Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Odklejające się boczki


Gość Wiśnia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale do czego wam tapicer i dodatkowe koszta?Ja w poniedziałek poświęciłem jakieś 30 minut swojego bezcennego czasu na rozkręcenie drzwi, usunięcie resztek materiału z boczka, nasmarowanie go pożądnie klejem(budapren-polecił mi go tapicer),ponaciąganie przyklejanego materiału tak żeby gładziutko było i skręcenie drzwi spowrotem.Koszt to jakieś 4 zł za tubkę kleju i chwila wolnego czasu.Materiał przylega gładziutko do boczku, w zasadzie nie widać, że cokolwiek przy nim było robione.Jedyną pamiątką po zabiegu jest delikatnie wyczuwalny zapach budaprenu.Miłego wąchania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do czego wam tapicer i dodatkowe koszta?
Bo strasznie mnie to drazni i chcialbym zeby wygladalo jak fabryczne.Poza tym jakbym cos spierniczyl,to jeszcze bardziej by mnie wkurzalo.Moim zdaniem nie da sie idealnie tego naciagnac samemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłem tego samego matriału, który się odkleił.Wyczyściłem delikatnie powierzchnię na drzwiach, do której wcześniej tapicerka była przyklejona, nasmarowałem pożądnie klejem i przyłożyłem materiał, starając się go równomiernie naciągać.Nie ma z tym problemu bo materiał po zetknięciu z klejem zaczyna się powoli wiązać i ładnie przylega więc spokojnie można wszelkie fałdki ponaciągać.Nie miałem z tym większego problemu a efekt jest taki sam jak przed odklejeniem.Nie mam cyfrówki w domciu ale zobaczę może coś uda się komóreczką pstryknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde

ponaciąganie przyklejanego materiału tak żeby gładziutko było i skręcenie drzwi spowrotem.Koszt to jakieś 4 zł za tubkę kleju i chwila wolnego czasu.Materiał przylega gładziutko do boczku, w zasadzie nie widać, że cokolwiek przy nim było robione.Jedyną pamiątką po zabiegu jest delikatnie wyczuwalny zapach budaprenu.
kurde moze jadnak samemu to zrobie. próbke na tylnych drzwiach sie ogarnie i jak bedzie ladnie to wszystko sie obije:) skaj juz w domku lezy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem ten problem tylko że mi sie odkleiły wszystkie boczki. Myślałem jak to zrobic i wymyśliłem. pozrywałem boczki do końca i i po kolei zaciągnąłem sylikonem przezroczystym. efekt super. nie ściąga sie przy schnięciu, nie przepala gąbki, ale ma jeden feler. Na początku troche czuć w aucie ale to szybko mija. A jak by kogos interesowało to zaciągałem sylikon szpachelką tylko nową zeby nie pobrudzic boczków. teraz wygląda dużo lepiej. pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja jezdze z odklejonymi juz cos kolo miesiaca i za kazdym razem jak otwieram drzwi tak mnie to wkurza bo podwiewa ten material ze mnie szlak trafia :/ No ale przyklejenie w planach tylko pomyslu trzeba i czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kazdym razem jak otwieram drzwi tak mnie to wkurza bo podwiewa ten material ze mnie szlak trafia

 

I dlatego wlasnie warto poświecić chwilę i toto poprzyklejać bo inaczej to otwarte drzwi=nerwy ;)

 

No ale przyklejenie w planach tylko pomyslu trzeba i czasu :)

 

Polecam klej w sprayu,troche cierpliwości i wprawnych rączek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam klej w sprayu,troche cierpliwości i wprawnych rączek :)

 

Jak tylko Nissmo wroci od elektryka trzeba sie za to zabrac ;)

A wlasnie lepiej ten klej w sprayu czy silikon???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej do butow? ciekawy pomysl :P

 

a owszem....u mnie zaczął odchodzić lewy przedni w momencie gdy dałem za dużo pianki do tapicerki jak miałem zamiar czyścić (po prostu sam bez mojej pomocy się odkleił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że to kolejna cecha charakterystyczna Primerek

 

zarówno jak i zdychające alternatory,pęknięte półosie,skrzypiące wachacze,marny skręt,kiepskie hamulce i parę innych o których zapomniałem na tą chwilę...a tak odnośnie funkcjonalności.....to sterowanie szybami (P/T) z tunelu środkowego jest porażką ale tu nie o to chodzi :)

 

[ Dodano: Nie 07 Gru, 2008 19:36 ]

więc moi mili.......kleje w dłonie i do garaży :D tylko okna pouchylajcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno jak i zdychające alternatory,pęknięte półosie,skrzypiące wachacze,marny skręt,kiepskie hamulce i parę innych o których zapomniałem na tą chwilę...a tak odnośnie funkcjonalności.....

 

Połowe z tego mam już za soba reszta przede mna... Ale co tam strachu i pieniedzy to ja nigdy nie mialam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj z tymi boczkami,szkoda gadac.Strasznie to wkurzajace,jeszcze dodac do tego odpadajacy sufit i jest git

 

Boczki jakos znosze ale jakby cos nade mna wisialo to sorry nie jade :) jeszcze nie zrobiłeś tej podsufitówki? Ja mam Ci naprawić? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...