Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sterowanie przepływem przez nagrzewnice


Boncki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W jaki sposób odbywa się sterowanie przepływem płynu chłodniczego przez nagrzewnice? Jest jakiś zawór który się otwiera gdy przekręcimy pokrętło od ogrzewania na czerwone pole i wtedy dopiero przepływa płyn przez nagrzewnice? Jeśli tak to gdzie on się znajduje?

Almera n15 1.4 benzyna + lpg

Edytowane przez Boncki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. 

Pytanie zadałem ponieważ reduktor lpg mam wpięty szeregowo, zaraz za nagrzewnicą i jak odpalam auto i mam pokrętło ustawione na zimny nawiew to dłużej musze czekać aż auto przełączy sie na gaz niż miałbym ustawione na ciepłe powietrze.

Dodatkowo jak jade na trasie gdzie obroty są dosyć wysokie,lub przy gwałtownym przyspieszaniu i mam ustawiony nawiew na zimne powietrze to po pewnym czasie auto zaczyna szarpać aż w końcu reduktor się na tyle wychłodzi że przełączy się spowrotem na benzyne. To by świadczyło o tym że płyn nie przepływa przez nagrzewnice a co za tym idzie również przez reduktor. Dlatego podejrzewam że jakiś zawór musi sterować przepływem płynu przez nagrzewnice. 

Mając ustawione pokrętło na zimne powietrze różnica jest również w temp. węża wchodzącego do nagrzewnicy (jest gorący)  a wychodzącym (znacznie chłodniejszy)  w chwili przekręcenia na ciepłe powietrze mija kilka sek i obydwa węże gorące. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to by wskazywało, że coś tam zamyka, może na wejściu do nagrzewnicy 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...