Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi na zimę


Grigorij0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakieś 3-4 dni odbieram swojego QQ na letnich gumkach na alufelach 19". Chcąc nie chcąc będę musiał się zaopatrzyć w zimówki i to prędko. Po lekturze tego tematu wybrałem rozmiar 17". Gumki NOKIAN WR D4 215/60R17 96H - bo na Nokianach jeżdżę od 8 lat i nigdy się na nich nie zawiodłem (a rocznie przejeżdżam około 50k km). Alusy wybrałem takie

 

http://alucenter.eu/userdata/gfx/109c76a70f7778825227f476144046f6.jpg

 

z czerwonym paskiem bo autko również w tym kolorze. Co do TPMS-ów to chyba wybiorę ofertę z alledrogo z ASO NISSAN z Warszawy bo ma chyba najtaniej. Mój dealer proponuje o 10 zeta drożej na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 3-4 dni odbieram swojego QQ na letnich gumkach na alufelach 19". Chcąc nie chcąc będę musiał się zaopatrzyć w zimówki i to prędko. Po lekturze tego tematu wybrałem rozmiar 17". Gumki NOKIAN WR D4 215/60R17 96H - bo na Nokianach jeżdżę od 8 lat i nigdy się na nich nie zawiodłem (a rocznie przejeżdżam około 50k km). Alusy wybrałem takie

 

http://alucenter.eu/userdata/gfx/109c76a70f7778825227f476144046f6.jpg

 

z czerwonym paskiem bo autko również w tym kolorze. Co do TPMS-ów to chyba wybiorę ofertę z alledrogo z ASO NISSAN z Warszawy bo ma chyba najtaniej. Mój dealer proponuje o 10 zeta drożej na sztuce.

 

No cacuszko prosze pana :), mnie dealer sprzedal srebrne szkarady na sile. Auto mialo byc na wiosne, przyszlo w lutym i musialem kupic od razu komplet zimowy w dobrej cenie. O itakie cos mi sie dostalo 

 

08.jpg

http://www.eiretyres.com/product/Michelin/65/16/R-278864

Ta ostatni michelinka jest niby letnia , ale rekomendują jako wielosezonową , bo i na mokrym wyśmienita i śnieg jej niestraszny .Przynajmniej tak piszą , no na czymś trzeba się oprzeć .

Tylko zawsze mi się zdawało że jodełka to dosyć głośny bieżnik , a ty taka agresywna rzeźba i tylko 69dbeli  ?

 

Piekny jest ten Michelin, chetnie bym takiego wciagnal. Mialem podobna rzezbe w zimowych Good Year'ach i byly faktycznie bardzo ciche, chetnie wzialbym je tez jeszcze raz bo kolcowane nie dosc ze ciche nie sa to jeszcze na suchym asfalcie sa gorsze od bezkolcowych. Ich jedyna przewaga pojawia sie dopiero na lodzie, a ze nie jezdze po zamarznietym jeziorze ich przydatnosc dla mnie to jeden, dwa dni w roku kiedy faktycznie dzialaja jak trzeba. Ale jak dali takie to jezdze az zajezdze. Z ciekawostek, w calym Sztokholmie jest tylko jedna ulica, gdzie nie wolno wjedzac na kolcach, jest do tego nawet specjalny znad drogowy o taki 

 

120px-Sweden_road_sign_C44.svg.png

 

ale generalnie jest trend by nowe auta wyposazac w opony bezkolcowe a tu i owdzie mowi sie o zbanowaniu calej tej kolcowej instytucji ze wzgledu na coraz lagodniejsze zimy, niszczenie asfaltu i zatrucie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, mam do Was pytanie - w związku z tym, że w grudniu odbieram swojego QQ muszę zaopatrzyć się w zimowe opony. Dostałam od dealera następujące propozycje:

Felga stalowa, czujnik, opona:

 

1. Felga Nissan 403004EA0B6,5X16                                       259,30 / szt.,  1037,19 kpl.

    FALKEN HS 449                                                                   331,18 / szt., 1324,71 kpl.

    Czujnik TPMS 407003VU0A + nakrętka 40780JA01B         147,13 / szt.   588,52 kpl.

 

2. BA Barum Polaris 3                                                              284,13 szt.,    1136,52 kpl.

 

3. UNIROYAL UNI MS plus 77                                                 313,90 szt.,    1255,58 kpl.

 

Napisane, że rabat 25% ale nadal nie wiem, czy kupić u dealera i mieć z głowy, czy wszystko osobno gdzieś w internecie...

Pomożecie?

 

Dziękuję, dziękuję, dziekuję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje przepite oko droga Marchewko, cena nie jest chyba zła.

Nie wiem jak "chodzą" felgi w niezależnych sklepach, ale np.cena za oryginalny czujnik ciśnienia poniżej 150 zł jest niezła.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marchewka, myślę, że ceny jak dealera bardzo dobre. Z podanego zestawu wybrałbym ostatnie opony. Miałem kiedyś zimówki Uniroyal i fajnie trzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie zwróciłem uwagi, ze to stalówki.

Jeśli ogranicza Cię budżet to zastanów się nad rezygnacją z czujników na rzecz alu i lepszych opon. Ja przynajmniej kierowałem się taką zasadą, że podstawą bardzo dobre opony, później przyzwoite felgi i ewentualnie czujniki jak zostanie (nie zostało :D ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dzięki za komentarze - wszystkie cenne.

