Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w Niemczech na autobanie spalila mi 7L/100km, przyznam ze male predkosci to nie byly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie na V biegu przy 110 km/h pali 6l , na austradzie przy 140 km/h na 6 ze stałym trzymaniem prędkości 5.5l - 6l. No a w mieście 7l taka miejska średnia. Ogólnie średnio wychodzi mi 6.5l. Silniczek oczywiście 2.2 Di .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy, wiec sie pochwale iz moja nowa primerka p11 2.0 (97r ), notabene kupiona przed kilkoma tygodniami, spala na trasie 5,6l/100km, a po mieście 6,4l/100km, wg komputera oczywiscie. Wiem ze to troche malo, ale mam wybitnie lekka noge po nauczce jazdy ciezkim oplem omega. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy, wiec sie pochwale iz moja nowa primerka p11 2.0 (97r ), notabene kupiona przed kilkoma tygodniami, spala na trasie 5,6l/100km, a po mieście 6,4l/100km, wg komputera oczywiscie. Wiem ze to troche malo, ale mam wybitnie lekka noge po nauczce jazdy ciezkim oplem omega. Pozdrawiam

 

Jak napiszesz, że etyliny to nalekcje jazdy sie do Ciebie zapiszę :grin: . Ja swoją ostatnio wykręciłem 13litrów/100km w mieście. Cisnę jednak ją do oporu. Teraz zalałem wachy zza wschodniej granicy, to się zobaczy. Na razie nie widzę różnicy. Cena PB spada, przynajmniej chwilowo i znowu zaczynam zapominać o montażu gazu. Nie lubię dziurawić auta :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja na uszkodzonym silniku - peknięta głowica - paliła ok. 6... jeżeli to miało jakieś znaczenie... zobaczymy jak będzie na nowym silnkiu... mowa o CD20 (diesel ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuki nie zdechla lambda konsumpcja wachala sie w granicach 9,5 w miescie (wskazania kompa) a gazu 10,3. W trasie z gazem zszedlem do 9 litrow. Teraz londa zdechla i komp informuje mnie o 11.0 ( benZ)

dodam ze P11 lubi smigac a ja jej nie bronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belgarion
Jestem ciekaw ile palą wasze autka. Moja Funia na gazie lubi sobie łyknąć, na 32l.(tyle mieści się w zbiorniku) robię ok. 270km większość po mieście. Na benzynie jeszcze nie sprawdziłem. Dodam że Funia to W10 z silnikiem SR20DE.

 

p12 1.8 10.8 miasto 7,5 trasa jak sie postaram

ale kupiłem niedawno więc może sie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po mieście to bardzo indywidualna sprawa (jakie masto, jakie odcinki w tym mieście między skrzyżowaniami, jak daleko się jedzie, itp). Duże miasto to w 10L się zmieści. Małe miasto a trasa do przejechania 2-3km to w 12L i ledwo się zagrzeje silnik :sad: . Ogólnie z automatem i przy SR20 dziedzicka jazda i trzeba uważać na prędkościomierz -jakoś szybko wskakuje na 140km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misztan

moja Primerka 2.0TD w drodze do pracy (trochę miasta, troszkę trasy - około 75km dziennie) spala do 6/100 nie przekraczam 130km/h - i jak dla mnie taki wynik to REWELKA 8)

 

zresztš ten samochód nauczył mnie pokory w jedzie :twisted:

 

nie ma się co spieszyć, a jak potrzeba przycisnšć to wiem że zawsze mogę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Prima P10 1,6 16V w miescie potrafi wypic ze zbiornika 9,5l(wiosna)-10,5l(zima) LPG w miescie. Na trasie rzadko kiedy bywam. Ostatnio z trasy Katowice-Warszawa tez mi wyszlo ok.10l ale spieszylo mi sie wiec srednio jechalem w granicach 140-150km/h :)

 

Z powazaniem JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Moja jara jak smok. Ostatnio na mieście spaliła 19 litrów gazu. Myślałem , że ją spale. Poprzestawiałem teraz reduktor i metodą prób i błędów sam ją reguluję. Tyle zjarała mi po regulacji. Ale zobaczymy , mam nadzieję że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej N.

Na gazie pali 7-8L na trasie i 10-11L w miescie. Przed wymiana zapchanego filtru powietrza palil 10-11 trasa i ponad 14 w miescie. Na benzynie nie jezdze, wiec nie wiem ile pali (auto mam od niedawna). Silnik 1.6 z gaznikiem, LPG I generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja P11 pali w mieście (głównie postój w korkach ;-) ) między 7-8 litrów (D), na trasie przy spokojnej jeździe zszedłem do 5.8 litra (D) na setkę. Tydzień temu jechałem z Wrocławia do Poznania i wtedy spalił na trasie (bez obciążenia) średnio 9.9 litra na setkę (jechał pięknie, chociaż pewnie więcej z niej nie będę wyciskał).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja primera p10 benzyna 1.6, pali 6 l na trasie, nie wiem jak w miescie, ale jakos nie bawi mnie szybka jazda, jak chce to odpalam GRAN TURISMO 4 na Ps2 :D a tam mozna sie wyzyc ;ppppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...