Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowych felg do NOTE


blanet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ładne, ale radzę mocno uważać podczas najeżdżania na krawężniki. Te cienkie szprychy lubią pękać

Dzięki Dar1962 fajnie że się podobają ,mam nadzieję że nic im się nie stanie ,sprawdziłem podwójna mocna szprycha dziś je dopiero załozyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przy takim profilu opony powinno być bardzo bezpiecznie. Ja mam w Maździe 195/45 R16 i jest git :devil: Co prawda troche grubsze ramiona ale Enzo to porządna firma i raczej mają dobre produkty.

Edytowane przez Corr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

I stało się ,nagła zmiana planów co do wyboru alufelg.

Enzo 103 chrom15'' 6,5'' 4X100 ET38 centrówka 60.1

 

Witam

 

Pytanie w kwesti tych czerwonych kropek, zgodnie z powiedzmy zasadami czewona kropka powinna być przy wentylu.

Jak widać u Ciebie to nie jest spełnione, na pocieszenie dodam, że u mnie dwie są ok, jedna prawie ale czwarta całkowicie się nie pokrywa.

Czy te czerwone kropki to tylko sugestia czy jednak lepiej by było aby na wszystkich czterech oponach kropka pokrywała się z wentylem/zaworem (niby jest to jakiś tam punkt określany przez producenta)?

Czytając inne posty, a nie będąc jeszcze zalogowanym (nie widziałem zdjęć) myślałem, że mowa o szprychach jak w rowerze, a tu mamy porządną felgę, która dobrze przeniesie obciążenie samochodu.

Poza tym Masz felgę z certyfikatem TUV wyprodukowaną póki co w Niemczech.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kwasny2007

Witam od niedawna jestem posiadaczem Nota ktorym jeszcze nie jezdze.

Standardowe kola sa do wymiany bo jednego w zasadzie nie ma a znalezienie takigo samego graniczy z cudem bo w cenie jednego dorwalem komplet z micry.

 

Z zalozenia micra powinna ma te same kola ale te sa z kabrio ale tu haczyc mianowicie sa to: 195/45/R16 felga 6 cali a co najgorsze ET55 czyli sporo od normy. Jeszcze ich nie probowalem zakladac ale obawiam sie ze moga haczyc zawieszenie bo przy tym ET cala glembokosc kola wchodzi w zasadzie do srodka.

Z gory dodam ze nie mowie tu o polskich drogach bo to by byla masakra.

Jesli bedzie duzy problem to myslalem moze zalozyc tzw "spacery" 5 mm lekko by mogla wystawac ale Et zeszlo by do 50 jesli dobrze to rokminiam.

Inna opcja to zmienic opony na powiedzmy przednich kolach do 185 pozostale dwie maja nowe opony wiec wolal bym nie bawicsie w dodatkowe koszty bo kola mam doslownie

 

Co myslicie probowal juz ktos sie tu bawic w tej kwesji?

Edytowane przez kwasny2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trzeba szukać jak najbardziej zbliżonych. I trzeba sobie wyliczyć, czy nie będzie o nic obcierać. Podaje link który obrazuje wymiary potrzebne do doboru felg. http://www.felgi.pl/artykul/szerokosc-felgi-i-odsadzenie-et-offset. Powodzenia w poszukiwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I słusznie.Za całkiem przyzwoitą cenę można ustrzelić całkiem niezły komplet,tylko wytrwałości w oczekiwaniu na okazję trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

W kwestii śrub (tematu który pojawił sie wczesiej) jak w końcu ma się sprawa w przypadku np. Note z roku 2012 na felgach 16 alu. oryginalnych. Czy śruby pasują do felg stalowych nieoryginalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śrubami są problemy. Mam też Note na felgach aluminiowych 16 (Acenta+ 1.6), ale jak kupiłem opony zimowe z alufelgami w serwisie w Chorzowie to dali mi inny zestaw śrub z innym kluczem.

Co dziwne śruba zabezpieczająca została ta sama. Do koła dojazdowego muszę wozić klucz i śruby od alufelg letnich. Do felg letnich klucz jest 17, a do zimowych 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze śrubami są problemy. Mam też Note na felgach aluminiowych 16 (Acenta+ 1.6), ale jak kupiłem opony zimowe z alufelgami w serwisie w Chorzowie to dali mi inny zestaw śrub z innym kluczem.

Co dziwne śruba zabezpieczająca została ta sama. Do koła dojazdowego muszę wozić klucz i śruby od alufelg letnich. Do felg letnich klucz jest 17, a do zimowych 19.

Śruby pasują,A wozisz klucz 17 dlatego że w Alu większe nie wejdą swobodnie w tuleje otworów i nasadką klucza niszczyłbyś felgę i tyle.Ale do stalówek łeb nie ma znaczenia czy są 17 czy 19.Temat wałkowany wielokrotnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby pasują,A wozisz klucz 17 dlatego że w Alu większe nie wejdą swobodnie w tuleje otworów i nasadką klucza niszczyłbyś felgę i tyle.Ale do stalówek łeb nie ma znaczenia czy są 17 czy 19.Temat wałkowany wielokrotnie!

