Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


LeonMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z powyzszej tabeli widac jedynie lekko wznoszacy sie trend w udziale pojazdow z silnikiem diesla na rynku niemieckim przy stabilnej liczbie pojazdow z silnikiem benzynowym i o zadnym 'leceniu na pysk' nie ma mowy bo cyfry tego nie potwierdzaja a taka Twoja interpretacja to retoryczne naduzycie

 

 

 

35 % choćby nawet w przeciągu 9 lat - to   "lekko wznoszący się trend" 

 

Wybacz, ale nie będę tego komentował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plusy dodatnie i plusy ujemne jak mawia klasyk.

i ma racje  :) plusy ujemne to takie plusy zespolone... czyli rozszerzone o jednostkę urojoną (jak liczby)  :shifty:

W swoim czasie dobrze poznałem miejsce internowania klasyka i kilka historii o jego pobycie... możesz mi wierzyć, że takie teorie tworzył z wielkim bólem wątroby. :D

 

co do przebiegów - jeśli już zaczęliście się licytować to posiadam auto z 1982r z przebiegiem ok 60kkm  :P

i jest od nowości nowości  ;)

 

miałem różne auta... i benzyny i diesle... z doświadczenia wiem że to co oszczędzamy przy dystrybutorze w klekocie - wydajemy z nawiązką u mechanika...

 

Spór o wyższości diesla nad benzyną jest porównywalny do sporu o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś zakamuflowana opcja niemiecka ? :)

 

To, że mieszkałeś 22 lata w Niemczech, powtarzasz, nie wiem czemu, już kolejny raz w tym wątku.

Tym bardziej, nie masz pojęcia jakim cudownym zmianom przebiegu ulegają samochody po przekroczeniu granicy polsko-niemieckiej.

Polski handlarz, turecki również, potrafi.

 

I na koniec jeszcze rada. Masz irytująca manierę kreowania się na wszechwiedzącego i nieomylnego. Unikaj proszę, tego. Ten dydaktyczno zarozumiały ton robi złe wrażenie, chyba nie tylko na mnie.

Przyjmij do wiadomości, że ktoś inny ma prawo do swojego zdania, tym bardziej, że mieszka w Polsce 60 lat

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do przebiegów - jeśli już zaczęliście się licytować to posiadam auto z 1982r z przebiegiem ok 60kkm  :P

i jest od nowości nowości  ;)

 

 

 

To nie jest nic nadzwyczajnego - moja sąsiadka  Niemra  dwa lata temu sprzedała auto zmarłego męża - Reno 5 turbo z 1973 roku z przebiegiem 9500 km.

Poszło nawet za dobre pieniądze - 12.500 Euronów   :) , a chciała za nie w sumie 500 no może  1000 jak na początku mówiła.Ale szybko znaleźli się tacy co ją uświadomili ile może zgarnąć, choćby taki jak ja  :)

 Przyjmij do wiadomości, że ktoś inny ma prawo do swojego zdania, tym bardziej, że mieszka w Polsce 60 lat

 

 

Przykro mi, niezbyt rozumiem - przecież rozmawiamy w tej chwili o autach sprowadzanych  z Niemiec, a nie z Polski. Gdyby chodziło o sprowadzane auta z Rumunii to w ogóle bym się nie wypowiadał , bo nie znam tamtejszego rynku. Zaś rynek polski w ogóle mnie nie interesuje, bo znam jego realia.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 % choćby nawet w przeciągu 9 lat - to   "lekko wznoszący się trend" 

 

Wybacz, ale nie będę tego komentował...

nie musisz ale czyzby konczyly sie argumenty?

