Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STACJA MULTIMEDIALNA dla QQ


quna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio wysyłałem swoje radio na gwarancje bo nie było słychać rozmówcy przez bt.Po 1.5 tyg. przyszło spowrotem ,okazało się że coś poprzestawiałem,dodatkowo zaktualizowali firmware.Ciekawe co zrobisz z radiem z ali jak będzie jakiś problem.Jeszcze proszę powiedźcie mi o co chodzi z tym androidem 9,8 ,6 czy 2 ,czy jeśli będzie wyższy to czystszy dźwięk będzie, czy można fajniejsze gry zainstalować?Według mnie radio samochodowe ma odtwarzać muzykę ,mieć możliwość odbioru poł.tel.,czy kamera lub navi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci prześcigają się w" wodotryskach" a tak naprawdę korzystamy tylko z kilku funkcji (ja tak mam) reszta to bajery które się ma.Dla samego "mania " to ja dziękuję nie przepłacam.

Z androidami w stacjach jak w telefonach- wyższy android ,może aplikacje chodzą szybciej, może obraz lepszy ale i apetyt na pamięć większy i cena wyższa .

Ale czy tuner lepszy ,GPS lepszy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manek2 napisał:

Ja mam podpięty zewnętrzny mikrofon w radiu jusun ,działa niebo lepiej niż ten wbudowany w radiu

W jaki jest sposób go podłączyłeś przez BT, czy radio ma dedykowane wyjście? 

Czy wersja 2/32 posiada RDS? Zgodnie z opisem oferty niby go nie ma, w co trudno uwierzyć.

 

Ogólnie jak oceniasz działanie stacji, czy w trakcie normalnego użytkowania zdarzają się jakieś irytujące problemy ? Aktualnie zastanawiam się nad tym jusunem (dedykowanym do Juka), a GMS 7901. 

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeciętny użytkownik tego sprzętu jest w stanie wychwycić te różnice....myślę że nie.

Przy ilości tego sprzętu na rynku myślę sobie -jak to dobrze że to nie ja muszę wybierać.

6 minut temu, neq napisał:

W jaki jest sposób go podłączyłeś przez BT, czy radio ma dedykowane wyjście? 

Ogólnie jak oceniasz działanie stacji, czy w trakcie normalnego użytkowania zdarzają się jakieś irytujące problemy ? Aktualnie zastanawiam się nad tym jusunem (dedykowanym do Juka), a GMS 7901. 

W Juku  panel środkowy gdzie jest montowane radio jest chyba z połyskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MisilYE napisał:

Czy przeciętny użytkownik tego sprzętu jest w stanie wychwycić te różnice....myślę że nie.

Przy ilości tego sprzętu na rynku myślę sobie -jak to dobrze że to nie ja muszę wybierać.

hehe, no zgadza się. Ogólnie brakuje recenzji tych stacji. Z drugiej strony żyjemy w czasach, gdzie zdecydowana większych recenzji w internecie jest sponsorowana przez producenta, dlatego opinie użytkowników urządzeń są najbardziej wartościowe. Tylko tutaj też pojawia się problem, bo ważne, aby każdy właściciel takie stacji podszedł do tematu obiektywnie, a o to jest ciężko, bo każdy z nas zawsze będzie bronił swoich wyborów, nawet  nie do końca świadomie. Tacy już jesteśmy.  W ten sposób można zbagatelizować pewne wady, które dla innych będą decydujące w wyborze. Przykładem tego jest brak możliwości podłączenia peryferiów za pośrednictwem BT do stacji Dasaita. (o ile nic się w tym zakresie nie zmieniło)

Junsun ma bardzo słaby mikrofon, ale nie wierze, że to jedyna jego wada :P. Mam prośbę do jego użytkowników o wypisanie wszystkich irytujących rzeczy! :D

 

No i napiszcie proszę, który z wariantów stacji kupiliście, bo mamy tak 

1/16

2/32 w wersji z 4 rdzeniami i 8 rdzeniami 

4/64 z 8 rdzeniami. 

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MisilYE napisał:

W Juku  panel środkowy gdzie jest montowane radio jest chyba z połyskiem ?

https://pl.aliexpress.com/item/4000203856830.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3c3b70105Vy8hV&algo_pvid=5a06b382-754d-4b7a-b644-a6bdf1b663aa&algo_expid=5a06b382-754d-4b7a-b644-a6bdf1b663aa-1&btsid=0b0a187915871110801578209e9fea&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Montowane jest w ten sposób. Ja posiadam akurat wersie Visia, także cały panel jest w macie, pisałem do sprzedawcy, czy radio w ogóle będzie pasować do takiej konfiguracji. Póki co nie otrzymałem odpowiedzi. 

 

@xyz77

Wiesz jak wygląda sprawa gwarancji Sadaity, przy zamówieniu z UK. Gdzie odsyła się sprzęt w przypadku awarii i kto pokrywa koszt wysyłki. 

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neq napisał:

W jaki jest sposób go podłączyłeś przez BT, czy radio ma dedykowane wyjście? 

Czy wersja 2/32 posiada RDS? Zgodnie z opisem oferty niby go nie ma, w co trudno uwierzyć.

 

Ogólnie jak oceniasz działanie stacji, czy w trakcie normalnego użytkowania zdarzają się jakieś irytujące problemy ? Aktualnie zastanawiam się nad tym jusunem (dedykowanym do Juka), a GMS 7901. 

