Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Face Lifting


marib
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem europejski lifting QQ będzie się pokrywał z amerykańskim Rogue Sport, pomijając reflektory i światła tylne, które dostosowano do przepisów amerykańskich. Jeżeli lifting QQ byłby większy, krążyłyby już w internecie zdjęcia zakamuflowanego QQ. Tak było w przypadku modernizacji QQ na rynek chiński, a zmiany wizualne dotyczyły jedynie dolnej części zderzaka przedniego i zlokalizowanych tam świateł przeciwmgielnych. Po za tym Nissan nie zdecydowałby się wprowadzić na nowy, amerykański rynek starego modelu, a w Europie zmodernizowanego.

Po dokładniejszym przyjrzeniu się zdjęciom Roque Sport, zauważyłem nieco większy rozstaw kół. Krawędzie plastikowych osłon błotników są wyraźnie odgięte na zewnątrz. Może takim zabiegiem Nissan chce uzasadnić nazwę Sport w nazwie?

Ciekawostką jest zastosowanie małego szyberdachu zamiast panoramicznego okna dachowego. Może to być podyktowane koniecznością poprawienia sztywności nadwozia, która wypadła tragicznie w modelu z panoramicznym, klejonym oknem dachowym. Przypominam test, w którym w samochodzie podpartym tylko na dwóch kołach (po przekątnej) nie dało się zamknąć klapy bagażnika.

W wersji amerykańskiej zastosowano obudowę tunelu środkowego w kabinie od X-traila, z nawiewami powietrza na tylną kanapę. Czy taki będzie wykorzystany w zmodernizowanym QQ na rynek europejski? Zobaczymy.

W wersji amerykańskiej nie widzę przycisku elektrycznego otwierania/zamykania klapy tylnej (model studyjny miał taki przycisk), ani czujników parkowania.

Ostatnia kwestia, żeby nie zanudzać, nowa kierownica, w modelu studyjnym prezentowała się bardzo dobrze. Tutaj centralna plastikowa osłona wygląda tandetnie. Szczelina między nią a ramionami kierownicy, taka, że można włożyć palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem najbardziej ciekaw jasnego wnetrza. Fakt, ze w X-trailu jest taka opcja ale czy przeniosa to z rynku US ? Np. w mazdzie na rynek US jest zupelnie inna skora plus wybor kolorystyczny ... na Europe bieda. Naprawde bieda

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rynek europejski a Polska jeszcze bardziej przy amerykańskim, azjatyckim to pikuś. Pan Pikuś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to wyglada z Europa. A czy ktos moze ma jakies informacje ale np. z salonow kiedy bedzie i czy bedzie ten lifting ? Nie chodzi mi o dokladne w stylu: " tak od 15 czerwca" tylko jakiej bardziej pewne przecieki

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś akurat byłem w salonie Renault - oglądałem Kadjara w full wypasie  i - kierownica, siedzenia, elementy deski,jak bym dziś już widział. Ale podkładka pod znaczek z przodu jak z Dacii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodają kolejne systemy elektroniczne, czyli znowu będzie drożej :/

 

Wygląda jak zwykle dobrze.

Edytowane przez MKa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodają kolejne systemy elektroniczne, czyli znowu będzie drożej :/

 

Wygląda jak zwykle dobrze.

 

I więcej rzeczy do psucia :(

Edytowane przez jacek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podoba sie nowy przod i nowe ledy do jazdy dziennej. Kierownica ma przyjemny ksztalt ale przyciski oraz ich rozmieszczenie nie bardzo, widac ze ktos inny to projektowal niz Niemcy. Wreszcie koniec z paskudna antena na dachu. I wyglada na to ze system audio tez awansowal.

 

Siedzenia maja dziwne przeszycia, wygladaja troche zabawkowo, tylna kanapa wyglada jak przeprojektowana na sile, dwudzielny pampers z tylu troche przesadzony, naklejka zamiast loga, coz...

 

Z zewnatrz zmiany odbieram pozytywnie, wewnatrz, niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Siedzenia maja dziwne przeszycia, wygladaja troche zabawkowo, 

 

 

 

No co Tyyyy....Są niemal jak w Maximie na 2017 rok ;):D

 

Ale z logiem , to przesadzili ...Jest beznadziejne, bez elegancji i wdzięku...takie plackate...

