Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Face Lifting


marib
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najważniejsze przy sprzedaży to faktura zakupu samochodu przez właściciela (miałem vw, toyotę i renaulta) i wszystkie sprzedałem w 1 dzień po dobrej naprawdę cenie (rodzinie chciałem sprzedać taniej, ale woleli kupić coś okazyjnie sprowadzonego - no a potem.... był płacz). A samochody też miałem z końca produkcji tuż przed zmianami fl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Obojętnie jaką decyzję podjąłby nasedoo byłaby słuszna więc przekonywanie Wasze oczywistymi argumentami przy takim wyborze jest jedynie upewnianie się w swoich racjach . Wychodzi na to (cytując Manix-a ) , że " wszyscy mają rację" :) .

Jedynie czas pokaże czy się swojego wyboru nie będzie żałowało !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość auta w przypadku wynajmu,leasingu a to co zaplacimy kupując auto za gotówkę może się różnić nawet o 20% wiec znów stosunek kwoty otrzymanej podczas odsprzedaży do poniesionych kosztów zmienia się diametralnie w zależności od metody zakupu/nabycia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to na tyle mnie nasza rozmowa zaintrygowała ze wlasnie dzwonilem do dilera z zapytaniem o pph(personal purchase hire) czyli wynajem dlugoterminowy na okres roku,dwoch oraz trzech dla tekny i akcenty przy zalozonym przebiegu rocznym 15 tys mil.Gdy tylko dostanę odpowiedź to dam Ci znac jak to tutaj wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosilem o wszelkie dane,jak również ewentualną późniejszą cenę wykupu auta więc teoretycznie wszystko bedzie jasne,jednak nie sądzę żebym dostał odpowiedz przed wtorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu dyskusja nad wyższością Świat...

Ktoś podjął suwerenną i najlepszą decyzję w swoim mniemaniu, a inny ktoś usilnie chce mu ją "obrzydzić" i udowodnić, że jego argumenty są ważniejsze i lepsze. Jeszcze inny ktoś pomysli czytając te wywody, że obaj to "idioci" bo kupili nowe a przecie wszem wiadomo, że tylko od "Pana Henia" się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strider, a właśnie że tak. Kolega pytał ty odpowiedziałeś, kolega i tak się zdecydował, inni koledzy go poparli wyrażając SWOJE opinie, a Ty dalej ciągniesz wywody teraz podważając argumenty innych. Zauważ, że decyzja zapadła i kolega już nie odpowiada nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze rozczrowac, decyzja nie zapadła przed napisaniem tego posta. Dzisiaj rozmawiałem jeszcze z VW i z Fordem.

Za te pieniądze co posiadam i które przeznaczyłem na Qq nie kupie dobrze wyposarzonego Tiguana albo Kugi.

I jezeli chodzi o wygląd zewnetrzy Qq wygląda duzo lepiej niz Tiguan.

Byłem na jezdzie testowej Kugą 1,5  150 km i uwazam ze QQ jedzie sie duzo lepiej i ma zrywniejszy silnik.

To są moje odczucia subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiguan rzeczywiście wygląda kiepsko i kosztuje przesadnie dużo,  rozważ lepiej Seata Atecę lub poczekaj na Skodę Karoqa.

 

W każdym razie też uważam, że dobrze wybrałeś bo po lifcie nic szczególnego sie nie zmieniło.

A nawet jak nie z Twojej winy nie daj Boże będziesz miał jakąś stłuczkę to łatwo będzie sobie zrobić lift kupująć nowy zderzak i lampy :mobile:

Kierownica - wygląda słabo ale idzie sie przyzwyczaić a reszta to drobiazgi.

 

Najbardzie mi brakuje w lifcie, toże jednak nie dali elektrycznej klapy bagażnika, i że dalej pożałowali tych 130KM w silniku 1.2 co to je ma Kadjar.

 

A tak swoją drogą, różne auta na tym forum już były rozważane, a jakoś nikt nie pisał, że bierze pod uwagę Kadjara. Hmm... :turned:

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Kajara. W wersji dzień i noc.

Piękny samochód, chodziaż wnetrze nie zabradzomi się podoba

Wersja dzień i noc z silnikien 1,6  po rabatach 105 tys.

Edytowane przez nasedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem, że Kadjar jest dostępny z silniekiem 1.6 benzyna.

