Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile pali Wasza Primerka latem i zimą


Gość daniellus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No moja to jest ciekawe bez gazu 2.0 93r. pali jak lubi za 120 pln czyli 30 litrow zrobilem jakies 330 kilometrow wiec sobie mozna wyliczyc ile to na 100km wychodzi ;)

Pozdro

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podzięlę się swoimi ostanimi informacjami :) Od tygodnia ojciec jeździ P11.144 QG16DE autko w super stanie itd jest o tym oddzielny wątek w tym tygodniu ojciec był 2x w wawie (poranne korki ale niewiele) + trochę kręcenia po mieście do tego 1 trasa gdzieś w stronę torunia nieważne można uznać to za jazdę mieszaną w sumie zrobił 650km i uwaga wczoraj pojechałem zatankować do pierwszego odbicia (zawsze tak tankuję) weszło 39L !!! Dodam że ojciec jeździ raczej spokojnie w trasie do 140km/h a do warszawy to już super spokojnie dojezdża :) Dodam jeszcze że w podobnych warunkach poprzednia P11 GA16DE spalała mu ok 6,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja pierwszy raz zszedlem srednio ponizej 7 litrow ON (6,8) od dluzszego czasu - kwestia wymiany termostatu, zablokowania EGR i plusowych temperatur (chyba)

 

Malin - to malo ci bierze benzynki w porownaniu ze slabym s=dieslem :roll: tak trzymac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote poraz pierwszy w tym roku wybrałem się w dłuższą traske... i zostałem miło zaskoczony - 7,5 l LPG na 100km raczej lekką nogą [na wspaniałej ;) drodze krajowej nr 2 pomiędzy ruskimi tirami] Autko było średnio obciążone - 3 osoby i troche rzeczy w bagażniku. Jestem zachwycony wynikiem, bo całą zime w trybie podmiejskim brała min. 10l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend leciałem do Krakowa autostradą. Średnio poruszałem się ok 130km/h i ku mojemu zdziwieniu Primerka łyknęła mi ponad 11l/100km gazu z BP.

Wracając zahaczyłem o Statoil. Efekt? Jadąc najczęściej 140, a momentami i ponad 180km/h ;) spaliła mi o cały litr mniej niż dwa dni wcześniej.

Już drugi raz zawiodłem się na gazie z BP, lepiej już jest na Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hehe ja się troche powsciekałem, na paru miejscówkach byłem i mi wyszło średnie splanie na terenie warszawy 16,67 Litra na 100km hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hehe ja się troche powsciekałem, na paru miejscówkach byłem i mi wyszło średnie splanie na terenie warszawy 16,67 Litra na 100km hehe :P

 

To w przybliżeniu 1 koń mechaniczny spalił Ci ok. 0.1 litra benzyny na 100 km :D.

U mnie spalanie się nie zmienia 10l/100km przy jeździe mieszanej, chyba, że żona prowadzi to 9-9.5.

A cena beny z dnia na dzień rośnie kurr... chyba zagazuję nysę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zalaniu chyba do pełna (bo tankowałem razem z ojcem na dwa auta i nie pamiętam ile weszło) przejechałem już 650km i zostało wg. moich szacunków ok 20litrów więc jeszcze jakieś 250km zrobię... co da razem ok. 900km

 

 

PS.

to ile ma W10 w zbiorniku - 50 czy 60 a moze posrodku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja GT pali średnio 8,5 60% - miasto 40% - trasa

jak jeżdze tylko na trasie to spokojnie ok 7l/100km ale w mieście ok 9 jak na GT i ciężką noge(ale mądrą głowe) wydaje mi sie że jest ok

 

a to właśnie moja GT: http://kmink.fotosik.pl/albumy/13545.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio jechalem do Zakopanego (przez Slask, Katowice, Krakow) - z pelnym bagaznikiem i 4 osobami na pokladzie, w sumie zrobilem 750km, na autostradzie do Krakowa predkoscia do 150km/h, potem juz w miare normalnie i korek w Myslenicach, jazda po Zakopcu (wlacznie z Gubalowka, granica Slowacka - ostre wspinaczki) i spowrotem - w sumie bez specjalnego oszczedzania samochodu - spalilem 6,5l - chyba 2 raz w zyciu ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od kiedy kupilem Primerę P10E 2.0D slx sprawdzam zużycie paliwa. Traktuję ją delikatnie, zwykle na trasie z prędkością przelotową 90 -110 km/h. Na pełnym zbiorniku mogę przejechać do 1200 km. Na trasie spala mi w okolicach 5 l/100km (4,9-5,2). Przy jeździe mieszanej na podobnej trasie w ciągu kilku lat zużycie 4,97-5,19 (2 tyś km z czego 1,8 tyś trasa, reszta miasto) Zwykle robię odcinki ok 80 km bez zatrzymywania i trochę jazdy po mieście. Wtedy średnia jest 5,5-6,5 l/100 km. Trafiły mi się dwa pomiary kiedy jeździłem do pracy po mieście (1,5km w jedną stronę). Wtedy średnia wyszła mi 8,3 l/100 km. Staram się aby paliła jak najmniej, więc dbam aby zawsze miała w porę wymieniany olej i filtry. Poza tym nie preferuję jazdy tzw.0-1-kowej, czyli: gaz-hamulec. Po mieście też jeżdżę spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...