W zimowych alu z serwisu muszę używać klucza 19, w letnich alu klucza 17. Zimowe alu są produkcji polskiej. Oba typy felg używają opon 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to naprawdę niewielki problem - kup sobie w pierwszym lepszym markecie albo sklepie moto klucz-krzyżak - najlepiej składany. I masz 17,19,21 i coś tam jeszcze. I koła odkręca się nim o wiele łatwiej

post-20266-0-45370100-1354050701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to naprawdę niewielki problem - kup sobie w pierwszym lepszym markecie albo sklepie moto klucz-krzyżak - najlepiej składany. I masz 17,19,21 i coś tam jeszcze. I koła odkręca się nim o wiele łatwiej

Do kół dostałem klucz uniwersalny 19/17. Problem w tym, że nie mogę zrozumieć dlaczego śruba zabezpieczająca 17 została, a pozostałe są 19 (na tych polskich alufelgach zimowych). W serwisie też nie potrafili mi to sensownie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze co? masz na kole jedną śrubę 17 a 3 rozmiaru 19? to chyba tylko dlatego zeby niedobrym panom troche utrudnić zycie.

 

a celem wyjasnienia, śruby od alusów (z łbem 17) pasują do stalówek, stożek i długość są takie same. Jest tak dlatego, iż azaliż śruby z alusów musza pasować do dojazdówki, która jest stalowa, inaczej musiłbys wozić dodatkowe 4 śruby do stalówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi założył serwis Nissana w Chorzowie. Faktycznie muszę teraz wozić dodatkowa cztery śruby 17 (właściwie trzy by wystarczyły, bo czwarta to zabezpieczająca) do koła dojazdowego.

Jeszcze raz podkreślam, że to wymysł serwisu.

Edytowane przez jurek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, trochę czasu minęło od zdarzenia ale dziś otrzymałem kosztorys z PZU. Problem tkwi w uszkodzonej feldze aluminiowej, szkoda powstała w zakładzie oponiarskim, szkoda będzie usuwana z OC warsztatu. Jeszcze dwa tygodnie temu miałem nadzieję, że otrzymam pełne odszkodowanie za felgę i kupię nową. Niestety wycena PZU wskazuje, że chyba chcą dać mi na lody. W związku z powyższym czy mieliście do czynienia z renowacją felg aluminiowych? Na ile proces ten jest trwały i jakie daje rezultaty? Jaką metodą najlepiej naprawić felgę. Nadmienię, że ma niecałe pól roku i poza obiciami powstałymi w warsztacie wygląda jak nowa. Na ile po renowacji felga będzie pasowała do pozostałych trzech? Będzie różnica? Mocna? Jeśli tak to nie pozostanie mi nic innego jak zakup nowej felgi na własny koszt, prowizorki w renowacji nie zniosę. W przyszłym roku zmieniam ubezpieczyciela PZU (samochody, mieszkania, dla zasady, szkoda, że tu nie można przeklinać) Za odpowiedzi z góry dziękuję. P.S. polecacie jakieś konkretne warsztaty? (Windows 8 brak nowej linii po wciśnięciu entera stąd wszystko w kupie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłady które regenerują felgi są w stanie napawać małe uszkodzenia,ubytki,felga jest póxniej wywazana,oczywiście szlif,piaskowanie i malowanie.nie powinieneś mieć różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać odwołanie do pzu bo oni zawsze zaniżają wycenę tak dla zasady. Jak się z nimi nie będzie walczyć o swoje prawa to dalej będą tak postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę czasu minęło od zdarzenia ale dziś otrzymałem kosztorys z PZU. Problem tkwi w uszkodzonej feldze aluminiowej, szkoda powstała w zakładzie oponiarskim, szkoda będzie usuwana z OC warsztatu. Jeszcze dwa tygodnie temu miałem nadzieję, że otrzymam pełne odszkodowanie za felgę i kupię nową. Niestety wycena PZU wskazuje, że chyba chcą dać mi na lody. W związku z powyższym czy mieliście do czynienia z renowacją felg aluminiowych? Na ile proces ten jest trwały i jakie daje rezultaty? Jaką metodą najlepiej naprawić felgę. Nadmienię, że ma niecałe pól roku i poza obiciami powstałymi w warsztacie wygląda jak nowa. Na ile po renowacji felga będzie pasowała do pozostałych trzech? Będzie różnica? Mocna? Jeśli tak to nie pozostanie mi nic innego jak zakup nowej felgi na własny koszt, prowizorki w renowacji nie zniosę. W przyszłym roku zmieniam ubezpieczyciela PZU (samochody, mieszkania, dla zasady, szkoda, że tu nie można przeklinać) Za odpowiedzi z góry dziękuję. P.S. polecacie jakieś konkretne warsztaty? (Windows 8 brak nowej linii po wciśnięciu entera stąd wszystko w kupie).

 

Nie będzie żadnej różnicy. Widzę, że jestes z Chorzowa, to polecam firme alustyl (alustyl.pl)

Alustyl. Felgi, opony. Dusza S.

Samochody - Wulkanizacja Opon, Wyważanie Kół

 

32 252 44 76

 

40-761

 

Katowice,

 

Twarda 7

 

woj. Śląskie, pow. Katowice, gm. Katowice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedzi. Wracając do tematu to pojawił się problem naprawy poprzez malowanie piaskowe lub malowanie akrylem. Pierwsze niby trwalsze ale mniej dostępnych kolorów, drugie praktycznie w całej palecie kolorów za to niby mniej trwałe. Jaki sposób naprawy wybrać? Generalnie zależy mi i na trwałości i na jakości z małą przewagą na drugie. Sam sobie odpowiadam, że akryl jest chyba lepszy tylko czy nie dojdzie do łuszczenia lakieru? Czy ktoś z forum miał lub ma malowane proszkowo lub akrylem felgi aluminiowe? Jaki rezultat zabiegu? Pozdrawiam. P.S. Mechanik z Alustyl stwierdził, że lepsze efekty wizualne daje malowanie akrylem, niestety nie dowiedziałem się na ile trwały jest to zabieg. Sam nie oferuje usługi w tym zakresie.

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...