Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
kuwerty, nie chcem nic mowic ale jak na 1,6 to cos duzo ci pali :?: :?

 

Duzo?? Z tego co przejrzalem posty to innym Nysa z takim silnikiem potrafi spalic w miescie tyle benzyny co mnie pali gazu wiec skad wniosek ze duzo?

 

Z powazaniem JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarekPrimera
Ostatnio z trasy Katowice-Warszawa tez mi wyszlo ok.10l ale spieszylo mi sie wiec srednio jechalem w granicach 140-150km/h n

 

moj gt tyle nie pali, jakos wychodzilo kolo 9-9,5 :!:

:?: :? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja WP11E 2.0 w cyklu mieszanym miasto/trasa (40%/60%) pali jak do tej pory ok. 9l benzyny, lub 11,5l gazu - wykalkulowałem na podstawie tankowań.

 

Jadąc na trasie na benzynie 110km/h przez 40km komp po wyzerowaniu pokazywał 6,8l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś jest nie tak.... jeszcze będę to sprawdzał na benzynie... (ale kiedyś było inaczej, max 12 w mieście, trasa 8-9 l)

Jeśli się potwierdzi 18 litrów to będę miał do was wielka prośbę, od czego zacząć szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mniej więcej stałej prędkości 130-140 km/h, w 4 osoby i częściowo z klimą, moja Primerka spaliła mi 10,2l gazu. W takich samych warunkach ok 8-8,5l benzyny.

Za to w mieście non-stop 15-16l gazu. Chyba tak musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj gt tyle nie pali, jakos wychodzilo kolo 9-9,5 :!:

:?: :? :?:

 

Tyle mi wychodzilo. Czemu tak poszlo to nie wiem :) Testowalem wtedy tez m.in. maksymalna predkosc (udalo sie dobrnac do 185km/h ale wolna droga sie skonczyla :) ) i moze wtedy mi sie zrobil wir w butli.

Z drugiej strony w miescie spala mi znosnie wiec chyba moja Primka tak ma. Zreszta teraz wakacje wiec pewnie powtorze test i podziele sie wynikiem.

 

Z powazaniem JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz przeszedlem przez 14 LPG po Warszawce. Za to po regulacjach i wymianach pierduł jest 11 (10,8-11,2 w srednich korkach )LPG w wawie i ok. 8,5 - 10,5 na trasie (do 140).

Dodam, ze ostatnie jazdy odbywam z klima, wiec jest bdb.

 

 

2.0 1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, moja P10 zaczęła za dużo, palić (14-18 gaz 12-14 benzyny) Miałem wymienianą sonde (pracuje 0-1,5V) jak zmieniam bieg to Obroty lekko się podnoszą a dopiero po chwili spadają, Czy ktoś tak miał? I co zrobić by było dobrze? BARDZO PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam primerke combi p-11 po lifcie z 2001r.Silnik 1800cm.Spalanie na gazie(sekwencja) 10,5-11l( z klmą)przy spokojnej jeździe na oponach 195/60R15H.Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2.0 na wielopunkcie... (zmienilem nick z ghostWB na ten:)

koledzy :) proponuję założyć sobie konto na http://www.spritmonitor.de/en/ wpisujemy tankowania , koszty + naprawy i mamy konkretną historię z wyliczeniami i statystykami.

Polecam - to ten obrazek z cyferką w moim podpisie. zaglądnijcie sobie jak to wygląda.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jscoolg

Moja jednak ciągle za dużo

Bardzo delikatna jazda po mieście, małe korki obroty do 2200, pół na pół z jazdą w weekend (krótkie trasy)i komp pokazuje 12,9 z klimą

Fakt że jak mama zrobiła nim 15 kilometrów to spadł do 12,2 (a już pół baku było)

Zmierze jeszcze przy dystrybutorzę ale coś za dużo, przy takich korkach powinno być 11 max (p11.144.CVT)

Co z tem robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p10 2.0 90r

miasto-12lpg

trasa-9lpg

co ciekawe kiedys bylo mniej jak leżała sona lambda i komp gazu chodzil ze stalym programem.

i mam pytanko co do ustawienia zaplonu-jak powinien byc ustawiony? , bo ja poprawialem po mechaniku i przyrzadach, chodzi rowniej i ma lepsze kopytko ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 2.0 TD ostatnio mnie zadziwiła. Przejechałem w trasie jakieś 1100 km i dwa razy po tankowaniach wyszło mi spalanie 6,5 l na setkę. Najlepszy wynik jaki osiągnęłem tym samochodem od początku jego posiadania. Jazda non stop z włączoną klimą prędkości 110 - 140 km/h. Oby tak dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 2.0 TD ostatnio mnie zadziwiła. Przejechałem w trasie jakieś 1100 km i dwa razy po tankowaniach wyszło mi spalanie 6,5 l na setkę. Najlepszy wynik jaki osiągnęłem tym samochodem od początku jego posiadania. Jazda non stop z włączoną klimą prędkości 110 - 140 km/h. Oby tak dalej ;)

 

Heh a tak płakałeś że dużo pali, ja jade w trase niedługo i zrobie z 1500km to napisze jaki będzie wynik, myśle że nie przekroczy 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...