Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki rozstaw szpilek, ET itd.


Gość Agent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za Wasze opinie o wzorze. Jakoś nie jestem przekonany do zmiany średnicy felgi na większą, zwłaszcza, że opony mam na 14 cali. Druga sprawa, że w większych rozmiarach nie ma takich ciemnych pasujących rozstawem śrub do N15.

Ciekaw byłem także opinii o samym producencie, czy nie ma z ich produktami problemów.

Na razie muszę się zająć blacharka mojej Almery, tak bym mógł bez stresu rdzawego pojawić się na zlocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wielkosci felg - fakt ze ciezko zmusic sie do zmiany calego kompletu z oponami ale smiem twierdzic ze po fakcie patrzac na efekt stwierdzilbys ze bylo warto ;)

Jesli jeszcze tego nie zrobiles to przejrzyj allegro - sam wlasnie zastanawiam sie nad zakupem 2ch felg i wybor jest ogromny, np moim zdaniem fajne:

http://moto.allegro.pl/item186692118_k343h...koda_daewo.html

czy te (niestety rozstaw nie ten...):

http://moto.allegro.pl/item186859786_k354_...san_toyota.html

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

witam,na allegro znalazłem super alufelgi16" ,niestety pasują tylko do micry. facet zapewniał mnie ze są to orginalne felgi nissana,ludziska szukam porady gdzie takich szukać?

 

numer aukcji na allegro247514061 Małe sprostowanie numer aukcji to 244687615

pozdrawiam gregorr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te felgi maja rozstaw srub 4x114,3 to beda pasowaly do n16. Na alledrogo jest troche felg o tym rozstawie srub. Niestety wiekszy wybor jest 4x100 pasujacych do n15. Jak poszukasz, to cos znajdziesz np:

http://www.allegro.pl/item247831419_h158_1...elgi_nowe_.html

http://www.allegro.pl/item246510918_dotz_i...aw_4x114_3.html

czy uzywki:

http://www.allegro.pl/item248407299_nissan...aluminiowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

 

czy ktoś z Was ma felgi Enzo X 6,5"x15 ET40 ? Bardzo mi się podobają ale jakoś boję się je zamówić bo nie bardzo wiem jak to się będzie spisywało w mojej almerze. Czy ta różnica w ET będzie znacząca ? Poza tym czy nie za szeroka ta felga na standardową oponę 185/65 ?

Drugi mój wybór to Dotz Imola o wymiarach jak w instrukcji obsługi almery więc nie będzie problemu podejrzewam.

Słyszałem też opinię żeby nie kupować felg przez internet bo potem się może okazać że mogą ocierać hamulce. Jest to prawda? Mi sie wydaję że jeśli tak to ewentualnie w jakiś dziwnych "bajeranckich" felgach.

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch co wymieniłeś moim zdanie ładniejsze są felgi Enzo X i to jest chyba nawet w miarę nowy wzór. Dotz Imola jest już troche oklepany i duzo jej jego na mieście.

Co do szerokości felgi, czyli 6,5 , to jest to wzór idealny pod opony 185/65/15. Gdybyś zmiał zamiar od razu kupować nowe oponki to warto pujść o krok dalej i wybrać felgę 7x15" i o tego oponki 195/60/15. Z szerszych felg miałbyś dużo większy wybór.

Ja w ubiegłym roku kupowałem felgi dla mojej siostry do Yarisa przez internet - allegro.pl Na sztuce było około 20 zł taniej, gratis były ładne srebrne zaworki i przesyłka. Tylko warto najpierw pojechac do jakiegos serwisu pod pretekstem wyboru felg, poradzić sie u nich czy bedzie wszystko pasowało i dopiero na sam koniec zamawiać przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotz Imola

niepolecam na nasze drogi :)

Enzo sa podobno bardzo delikatne.

mialem przyjemnosc uzytkowac Dotz Imola w civicu.no mi sie srednio spisywaly, co rok powinno je sie dawac do sparwdzenie/prostowania.moze to wina twardego zawiasu(bilstein b8) i niskiego profilu(195/45) ale jak dla mnie to felgi sa jednak dosyc miekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankee napisał/a:

Dotz Imola

 

niepolecam na nasze drogi :)

 

Ja mam troche odmienne zdanie ... po sezonie jezdzenia po Polskich drogach uwazam ze sa swietne ... proste i nie podrapane a tez jezdzilem na 195/45 ... tylko ze zawias standardowy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych opinii wywnioskowałem że chyba kupię Enzo X. Z resztą też mi się one o wiele bardziej podobają niż Dotz Imola. Tylko czy nie będzie miało jakiegoś negatywnego wpływo to że ET jest 40 a nie 45 jak zaleca producent auta ?

Najchętniej bym kupił oryginalne alusy tylko ta cena :-( a na allegro to ciężko upolowac coś sensownego i poza tym gwarancji to się nie ma co przyjdzie w przesyłce.

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wg mnie lepiej zostaw alusy na letnie...W zime jest slisko, niedajboze przygrzejesz w kraweznik i po alusach..A wogole slyszalem, ze na alusach jest gorsza przyczepnosc na sliskiej nawierzchni czy jako tak:P Takze ja bym alu na zime odradzal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba zrobię tak jak mówisz, normalnie bym nie kupował, ale była dobra cena na allegro więc wziąłem no i teraz kusi mnie żeby założyć :D . Naczytałem się wczoraj na forum i w sumie opinie są takie jak twoja. Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba zrobię tak jak mówisz, normalnie bym nie kupował, ale była dobra cena na allegro więc wziąłem no i teraz kusi mnie żeby założyć :D . Naczytałem się wczoraj na forum i w sumie opinie są takie jak twoja. Dzięki za pomoc, pozdrawiam

 

Nie ma za co:) rowniez pozdrawiam i zycze pozytku i radosci z alusow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinlaw, Miałem podobny problem w zeszłym roku. Zdecydowałem się na założenie zimówek na felgi aluminiowe i śmigałem bez problemów. Nie miało to żadnego wpływu na przyczepność,a sporo km zrobiłem. I na wiosnę sprawiłem sobie nowe gumy i felgi '16 :) Podczas przekładek z zimowych na letnie zawsze troszkę ucierpi opona.

Decyzja zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogole slyszalem, ze na alusach jest gorsza przyczepnosc na sliskiej nawierzchni czy jako tak:P Takze ja bym alu na zime odradzal:)

A od kiedy felga ma wpływ na przyczepność na śliskiej nawierzchni :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...