Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki rozstaw szpilek, ET itd.


Gość Agent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teres, tak też chyba zrobię, różnica wydaje się być niewielka pomiędzy tymi rozmiarami, a sto parę pln wyrzucić ot tak to nie problem :)btw, myślisz że mogę nowe 205 założyć na przód, a na tył wrzucić 195 - mają ok 5mm bieżnika i wolałbym nówki mieć na przodzie. Pojadę w ten sposób? ;)

Pewnie pojedziesz, aczkolwiek fachowcy doradzają lepsze zakładać na tył (trudniej opanować poślizg tylnej osi niż przedniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Zamierzam kupić alufelgi do n16 i mam pytanie: Czy będą one pasować (chodzi mi głównie o tzw ET. Czytałem że oryginalne felgi maja ET45)

 

http://moto.allegro.pl/piekne-alu-volvo-mitsubishi-nissan-honda-i-inne-i1407586717.html

 

16"

ET35

7.5Jx16H2

otwór cetrujący 70,4 z pierscieniem 67,1

opony: 205/50

 

 

Jeśli ktoś się w tym orientuje prosze o pomoc ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz 16 oryginałów to miożesz odkupić te których ja nie wziołem bo nie lubię jeżdzić taczką :D

Tak to wygląda na mojej almie a to kontakt do gościa od którego kupiłem almę. Nie wiem ile ci za to krzyknie 607 751 349

Fele są w Lubartowie (woj lubelskie)

 

post-18247-0-59052400-1294690939_thumb.jpg

post-18247-0-61911900-1294690954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozmiar ET poniżej 45 będzie wchodził na koło, ale ze zbyt małym ET nie ma co przesadzać ponieważ czym niższa liczba ET to koło będzie wychodziło bardziej na zewnątrz auta, więc myślę że 35 będzie dobrze. Natomiast otwór centrujący w Almerce to 66,1, więc te pierścienie będziesz musiał wyjąc a poszukać pierścieni, które zmienią otwór centrujący z 70,4 na 66,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się podpiąć bo dużo było wątków o felgach i oponach, więc nie chcę w pierwsze dni mojej aktywności na Forum dostać nagany;)

Chciałabym do mojej N15ki 1.4 założyć alufelgi (jak tylko zrobię w niej wszystkie niezbędne rzeczy), ale nie bardzo ogarniam te wszystkie parametry. Aktualnie mam oponki 175/70/R13. Marzą mi się nieco większe, bo te wyglądają jak od wózka dla dziecka;) 14ki to chyba takie jakie max. są zalecane do tego modelu, tak mi się zdaje, a że zależy mi na bezpieczeństwie jazdy i nie ma mowy o żadnym zaginaniu nadkoli, to takich szukam. Nie wiem tylko za bardzo o co chodzi z tymi wymiarami różnymi, wiem że rozstaw śrub 4x100 i myślałam na początku, że to wszystko... Ale są jakieś ET, J... Naprawdę próbowałam się wczytać ze zrozumieniem w wątki na ten temat, ale nie ogarniam i już. Brak mi podstaw wiedzy motoryzacyjnej chyba, muszę nadrobić:) Może komuś się będzie chciało napisać jakie są optymalne wymiary i coś polecić? Będę szukać używanych felg z oponami, chętnie od Nissana, ale niekoniecznie. Na co zwrócić uwagę? Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się podpiąć bo dużo było wątków o felgach i oponach, więc nie chcę w pierwsze dni mojej aktywności na Forum dostać nagany;)

Chciałabym do mojej N15ki 1.4 założyć alufelgi (jak tylko zrobię w niej wszystkie niezbędne rzeczy), ale nie bardzo ogarniam te wszystkie parametry. Aktualnie mam oponki 175/70/R13. Marzą mi się nieco większe, bo te wyglądają jak od wózka dla dziecka;) 14ki to chyba takie jakie max. są zalecane do tego modelu, tak mi się zdaje, a że zależy mi na bezpieczeństwie jazdy i nie ma mowy o żadnym zaginaniu nadkoli, to takich szukam. Nie wiem tylko za bardzo o co chodzi z tymi wymiarami różnymi, wiem że rozstaw śrub 4x100 i myślałam na początku, że to wszystko... Ale są jakieś ET, J... Naprawdę próbowałam się wczytać ze zrozumieniem w wątki na ten temat, ale nie ogarniam i już. Brak mi podstaw wiedzy motoryzacyjnej chyba, muszę nadrobić:) Może komuś się będzie chciało napisać jakie są optymalne wymiary i coś polecić? Będę szukać używanych felg z oponami, chętnie od Nissana, ale niekoniecznie. Na co zwrócić uwagę? Dzięki z góry!

 

Witam!

Co do rozstawu to rzeczywiście ma być 4x100 mm ale to nie wszystko.

Kolejny bardzo ważny parametr to średnica otworu centrującego która w Almie wynosi 59,1 mm.

Jak kupisz oryginalne felgi Nissana to ta średnica będzie dopasowana, jeżeli natomiast kupisz jakiejś innej firmy, tj. bardziej uniwersalne felgi to ta średnica jest większa i do danego auta dopasowuje się ją za pomocą pierścieni centrujących.

Kolejny parametr to offset czyli ET. Parametr ten określa jak głęboko felga będzie osadzona we wnęce nadkola.

