz jeżdżę od nowości na 185/65 i trochę brakuje mi przyczepności na ostrych zakrętach i przy ruszaniu, no i ten profil 65 strasznie buja. Myślę że profilek 55 lepiej mi podejdzie. Czekam tylko, aż mi się te paskudne oponki fabryczne wykończą.

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki :D Tym bardziej mnie przekonało do tej konfiguracji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...