Z tego co pamiętam to w Kadjarze nie były dostępne kamery 360 stopni, żona obecnie nie wyobraża sobie auta bez takich kamer i fakt że potrafi z tego sprawnie korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajar z silnikiem 1,6 teraz dopiero wyszedł. Jedzie sie falnie . To ten sam silnik co w qq. QQ minimalnie chyba zrywniejszy. W kajar nie ma kamer 360 stopni no i asystenta parkowania, w tej wersji którą oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiguan rzeczywiście wygląda kiepsko i kosztuje przesadnie dużo,  rozważ lepiej Seata Atecę lub poczekaj na Skodę Karoqa.

O Atecę pytałem się w kwietniu i czas oczekiwania był optymistycznie 6 m-cy, pesymistycznie produkcja w 2018 ;)

Ze stocku tylko egzemplarze w niezbyt ciekawych cenach >120 tys.

Ponoć wynika to z polityki Seata, który daje na Polskę mało egzemplarzy.

 

Na Karoq pewnie ludzie się rzucą (jak to na VAGa w PL, nigdy nie pojmę tego fenomenu ;)), także może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałbym przedlifta. Lift różni się głównie zmienionym przednim zderzakiem i lampami (chociaż te w tańszej wersji lifta są i tak niemal takie same jak stare lampy w przedlifcie, dopiero wypasiona wersja ma wypasione lampy). A z tym, że w lifcie nie ma tylu wad i niedoróbek co przed liftem to aż tak bardzo bym tego nie wyolbrzymiał. Przedliftowy QQ z 2017 roku też trochę różni się od QQ z roku 2013 czy 2014.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w motoryzacji, więc powiem Wam jak wygląda sytuacja. J11 debiutował w 2014 roku, więc większość niedoróbek producent poprawił w pierwszym roku produkcji, może drugim, nikt nie czeka z tym do face liftingu, za duże są koszta potencjalnych napraw serwisowych. Face lifting ma za zadanie odmłodzić wizualnie samochód, jak sama nazwa wskazuje, także aż tylu zmian "pod maską" nie szukajcie, bo ich tam nie ma, auto ma po prostu inaczej wyglądać, często nawiązywać do nowej linii stylistycznej, którą akurat wyznaczyła marka i tutaj mamy właśnie do czynienia z taką sytuacją ... bo pojawiła się nowa Micra. Oczywiście jakieś poprawki w FL na pewną są ale równie dobrze należy założyć, że księgowi wprowadzili jakieś rozwiązania na których tną koszta, tak aby ogólnie bilans się zgadzał, takie prawa kapitalizmu. Poprawione zawieszenie? Zmienili pewnie siły tłumienia w amortyzatorach, to się robi czasami jedną blaszką na tłoku. Poprawili wygłuszenie? OK, pewnie dodali jakąś matę wygłuszająca. Dodali ostrzeganie o ruchu poprzecznym, może po prostu inaczej zaprogramowali czujniki parkowania aby wykrywały samochody nadjeżdżające z boku (Mazda używała czujników cofania w czasie jazdy jako asystenta martwego pola). Ja bym brał J11 sprzed FL z rabatem 25%, moim zdaniem między J11, a J11FL nie ma takiej przepaści stylizacyjnej, jaka była pomiędzy J10, a J10FL. Za zaoszczędzone pieniądze lepiej doposażyć auto w bagażniki, box, czy pojechać z żoną na wakacje :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowoczesne systemy poprawy bezpieczeństwa akurat mnie nie rajcują. Co samochód bedzie sam jezdził?

Poprawienie własciwosci jezdnych... no może , ale z tego co wiem QQ nie miał złych własciwosci jezdnych, chyba ze mówimy o zmianie kierownicy.

W czesci informacje które sa wypisywane na temat qq po lifcie to jest magia marketingu.

Hmmm na starej karoserii stworzyli nowy samochód - wątpie. Chodzi bardziej o zapakowanie produktu w lepszy 'papierek' że by zwiększyc sprzedaz.

Niestety to jest dla Nissana biznes i przy jak najmniejszym włkładzie trzeba uzyskac wiekszą sprzedaz.


monkahead masz w 100% racje.... w tych opisach czuć marketing

Edytowane przez nasedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.

