Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość red orange

Przypomniałem sobie: n atrasie ataram sie utzrymywac stała predkosc tzn nie sa one najwyzsze najczescie jade okolo 110-120 ale utrzymuje jak jak najdłuzej. widzac ograniczenie predkosci sciagam noge z gazu aby zwolnic wczessniej i nie uzywac hamulców. Porównujac kilku moich znajomych którzy posiadaja takie same samochody jak ja na tej samej trasie w prawie identycznych warunkach (wyjechalismy wspólnie ale nie jechaliśmy grupa tylko kazdy sobie) moja 325tds spaliła naj mniej (róznica z najgorszym ponad 3,5L/100km) a róznica w czasie dojazdu około 20min. Chyba jest o co walczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red orange ma rację. Częsty błąd kierowców to wrzucanie na luz podczas jazdy. Nie powinno się tego robić.

Zdejmując nogę z gazu silnik ma praktycznie odcinane paliwo - można to zaobserwować jak jest na pokładzie samoch. wskaźnik chwilowego zużycia paliwa.

Na trasie na pewno przynosi to duże korzyści, jednak miasto i tak zrobi swoje (korki i jeszcze raz korki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Moja p12 1.8 latem jazda w stylu emeryta:

miasto z klimą 8,2 l Pb/100

trasa 5,7 l Pb/100 (późna noc drogi drugorzędne),

a teraz cisnę trochę mocniej

miasto z klimą 10,7 l Pb/100

trasa brak ogrzewania na działce więc nie wiem bo nie jeżdżę :( .

Dla ciekawych jak można oszczędnie:

http://www.szkola-auto.pl/czego_uczymy/listopad.htm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOŻECIE MI WYTŁUMACZYĆ JAK OGRZEWANIE TYLNEJ SZYBY LUB OGRZEWANIE KABINY WPŁYWA NA SPALANIE?? WSZYSTKO TO JEST NA PRĄD KTÓRY IDZIE Z ALTERNATORA A PASEK GO I TA I TAK NAPEDZA. CZYLI JAK MAM WŁĄCZONE RADIO TO TEŻ WIĘCEJ SPALA?? I JAK SIE SPRAWA MA JAK UŻYWAMY KLIMY??

 

Z GÓRY DZIEKI ZA ODP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti prawa fizyki mają tuzastosowanie - im więcej załączysz urządzeń tym wiecej prądu pobierają a wtedy alternator musi wytworzyć więcej pradu i wtedy stawia silnikowi większy opór ( pole elektromagnetyczne ) a ten więcej paliwka złopie żeby temu dać rade - to tak łopatologicznie.

 

Pozdro

AndrzeM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja P11 1.6 SI to pali tak:

 

LPG

Trasa 7,5-7,7/100

Miasto 8-9/100

 

benzynek

Trasa 7/100

Miasto - nie mam pojęcia, bo jeżdżę na LPG

 

Trasa to średnio 110km/h, przeważnie 130km/h jak się da, max 140

 

Nie podam ile pali na autostradziei, bo mam nowy mikser od LPG i jeszcze nie śmigałem 170km/h (-: na A4 (taką mam średnią (-:)

Kiedyś przejeżdżałem 450km na zbiorniku gazu 37L - A4 z Wro do końca i dalej w Bieszczady.

Choć wczoraj przejechałem 480km na jednym zbiorniku LPG.

 

pozdro

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mój 1,6 SLX 96 rok na gazie średnie zuzycie 11,5 litra LPG - 50% miasto i 50% trasa - ale to po pierwszym tankowaniu do pelna i nowa instalka - zamierzam zejsc do 10 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja W10 2.0D z 94 z przebiegiem 206.000 po pierwszym teście na trasie (w sumie to mieszany test) dał mi wynik 5,38 :D/

 

jak dla mnie bomba (pali mniej niż moja ex-corolla 1.8D - ona paliła 5.5-5.7 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11.144, 1.8 benzyna

 

Jeździłem tylko zimą:

warszawa - 11.1

trasa - 8.3

 

To są wskazania z komputerka. Jeśli się przeliczy z licznika kilometrów i ilości wlanego paliwa to wychodzi o ponad litr mniej (mam opony 15" 185/65)

 

zlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sie udało - zsedłem ponizej 10 litrow ale ogolnie jezdze 85% trasa - dzis natankowlaem i po obliczeniu wyszło 8,7 l gazu na 100km - przy predkosciach do 150km/h - moja corolka która mialem sedanka z 95 roku palila 9 litrów przy takim samym przebiegu 85 % trasa ale z silnikiem 1332 cm3 - a tu jest 1,6... nissany górą!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nyska pali nie najgorzej bo na trasie przy lzejszej jezdzie (ok. 130) 6-6,5 l

przy szybszej (180-200) kolo 8,5-9,5

mieszany tryb ok. 7,5

w miescie niestety jest gorzej bo w "pagorkowym" terenie w zimie nawet 15l :/, ale normalnie 10-12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Primka ostatnie wyniki Spalanie Gazu:

Trasa 8,5 (jazda do 130 km/h)

Miasto 12 (jazda w korkach /Wrocław + zima)

 

do tych wyników spalania należy dodać ze wlewam 10 l wachy co 4 tankowania gazu czyli wychodzi jakies 2,5 l na 300 km. Mam ustawioną temp 25 stomni jako moment przelanczania i 2700 rpm

 

Co do wyników na benzynie. Przyznam ze takie ostanie robiłem w okresie obfitych mrozow (-20 / -25 stopni) ale tylko miasto

 

wynik 11 l

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przelacza sie po 2000 obr i to jak temperatura wody w parowniku dojdzie do 10 stopni - ma czujnik temperatury zamontowany - nie martwie sie spalaniem tylko 170 na autostradzie okolo 1 km - potem 150 / 160 na zwykłych jezdniach - dzis wiec caly dzien przeginalem - jakies 150 km jada na okraglo od 140 do 170.. hmm niezle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...