Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że auto jest podejrzane na pierwszy rzut oka. Myślicie, że taki byłby lepszą opcją?

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-x-trail-4x4-2-0-dci-ID6yTPBd.html#xtor=SEC-8

Bez przesady.w tym poprzednim z zielonogórska rejestracja na zdjeciach nie widac niczego podejrzanego.

Komora silnika nie czyszczona ani myta ,wiec wszystko widac i to jest dobry znak.

Moj mam przejechane ponad 260 tys.km i podobnie wyglada wokoł silnika.

90% potencjalnych kupców odrzuciło by to auta ze wzgledu na przebieg ,ale z drugiej normą niemal jest ,że wiekszośc aut sprowadzanych ma podobny lub wiekszy ,ktory w Polsce jest cofany na ogól tak aby nie było dwójki z przodu na liczniku.Ludzie jeżdżą jeszcze drugie tyle ,czesto bez wiekszych problemów.

Ja jakbym miał wybrac -to z tego co widac i opisu na pewno kupiłbym tego pierwszego ,niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, przebieg to bobik. Słusznie prawisz. Ale z tą rdzą, to nie do końca.

Zobacz jak wyglądają klemy akumulatora, zapinki filtra powietrza, okolice kielichów kolumny McP.

Mam z tego samego rocznika. Komorę silnika myję od wielkiego dzwonu. Ale ja bym sobie nie pozwolił, żeby klemy i bieguny baterii nie były natłuszczone. Moim zdaniem możliwe są 3 powody nadmiernej rdzy w komorze, wszystkie takie sobie.

1. Właściciel fleja.

2. Mył komorę silnika zbyt często.

3. Pływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wyzej wymieniłes jest owszem mozliwe,ale jak dla mnie wiesz co może byc najbardziej prawdopodobnym powodem tej korozji??

Akumulator.Najczęsciej jego kwasowe opary sa tego przyczyną .

Dlatego wiele modeli ma węzyk ,ktory opary odprowadza dalej aby nie były źródłem korozji.

P.S.

Najbardziej podejrzane dla mnie jest  kiedy komora silnika w aucie o takim przebiegu i roczniku swieci się jak psu j..a.

Osobiście przy zakupie takiego własnie auta byłbym szczególnie ostrozny i podejrzliwy.Kiedy jest brud -wszystkie przedmuchy ,przecieki sa  widoczne jak na dloni-wtedy wszystko wiadomo.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. Może się czepiam. Mój co prawda z tego samego rocznika, ale stówka mniej na szafie. Być może po takim przebiegu będzie wyglądał podobnie. Albo rzeczywiście, któryś z wcześniejszych akumulatorów mu się zagotował i walił korkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację. Może się czepiam. Mój co prawda z tego samego rocznika, ale stówka mniej na szafie. Być może po takim przebiegu będzie wyglądał podobnie. Albo rzeczywiście, któryś z wcześniejszych akumulatorów mu się zagotował i walił korkami.

Dokładnie tak-a wtedy wszystko co wokół aku błyskawicznie rdzewieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne z aku, a ten szary ma ładne oponki.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Sprzedaję swojego Nissana.

Nie wiem czemu nie działa podawany link  to najlepiej w wyszukiwarke w OLX wpisać numer 336596758

 

https://www.olx.pl/oferta/nissan-x-trail-2-2-dci-CID5-IDmMkbY.html#026174b645

 

 

Działa ;)

Edytowane przez Thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie naprawy i jakiekolwiek wymiany mam szczegułowo opisane w zeszycie.
Cena jest do rozsądnej negocjacji.Wiem co mam i nie oddam za bezcen.Sprzedaje tylko dlatego,że jest dl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi karibox bo nie za bardzo kumam?

Złośliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, z racji że jest to mój pierwszy post chciałem wszystkich użytkowników tego forum powitać :)

 

Przymierzam się do zakupu nowego Xtraila , w związku z tym chciałbym abyście mi doradzili czy warto za kwotę 117.900 taką ofertę mam od dealera nissana kupić wersję Tekna sprzed FL rocznik 2017 w cenie z kołami zimowymi aluminiowymi 17" , bagażnikiem na relingi w cenie, czy czekać na większe rabaty modelu po FL gdzie cena katalogowa bez kół , bagażnika wynosi ok 142.000.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Was

od pewnego czasu rozważam zakup X-traila w benzynie z myślą o montażu lpg. Chciałbym Was prosić o zerknięcie i ocenę tego auta, a także o informacje o co pytać i na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach.

 

https://www.olx.pl/oferta/nissan-x-trail-2-5-165km-4x4-panorama-webasto-climatron-full-oplacony-CID5-IDolE0i.html#df317c90a9;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ma fantazję. Jest to wersja przedliftowa a nie żaden model 2004. Silnik 2.5 jest ok ale z tego co koledzy piszą, niekoniecznie do gazu. Jedyny w kraju ze światłami w relingach, chyba jednak nie taki rodzynek. Cena, jak na moje przesadzona i co z akcyzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ma fantazję. Jest to wersja przedliftowa a nie żaden model 2004. Silnik 2.5 jest ok ale z tego co koledzy piszą, niekoniecznie do gazu. Jedyny w kraju ze światłami w relingach, chyba jednak nie taki rodzynek. Cena, jak na moje przesadzona i co z akcyzą?

Jest napisane ,ze niby jest w pełni opłacony.

Mnie jednak najbardziej cieszy przebieg tego auta-141,5 tys.km w 14 letnim sprowadzonym dieslu :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to nie jest kaszlak, a benzyna. Ale nawet, rzeczywiście przebieg zabawny.


Borge mnie uprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, to nie jest kaszlak, a benzyna. Ale nawet, rzeczywiście przebieg zabawny.

Borge mnie uprzedził.

Widziałem ,ze to benzyna ale sam nie wiem dlaczego napisałem diesel patrzac na tego X-traila.

Ale i tak patrzac na przebieg jednak posłuchałbym sprzedajacego i wzial ze soba mierniki ,komputery i bardzo wnikliwie autu przyjrzal się..

Podejrzanie ładnie wyglada jak na swój wiek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

 

Jestem nowy na forum, wiec milo mi Was wszystkich przywitać.

 

Mam takie szybkie pytanie ponieważ chcemy kupic sobie X-Traila i moje pytanie odnosnie rodzajów napędów . Z tegoco wyczytałem sa wersje 4x4 i 2WD? Rocznik 2003. Jak mozna rozpoznać niezagladajac pod auto. Pytanie moje wynika z pokrętła w niektórych wersjach 2wd/auto/Lock a inne tego nie maja. Czy to znaczy ze auto jest z napędem na przód ? :)

 

Wiem ze pytanie moze sie wydawać głupie ale ja juz zgłupiałem :)

 

Dziekuje za pomoc

Edytowane przez Flini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest pokrętło = 4WD

2. Brak porętła = 2WD (przód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...