Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

czesc ja mam P-12 w sedanie ale w 2.2 Di mam 130 km a spalanie w miscie to jest 8.5l a na trasie spadnie do 7.3 ale przy spokojnej jezdze do 140km/h a juz przy ostrzejszej jezdzie nawet 8.3l

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5722.

tutaj poczytaj bo juz był poruszany temat P-12 kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie od roku kombiaczka P12 2.0 benzyna i jestem zadowolony.

Jak narazie bezawaryjny spalanie 8l trasa 9.5 miasto. Bagażnik niespecjalnie duży ale wystarczający na wózek i psa. Co do silnika 1.8 to jest za słaby i za głośny, natomiast diesle DCI to tak do przebiegu 50tyskm ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe wlasnie znajomi 'wyjadacze' odradzaja tego diesla twierdzac ze to Renault i turbina do wymiany w dosc bliskim czasie.

Turbina zawsze będzie do wymiany, jeśli się ciśnie do podłogi i za chwilę gasi silnik, nie pozwalając turbince ochłodzić się nieco :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PIOTRUŚ PAN

witam Klubowiczki I Klubowiczów :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D

oczywiście że jestem zadowolony.mam juz trzecią Primerkę ,z czego już druga to wersja GT.Podoba mi się jak "KOŁKI" na skrzyżowaniach podstawiają się vectrami z nalepką 2litry lub vecta gt lub jakimiś innymi passatami lub...czymkolwiek i sami sobie nie zdają sprawy co za chwilę po zapaleniu się zielonego światła ich czeka..... :wink: :lol::o:D

depczą po tym pedale gazu,aż mało w podłodze dzióry nogą nie zrobią...hahahahahahah,a taką PRIMERKĄ GT to na takim ludzi wystarczą raczej trzy biegi =D> =D> =D>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PIOTRUŚ PAN
:D dane na przyspieszenie wziełam z danych klubowych,a co do sprzedaży to raz ją sprzedaję ,a raz mówię że nie!jeśli trafi sie amator i zarobię na niej parę groszy to sprzedam,a jak nie to wcale płakał nie będę,bo znam wartość aut marki NISSAN ,a szczególnie GT.POZDRO Povoolon :wink: 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze bedizesz mial lepiej o ile precyzyjnie pomierzysz - wtedy stoper pokazuje identycznie jak g-tech, moja ma seryjnie 130 koni i narazie wielkich modow nie bylo: wydech i zaplon przyspieszony ale daje w dupe vectrze V6 :wink: w koncu nissan to nissan nie? 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba się wyłamię i popsuję samozadowolenie posiadaczy Primer.

Mam Primerę P10 z X.1995 roku i jestem nią baaardzo roczarowany. I nie to, żebym uważał że tylko niemce są super, bo jestem fanem Nissana i wcześniej miałem dwa Sunny N14 z których byłem bardzo zadowlony. Sadziłem, że jak kupię auto klasy wyższej niż Sunny to będzie co najmniej równie dobre, ale nie sądziełm że to taki badziew.

A konkretnie to:

- kiepskie wykończenie wnętrza, boki drzwi z plastiku (w Sunnym był welur lub materiał), połka z lewej strony drzwi jest za mała i nie o nią oprzeć łokcia co na dłuższych trasach jest męczące.

- auto jest głośne i silnik ma niemiłe brzmienie (GA16DE)

- Primera ma wiele typowych usterek dla tego auta, które i u mnie występują a jakże (wahacze, cieknie na dywanik od strony pasażera, po zdjęciu nogi z gazu obroty nie spadaja do jałowych od razu, dopiero po kilku sakundach ale czasem zostają na 1200obr i nie chca spaść, hałasują łożyska w skrzyni biegów, oryginalny pilot o centralnego zamaka działa tylko z odległości 2m). Sunny miało znacznie mniej typowych usterek, daje sie odczuć japoński montaż. W Primerze wysiada mi pełno różnych dupereli, a to zawiesza sie wskaźnik paliwa, przepalaja się żarówki na konsoli środkowej itp Ciągle trzeba jakieś duperele naprawiać.

- hałasuje mi linka od prędkościomierza (wpada w jakieś wibracje - ale nie zawsze) w Sunny od 1993r prędkosciomierze były elektroniczne,

- praktycznie przez cały okres produkcji auto nie miało żadnego liftingu nie licząc nowego grilla z przodu od 1995r

- bywają auta w wersji LX które nie maja nawet wspomagania kierownicy i kółka 13 cali. Jak na auto klasy średniej to żenada.

- mam auto w wersji SRi. Z wyposażenia ma tylko wspomaganie, centralny zamek i klimatyzację oraz spoilery i kubełkowe fotele. W tym samym czasie Sunny w wersji SR miał pełen wypas z elektryką i ABS

- przednie reflektory - są przystosowane do oddzielnych żarówek dla świateł drogowych i mijania ale oczywiście z oszczędności jest wspólna żadówka na obydwa światła, drugi odbłyśnik jest zaślepiony - oszczędnosc na każdym kroku.

