Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


LeonMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o bracie ja tu daję Hitachi ha5300 tranzystorowe

tu musi być przytup, lampa nie da sobie rady. Hybrydy to nie wiem bo nie słuchałem. Że niby się przełączy na tranzystor jak będzie potrzeba tak?

Zwrotnice mają 25x25cm

http://www.hifiengine.com/gallery/images/hitachi-ha-5300-integrated-amplifier.shtml

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pathosie przedwzmacniacz masz na lampie - końcówka jest na tranzystorach. 

ja tego słuchałem na z elektrą 905 - wyrywa z butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektra z MF u......... szacuneczek. Pathos. Za komplet pre+kocówka dostanę Pathfindera.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarna22

Ja w ogóle nie widzę sensu w kupowaniu :D Na Polskie warunki jest to nieopłacalne, lepiej samemu zbudować taki wzmacniacz. Nie jest to wcale takie trudne. Jeśli się tylko umie lutować i mierzyć napięcie najprostszym przyrządem, to myślę, że można to wykonać samemu. Na necie są gotowe projekty, gdzie opisane są szczegółowo krok po kroku. (Sprawozdania). Także polecam taki sposób, którym sporo zaoszczędzimy :)

Ostatnio taki zrobiłem jak mojej księgowej z Jeleniej Góry, więc ew. mogę się postarać o wykonanie komuś. Jak coś to priv. :D

Edytowane przez czarna22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stridy nie odważę się na takie tłumaczenie. Zwyczajnie mnie zjesz na obiad.


Najnowszy model Focal Utopia są droższe niż nowy qq http://allegro.pl/focal-scala-v2-utopia-audiotrendt-krakow-i6356562229.html


w pathosie przedwzmacniacz masz na lampie - końcówka jest na tranzystorach. 

ja tego słuchałem na z elektrą 905 - wyrywa z butów

aaaa focal electra....bo tu mam też musical fidelity elektra jako wzmak

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla melomana i co z tego że tak samo w pokoju zagra jak dużo tańsze kolumny ale za taką kasę to choćby go ćwiartkowli to i tak powie że jest bajecznie i nic lepszego niema.

Kolumny to wstęp a reszta, chm wolę nie myśleć o kosztach i przeróbce pokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie laikowi jaki ma sens kupowanie używanego wzmacniacza za 7k? 

Lepiej kupić http://www.junak.com.pl/kolekcja/motocykle125/59/Junak-M12-125.html

i poczuć wiatr we włosach ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubalon dobrze prawi. Dźwięk jest nieprawdopodobny. Nic się do niego nie równa, może oprócz GLD Chopin/Euterpa. No i może GLD Millenium IV w wersji kompaktowo-refleksowej, które też mam a jakże...i też były najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider da możesz być pewny,na 10000 osób jedna odróżni a jak jeszcze muza dobrze nagrana to już miodzio.Słuchawki to co innego dobre da się odróżnić bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla melomana

raczej dla audiofila, dla melomana wazna jest tresc a nie przekaz

 

... i pytanie za 100pkt czy taki powiedzmy wzmacniacz za 2k nie da 80% wrażeń z tej górnej półki?

da jak najbardziej, chyba ze ktos rozroznia w 'slepym tescie' dzwiek przy uzyciu interkonektow za 100 zl i takich za 5 000 zl ; )

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodzi o przystające odwzorowanie sceny koncertowej. Niestety wymaga to akustycznych inwestycji w domu. Na razie musi wystarczyć, że każda laska jak przyjdzie to prosi mnie bym coś odtworzył i wtedy zrobi wszystko dla mnie :icecream::devil:


Stridy jakie masz słuchawki? Senhi, Beyer? Mogę Ci polecić jakieś używane. Kiedyś je kolekcjonowałem.

na początek ściągnij sobie focal audiophile we flac (tfu) i posłuchaj

 

Jeśli chodzi o osrywanie schedy audiofilskiej to polecam dobry blog:

http://xyzpawel.blogspot.com/2009/05/obrona-audiofilskiej-swiatyni.html

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karibox1 ten link pokazuje sedno sprawy a słuchawki,polecam B&W P5 grzeją w uszy ale dźwięk mnie zauroczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobry poziom Stridy, jak byś załatwił mocniejszy wzmak to używane jakieś stare Sennheiser Orpheus. Wszystko jedno jaki model.

Kuby pewnie ma model kablowy bw a ja słucham na najwyższym modelu Phila Wireless 88 coś tam (sorry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tańsze też biedne wersje za ułamek tej ceny i używki. Dasz radę. Sprzedasz Pulsiego najwyżej i pozamiatane. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj troszkę mnie nie było a temat się rozkręcił....

 

już tłumaczę  - z dobrym dźwiękiem jest jak z samochodami... przecież są 4 koła, silnik i jakoś dvpsko wiezie... troszkę  lepiej troszkę gorzej to po co przepłacać? 

porównanie drugie - na uj kupować porsche za 100 000 eurasi jak można mieć za 20 koła złociszy 80% tego co potrafi porsche... zamiast 300 - pojedzie 260, zamiast 4s bedzie 6... 

 

do każdego hobby można się przyczepić - po co łowić ryby jak można kupić w rybnym a kijka potrzymać sobie na balkonie i muchy nim opędzać... 

 

ps

a słuchawki to lubię AKG.... (takie duże i z kabelkiem)  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stridy napracowałem się trochę i ja testowałem w 2007 roku kilka modeli z tej tabelki. W 100% zgadzało mi się to co pisał autor. To skrót tabelowy recenzji z 2003 roku w AUDIO. Możesz coś poszukać w tabeli dla siebie z największą ilością kropek, ja tak właśnie szukałem kiedyś. Są to sprzęty, które nowe modele słuchawek wyprzedzają w reprodukcji dźwięku. Mimo to, że jest to klasa budżetowa. Nie patrz na ceny bo to było inne odniesienie.

post-58920-0-28297700-1469981434_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio i przyzwoita jakość Koss Porta Pro.

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miałem je polecam też, takie robotyczne


Czy u Was też w Firefox nie da się używać prawego przycisku myszy - otwórz kartę w nowej zakładce? Jeśli tak to żądam zmiany tej sytuacji. JA to mówię i piszę - Karibox!!

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy, mniej więcej mam już jasną sytuację :) Jedno jest chyba pewne - silnik 136 KM jest trochę bardziej awaryjny, tak wywnioskowałem z forumowych postów

 

 

Czy Wy nie demonizujecie tych francuzów?

Tym , którzy mają jeszcze wątpliwości polecam niezawodną lagunę :) 
Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu użytkownicy lagun. I x się chowa do niej w wielu kategoriach a w części nie. Szczególnie w 3.0 B albo choćby 2.2dci czy 2.0 dci.

Nie ma moje zgody na uwłaczanie lagunom. Trzeba było kupić z salonu a nie od handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie demonizuje francuzów. Padło pytanie i jest odpowiedź.

Sam w choince mam francuza, co porawda z innej stajni.

Co do Lagun, mogę tylko porzypomnieć, że druga generacja była królową lawet ;)

Widziałem ile ich przyjeżdżało jak pracowałem przy Renault Lisowski w N.Sączu swego czasu.

I nie były to auta od Mirka handlarza.

Nie zmienia to faktu że YD22 to japońska konstrukcja na japońskim osprzęcie, co ma swoje zalety, ale też wady. Drogie części i słabe rozeznanie w temacie przygodnych mechaników, na codzień pracujących przy silnikach VAG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...