Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowych felg do NOTE


blanet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tego poradziłem mu aby przypasował obecne do stalówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Nissan do swoich oryginalnych felg stosuje takie same śruby jak do stalówek. Jeśli nie, powinni dać Ci drugi komplet śrub.

 

Orginalne śruby z nissanowskich alu pasują do stalówek. Wiec jeżeli przykręcili stalówki na śrubach od alu to nie ma sprawy podejdą na wiosnę do alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby do alu są zwykle odrobinę dłuższe (2-3 zwoje) Można użyć zwykłych (do stalówek) ale jak trafnie zauważył Jacko, te do alu mogą mieć inny kąt powierzchni styku z gniazdem otworu alu. Czasem do alu dają śruby z pływającym łbem (nie niszczą się i nie wycierają gniazda otworów alu (takie dali mi do Drakuli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesław4

Otóż alufelgi są oryginalne montowane fabrycznie a stalowe talże są oryginalne nissanowskie.

Teraz będę spokojny :) Mimo to na wiosnę sprawdzę stożek czy pasuje do obu felg.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Czesław4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś auto w wersji z ''alu'' , a dorzucili ci gratis stalowe, powinni dać ci również śruby. Jeśli nie dali to znaczy że śruby pasują i do alu i do stal. A właściwie najprościej, żeby się nie stresować i nie zaprzątać sobie głowy należałoby zadzwonić do sprzedawcy lub serwisu i zapytać. Od siebie mogę dodać, że mam okazje oglądać notki nówki stojące na placu, lecz nie zwróciłem uwagi jakimi śrubami są przykręcone felgi. Postaram się zerknąć i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje alu (ENZO H) kupowałem osobno do letnich jakie dostalem w salonie. Alusy mają swój komplet śrub które są ewidentnie dłuższe od tych od stalówek. Autko na alusach wygląda tak:

post-29612-0-50332700-1329331113_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż alufelgi są oryginalne montowane fabrycznie a stalowe talże są oryginalne nissanowskie.

Teraz będę spokojny :) Mimo to na wiosnę sprawdzę stożek czy pasuje do obu felg.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Śruby do alu są ZAWSZE inne(co nie znaczy że nie pasują te od stalowych i na odwrót)

1-w najlepszym razie różnią się tylko estetyką(chrom/nikiel na tych do alu)

2-często różnią się wielkością łba(podyktowane tym że w alu śruby chowają się w"tulejach otworu",a stalowe nie)

3-w orginałach nissana (mam 2 pary kompletów!! zima+lato+1 parę nie orginalnych, DOTZ)stożki są identyczne ale długości już nie.Orginał stal w micrze+dotz -inne łby(17 i 19) długość 5mm różna.I tak alu można przykręcić stalową śrubą a na odwrót już nie.pozdrawiam i radzę zweryfikować w serwisie felg,lub aso.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem śruby do stalówek to były identyczne rozmiarami ze śrubami do alusów

ale o tym przekonałem się w trakcie montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Śruby do alu są ZAWSZE inne(co nie znaczy że nie pasują te od stalowych i na odwrót)

1-w najlepszym razie różnią się tylko estetyką(chrom/nikiel na tych do alu)

2-często różnią się wielkością łba(podyktowane tym że w alu śruby chowają się w"tulejach otworu",a stalowe nie)

3-w orginałach nissana (mam 2 pary kompletów!! zima+lato+1 parę nie orginalnych, DOTZ)stożki są identyczne ale długości już nie.Orginał stal w micrze+dotz -inne łby(17 i 19) długość 5mm różna.I tak alu można przykręcić stalową śrubą a na odwrót już nie.pozdrawiam i radzę zweryfikować w serwisie felg,lub aso.

 

Nie wiem czy w TYLKO w Notkach ale śruby do alu NIE SĄ ZAWSZE inne od stalowych i na odwrót. W Sedici są TAKIE SAME. (Może NOTE jest inny?) Pytałem o to dilera, pytałem w serwisie, czytałem na forum i sprawdzałem w necie. A więc nie jest to reguła o czym piszą też i moi przedmówcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podpowiedzi, z tego co wiem, stożek w śrubach jest zawsze taki sam, a drugim-innym rozwiązaniem jest "kula"

 

Dodam tylko, ze toyota ma całkowice inne. Dla stalówek są stożkowe, a do alu zintegrowane z płaską podkładką.

Sam się o tym przekonałem, jak pojechałem po zakupie zamontować zamiast stalówek alu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czesław4

Jeśli kupowałeś auto w wersji z ''alu'' , a dorzucili ci gratis stalowe, powinni dać ci również śruby. Jeśli nie dali to znaczy że śruby pasują i do alu i do stal. A właściwie najprościej, żeby się nie stresować i nie zaprzątać sobie głowy należałoby zadzwonić do sprzedawcy lub serwisu i zapytać. Od siebie mogę dodać, że mam okazje oglądać notki nówki stojące na placu, lecz nie zwróciłem uwagi jakimi śrubami są przykręcone felgi. Postaram się zerknąć i napiszę.