Cały czas sie zastanawiam, od paru dni jestem zarejestrowany na forum i zostaje przekonywany, zniechęcanyu do nissana QQ.

Są koledzy któzy proponują mi inne marki. Przypominam że to jest foorum Nissana,

A tak na marginesie Mazda nie jest taka tania. Jezeli kolega Strider znajdzie mi taki samochód na max wyposarzeniu za 97 tyś.

To biore w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na marginesie Mazda nie jest taka tania. Jezeli kolega Strider znajdzie mi taki samochód na max wyposarzeniu za 97 tyś.

To biore w ciemno.

 

Mazda ma inną politykę cenową niż Nissan - dlatego ja właśnie obecnie użytkuję Nissana ale w kręgu moich zainteresowań jest również Mazda jako kolejne auto. Strider znajdzie bez problemu auto za 97 tyś na wypasie ale czy ono będzie Tobie pasowało ?

Przecież auto kupujesz Ty dla siebie i ona ma pasować , podobać się Tobie a nie Striderowi, mi czy innym ludziom z forum , którzy wyrażają tu tylko i wyłącznie swoje opinie i doświadczenia .

Ja Ci tylko powiem tyle -kupisz obecnego QQ - będziesz zadowolony. Kupisz QQ pp FL będziesz zadowolony . Kupisz inne auto innej marki - również będziesz zadowolony - tak już jesteśmy skonstruowani. Nasze ludzki działania i decyzje w tym zakupy auta są podzielone w proporcjach 90/10 % gdzie 90 % to emocje a 10% to głowa - zasada słonia i jeźdźca - jak ktoś wie o co chodzi to będzie wiedział  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim wpisie złapałem się właśnie na tym, że ja nigdy nie byłem w pełni zadowolony z żadnego pojazdu. :D

To chyba stąd u mnie te częste zmiany pojazdów i pogoń za ideałem, którego tak naprawdę nie ma. :wacko:

No ale co se poużywam, to moje. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ogół po pierwszym okresie ekscytacji uswiadamiamy sobie jakie fajne jednak było poprzednie auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam nieistotne detale, no nie? ;) Zawieszenie, wyciszenie, układ kierowniczy - praktycznie tylko nowy zderzak tak?

Kolego Strider zdaję sobie sprawę z tego, że jest więcej zmian. Naoglądałem się już trochę tego samochodu (z zewnątrz), wiem z jakich części jest składany i z tego co zauważyłem do tej pory to przedni zderzak jest chyba największą zmianą. Zgadzam się z tym co napisał Monkahead. Te poprawki w układzie kierowniczym, zawieszeniu, wygłuszeniu to poprawki jakich od 2013 roku QQII już trochę przeszedł. Te są kolejne, ale teraz są poniekąd podpięte pod fejslift, tak żeby marketingowo lepiej wyglądało że nie tylko zderzak i lampy zmienili.

Podsumowując, fejslift jest lepszy, ale jak i tak bym teraz wybrał przedlift (chociaż nowa kierownica kusząca ;)), bo aż tak bardzo się nie zmienił, żeby było warte swojej ceny. Jak dla mnie, rzecz jasna :P. Kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde auto ma wady ,nawet marki premium nie są od nich wolne i dlatego preferencyjne warunki gwarancyjne to podstawa.Dlatego tez jesli ktoś zaklada ze auto bedzie z nim dluzej niz 3 lata to powinien dodac do budżetu również koszt przedluzonej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... to VAG wypada tragicznie w tej kwestii ;)

Przymierzałem się do zakupu Octavii i były wielkie problemy z przedłużeniem gwarancji do 4 lat (za 2400zł).

Sprzedawca w salonie poinformował, że takie rozszerzenie jest możliwe jedynie na etapie zamawiania auta do produkcji.

Dla egzemplarzy z placu, które nie mają tego "dodatku" nie można go dokupić. Złożone z gorszych części czy jak? Oczywiście to tylko domysły, ale lampka ostrzegawcza się zapaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle polski rynek wypada tragicznie w tym temacie,w uk toyota,hiunday,peugeot standardowo 5 lat gwarancji,kia daje 7,renault daje 4 a nissan i vauxhall 3+3(do antary i insigni mialem lifetime warranty 100000 mil)Skoda i wieswagen dają tez po 3 plus pakiety dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...