Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osram Night Breaker Ultimate swieca na zolto co doskonale widac porownujac z ledami qq do jazdy dziennej ale faktycznie swieca jasno. COOL BLUE HYPER 5000k beda daosc dobrze udawac barwe zblizona do bialej ale zapomnijmy ze beda nam dobrze doswietlac droge. Jedynym kompromisem sa OSRAM COOL BLUE INTENSE 4200K bo swieca ladnie czyli jasno ale nie tak bialo jak te hyper 5000k za to troche bardziej bialo niz breaker ultimate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poscie 26 dalem zdjecie OSRAM COOL BLUE INTENSE 4200K. Dla mnie te deklarowane 4200k ma sie nijak do tego jak jest faktycznie z barwa.

Zarowki kupowalem w inter cars myslisz ze sprzedaja podrobki? Tylko teCOOL BLUE HYPER 5000k z allegro mialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecie ja mam teraz H8 Osram cool blue intense za ciężkie kasiore jak za H8 :(

I one mają barwę zimnej bieli jak xenon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieer ja nie przeciwko tobie  :)

Ale na moich H8 cool blue jest mocniejsze niebieskie zabarwienie dokładne jak na Hyper .

Porównywałem w sklepie ze wszystkimi żarówkami Cool blue intense  H4 H7 mają słabszy niebieski filtr   :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec to tylko dowod Edek ze kazdy model nawet tego samego producenta moze miec inna barwe mimo opisu 4200K. I to by sie zgadzalo bo pamietam jak mialem w rece h4 i h7 to wlasnie holym okiem bylo widac ze filtr jest rozny mimo ze niby obje Osram cool blue intense.

A jak ci to swoeci Edek z tak mocnym filtrem. Widac cos na mokrej drodze?

Jak kiedys znajde czas pomierze natezenie swiatla na roznych zarowkach w moim qq i bedzie czarne na bialym ile ktora zarowka przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że we mgle a teraz mamy ich coraz więcej ,to bardzo dobrze widzę- światło jest jak by to napisać jasne  przenikliwe  :spoko:

A na odcinkach dróg krajowych przez las to super doświetla pobocza  :spoko:

Na mokrej drodze bardzo dobrze świecą nie zauważyłem słabszego oświetlania !!

Widzę że też zobaczyłeś różnice w malowaniu jaśniejszym i ciemniejszym niebieskim filtrem tych samych żarówek Cool Blue Intense  :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie malowanie szkła żarówek eliminuje tylko żółć żarnika, nie jest raczej (w tych markowych) do efektu a'la xenon :) Kiedyś Philips miał Blue Vision (nie wiem czy nadal je ma), miałem H4, w komplecie były postoje. Żarówki obie były niebieskie ale świeciły bialutko. Wg mnie każde zbliżanie się do efektu xenon w żarówce żarnikowej powoduje pogorszenie siły świecenia bo oznacza mocniejszy filtr. Dobre żarówki raczej starają się zbliżyć do temperatury światła dziennego. Tak przynamniej Philips deklarowałem w swoich żarówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem wszystkie żarówki z Philipsa i część z Osram.

I dziś polecę Philips WHITE Vison bo świecą kozacko i Osram Cool Blue Intense ale z ciemniejszym filtrem!

Philips Blue Vision zostały wycofane tak samo jak Philips X-treme 100%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nastepne kupię cool blue i zobaczymy :-)

 

A co to znaczy ze z ciemniejszym filtrem jak to poznać ?

Edytowane przez Diana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do bestlooka na wał ,tam masz najtaniej bo to hurtownia oświetlenia samochodowego  :)

https://www.google.pl/maps/place/Bestlook/@52.2213072,21.07072,524m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x471ecd74ab54c059:0x5696a9de72c88ea8

 

I nie zapomnij o tej sesji w kozakach bo tu wielu na nią czeka  :D

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana szklaną bańkę mają ciemniejszą,niebieską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem wszystkie żarówki z Philipsa i część z Osram.

I dziś polecę Philips WHITE Vison bo świecą kozacko i Osram Cool Blue Intense ale z ciemniejszym filtrem!

Philips Blue Vision zostały wycofane tak samo jak Philips X-treme 100%!

No widzisz a ja przerobiłem wszystkie osram :) i skonczylo sie na idealnie białych led-ach philipsa 

A co do koloru bańki na zarówce - im ciemniejsza tym kolor bardziej biały ale mniej swiatła i tu jest ten ból że jak ładnie swieci na biało to mało widać na drodze.

Przykładem mogą być zarówki :

478130255.jpg

 

Świecą świetnie bo biało ale nic nie widać zwłaszcza podczas deszczu. Czasem myślałem że mam światłą wyłączone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym osraniem....yyy osramem?