 

sposob w jaki starasz sie zaokraglic te 34,31% w gore wskazuje ze za wszelka cene chcesz wykazac ze Twoja perspektywa jest dogmatem

ja wskazalem proporcje rok do roku, zas Ty wykazujesz wzrost w kontekscie dekady i dlatego dalej twierdze ze te 34,31% w takim horyzoncie czasowym to lekko wznoszacy sie trend

 

BTW fajnie ze do forum dolaczyl ktos kto tyle lat mieszkal w Niemczech, zna sie na motoryzacji, niemieckim prawie cywilnym i statystyce

 

ktoś inny ma prawo do swojego zdania, tym bardziej, że mieszka w Polsce 60 lat

popatrz, myslalem ze to ja jestem na forum najstarszy ; )

 

pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w tym jestem najlepszy :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w tym jestem najlepszy :)

 

A może i nie :P

 

 

 

A tak na marginesie, żeby wszyscy na tym forum byli tacy chętni do pomocy komuś, jak są chętni do obrony swoich racji - to ja z tym swoim błędem P 0011 chyba miałbym już spokój. A tak to tylko 10 stron kłótni i marnotrawstwo czasu , a lampka jak się paliła tak się pali.Ot pożytek z forum i niby niezawodności nissana...  :)

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalapan musisz się nauczyć że borge i berater mają zawsze rację, cytując klasyka: "moja racja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza".  :icecream:

Edytowane przez aabb
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalapan musisz się nauczyć że borge i berater mają zawsze rację, cytując klasyka: "moja racja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza".  :icecream:

 

Wychodzi na to , że doszedł trzeci ... Moja żona zawsze wszystkim mówi , że "mój mąż ma zawsze rację, nawet wtedy kiedy jej nie ma"   :P

No to pochwal się.

 daj siana - w tym wieku lepiej o tym nie mówić, bo to ani śmieszne , ani zdrowe , a na dodatek jak się znajdzie jeszcze ze trzech w tym wieku to następne 10 stron będą pisali o lekarstwach , chorobach albo tym co kogo boli   :) To ja już wolę o tych czarnobrodych i tym , że na pewno moje auto ma minimum 300 tys przebiegu (biedny X-trail i potępieni ci co go szkalują)

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aabb, Twoja uwaga jest kompletnie nie na temat a jak chcesz sie zrewanzowac za nasza wczesniejsza wymiane pogladow ktora chyba potraktowales zbyt osobiscie to napisz do mnie PM, zasmiecac swoimi zalami forum nie musisz

 

bez pozdrowien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj siana - w tym wieku lepiej o tym nie mówić, bo to ani śmieszne , ani zdrowe 

Ale chyba nie masz jeszcze 8 z przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie masz jeszcze 8 z przodu ?

 

 

No bez przesady, gdybym miał 8 z przodu , to bym się moją palącą lampką nawet nie przejmował, bo jazda po pampersy do apteki aż takim dalekim wyjazdem nie jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furda metryka. Ważne jest, żeby być młodym duchem.

Szkoda, że nie ma na forum mozliwości umieszczania postów na określony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie głos rozsądku - w 100% się ze wszystkim zgadzam. Masz + ode mnie.


Taka ciekawostka

 

 

 co nie zmienia faktu, że wciąż bez wdawania się w szczegółowe dane, dwa razy więcej sprzedaje się samochodów z silnikami benzynowymi i nie bez powodu.

 

 

Co ciekawe - jak ja szukałem x-traila to na całym niemieckim rynku było oferowanych 96 diesli i tylko 14 benzyniaków, a było to z 1,5 miesiąca temu.Praktycznie w benzynie w  ogóle wyboru nie było.Do dzisiaj nie wiem czym to tlumaczyć, bo rzeczywiście większość aut na niemieckim rynku to  benzyna.