 

Tak jak radziłeś dzisiaj zadzwoniłem do ASO w Lublinie, gdzie uzyskałem wyjaśniernie, że do przykręcenia alu i stalowych uzywa się tych samych śrób. Warunek, że alufelgi są oryginalne, to znaczy zamontowane i zakupione razem z samochodem a także otrzymane felgi stalowe są Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radziłeś dzisiaj zadzwoniłem do ASO w Lublinie, gdzie uzyskałem wyjaśniernie, że do przykręcenia alu i stalowych uzywa się tych samych śrób. Warunek, że alufelgi są oryginalne, to znaczy zamontowane i zakupione razem z samochodem a także otrzymane felgi stalowe są Nissana.

to tez wygląda na wydumany warunek ASO (pewnie coby u nich nabyć stalówki)

 

bo ja mam nieorginalne felgi stalowe, a śruby od orginalnych alusów pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.a.polak wszystko się zgadza,zakupileś Notka z alusami oryginalnymi,śruby pasują do stalówek nie tylko oryginalnych gdyż 99%stalówek ma takie same podejście więc śruby będą pasowały.Sytuacja byłaby odwrotna gdybyś miał alusy nie oryginalne,wtedy podejście może być różne,bo rozbieżność w produkcji typów jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chce Wam zademonstrować notka z nowymi felgami i halogenami. Tak się prezentują. Znowu coś nowego. A jeśli chodzi o śruby, potwierdzam są te same do alu i stali. Oczywiście jeżeli są oryginalne do notka. Alufelgi i opony rozmiar 185/55/R16

post-50407-0-98555000-1330284087_thumb.jpg

post-50407-0-98492900-1330284096_thumb.jpg

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby wrócili do rozsądnego rozmiaru ogumienia? a może to jakiś ekstras? :rofl: - przy okazji tej modyfikacji mogli wymienić z tyłu bębny na tarcze, to miałoby większy sens

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to Acenta 1,4. Oglądałem silnik. To jest wersja z alusami, pewnie droższa. Natomiast Notek na stalówkach stał w rozmiarze 175/65/R15. Ja jeżdżę na stal. 185/65/R15. Takie miałem jak go kupiłem. Z tego co obserwuję na placu, mam takie możliwości, to obecnie sprzedawane notki z felgami stalowymi mają opony szer.175.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym cenniku jest Acenta+, która ma w standardzie taki rozmiar felg. To prawdopodobnie ostatni rok sprzedaży nota w tej postaci, konkurencja oferuje coraz ciekawsze samochody, to muszą czymś nadrabiać. A wymiana bębnów na tarcze, to już większy koszt i w "starym" modelu chyba nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym cenniku jest Acenta+, która ma w standardzie taki rozmiar felg. To prawdopodobnie ostatni rok sprzedaży nota w tej postaci, konkurencja oferuje coraz ciekawsze samochody, to muszą czymś nadrabiać. A wymiana bębnów na tarcze, to już większy koszt i w "starym" modelu chyba nieopłacalny.

Jeszcze w tym roku nissan zaprezentuje wersję produkcyjną następcy notesa(baaardzo podobną do tego którego foty daliście na forum)tak że w pełni się z tobą zgadzam.A nowym autem nissan zakręci towarzystwem,naprawdę bardzo udany projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nowy model będzie ok.

Jak juz może pisałem szukam aluski na wiosnę ,myślę o aluskach coś w tym stylu,czarne z polerką :D ,!!!.http://moto.allegro.pl/nowe-felgi-15-4x100-opel-astra-vectra-renault-i2156824130.html

Edytowane przez weber29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się te dwukolorowe felgi, renuar też takie stosuje. Do tego jeszcze, bęben straszy, jak kryzys w europie

 

 

EDIT: już wiem co mi przypominają. Tą część do maszynki do mięsa, co sie montuje na końcówce

 

EDIT 2: oczywiscie nic personalnego, tylko raczej kamyk do ogródka nissana :)

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłą dyskusje wywołałem tymi alusami. Osobiście jak na nie patrzyłem też wyglądają mi na noże od maszynki do mięsa. Na dodatek szpecą zardzewiałe bębny. :rolleyes::o:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nowy model będzie ok.

Jak juz może pisałem szukam aluski na wiosnę ,myślę o aluskach coś w tym stylu,czarne z polerką :D ,!!!.http://moto.allegro.pl/nowe-felgi-15-4x100-opel-astra-vectra-renault-i2156824130.html

 

Mi te się nawet podobają i niedrogie. Ważne tylko aby wszystkie rozmiary dostosować. Kilka lat temu takich nie było, bo może bym kupił. Dla potomnych dodam zdjęcie, jak link alledrogo wygaśnie.

 

Tylko trochę dziwi te 8 otworów :o

post-18814-0-71022400-1330331868_thumb.jpg

Edytowane przez notek-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notek-a,mnie nie dziwi.Ta felga jest dostosowana do dwóch wymiarów.4x100 i najprawdopodobnie 4x114 albo więcej.Osobiście szukał bym dalej,a nie kupował takich gdzie będą widoczne dziury.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...