Kupić ledy jak Pieer i spoko,świecą biało,nie spalą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reflektory z led nie wiadomo,czy będą pasowały kabelkami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka instalacja do pierwszej kontroli policji na drodze i po dowodzie...  Nie mówiąc już o sytuacji jak już ktoś wspominał, że w razie wypadku ktoś zauważy i sę przyczepi tych świateł i moga być naprawdę spore problemy łącznie z regresem ubezpieczenia a to już może nie być miłe...

To jest jak z HIDami, ludzie montują a nie maja ani spryskiwacza ani automatycznej regulacji a obie te rzeczy sa wyagane dla X. I to policja wryfikuje na drodze bo nie trzeba być diagnostą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówek,racja i to wszyscy wiemy.

Reflektory oryginalne Led,Qashqai'a to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciekawy... znów się kółko teoretyków spotkało jeżdżących na halogenach itd, dla jednego marzeniem są ksenony, inny zaś ma argument, że w salonach marek premium wszyscy się rekoma bronia przez LED - ciekawe skąd ma to wiedzę hahaha

Ja w poprzednim miałem fabryczne ksenony, aktualnie FullLED.

W poprzednim nawet 3 lata temu dałem robić - po czasie - odbłyśniki do regeneracji (napylanie srebrem czy jak to tam się robi) - by nikt mi nie zarzucił, że porównuję stare zużyte ksenony do nowego reflektora.

Więc wg mnie FullLED świeca o wiele lepiej niż posiadane xenony. A przez pewien czas jak miałem jeszcze oba samochody - jeździłem zamiennie.

Oczywiście tu może mieć znaczenie, że nawet wśród xenonów (i przez analogię i w FullLED) mogą być lepsze i gorsze reflektory (jak przy zwykłym halogenie).

Po drugie - często na niekorzyść LEDów są wyciągane argumenty, że Xenony mają więcej lumenów. Tak sam palnik ma, ale te lumeny są "odcinane" przesłoną (ruchomą w bi-ksenonach) lub sztywną w zwykłych.

Nigdzie nie znalazłem pomiarów porównawczych ile lumenów z takie reflektora wylatuje na jezdnię.

Więc mój głos w takiej dyskusji jest taki: FullLED są lepsze od xenonów. Już nie wypominając o halogenach.

Ale dodam zaraz - że ze wszystkim da się jeździć - a różnice między xenonem nie są znów miażdżące. Gorzej w porównaniu z halogenem - ale ujeżdżam czasami tylko samochód 4 letni - więc może klosze już są zużyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany jeżdżę po oświetlonych ulicach więc światła nie są mi potrzebne wcale (zresztą znam drogę na pamięć). :D

Po drugie poruszam się w tak gęstym ruchu, że świateł drogowych nie mogę załączyć wcale (ostatnio zaglądałem do żarówek, to widziałem, że żarniki od drogowych od nieużywania zardzewiały). :D

Nie wiem więc o czym Wy godacie. :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strider - dlatego w moim poprzednim wywodzie pisałem, że są rożnej jakości reflektory. I na tej podstawie trudno wysnuć jeden wniosek: xenony są lepsze czy LEDy - moje doświadczenie mówi, że LEDy (biorąc pod uwagę czym jeździłem/jeżdżę).

 

@colins - to fakt. Mało kiedy jeździ się na drogowych. Tak się "cieszyłem" na automatyczne drogowe i tyle na tym pojeździłem, że zaraz po zakupie w nocy do testów i raz na urlop do Włoch - ale i tak automat nie miał za dużo do roboty, bo dzisiaj ruch jest tak gęsty - że mało kiedy nic nie jedzie z na przeciwka czy przed nami.

Automat jest idealny, dla tych którzy naprawdę jeżdżą w nocy (powiedzmy między godziną 1:00 - 4:00 po drogach krajowych "poza terenem zabudowanym".

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co LED słabiutko a X. bajer...  LED dają plamę światła a Xenony całe pole oświetlają. Ale wydaje mi się, że i tak wszystko kwestia lampy a nie źródła światła. Bo i H7 świeca lepiej i gorzej... Ale to może też efekt o którym mówi gość. Że zbyt mocna plama światła LED po środku sprawia wrażenie, że jest go mniej na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon swieci mocniej niz led jesli mowimy o samym palniku kontra dioda led.  Natomiast do tego wszystkiego ważny jest element optyczny czyli soczewka, badz odblask , lustro i jego stan . W nowych autach  lampy full led posiadaja zespół ledów i nie jest to tylko 1 zródło jak w przypadku xenonów 1 palnik. W nowym passacie jak i tucson czy mercedesie widać ze lampa posiada po 2 lustra na lampe w ktorych siedzą ledy. lub 2 soczewki w lampie. Takie zródło powinno dawać wiecej strumienia swietlnego na droge oraz doswietla pobocze i rozne obszary drogi.  W moim odczuciu   LED  swieci lepiej niz xenon .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...