 

dbd1e8dbaa8c249c3c2f81403ab4323b.jpeg  QQ

 

 

17156346_738249193011532_870726615482089  Maxi 

 

17156090_738249223011529_718512499043810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest. Tylko nie wiem kto wpadł na genialny pomysł, aby dać takie logo. Pomimo większościowego udziału, Nissan już chyba nie ma nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest. Tylko nie wiem kto wpadł na genialny pomysł, aby dać takie logo. Pomimo większościowego udziału, Nissan już chyba nie ma nic do gadania.

To nie jest wymysł projektantów,tylko wymóg techniczny - za tym na 100% siedzi radar do tempomatu zbliżeniowego.

 

Nawet Mercedes musi zamiast swojej normalnej gwiazdy dawać narysowaną,właśnie dlatego bo siedzi za nią radar:

http://www.cbcity.de/wp-content/uploads/2012/08/IMG_5035.jpg

 

Bez radaru jest normalna gwiazda:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1YLnjKFXXXXcEXXXXq6xXFXXXj/ABS-font-b-star-b-font-shining-Diamont-mesh-car-front-font-b-grill-b-font.jpg

 

Na zdjęciach prasowych na pewno pokazują najwyższy model Qashqaia z każdą możliwą opcją z katalogu. Założę się,że modele bez zbliżeniowego tempomatu będą miały normalne logo Nissana takie jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo jak otwieracz do butelek a'la Dacia....ite kły w zderzaku,jak Predator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie poprawili w elektronice i silnikach to nadal będzie to tylko gó....no w ładnym opakowaniu i nic więcej - zły jestem na mojego QQ i dlatego tak piszę  :)

Auto ładne , środek też jak jeszcze do silnika 1,6 DiG-t jeżeli będzie dadzą automat to super sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro żeś pojechał... :D Moja opinia jest podobna aczkolwiek zdecydowanie mniej radykalna. Generalnie jestem zawiedziony trochę obecnymi Nissanami.

 

Qashqai J10 to w swoim czasie było coś absolutnie rewolucyjnego, jak jechałem pierwszą testówką ze szklanym dachem i brązową skórą to ludzie się oglądali na ulicy za tym samochodem.

 

Strider - jak bym siebie słyszał - miałem J10 i mam J11 - żałuje że sprzedałem J10 , żałuję że kupiłem J11 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  to ludzie się oglądali na ulicy za tym samochodem.

 

Podobnie było z P12 gdy wjechała na ulice :)

 

A teraz ....wszystko takie "kosmiczne" , wręcz ujednolicone.

 

Powiem Wam,że J10 do tej pory "rzuca się" w oczy - jest inny ....albowiem obecnie odróżnić nowe QQ od X-a - ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na podnoszącej się masce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w J11 korek wlewu płynu spryskiwaczy jest na "smyczy" a w J10 był taki luzak co potrafił się zagubić w akcji  :)  tylko nie wiem czy to nie jedyny plus dla J11  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem - podobna trawa jest zawsze zieleńsza u sąsiada po drugiej stronie płota i lepiej jest zawsze tam gdzie nas nie ma. Mam mieszane uczucia. Ty masz jeszcze to szczęście, że posiadasz silnik 1.6, który jednak mocno poprawia wizerunek tego samochodu w moich oczach.

 

Nie chcę teraz wyjść na "hejtera" Nissan'a... Ja zawsze marudziłem, że ja od kolejnej generacji modelu oczekuję: większych hamulców, lepszego przyspieszenia, lepszego prowadzenia itd. Oczekuję jakiegoś postępu, a w przypadku J11 postęp się dokonał, ale jedynie powierzchownie. Właściwie to nawet powierzchownie się nie dokonał, bo lakier jest jak z plasteliny.

 

Wkurza mnie, że w takim Golfie czy Dacii Duster maska podnosi się sama i, że jest tam (może nie w Dacii) pod maską jakoś to wszystko ładnie poukładane i wykończone. Wiecie, że wspomniany Golf we wlewie płynu do spryskiwaczy ma siteczko aby tam nic nie wpadło? Generalnie komora silnika w QQ wygląda w obecnych czasach jakby ktoś jej nie dokończył. Ja mam świadomość, że to są w gruncie rzeczy drobiazgi, ale już tak mam, że na takie drobiazgi uwagę zwracam.

Jakoś też tak mam, ale praktyczność zawsze u mnie bierze górę.

Dajmy nowemu szansę, a nóż się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik, ciasne wnętrze, braki w ergonomii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mówię nie, za ...32 miesiące zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...