Dokupiłem mikrofon dedykowany z radiem, radio jak narazie jest super bez niespodzianek działa dobrze,mam je od 2 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprawdzone konstrukcje, to ATOTO zrobiło kawał dobrej roboty z tego co wyczytałem BT z apeX, w miarę bezawaryjna, tylko konstrukcja już trochę przestarzała oparta na starym androidzie. @MisilYE pytałeś o stare systemy. Nowe mają dużo więcej możliwości (np. dzielony ekran), no i nowe wersje aplikacji przestają powoli wspierać starsze wersję androidów. Niestety to atato z tego co udało mi się znaleźć jest postawione na andku 6.0. Do tego nie ma języka polskiego, co może, ale nie musi być dyskwalifikujące. 

https://www.aliexpress.com/item/32947815665.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3a0d764eocfeAE&algo_pvid=f71d6db5-92e5-4015-980f-a0c66f35703a&algo_expid=f71d6db5-92e5-4015-980f-a0c66f35703a-4&btsid=0ab6fa7b15873162099365052e5235&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Opis stacji

 

 

Dobra ja chyba kończę poszukiwania czekając na nową stację od ATOTO, chyba że coś ciekawego tutaj wrzucicie :Phttp://www.myatoto.com/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=53&id=46

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisilYE

Napisałem do producenta kiedy rozpoczynają sprzedaż serii S8. Na razie otrzymałem info, że nowa stacja będzie miała język polski, a pozostała cześć pytania pozostała pominięta. 

Starej nie chce brać, bo jednak to andek 6.0 i wszystkie usługi google po angielsku.

Ogólnie podoba mi się podejście producenta bo mają dobrze przemyślany i dopracowany produkt, który jest na rynku od kilku lat. Nie wypuszczają co pół roku nowości. Jak by nowa stacja pojawiła się lada dzień, nie bałbym się brać jej w ciemno, bo wiem, że mógłbym liczyć na wsparcie i mam przekonanie, że nie wypuścili by badziewia, bo pracują nad tym projektem już trochę czasu. Tak wynika z informacji na ich stronie. 

 

Wracając do naszego importera GMS, jestem ciekawe o ile różni się ich nowa stacja dedykowana do między innymi Juka - GMS 9980 (2gb/32gb IPS) od takiego Junsuna V1, bo wygląd i specyfikacja jest bardzo podobna. 

 

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATOTO A6 2 Din nawigacja gps do samochodu z androidem odtwarzacz stereo/2x Bluetooth/A6Y2721PR-G/obsługa gestów rąk/radio 2din Indash/wifi usb

do Nissan QQ ta stacja nie pasuje 178mm * 101.5mm,

wymiary  w Nissan QQ  = 178mm* 100mm

ee.JPG

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xyz77 to jest stacja uniwersalna i wymaga dodatkowej ramki, jak większość produktów tego typu.

 

Wymiar, który podałeś zgodnie z informacją która wkleiłeś jest jednym z wariantów/opcji -> Istnieje zakup mniejszej stacji i dobór ramki. 

Poza tym znowu wkleiłeś stację, bez słowa komentarza. Jaka jest wartość takiego posta? Czy liczysz na nasz komentarz, czy sam chcesz ją kupić, jeżeli tak może napisz coś o niej, bo znowu zaczyna się bezmyślne linkowanie. 

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stacja z Twojego linku, która bez "rzeżby"  i powiększenie oryginalnej ramki w nissan QQ nie będzie pasowała!

ramka jest tu zbędna !

 

Szkoda ,że  brak jest S8 - Radio spoko

 

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

38 minut temu, xyz77 napisał:

To jest stacja z Twojego linku, która bez "rzeżby"  i powiększenie oryginalnej ramki w nissan QQ nie będzie pasowała!

ramka jest tu zbędna !

 

Szkoda ,że  brak jest S8 - Radio spoko

 

ATOTO sprzedawane jest w 5 rozmiarach i można sobie wybrać wariant mniejszy i do niego ramkę (173mm * 97mm)?

Bosion = ATOTO (?), czy łączą je podobne parametry, żebyśmy mieli jasność i nie wprowadzali ludzi w błąd? Pisz o co ci chodzi. 

Ja szukam stacji do Juka, korzystam z waszej gościnności, bo nasze forum jest martwe :P, dlatego w ogóle kwesti wymiarów i ramek różnych stacji nie poruszam. Stacja ATUTU ma niestandardowe wymiary o czym mówią recenzenci, w filmach które linkowałem. Każdy sobie przy odrobinie chęci z doborem odpowiedniego wariantu stacji i ramki poradzi we własnym zakresie, a jak będzie miał problem to zapyta. Bardziej kluczowa moim zdaniem jest tutaj kwestia systemu, który jest na starym Andku i brak języka polskiego, dlatego o tym napisałem.

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem i obejrzałem stacja ATOTO  Wersji a6 za 300$ to jest bardzo fajna i rozsądna opcja mimo braku j.polskiego i antka6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam 

Udało się komuś podłączyć system kamer 360 stopni za pomocą tego adaptera (CAM-NS1-RT)? Wiem już, że nie zgadza się kolejność pionów wtyczki instalacji w samochodzie z wtykiem tego adaptera (zasilanie jest na innych pinach). Po przerobieniu,  nie mam obrazu z kamer. Czytałem tutaj, że inni mieli ten sam problem. Chyba, że oryginalne radio łączy się jeszcze po szynie can z modułem od kamer (oprócz  wyzwania z wstecznego biegu). Chińczycy piszą, że powinno działać, a nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem i poszło. Jeśli masz CAN BNR-NS05 to mogę przerobić. Koszt 150 zł.

Z braku czasu nie ogarniałem jeszcze przycisku CAMERA ale działa przełączanie kamer. Po pierwsze trzeba go gdzieś ładnie zamontować w aucie a później spiąć z radiem znowu za pomocą jakiejś elektroniki. Ale jest to do ogarnięcia.

 

Na razie styka mi, że działa oryginalna wsteczna.

20200510_151213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...