Nie pamiętam w tej chwili ile on wynosi akurat dla Almery ale ja mam w tej chwili chyba 35 lub 37.

Generalnie cyba coś koło 40 czy 45 jest zalecane.

Mam nadzieję że trochę wyjaśniłem sprawę.

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ET to sporo też zależy od szerokości felgi, ale podejrzewam że nic szerokiego Cię nie interesuje, więc nie powinno być problemu. Ogólnie ET powinno być w granicach 35, im niższa wartość ET tym felga bardziej wystaje na zewnątrz. Zobacz sobie na prezentację mojej Almery- link w podpisie. U mnie są felgi 16 cali, szerokość 7, ET 15 :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chłopaki mam dwa pytania:

 

1. Czy te felgi będą pasować do N16 z 2000r. ?

Alufelgi ATT 570

 

Pisze na aukcji:

Rozmiar:

6x15

Rozstaw:

4x114,3 et 35

 

Nie znam się na wszystkich tych oznaczeniach.

 

Dodatkowo pisze

"Komplet felg zawiera pełny zestaw montażowy tzn.śruby lub nakrętki, pierścienie centrujące..."

Czy mi tutaj będą potrzebne pierścienie centrujące?

 

2. Opony mam do nich 195/65 R15, a na felgach pisze 6*15 będą te opony pasować?

Edytowane przez djbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi będą pasować, pierścienie centrujące pewnie będą potrzebne, bo to są felgi "uniwersalne" a samochody mają różną wielkość piasty i dlatego stosuje się pierścienie. Opony jak najbardziej ok do tych felg, nie wiem tylko jak to wejdzie w nadkole... Na jakich kołach teraz jeździsz? Chodzi mi o rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi będą pasować, pierścienie centrujące pewnie będą potrzebne, bo to są felgi "uniwersalne" a samochody mają różną wielkość piasty i dlatego stosuje się pierścienie. Opony jak najbardziej ok do tych felg, nie wiem tylko jak to wejdzie w nadkole... Na jakich kołach teraz jeździsz? Chodzi mi o rozmiar.

 

Teraz mam właśnie te opony (Bridgestone Turanza ER300 195/65 R15) założone na alufelge 15", jednak nie wiem, jakie dokładnie parametry ma ta felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam wszystkich . zadam może smieszne dla niektórych pytanie, czy felga o rozmiarach 7jx15 et38 i oczywiscie rozstawie 4x114.3 wejdzie do n16 , zakładam ze tak , ale mam wątpliwosci co do szerokosci (7) na róznych stronkach głównie polecaja 6 albo 6,5 , posiadam opony 195/60/15- czyli standart dla n16 . z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich . zadam może smieszne dla niektórych pytanie, czy felga o rozmiarach 7jx15 et38 i oczywiscie rozstawie 4x114.3 wejdzie do n16 , zakładam ze tak , ale mam wątpliwosci co do szerokosci (7) na róznych stronkach głównie polecaja 6 albo 6,5 , posiadam opony 195/60/15- czyli standart dla n16 . z góry dziękuje za pomoc.

Ja mam 7,00x16 ET40,00 do tego polecam opony 205/55R16 (typowy rozmiar - tanie), Almera prowadzi się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

Ja mam 7,00x16 ET40,00 do tego polecam opony 205/55R16 (typowy rozmiar - tanie), Almera prowadzi się rewelacyjnie.

 

Witam.

Mam Almerke N16 z 2004 r. 1.8

Piszesz że 7 cali wchodzi bez problemu i jak rozumiem nic nie obciera??

Ja nosze się własnie z zakupem alufelg i chciałbym zakupic 16 - stki. Tyle że zakupic nowych zgodnych z rekomendowanymi przez nissana sie nie da (przynajmniej ja nie znalezłem na allegro), (m.in ET45). Są tylko uzywane a to troche strach że sie kupi jakies prostowane czy regenerowane. Poza tym mechanik powiedział mi żeby lepiej wsadzic felgi zgodnie z parametrami producenta . Zasugerował że jeśli założe felgi z innym odsadzeniem to spowoduje to szybsze zuzycie elementów zawieszenia. I bądź tu mądry...

A druga sprawa to opony 195/55 R16 sa dość drogie ale jak rozumiem mozna wsadzic 205/55 r16 .

 

Pozdrawiam

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Mam pytanko,mam do kupna alusy 15 4x114, Tylko mają ET 52, wiecie czy nie bedzie to przeszkadzało?? :) Almerka N16

Edytowane przez maniek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Jaki rozstaw i osadzenie felg jest w Almerze N16? Powoli zaczynam się rozglądać za jakimiś felgami na lato i nie wiem jakich szukać, chodzi mi o rozmiar i osadzenie czyli chyba to ET o ile się nie myle.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jaki rozstaw i osadzenie felg jest w Almerze N16? Powoli zaczynam się rozglądać za jakimiś felgami na lato i nie wiem jakich szukać, chodzi mi o rozmiar i osadzenie czyli chyba to ET o ile się nie myle.

Pozdrawiam!

 

Temat został połączony z istniejącym już - poczytaj sobie  od początku --->  ze wskazaniem na post nr 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został połączony z istniejącym już - poczytaj sobie  od początku --->  ze wskazaniem na post nr 21

Dzięki wielkie, mogłem użyć wyszukiwarki, przepraszam, mój błąd, dziękuje za odesłanie do starego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...