Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki rozstaw szpilek, ET itd.


Gość Agent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Za 2 tyg odbieram nową almerę / 5 drzwi- hatchback/ i standardowo dają felgi stalowe 15" i opony bridgestone 185/65 R15. Chciałbym do tych opon/ letnich / dokupić alufelgi a do stalowych zimówki. I teraz problem- jakie alufelgi? - konkretnie chodzi o rozmiar. Wiem, że mają być 15", rozstaw śrub 4x114.3 ale jaka szerokość? Nissan /serwis/ zaleca 6J (co to jest to J?) a w konfiguratorach na opony.com są do almery o szerokości 6,5X15. Na zamówienie mogą sprowadzić 6x15 ET42( czy to ET ma jakieś znaczenie?), chodzi mi o alu DOTZ IMOLA.

Bardzo proszę o pomoc jaką szerokość ma mieć felga, bo podobno jak wezmę za szeroką to będę na krawężniki na feldze podjeżdżał zamiast na oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

To 6J to jest szerokośc felgi w calach, standardowo jest 6 cali, jak bedziesz mial 6,5 na ten przykład to możesz na nie zalożyć szersze opony. ET to jest odległośc felgi od piasty, w N16 powinna być 40. ET=42 oznacza, ze felga bedzie "schowana" w nadkolu o 2mm niż standardowo. A co do ocierania nie ma obawy, ja mam felgi szerokie 7 cali z oponami 215 i zyje.

 

P.S. Witamy nowego użytkownika N16!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki rozmiar Dotz Imola 6x15 ET44 4x114,3, chyba będą pasowały. Muszę tylko skoczyć do serwisu i się upewnić czy aby na pewno.

A 7 cali z oponami 215 to optymalna szerokość bo na felgi 6 to 185 to chyba maksymalna szerokość.

P.S. Dzięki za odpowiedź i powitanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja szukam " obreczy aluminowych" do almery. Za 300 na Radzymińskiej w Warszawie dostanę Enco V. Azot 20 pln/ kpl, ww. 15 pln/szt, wenyl ukryty 55 kpl., śruby zabezpieczające ok. 65 pln. Za felgi OZ na Modlińskiej przed Legionowem / ŁADNE !/ 400 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i kupiłem alufelgi Dotz Imola 6x15 ET44 4x114,3 po 300 za sztukę. Zamontowane, pasują idealnie i wyglądają też całkiem całkiem. Myślę, że był to udany zakup. Jak mi się opony zjeżdżą to może dokupię felgi 6,5 cala i założę szersze opony na lato a te 6 calowe zostawię na zimówki, które też kupiłem po całkiem przyzwoitej cenie 270 zł za sztukę/ Good Year- Ultra Grip 6/.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ocierania nie ma obawy, ja mam felgi szerokie 7 cali z oponami 215 i zyje.

 

mam pytanie:

 

nie obcierają oponki na zakrętach?

 

gdzieś czytałem na forum, że nie warto zakładać nic szerszego niż 205 - jaka jest Twoja opinia?

 

Co byś polecał?

 

obecnie mam 205/50R16 na alu nissan twist i wygląda świetnie ale chciałbym chociaż na tył założyć 215. Z przodem jeszcze nie wiem - zbieram opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obcierają oponki na zakrętach?

Nic nie ociera, przy moich 215/45/17 średnica kola zwiększyla sie tylko o 3,8mm, testowane w rożnych warunkach, nigdy nie ocieralo nic!

gdzieś czytałem na forum, że nie warto zakładać nic szerszego niż 205 - jaka jest Twoja opinia?

Szerokość opony 215 ma swoje wady i zalety, np. zaraz miesiąc po zakupie prawdopodobnie uratowaly mnie juz przed dzwonem - bylo ostre hamowanie w korku, ja sie troche zagapilem i na tych oponach praktycznie stanalem w miejscu, gość za mna golfem stanal obok mnie (na szczescie!) Zreszta ja nie wybieralem opony na felgach byly 215, ale nastepne jakie kupie do tych felg beda o takim samym rozmiarze!

Co byś polecał?

obecnie mam 205/50R16 na alu nissan twist

No to masz bardzo ladne felgi i odpowiedni rozmiar opon, ja bym juz na twoim miejscu nie zmienial nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

 

posłucham dobrej rady i nie zmienieam nic.

 

apropos tego dzwona to też miałem takie szczescie a na dodatek gosc w cytrynie byl na tyle kumaty, że mnie ominął. Przed nami nie mieli tyle szczescia (opel astra 2 na 185) i mimo, że widział szybciej a ja jechałem mu da tyłku to różnica między nami po hamowaniu to prawie 2 m mnie uratowali a jego nie. Gość cytrynie zostal jako swiadek (rowerzysta wjechal na droge i mitsubishi go rozjechał) ale stwierdził, że idzie zakładać szersze lacze bo widział jak moja almerka w miejscu staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobie prawie wykrakałem dzisiaj! Znowu miałem ostre hamowanie, zatrzymałem sie dosłownie 20cm za omegą! W oczach miałem juz rozjebany cały przód! 215 znowu sie spisały, ale nadmienie tutaj, ze lekko zaczeło już padać i tutaj duży plus dla moich FALKENów, które mimo kiepskiego już bieżnika świetnie sie sprawdziły. Miałem minimalny poślizg kół na mokrym, a nie mam ABSu!

 

P.S. Całe szczeście, ze w nie wjechałem w omege, bo koleś miał cały tył juz wcześniej rozbity i by było pewnie na mnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość cornholio78

Koledzy nie mieszajcie.

Oto faktyczne i sprawdzone dane:

sunny n13, b12, n12, 100nx b13, micra k11: 4x100mm @ 59,1mm

almera n15: 4x100mm @ 59,1mm @ 59,1mm

almera n16, primera p10, p11: 4x114,3mm @ 66,1mm

200sx s13: 4x114,3 @ 66,1mm

200sx s14: 5x114,3mm @ 66,1mm

 

Wygląda na to że n16, p11 i s13 mają takie same fele

 

Zalecane wartości ET oczywiście zależne od szerokości obręczy, przy 7- calowych generalnie około 35 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Wiem że pytanie jest moze retoryczne ale prosilbym o opinie. Mam zamiar kupic Alufelgi do Almerki N16 2004. Mozecie cos polecic?? Jakie felgi z waszego doswiadczenia wyglądaja ładnie na tym aucie?? Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej almerze oryginalne nissanowskie 16-tki. Wyglądają bardzo ładnie. I nie jest to jedynie moja opinia. Rozmiar opon: 195/55/16. W porównaniu z oryginalnymi stalowymi 15-tkami, na których są zimówki, niebo a ziemia. Na alusach to zupełnie inne auto. Jak raz kupisz alufelgi, to jestem pewien, że już nigdy z nich nie zrezygnujesz. Nawet zmieniając przed zimą na zimowe koła będzie Ci żal zdejmować letnie buciki swojej fury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...