Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im wjecej się jeżdzi autem zwłaszcza jak jest służbowe jak u Ciebie Edek to każdy lumen dodatkowy jest cenny. Zwłaszcza jak się jedzie zmeczony kilka godzin nocą  :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie drogie są   http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-mcf-dyn-v2-uni-1-1-1218&search_scope=&string=Osram%20night%20breaker%20H11

Ale życie ludzkie jest bez cenne!!!!

I jeśli ktoś jeździ w tym tak niebezpiecznym kraju jakim jest Polska, to warto dołożyć parę złoty i widzieć lepiej i dalej  :)

Pieer u mnie każdy lumen na wagę złota ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dawali tyle złota ile każdy waży,już byś nie pisał na NKP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet!!!

e, chyba chiński..

 

Heh, doczytałem do końca i widzę że kasa wszystkich poruszyła. Ja dostałem za 100pln + wysyłka.

Edytowane przez Jurand15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdy menel też na wagę złota.

 

Masz płacone od zaopatrzonego łebka ? 

.kurde akord w słuzbie zdrowia , "Nastepny Proszę" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Lubię z nimi przybywać aby zdobyć nowe doświadczenia życiowe. Niemal każdy z nich zaskakuje "złotymi myślami". Dlatego kontakt z każdym z nich jest na wagę złota. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z takim czymś:

http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h8-h9-h11-60w-7200lm-zarowki-3-gen-i5853525074.html

Założone,świecą pięknie,o niebo jaśniej od Osramu,W ciemni garazu brak poświaty nad światłocieniem,natomiast przy Night breakerach jest minimalna poświata.Odcięcie jest silne i wyraźne.

Udało mi się wylicytować za 200zł.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tez czy przy takim idealnym odviecu b3da znaki oswietlac wystarczajaco. Jak uzywalembroznych zarowek roznie z tym bywalo czasamznaki az mnie oslepialy a czasem byly ledwo widoczne... No i co na to policja/diagnosta...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko potestuj z kolega/kolezanką :) jak to będzie wpływało na innych uczestników ruchu jadac 2 autem przed/z przeciwka itp.

Najważniejsze jest czy ognisko żródło światła w tych żarówkach jest maksymalnie zbliżone do halogenu - przynajmniej ja tak uważam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to dzisiaj bedę czynił,zaraz się wybieram po małżowinkę i do kumpla,będziemy testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dobrze bedzie zaczac od jednej zarowki na poczatek. Wtedy ladnie widac roznice...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dobrze bedzie zaczac od jednej zarowki na poczatek. Wtedy ladnie widac roznice...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

:laie_67:

Jacko po miescie tak testuj ok? i pytaj sie kierowcow która lampa ich oslepila :)

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to dzisiaj bedę czynił,zaraz się wybieram po małżowinkę i do kumpla,będziemy testować.

 

Testować małżonkę, kumpla czy może jakiś trójkącik? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dobrze bedzie zaczac od jednej zarowki na poczatek. Wtedy ladnie widac roznice...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Smakor powaliłeś mnie,leżę i nie wiem czy dam radę podnieść się i jechać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego? Ja zawsze tak sprawdzam jak wymieniam...

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzane,nie ma jakiegokolwiek odbicia,nie oślepiam z tyłu,światło jest bielutkie.Na karoserii Thalii widać wyraźne odcięcie na wysokości załamania klapy,światło (z odbicia gdyby było) nie wnika w kabinę.Kolega stwierdził(a jest choleryk) że myślał przed testem,że założyłem Hidy,a już raz testowaliśmy i dość dobitnie wyraził się o takich światłach.Tu był zaskoczony i jako kierowca poprzedzający nie miał żadnych uwag.

Tak więc mimo,że nielegalne,zdaję sobie z tego sprawę ,więc ten wątek porzućmy ,mogę je szczerze polecić jako światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako swiatla drogowe to sie zgodze. W drogowe wszystko mozna pchac. . Montujac Hidy jak i ledy do swiatel mijania lampa traci homologacje. Mozemy jedynie w przypadku montazu led kontra hid o ile udowodnimy pałkarzom wydrukiem z luksometra ze stacji diagnostycznej ze strumien swietlny jest w granicy 2000 lumenow unikac czepiania sie o spryskiwacze i poziomowanie. Mimo to lampa ma na naklejce oznaczenia kierunku swiecenia i zrodlo , typ zarowki jaki powinien miec. Led tak jak hid jest niezgodny z przepisami Ale zamonotowany w soczewce nie oslepia mamy linie odciecia nie to co w pelnych kloszach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem,by nie komentować w ten sposób.Zaznaczyłem,że znam przepisy i wiem z czym się to wiąze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z grzaniem się, nie ma z tym problemu?

 

No właśnie - masz Jacko jakiś pirometr żeby zmierzyć temperaturę gniazda / odbłyśnika? Jak tego problemu nie ma no to...

 

Jako swiatla drogowe to sie zgodze. W drogowe wszystko mozna pchac. . Montujac Hidy jak i ledy do swiatel mijania lampa traci homologacje. Mozemy jedynie w przypadku montazu led kontra hid o ile udowodnimy pałkarzom wydrukiem z luksometra ze stacji diagnostycznej ze strumien swietlny jest w granicy 2000 lumenow unikac czepiania sie o spryskiwacze i poziomowanie. Mimo to lampa ma na naklejce oznaczenia kierunku swiecenia i zrodlo , typ zarowki jaki powinien miec. Led tak jak hid jest niezgodny z przepisami Ale zamonotowany w soczewce nie oslepia mamy linie odciecia nie to co w pelnych kloszach.

 

Trzeba pamiętać, że soczewkowe światła z definicji "zjadają" znaczną część światła przesłoną.. coś 40 - 50% nawet, z tego co pamiętam. To 7200 to światło pary, czyli jedna 3600. Z tego 60% daje 2160 lm..  To pomnożyć przez współczynnik marketingowy i mamy poniżej 2000 lm ;)

 

Co do źródła światła lampy - to nie do końca chyba tak jest, bo Philips przecież ma homologowane na drogi LEDy (tyle że do lamp przeciwmgielnych), ale jednak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...