 

Tak więc porównując Primerę do innych Nissanów to sądzę, że nie ma sie czym zachwycać i poważnie zastananawiam sie nad powrotem do oryginalnych japońskich aut a nie do jakiś porażek made in england.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Moze cos na piszecie o swoich brykach co sie Wam podoba a co nie

Ostatnio zostalem posiadaczem P12 1,8 i nie wiem czy sie cieszyc czy nie

Na poczatek pekl pas przedni pasazera,zdechla syrenka alarmowa.

Przebieg 25 tys spalanie ok 10,5l srednie (w tym czego nie wiedzialem przy zakupie 0,6l oleju na 1000 km nie wiem ale w moim poprzednim nissanie tego problemu nie bylo).

Ogolnie samochod wyglada niezle i jest w miare komfortowy

Glowna wada jest chyba to ze nie jest do konca japonski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główna wada tego auta jest taka, że za robotę się wziął Renault!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i ogolnie bryka jest zepsuta...

pozdrawiam i oby Ci służyła jak najdłużej..

według mnie to pali zdecydowanie za dużo!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest na 100% taki jak piszę bo kupiłem ten samochód od osoby która bardziej używa służbowych aut a ten kupiła prywatnie w serwisie mówią , że to często się zdarza że bierze olej

Oczywiście ja pisze o silniku 1,8 beznyna więc nie ma porówania z silnikami diesla które z naruty są bardziej ekonomiczne i będą spalać mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem zadowolony ze swojej Primerki. Mam ją już ponad rok jak dotychczas-niedawno padła mi pompa paliwowa, po za tym wszystko jest super. Jak na pojemność mało pali, no i jest czym depnąć.

Pozdrowienia :lol: 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to moj pierwszy post wiec wypada sie przywitac:)

 

Poszukuje 2 autka do domu.

Na tapecie sa Mondeo MKII, Vectra B.

Oraz czarny koń ktory pojawił sie w sobote Nisaan Primera GT z 1998 roku z przebiegiem udokumentowanym 97tys.km.

 

Moje pytania dotycza dostepnosci i ceny czesci do tego auta. Czy jest z tym jakis problem. Nigdy nie mialem jeszcze japonskiego samochodu i nie wiem czy sa one tak naparwde niezawodne.

Jezeli ktos moglby podrzucic link z dobrym sklepem internetowym bede bardzo wdzieczny:)

I jeszcze dwa pytanka jak wyglada zabezpieczenia antykorozyjne w tych autach.

Oraz jakie funkcje ma komputer pokladowy w tym aucie?

 

Jezeli bylo to sorrry ale szukaczka cos slabo dziala. Wielkie dzieki za wszelka pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy w klubie

odpowiedź jest tylko jedno

oczywiście nissan, i nikt inaczej nie odpowie jak włąśnie nissan, a jeszcze w werwsji GT to już miód, nadowzie cynkowane, częśći - no cóz wszystkie Aso są badzo drogie , więc aso omijac z daleka, a na rynku jest masę zamienników i częśći używanych , zreesztą nissany rzadko się psują a jak coś padnie to mało istotny szczegól

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie tylko nismo. GT - i te 150 kucy :-)

co do czesci - nie ma specjalnie problemu - duzo zamiennikow w umiarkowanych cenach, choc do niemcow chyba jest wiecej i taniej. ale przy tym przebiegu nie sadze by jakies nagłe wymiany były konieczne, no chyba ze przy tym niskim przebiegu nyska była katowana....

 

mondeo niby popularne ale ponoc dosyc problematyczne potrafi byc(wiadomo kazdy ford gówno wort...)

a i vectra B cierpi na wiele chorob....

 

kumpel ma vectre A z tego samego rocznika co moje nismo , mniej wiecej z tym samym przebiegiem (250 tys) i porownujac co dzieje u mnie a u niego w vectrze to wlos sie jezy na glowie:

 

- wymienil caly uklad hamulcowy - popękały przewody od płynu

- wspawywał całe repaturki nadkoli bo ruda jadła opla jak głupia

- non stop problemy z szczelnoscia ukladu chlodzenia

- non stop problemy z elektryka

- osttanio padl mu rozrusznik a i alternator nie laduje jak powinien

- z elektryki - tj. sterowanie szybami elektrycznymi i inne bajery (klima)nie dziala prawie nic.

 

nissan zdecydowanie bedzie najmniej zawodny :-) no chyba ze bedziesz mial pechowy egzemplarz, albo na sztuke poskładany po dzwonie

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz. Auto jest na 100% bezwypadkowe znam historje auta tylko trzeba p nie jechac do niemiec.

 

Z wyposazenia nie wiem co tam daja ale ma napewno klimatyzacje i komputer pokladowy.

Z tego co udalo mi sie przeczytac o tym autku to osiagi naprawde super. A do tego wlasnie ta oslawiona niezawodnosc co sprawilo ze bardzo powaznie zainteresowalem sie autem.

 

A tak z ciekawosci co ile rozrzad w takim aucie i ile kosztuje taka impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...