Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj @Strider misiu drogi! przeciez nie mam lamp ustawiony jedna w dol, droga w gore :) Mam pewnosc, ze nie oslepiam nikogo jadac za kims, mijajac sie z kims, etc. Dodatkowo sprawdzilem jak swiatlo sie rozprasza w totalnej ciemnicy. Jestem pewny, ze jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne odczucia. Dopiero jak wyjechalem na totalne zadupie to zobaczylem, ze jest dobrze. Troche je tylko podregulowalem w pionie po czym sprawdzilem ze znajomym czy nie oslepiam na drodze.

 

Ja z tych ledow jestem mega zadowolony :)

A ja dalej się waham nad kupnem. Do tych co już jakiś czas używają tych LED. Z lampami w środku ok? Żadnych widocznych, negatywnych wpływów na konstrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mówiąc negatywne wpływy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mówiąc negatywne wpływy???

Okopcenie, wypalenie itd.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie świeczka :D...

Tia.. chińska żarówka też świeczką nie jest, a cuda z odbłyśnikiem i kloszem robi ;)

 

A tak na poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,nie widzę negatywów,na prawdę.Temperatura diód jest diametralnie niższa niż żarówek typu H.Po kilku minutach halogen przykleiłby Ci się do skóry palców,a dioda jest można powiedzieć letnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich . Zakupiłem qq nie dawno ... i od razu musiałem zrobić coś z beznadziejnie świecącym przodem. Wczoraj zamontowałem ledy R4 o których mowa w ostatnich stronach tematu. Jest nie porównywalnie duuuzo lepiej. Teraz czas na drogowe i mgiełki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego można ledy zastosować,tylko czasami zadaję sobie pytanie czy warto?Ile razy użyje długich,czy halogenów.Fakt przy jasnych mijania wyglądają badziewnie,ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strid,nie do przesady!Nie wybiera się auta w nocy,to raz,a dwa nie rezygnuje się z samochodu tylko i wyłącznie ,że słabo światła świecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w QQ ale w X są adaptacyjne drogowe, często zdarza mi się na nich jeździć, więc jak już pytanie czy warto, to tak, choćby dla ujednolicenia albo nawet samego wyglądu ( co dla mnie już jest wystarczającym argumentem, nie lubię półśrodków ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podniosłem ciśnienie co nie ktorym forumowiczom wybaczcie ;) Wybierałem samochod zeby byl fajnie wyposazony i troszke wyzej siedzial, a przede wszystkim musiał kobiecie pasować. Nie zrezygnowalem z niego chociaz brakowalo kilku pozycji do tip top w tym wlasnie swiatel i podgrzewanych siedzen. O wszystkim decydowala też fajna cena .

 

Co do świateł to mgiełki i drogowe też mi nie odpowiadają heh ,jakieś propozycje co może fajnie oświetlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  ja kupiłem na prezent ledy i zostały zdemontowane, użytkownik stwierdził że lepszy komfort jazdy ma na osramach. Mogę odsprzedać jeśli byłby ktoś chętny - komplet razem z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podniosłem ciśnienie co nie ktorym forumowiczom wybaczcie ;) Wybierałem samochod zeby byl fajnie wyposazony i troszke wyzej siedzial, a przede wszystkim musiał kobiecie pasować. Nie zrezygnowalem z niego chociaz brakowalo kilku pozycji do tip top w tym wlasnie swiatel i podgrzewanych siedzen. O wszystkim decydowala też fajna cena .

 

Co do świateł to mgiełki i drogowe też mi nie odpowiadają heh ,jakieś propozycje co może fajnie oświetlać?

Nikomu nie podniosłeś ciśnienia :D Czasami tu tak bywa :D że się bodziemy ale krzywdy sobie nie robimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podniosłem ciśnienie co nie ktorym forumowiczom wybaczcie ;) Wybierałem samochod zeby byl fajnie wyposazony i troszke wyzej siedzial, a przede wszystkim musiał kobiecie pasować. Nie zrezygnowalem z niego chociaz brakowalo kilku pozycji do tip top w tym wlasnie swiatel i podgrzewanych siedzen. O wszystkim decydowala też fajna cena .

 

Co do świateł to mgiełki i drogowe też mi nie odpowiadają heh ,jakieś propozycje co może fajnie oświetlać?

Mgiełki i Drogowe to znajdziesz na Gościńskiej w Bestlook duży wybór i ceny ok!

http://oswietlenia.com/category/motoryzacja-philips-automotive-samochody-osobowe-white-vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ,bańka żarówki halogenowej jest gorąca ,ale w ledach grzeje się tył 

a tak dla ...

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/test-led-y-zamiast-zarowek-sprawdzamy-zestaw-do-przerobki-oryginalnych-swiatel/je5vbp

"W reflektorze z soczewką dioda LED spisała się znacznie gorzej od standardowych żarówek. Choć emitowane przez nią światło wydaje się o wiele jaskrawsze od halogenowego, to jest go po prostu mniej. Zastosowanie LED-ów oznacza olśnienie o wiele niższe, niż miałoby to miejsce w przypadku tego samego reflektora wyposażonego w dobre żarówki. Zestaw okazuje się więc zupełnie bezpieczny dla innych uczestników ruchu. Przez to, że światło jest jaskrawe, a obszar przed autem – jasno rozświetlony, kierowcy może się wydawać, że ma lepsze światła. To jednak tylko pozory."

"Tani zestaw diodowy, o ile już udało się go upchnąć w kloszu reflektora, świecił słabo, choć akceptowalnie, a przede wszystkim nie oślepiał innych. To jednak za mało, żeby go polecić."
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja takich nie mam...a to jest takie porównanie z którego mało co wynika,badanie pierwszego lepszego zestawu i podciągnięcie innych ledów pod nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak?

ledy świecą bardzo dobrze, ale mają krótki zasięg, plama przed autem jest bardzo jasna porównując do standardowych żarówek h11, ale zasięg światła słabszy, jak ich nie sprzedam na allegro to może wrzucę je do świateł przeciwmgielnych w c5,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stwierdził ktoś z Was po wymianie żarówek, że  na wolnych obrotach pojawia się efekt migotania tych ledów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczne z kabiny,niewidoczne od zewnątrz bardzo delikatne.Jeśliby tak dobrze się przyglądać to zwykłe H też mają czasami drgawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czym to jest spowodowane. Czy to wina żarówek czy regulatora napięcia, ale obstawiam że wina leży po stronie żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina po stronie alternatora.Mruganie można by przyjąć jest zgodne z wolnymi obrotami wirnika alternatora i zmianą polaryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...