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już zupełnie na marginesie , bez wymądrzania się itd. Z tego co zauważyłem większość szukających auta w Niemczech bazuje głównie na popularnych stronach internetowych typu  - mobile .de,   Autoscout24.de, Autogenau.de itd. Ja oczywiście zgadzam się z tym, że tam niby aut jest najwięcej, ale jest zawsze pewne ale.Nie będę się rozwodził na statystykami czy procentami, ale wydaje mi się , że 90 % aut tam zamieszczonych jest od handlarzy, mało jest aut z prywatnych  rąk.Osobiście od wielu lat szukam aut tak dla siebie jak i rodziny czy znajomych praktycznie wyłącznie na ebay - kleinanzeigen. Tam jednak większość jest aut z prywatnych rąk.Swojego X-traila właśnie tam dopadłem. Handlarz zawsze musi zarobić, więc lepiej to ominąć.Nawet dzisiaj wchodziłem na tę stronę i widzę, że właśnie tu jest duże zróżnicowanie w cenie aut.Tutaj na prawdę można wyciągnąć auto za lepsze pieniądze jak na popularnych stronach.

 

Jakby ktoś szukał X-traila - to warto tu zajrzeć :

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-autos/nissan-x-trail/k0c216

 

Oczywiście można w odpowiednią rubrykę wpisać każde auto, jak również jest możliwość wpisania zasięgu poszukiwania w obrębie poszczególnych miast.

 

Co ciekawe - w chwili obecnej jest do sprzedania 219 diesli i tylko 59 benzyniaków. Czyli coś w tym jednak jest, że większość x-traili jest sprzedawanych w dieslu :)

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider..

Pisze ogólnikowo bo wiele razy i wielu miejscach tego forum w szczególach pisałem nt temat.

Po prostu nie chce mi sie juz tego powtarzać.

A co do 1,6 dci  czy tego typu podobnych"silniczków" to nie wiem czy wiesz ,ze to nie jest poczatek nowej drogi tylko wlasciwie raczej  koniec.

Kto wie czy nie sprawa Dieselgate VW.

W skrócie "Koniec downsizingu czas na upsizing".

http://moto.onet.pl/aktualnosci/male-silniki-sie-nie-sprawdzaja-downsizing-volkswagen/n10zp4

 

P.S.

jak dozyje to chetnie tak za 10 lat przeczytam opinie o T32 z obecnej produkcji z silnikiem 1,6dci czy z tych jeszcze innych,mniejszych (jesli te autka jeszcze beda jeździć :):D).


Tak już zupełnie na marginesie , bez wymądrzania się itd. Z tego co zauważyłem większość szukających auta w Niemczech bazuje głównie na popularnych stronach internetowych typu  - mobile .de,   Autoscout24.de, Autogenau.de itd. Ja oczywiście zgadzam się z tym, że tam niby aut jest najwięcej, ale jest zawsze pewne ale.Nie będę się rozwodził na statystykami czy procentami, ale wydaje mi się , że 90 % aut tam zamieszczonych jest od handlarzy, mało jest aut z prywatnych  rąk.Osobiście od wielu lat szukam aut tak dla siebie jak i rodziny czy znajomych praktycznie wyłącznie na ebay - kleinanzeigen. Tam jednak większość jest aut z prywatnych rąk.Swojego X-traila właśnie tam dopadłem. Handlarz zawsze musi zarobić, więc lepiej to ominąć.Nawet dzisiaj wchodziłem na tę stronę i widzę, że właśnie tu jest duże zróżnicowanie w cenie aut.Tutaj na prawdę można wyciągnąć auto za lepsze pieniądze jak na popularnych stronach.

 

Jakby ktoś szukał X-traila - to warto tu zajrzeć :

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-autos/nissan-x-trail/k0c216

 

Oczywiście można w odpowiednią rubrykę wpisać każde auto, jak również jest możliwość wpisania zasięgu poszukiwania w obrębie poszczególnych miast.

 

Co ciekawe - w chwili obecnej jest do sprzedania 219 diesli i tylko 59 benzyniaków. Czyli coś w tym jednak jest, że większość x-traili jest sprzedawanych w dieslu :)

Ładnych pare lat kiedy  tez mieszkałem w Niemczech ,wtedy dobre autka i w dobrej cenie udawało znaleśc się z ogłoszeń  w lokalnych wydaniach róznych gazet.

Tylko trzeba bylo gazete kupowac o 6 rano ,bo co dobre ogłoszenie to juz najczesciej ok.godz.9 rano było juz nieaktualne.