 

Ceny są brutto.

Mam też propozycję alufelgi, ale świadomie je wykluczyłam... Zima, zaspy, lód - szkoda wydawać pieniędzy. Chyba, że źle myślę, to poprawcie ;-)

 

Z Alufelgami:

 

ANZIO 6,5X16 silver lub racin black                                 391,63 szt

 

lub 17":

 

ALU DEZENT 7x17" (2wzory)                                           415,13 szt.

Opona FALKEN HS 449                                                    402,46

czujniki                                                                               147,13

 

 

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też propozycję alufelgi, ale świadomie je wykluczyłam... Zima, zaspy, lód - szkoda wydawać pieniędzy. Chyba, że źle myślę, to poprawcie ;-)

 

W moim skromnym przekonaniu teoria a tym ze zima niszczy alufelgi jest kompletnie nieprawdziwa. Przejezdzilem 3 zimowe sezony w Skandynawii na alufelgach jakiejs podrzednej marki i nie bylo na nich zadnego sladu zuzycia. A walory estetyczne, no coz, stalowe felgi wygladaja jak od Fiata 125p, ja bym autem na takich felgach jezdzic nie chcial, no ale to tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dzięki za komentarze - wszystkie cenne.

 

Ceny są brutto.

Mam też propozycję alufelgi, ale świadomie je wykluczyłam... Zima, zaspy, lód - szkoda wydawać pieniędzy. Chyba, że źle myślę, to poprawcie ;-)

 

Z Alufelgami:

 

ANZIO 6,5X16 silver lub racin black                                 391,63 szt

 

lub 17":

 

ALU DEZENT 7x17" (2wzory)                                           415,13 szt.

Opona FALKEN HS 449                                                    402,46

czujniki                                                                               147,13

 

 

Miłego dnia!

Mnie przy kupnie qqłki Dano zimowy komplet 16' ,ale jego cena opiewała na ponad 4500zł.W Twoim rozliczeniu widzę że cena jest poniżej 4000zł,nie jest źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ogóle cyrkowanie z tymi wszystkimi felgami, rozmiarami, czujnikami jest bez sensu. Ale nie raz już to pisałem. Mnie by tam nikt na takie zabawy nie namówił - ale każdy robi jak lubi.

Już nie mówiąc o "uchu cha jaka ta zima zła" - zawsze jeżdżę (moge się pomylić w liczeniu, ale >13 zim, teraz będzie kolejna) cały rok na jednych aluminiowych i nigdy nic się z nimi nie stało. Nigdy.

Ale... moje zachowanie nie jest trendy.... bo jak to tak? Zimą jeżdżę na aluminiowych a nie obowiązkowo na czarnych felgach by podkreślić to, iż się zmieniło na opony zimowe?

Muslimskiej brody, mimo lansowania jej przez różnych pederastów w TV, też nie zapuściłem. Ja po prostu jestem prostym człowiekiem i nie komplikuje sobie niepotrzebnie życia. Już tak mam. Jak mogę gdzieś dojść prosto z punktu A do B to tak idę.... na cholerę mi jakieś wycieczki przez C, D i E...

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przebiera sie dopasowac do mody a inny chodzi w tej samej kurtce caly rok. To oczywiscie zart. Wazny zeby bylo bezpiecznie a cala reszta to de gustibus non est disputandum.

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego KARMINADEL czy Ty jeździsz w zimie na 19",tylko zmieniasz opony na zimowe?

Jakie jest Wasze zdanie,kupić opony do alufelg jakie posiadam(18")czy zmienić na 17"+felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze zdanie,kupić opony do alufelg jakie posiadam(18")czy zmienić na 17"+felgi?

 

Osobny zestaw kol na lato i osobny na zime. Prosciej, wygodniej, szybciej ale na pewno nie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobny zestaw kol na lato i osobny na zime. Prosciej, wygodniej, szybciej ale na pewno nie taniej.

Ale przejść na 17 czy zostać na 18.Opony teraz a felgi na przyszły sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przejść na 17 czy zostać na 18.Opony teraz a felgi na przyszły sezon?

 

A to juz niuanse, co kolega bardziej woli i co sie podoba oku. Przy roznicy 1 cala wrazenia z jazdy prawdopodobnie beda identyczne miedzy 17 a 18. Skoro jednak 17" jest tansza to po co przeplacac. Wszystko zalezy od Twojego budzetu. Jak sie bilans na koniec miesiaca dopina to wszystko gra :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli warto zainwestować w ALU ?

Nie marwić sie, że po dwóch sezonach felgi będą do wyrzucenia?


zadałam te pytania bardziej retorycznie... ;-)

 

Dziękuję. Będę myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli warto zainwestować w ALU ?

Nie marwić sie, że po dwóch sezonach felgi będą do wyrzucenia?

 

Moje alusy po 3 latach poza sladami zlego skladowania (moja wina) nie mialy zadnych sladow zuzycia spowodowanych warunkami zimwymi (sol, woda z piachem, zwir). Jedyne co moze Ci zagrozic to szlifowanie kraweznika felgami przy parkowaniu ale od tego sa kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli warto zainwestować w ALU ?

Nie marwić sie, że po dwóch sezonach felgi będą do wyrzucenia?

zadałam te pytania bardziej retorycznie... ;-)

 

Dziękuję. Będę myśleć...

Droga marchewko! Warto zainwestować! I nie warto się martwić,felgi niejedną zimę przetrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...