Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup nowych felg do NOTE


blanet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Notek-a,mnie nie dziwi.Ta felga jest dostosowana do dwóch wymiarów.4x100 i najprawdopodobnie 4x114 albo więcej.Osobiście szukał bym dalej,a nie kupował takich gdzie będą widoczne dziury.

Oczywiscie to nie jest ostateczny wybór ,podałem tylko przykład kolorystyki alufelg jakie mi się podobają.

JACKO z tymi dziurami masz rację beznadzieja no tak zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga jest ładna ale wygląda na delikatną, najbezpieczniej nabyć pięcio albo sześcioramienną o grubych ramionach - szczególnie w miejscu styku z obręczą - nasze dziury i krawężniki zniesie z pewnością mniej boleśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam felg aluminiowych do Note 1.4.

Chcę aby były maksymalnie zgodne z felgami stalowymi (umiejscowienie względem nadkoli).

Przyznam, że ze wględu na cztery otwory większość felg odpada z automatu bo wyglądają po prostu niesymetrycznie przez wspomniane cztery otwory (projekt pod pięć).

Znalazlem Anzio Light.

Dostępna jest w trzech odmianach dla 15" (chcę aby była o szerokości 6" - wydaje mi się, że będzie lepsza od 6,5" skoro stalówka ma 5,5" ?):

 

6.00x15 4x100 54.1 ET42

6.00x15 4x100 63.3 ET38

6.00x15 4x100 63.3 ET42

 

Która z trzech powyższych jest najodpowiedniejsza do Note?

Wydaje mi się, że trzecia czyli 6x15 4x100 63.3 ET42?

Otwór na piastę 54.1 jest za mały do Note?

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Na stronie anziowheels wychodzi, że dla 15" ET powinno być 38.

Przy ET42 felga jest o 3 mm większa do wewnątrz i 9 mm na zewnątrz (względem felgi stalowej 5.5x15 4x100 ET45).

Przy ET38 felga jest o 1 mm na zewnątrz względem wewnętrznej części nadkola oraz 13 mm większa na zewnątrz (względem felgi stalowej 5.5x15 4x100 ET45).

(sumarycznie obie są o 12 mm większe, inaczej być nie może - to pomoc dla zrozumienia mojego opisu ET38)

 

I co tu wybrać?

post-49791-0-82746700-1330361063_thumb.jpg

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam felg aluminiowych do Note 1.4.

Chcę aby były maksymalnie zgodne z felgami stalowymi (umiejscowienie względem nadkoli).

Przyznam, że ze wględu na cztery otwory większość felg odpada z automatu bo wyglądają po prostu niesymetrycznie przez wspomniane cztery otwory (projekt pod pięć).

Znalazlem Anzio Light.

Dostępna jest w trzech odmianach dla 15" (chcę aby była o szerokości 6" - wydaje mi się, że będzie lepsza od 6,5" skoro stalówka ma 5,5" ?):

 

6.00x15 4x100 54.1 ET42

6.00x15 4x100 63.3 ET38

6.00x15 4x100 63.3 ET42

 

Która z trzech powyższych jest najodpowiedniejsza do Note?

Wydaje mi się, że trzecia czyli 6x15 4x100 63.3 ET42?

Otwór na piastę 54.1 jest za mały do Note?

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Na stronie anziowheels wychodzi, że dla 15" ET powinno być 38.

Przy ET42 felga jest o 3 mm większa do wewnątrz i 9 mm na zewnątrz (względem felgi stalowej 5.5x15 4x100 ET45).

Przy ET38 felga jest o 1 mm na zewnątrz względem wewnętrznej części nadkola oraz 13 mm większa na zewnątrz (względem felgi stalowej 5.5x15 4x100 ET45).

(sumarycznie obie są o 12 mm większe, inaczej być nie może - to pomoc dla zrozumienia mojego opisu ET38)

 

I co tu wybrać?

Wydaje mi się że obydwie wersje ET38 i ET42 będą pasować ,chyba że się mylę,sam się rozglądam za alufelgami też mi się przyda ten dokładny opis.

 

Poszukaj jeszcze na forum wydaje mi się ze coś tam było o ET do naszych NOTE.