Te okazje przechwytywali  najcześciej Turcy i później juz z inna cena te auta ukazywały w róznych komisach czy w internecie.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładnych pare lat tez mieszkałem w Niemczech ,wtedy dobre autka i w dobrej cenie udawało znaleśc z ogłoszeń  w lokalnych wydaniach róznych gazet.

 

Wtedy kupowało się super auta nie tylko z lokalnych gazet, ale glównie z Versteigerung`ów czyli licytacji.Do tego dochodziły gazety typu Spermuell, Das Inserat, oraz wile innych. A już najlepsze ople wyciągało się z gazetki zakładowej np. Opla w Russelsheimie.Do dzisiaj większość dobrze zorientowanych właśnie na tych zakładowych gazetkach żeruje :) Ale ja mam już dosyć opli, po 8 oplu znudziły mi się.

Do tego można jeszcze dodać auta z ubezpieczalni, trzeba tylko znać odpowiednich ludzi, którzy mają tam układy - dostaniesz auto jak to się mówi na zamówienie.Ehhhhhhh jest tyle możliwości, że głowa boli.Tylko komu się jeszcze chce tym zajmować, starość nie radość :(

Edytowane przez Kalapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie zbudują silnika 0,4 litra triple turbo to jeszcze nie znaczy, że trend zostanie odwrócony. Zapewne jakimś tam standardem będzie za jakiś czas silnik 1,4 z turbo ~150KM w kompaktach, a w większych okolice 2.0 turbo o przeróżnych mocach. Myślę, że niestety nie ma powrotu do silników 3.0 V6.

Biorac pod uwagi trendy i polityke producentów nie tylko z branzy motoryzacyjnej ,to w zasadzie masz racje.

Na pewno jednak  beda dostepne 3.0 V6 i wieksze tylko to beda cudeńka  cenowo nie dostepne dla przecietnego uzytkownika.

Tak jest juz teraz niemal ze wszystkim.Kiedyś jakikolwiek wyrób mial być trwały ,bezawaryjny ,długowieczny.

Teraz jest odwrotnie :ma wytrzymac okres gwarancyjny,robi się wszystko aby samodzielnie nic nie mozna było naprawić albo naprawa było nieopłacalna aby z niej zrezygnowac i kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazne ze usterka wlasciwie zdiagnozowana i usunieta, dobrze wiesz ze kupujac auto na rynku wtornym trzeba zostawic zapas gotowki na tzw. pakiet startowy, teraz pozostaje tylko sie cieszyc z auta, zycze bezawaryjnego nawiniecia dziesiatek tysiecy km : )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dobrze wiesz ze kupujac auto na rynku wtornym trzeba zostawic zapas gotowki na tzw. pakiet startowy, 

pozdrawiam

 

Hmmmm -  o zestawie startowym to wiem i oczywiście liczyłem się z nim, ale mój plan był inny  :)  Zakładałem , że mój zestaw startowy pokryje w pełni Helmut  :)  I  żeby nie ten rozrząd to by tak było.Ubiłem gada , cwaniaka na równy 1000 euronów , tak więc wydawało mi się, że 4300 zł wystarczą na ten niby zestaw. Okazało się, że d*pa - niestety przekroczyłem już 6 tysięcy złotych  :rolleyes2: , ale koniec już widać o ile nie wyskoczy znowu coś nieprzewidzianego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Koledzy nie bardzo mogę znaleźć na forum (wyszukałem tematy z instrukcją do T30 ale pliki są uszkodzone i nie można PDFa odczytać :( ).

 

Czy ktoś mógłby podrzucić spis żarówek do T30?

W sensie jaki model/moc do jakiego światła (poza H4 z przodu oczywiście ;) ). Chcę kupić zapas po 1 sztuce z każdego aby nie mieć potem problemów na trasie i szukać nie wiedząc jaki trzonek.

 

 

P.S.

A może ktoś z czytających posiada tą instrukcję do T30 co była skanowana i się podzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...