Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STACJA MULTIMEDIALNA dla QQ


quna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, twingo napisał:

Przerobiłem i poszło. Jeśli masz CAN BNR-NS05 to mogę przerobić. Koszt 150 zł.

Z braku czasu nie ogarniałem jeszcze przycisku CAMERA ale działa przełączanie kamer. Po pierwsze trzeba go gdzieś ładnie zamontować w aucie a później spiąć z radiem znowu za pomocą jakiejś elektroniki. Ale jest to do ogarnięcia.

 

Na razie styka mi, że działa oryginalna wsteczna.

20200510_151213.jpg

Widzę,  że jestem chyba trochę zielony w temacie. Pytanie: co to jest CAN BNR-NS05 ? Mam tylko ten adapter conect 2 CAM-NS1-RT, a właściwie włoski odpowiednik Phonocar 05923? I kolejne pytanie: czy po takiej przeróbce można podłączyć np. radio Pioneer, czy też Alpine z wejściem na kamerę cofania,  bo grają o niebo lepiej niż te wszystkie chińczyki, a nawigację to mam w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 21:34, twingo napisał:

Przerobiłem i poszło. Jeśli masz CAN BNR-NS05 to mogę przerobić. Koszt 150 zł.

Z braku czasu nie ogarniałem jeszcze przycisku CAMERA ale działa przełączanie kamer. Po pierwsze trzeba go gdzieś ładnie zamontować w aucie a później spiąć z radiem znowu za pomocą jakiejś elektroniki. Ale jest to do ogarnięcia.

 

Na razie styka mi, że działa oryginalna wsteczna.

20200510_151213.jpg

Witam.

co to za stacja ? Szukam coś takiego żeby mi pokazywało obraz z kamer 360. Na oryginale ledwo co widać z tych kamer. Mamy QQ+2 z 2012 roku bez Bose.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, twingo napisał:

Wyślij mi zdjęcie twojej oryginalnej wtyczki od systemu 360 i to co masz w radiu.

Wtyczka z instalacji samochodiwej:

20200509_120851.thumb.jpg.63e870372be6566d1200dc76a0661f1a.jpg

Wtyk z modułu ( oczywiście piny są inaczej, trzeba było kombinować) :

20200509_120913.thumb.jpg.18d11de5cb8aa455faa9c432a68a1084.jpg

Do sterowania z kierownicy can bus:Screenshot_20200518-090812_Opera.thumb.jpg.bc109af4be43690e54e58e46e187f78d.jpg

a to jest wtyczka od niego: 20200515_180516.thumb.jpg.7987e0913c2ac31c29a74c55d0ce726f.jpg

20200515_180507.thumb.jpg.d9b944cd411f3b7a14fdd06e48ac7e8b.jpg

Radio jest na łączu ISO. Po wrzuceniu wstecznego radio wyświetla  czarny ekran. Napięcie 6,5 V jest na przycisku od kamer, czyli na kamerach też.  Jeszcze znalazłem w ustawieniach radia możliwość zmiany systemu z PAL na NTSC , ale jeszcze tego nie sprawdzałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, twingo napisał:

A będę potrzebował jakieś dodatkowe kable czy też inne dodatki żeby mi te kamery działały ? Wywnioskowałem, że  muszę wybrać opcję B. A co z przyciskiem kamer bo widzę że go nie ma. Jak się je włącza (automatycznie po włączeniu wstecznego ?) lub jak zmienia kamerę ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy da się podłączyć mikrofon samochodowy do radia zamiast tego badziewnego mikrofonu z radia ?

Edytowane przez rmffm12
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam junsuna tego dużego z ramką i kiepsko odbiera radio. Gubi stacje, mało ich wyszukał.  Ma ktoś sprawdzony sposób na poprawę jego odbioru.

Sam nie wiem czy wymienić bat i założyć dodatkowy wzmacniacz, czy to za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 06:27, rmffm12 napisał:

Mam pytanie czy da się podłączyć mikrofon samochodowy do radia zamiast tego badziewnego mikrofonu z radia ?

Poszukaj były gdzieś przejściówki do fabrycznego mikrofonu,jeśli radio ma opcje mikrofonu zewnętrznego.

7 godzin temu, kier napisał:

Mam junsuna tego dużego z ramką i kiepsko odbiera radio. Gubi stacje, mało ich wyszukał.  Ma ktoś sprawdzony sposób na poprawę jego odbioru.

Sam nie wiem czy wymienić bat i założyć dodatkowy wzmacniacz, czy to za mało. 

Sprawdź swoją instalacje antenową ,koledzy opisywali tu problem z uszkodzonym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobię to, a czy to radio zapewnia zasilanie wzmacniacza, czy trzeba robić jakieś dodatkowe podłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już spięty we wtyczkę razem z kablem antenowym.  Po jego odpieciu ciężko wyczuć ale raczej radio chodzi bez zmian. Więc kolejne pytanie, jak zdjąć podsufitkę i dostać się do wzmacniacza. Mam szkiełko na dachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony klapy nic z tego, same blachy i silnik rolety. Można co najwyżej wtyczkę rozpisać ale do tego wystarczy zdemontować osłonę pasa. 

Jedynie od środka po zdjęciu uszczelki coś widać, z tym że muszę jeszcze wykombinować jak ta śrubki odkręcić, jest dość daleko. Macie jakieś pomysły. 

20200530_122924.jpg

20200530_122348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz już na wierzchu, tylko jak sprawdzić czy jest dobry, wygląda na zaawansowane urządzenie. Może ktoś pomoże?

20200530_152809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie to sprawdzał to elektronik, zrobił jakieś połączenie we wzmacniaczu, odłączył jego zasilanie i stwierdził, że radio mam kiepskie. Nie działa bez wzmacniacza.

Ale nie odpuszczam, znalazłem na zagranicznym forum takie coś:

https://www.jukeforums.com/threads/horrible-fm-radio-reception.121425/page-2

Co o tym myślicie, cena nowej anteny za wysoka, używek nie widzę. 

Niestety zdjęcia nie wyświetla ale po numerze można zobaczyć jak wygląda.

Edytowane przez kier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, agit11 napisał:

Tylko wzmocni szumy. Te wzmacniacze są połączone z separatorem i przeznaczone są do anten, które nie mają osobnego zasilania doprowadzonego do wzmacniacza w stopce anteny. Prąd puszczany jest po kablu antenowy. Takowe rozwiązanie występuje w vw, skoda, itp.  

Zastanawiam się nad taką anteną:

https://allegro.pl/oferta/antena-rekin-shark-wzmacniacz-pletwa-dach-zasilani-8924511060

Powinna się ładnie prezentować i może ma solidny wzmacniacz. Może ktoś ją już kupił i podzieli się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w maździe temat wzmacniaczy i rekinów z allegro.  Wszystko gówno warte  na jednym lub dwóch tranzystorkach. Kupiłem finalnie oryginalny wzmacniacz i dopiero radio zaczęło działać. Nie baw się bo tylko stracisz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kier,zainwestuj w oryginalnego rekina z Qashqaia.Jak nie mana allegro w używkach to podzwoń po tych,którzy wystawiają dachy z Xa T32 i z Qashqaia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...