 

felga jest ładna ale wygląda na delikatną, najbezpieczniej nabyć pięcio albo sześcioramienną o grubych ramionach - szczególnie w miejscu styku z obręczą - nasze dziury i krawężniki zniesie z pewnością mniej boleśnie

Dobra podpowiedz z ta grubościa ramion alufelgi ja mam jeszcze kilka typów:

post-46423-0-70135800-1330366772_thumb.jpeg

post-46423-0-00381400-1330366792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam szkodzi skorzystać z dobierz felgi??? np.tu:

http://netgum.pl/dobierz_felgi.php

 

Otwórz kąfigurator i porównaj jak powinno być.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to pięknie wygląda. Na temat wymiarów alufelg do notka było wcześniej. Jeśli chodzi o ET, można odejść od normy 45. Gorzej ze średnicą osadzenia piasty. Gdy będzie większa niż 60 to pół biedy, natomiast gdy mniej to kłopot. Szerokość 7 też jest za duża, max 6,5. Proponuję zajrzeć na str 2 i 3 w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to pięknie wygląda. Na temat wymiarów alufelg do notka było wcześniej. Jeśli chodzi o ET, można odejść od normy 45. Gorzej ze średnicą osadzenia piasty. Gdy będzie większa niż 60 to pół biedy, natomiast gdy mniej to kłopot. Szerokość 7 też jest za duża, max 6,5. Proponuję zajrzeć na str 2 i 3 w tym temacie.

Janio,7" to córka ma w micrusi :devil: i jest super.(tyle że trochę trzęsie :dribble: :dribble: :dribble: )To zależy jaki efekt chcesz osiągnąć,ale nie pisz że 7" to za dużo. :wave: ale oponki będą musiały miec już szerokość 195/.... Zaznacz ABE(w wyszukiwarce) i będą tylko te super-poprawne Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janio,7" to córka ma w micrusi :devil: i jest super.(tyle że trochę trzęsie :dribble: :dribble: :dribble: )To zależy jaki efekt chcesz osiągnąć,ale nie pisz że 7" to za dużo. :wave: ale oponki będą musiały miec już szerokość 195/

Być może i 7" będzie dobra, nie pisałem tego z głowy, a korzystałem z konfiguratora. A tam największa szer. podana była 6,5". Oczywiste, że im większa szerokość felgi i opony tym mniejszy profil. Można i tak jak w tym linku http://www.nissanklub.pl/index.php/nasze-auta/item/2/163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i 7" będzie dobra, nie pisałem tego z głowy, a korzystałem z konfiguratora. A tam największa szer. podana była 6,5". Oczywiste, że im większa szerokość felgi i opony tym mniejszy profil. Można i tak jak w tym linku http://www.nissanklu...auta/item/2/163

No własnie,a teraz zamiast 17" dajesz 15" lub 16"i masz całkiem przyzwoity komfort a prowadzenie o wiele pewniejsze.pozdrawiam i owocnych poszukiwań. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i 7" będzie dobra, nie pisałem tego z głowy, a korzystałem z konfiguratora. A tam największa szer. podana była 6,5". Oczywiste, że im większa szerokość felgi i opony tym mniejszy profil. Można i tak jak w tym linku http://www.nissanklu...auta/item/2/163

Czyli do 175/65/15 można simiało wpychać 6,5"? :whistle: Edytowane przez weber29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 175/65/15 można simiało wpychać 6,5"?

Oczywiście,choć to jest minimalny rozmiar(no i chyba odwrotnie z tym wpychaniem :dribble: )Ale najbliższe oryginalnym są 5,5" - 6"

175/65R15 84

185/60R15 84

185/65R15 88

195/55R15 85

195/60R15 88

205/55R15 88

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy ktoś z uzytkowników ma założone opony letnie o rozmiarze 195/50/15 i jak się zachowuje Notek na takich oponach? Dodam jeszcze że alusy mają 6,5 cala

Edytowane przez tilk11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W końcu padł ostateczny wybór, Enzo W, 6x15, ET44.

Nie jest ideałem ale przynajmniej cztery otwory na śruby jakoś się prezentują i ma 6" przy ET zbliżonym do nominalnego.

Minusem jest to, że nie są symetryczne i po obu stronach samochodu będą wyglądały inaczej, a dokładnie na odwrót (na lewej stronie "szpicek" do przodu, na prawej stronie "szpicek" do tyłu).

Za cenę w jakiej są nie ma co wybrzydzać, ważne, że będą prawie idealne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij sobie w link http://www.nissanklu...auta/item/2/163. to się przekonasz, że są takie kombinacje.

