Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ładowanie akumulatora


robi173
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do czujnika wchodzą 3 kable -, + i sygnałowy do ECU. W czujniku na cewce powstają mV które są wzmacniane by mieściły się w zakresie 0-5V. Można by pokombinować nad czymś co oszuka ECU i pokażę mu, że prąd ładowania jest o np 1A większy niż rzeczywisty. ECU powinien zareagować dłuższym ładowaniem z podwyższonym napięciem typu 14,7V. Ale czy to nie spowoduje błędów w innym momencie pracy, to nie wiem.

Edytowane przez vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak w innych serwisach, ale w Rybniku ( to wiem od sąsiada, który kupił QQ na początku drugiej połowy 2015 - aku padł 3 dni temu) wymieniają aku od ręki - nieważne kiedy QQ został zakupiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak się spisuje CTEK MXS 5.0, wart ceny czy przerost formy nad treścią.

 

Kupiłem i mogę polecić tą ładowarkę. Mimo dość wysokiej ceny jest warta uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w aso zgłosiłem awarie akumulatora dzień wcześniej naładowałem akumulator prostownikiem ctek na full w aso po testach akumulator miał tylko 75% Mam zostawić auto na dwa dni mają sprawdzić akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za dupiaty serwis??? Przecież stan i test na pojemność mogą zrobić od ręki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w aso zgłosiłem awarie akumulatora dzień wcześniej naładowałem akumulator prostownikiem ctek na full w aso po testach akumulator miał tylko 75% Mam zostawić auto na dwa dni mają sprawdzić akumulator

Też tak miałem w rocznym akumulatorze. Będąc w serwisie na akcję "nadkole" na moje bardzo wyraźne żądanie (mimo akcji bezpłatnego pomiaru akumulatorów), zrobili test z wydrukiem i wyszło ok. 75 %,  12,44 V i stan - Dobry. Aku był kilka dni  wcześniej ładowany. Przejazd do serwisu ok. 110 km. Po ponownym naładowaniu w domu Ctekiem, napięcie po kilku dniach wynosi 12,15 -12,30 V. Jestem na etapie robienia dokładnej tabeli z podaniem napięcia aku, czasu wykonania i drogi przejazdu od ostatniego pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już graniczy z obsesją :D

Nie wpadłbym na taki pomysł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już graniczy z obsesją :D

Nie wpadłbym na taki pomysł :D

Coś trzeba robić..... żeby serwis zechciał uznać wadę aku i go wymienić w ramach gwarancji. Choć z tego co wiem, to Szczecin nie jest chętny do wymiany :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w aso zgłosiłem awarie akumulatora dzień wcześniej naładowałem akumulator prostownikiem ctek na full w aso po testach akumulator miał tylko 75% Mam zostawić auto na dwa dni mają sprawdzić akumulator

Skoro mają sprawdzić akumulator,to po co im całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś trzeba robić..... żeby serwis zechciał uznać wadę aku i go wymienić w ramach gwarancji. Choć z tego co wiem, to Szczecin nie jest chętny do wymiany :(

Zmień serwis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień serwis :-)

W swoim rejonie nie mam dużego wyboru. Ale zobaczymy co będzie dalej z aku...... Może się sam zregeneruje ..... lub zdegeneruje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma czego zazdrościć...Swoją drogą,przecież oni na tym zarabiają...nie rozumie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma czego zazdrościć...Swoją drogą,przecież oni na tym zarabiają...nie rozumie tego.

Jak to mówią ...TMTM - Ten Model (dealer)Tak Ma :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiam auto w piątek w sobotę  mam odebrać ciekawe co wykombinują

Niech Ci wstawią inny akumulator i spokojnie wrócisz do domu,a ten z auta na testy.

Coś czarują,bo jeden dzień to za mało żeby stwierdzić czy aku jest wadliwy, chyba,że wiedzą coś więcej o tej nowatorskiej metodzie ładowania w aucie,bo już dawno stwierdziłem,że zbyt łatwo serwis podejmuje decyzję wymiany aku na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter,są w stanie w ciągu dwóch godzin stwierdzić,czy aku jest dobre czy nadaje się na złom.Jato wiedziałemjuż po jednej wizycie w serwisie i testach tam wykonanych

Podejrzewam,że chcą go poddać regeneracji na niskim prądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...