 

Dzięki za linka janio , widziałem już te fotki . Wygląda fajnie ale to raczej nie jast kombinacja na nasze drogi....zostanę przy 185, 65, 15 Nokian i3 . Takie chyba kupię opony na lato. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W końcu padł ostateczny wybór, Enzo W, 6x15, ET44.

Nie jest ideałem ale przynajmniej cztery otwory na śruby jakoś się prezentują i ma 6" przy ET zbliżonym do nominalnego.

Minusem jest to, że nie są symetryczne i po obu stronach samochodu będą wyglądały inaczej, a dokładnie na odwrót (na lewej stronie "szpicek" do przodu, na prawej stronie "szpicek" do tyłu).

Za cenę w jakiej są nie ma co wybrzydzać, ważne, że będą prawie idealne.

 

Pozdrawiam

 

Musiałem poprawić ten post, bo wcześniej napisałem głupoty. ET44 chyba będzie dobre, Felga będzie o 5 mm szersza do wewnątrz i o 7 mm na zewnątrz. Jeśli się mylę - poprawcie.

Edytowane przez notek-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Potrzebuje porady jak przeliczeniowo w NOTE będzie wyglądać alufelga 6,5'' 35ET względem zalecanych 5,5'' 45ET?

Czy nie będzie zbytnio wystawać na zewnątrz i wewnątrz nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda felga będzie wystawać o 10 mm na zewnątrz,musisz sam obejrzeć jak to wg.Ciebie będzie wyglądać.Każde ET jest liczone w mm.Ja mam założone ET38 i nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało że to będzie około 10mm ale nie byłem pewien czy dobrze przeliczyłem ,mam upatrzone alufelgi właśnie z takim ET35 dzięki za pomoc,teraz jestem już pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje porady jak przeliczeniowo w NOTE będzie wyglądać alufelga 6,5'' 35ET względem zalecanych 5,5'' 45ET?

Czy nie będzie zbytnio wystawać na zewnątrz i wewnątrz nadkola?

 

Witam

 

Felga będzie 23 mm większa na zewnątrz i 3 mm do wewnątrz nadkola/błotnika, oczywiście przy 15".

 

Polecam stronę jak i samego Sprzedawcę:

http://www.felgi.pl/...ulator-et-felgi

 

Sam na tej stronie zamówiłem Dezent L SI 6x15 ET44 i jest dobrze, dziś zamontowałem.

W nadkolach jest dużo miejsca i wydaje się, że pierwsze w co może uderzyć felga to zacisk klocków hamulcowych, pewnie przy ET 60 byłby problem albo i nie?

 

Pozdrawiam

 

p.s. czy nikt nie wymienił super głośników w drzwiach przednich i tylnych?

 

Tak mi się wydawało że to będzie około 10mm ale nie byłem pewien czy dobrze przeliczyłem ,mam upatrzone alufelgi właśnie z takim ET35 dzięki za pomoc,teraz jestem już pewien.

 

Przyznam, że patrząc na mój zakup 15" na pewno ładniej wyglądała by felga 16" albo nawet więcej, tylko, że te nieszczęsne dziury i krawężniki.

W moim poprzednim poście jest mała nieścisłość czy po prostu błąd, promień felgi nie ma znaczenia przy odsadzeniu.

Pozostałe dane czyli 23 mm na zewnatrz i 3 do wewnątrz są prawidłowe.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dysten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy alu 16" i większej szerokości automatycznie musisz zmniejszyć odpowiednio wysokość barku a to w naszych okolicznościach przyrody bardzo niezdrowe. Sądzę,że profil 65 jest optymalny a 55 to niezbędne minimum - ja aktualnie przy 215 szerokości mam bark 65 i bardzo sobie to chwalę -żaden krawężnik nie jest groźny :)

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To jest felga Dezent L SI 6x15 ET44, dziury na sruby są nawet symetryczne rozłożone na feldzie co przy pięcioramiennej z czterema śrubami jest dość rzadkie (przykład Dezent RE z 4 otworami, otwory na śruby wycinają część wzoru felgi).

Miejsca w nadkolach jest sporo, nawet wygląda jakby koła były zbyt małe.

Zdjęcie wykonane komórką więc bez rewelacji co do jakości.

 

Pozdrawiam

post-49791-0-76404000-1332172303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne, ale radzę mocno uważać podczas najeżdżania na krawężniki. Te cienkie szprychy lubią pękać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...