Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[100NX] Zmiany stylistyczne


Gość chrosta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za tą cene co podałeś to myśle,że większych niż 15"to nie znajdziesz. Nawet z ładnymi 15 będzie problem no chyba,że 550 chcesz przeznaczyć na 1 sztuke wtedy wybór będzie spory. Zdjęcia czy linki to wystarczy wejść na allegro i sobie poszukać. Szukaj felg z rozstawem 4x100 i ET około 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość andy_czarny

Witam jako ze juz zostala przezemnie ostatecznie podjeta decyzja o tym ze zamieniam w przyszlym roku almerke na 100nx(chcialbym GTI :036: ) to chcial bym zapytac czy orientuje sie ktos jaki moze byc koszt przerobki mordki setuni na cos takiego jak do tego wyzej z lampami od a4 albo leona???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene lamp to możesz sobie sprawdzić na allegro a całą plastyke to zależy gdzie i u kogo będziesz robił. Myśle,że rozbierzności cenowe mogą być dość sporawe. Najlepiej jak podjedziesz do kogoś w Twojej okolicy kto zajmuje się robieniem w laminacie i plastikach np. łodzie, przyczepki, itp. to Ci powie ile weźmie orientacyjnie za robote, bo przód jest w NXie plastikowy,więc nie będzie miał z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

dzieki za informacje... pozdrawiam:)

 

[ Dodano: Pon 25 Gru, 2006 20:13 ]

Podzwoniłem po znajomych i mniej wiecej wiem jaka cena takiej przeróbki ale myslalem tak sobie wczoraj nad 100NX i wybaczcie ale ile nie obejrze ladnych nx'ów to i tak mi sie nie podobaja te przednie lamy wiec caly czas kombinuje jak by tu przerobic i wpadlem na pomysł ze moze by przód zaadaptowac z jakiegos innego nissanka macie jakies propozycje?

W necie widziałem z przodem od S13 ale mysle ze fajnie by bylo wsadzic z sunnego albo almy N15??

Co o tym sądzicie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przód tak to tworzywo ale do przwidłowego zamontowania lamp trzeba zmienić przedni pas a to już jest sporo dłubania. U siebie też chciałem coś takiego zrobić ale jak sie dowiedziałem o kosty i czas wykonania i pare innych pierdół to się zastanowiłem.

Jest jeszcze inna opcja za którą się stawiłem przeróbka naszych lamp na bixenon. Firma w której stała moja 100 robi coś takiego koszt takiego zabiegu to ok 1800 zł w tym mamy lampy klary, soczewki, przetwornice, żarówki i atest a to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo atest to może i masz, ale na same soczewki,że są dopuszczone do ruchu. Lampa jako lampa nigdy nie dostanie atestu jeśli sami ją robią a pozatym nawet jak by lampa miala atest (co jest ciężko uzyskać, bo jednostkowo nieatestuje się lamp, bo jest to nieopłacalne) to i tak w Twoim aucie nie będzie miała atestu, bo nie masz systemu samopoziomowania lamp co jest wymagane przy xenonach, oraz spryskiwaczy reflektorów. Jak chcesz mieć xenony tanim kosztem to wsadź poprostu przygotowane zestawy pod H4. Roboty 15 min, cena o połowe niższa a jak będzie przypał z psami to możesz na miejscu przy nich zdjąć i założyc zwykłe żarówki, bo tam nic sie nie lutuje. Dość sporo zakładamy takich zestawów w firmie w której pracuje i ani jeden jeszcze nie wrócił na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

I są poprostu nielegalne.

 

Nie wiem jak jest u Mroza w firmie ale przeważnie te xenony-zenony oślepiają innych kierowców i nie są to prawdziwe xenony tylko najczęściej jakieś skopane żarówki z mieszaniną gazów z dodatkiem xenonu. Xenonowych nie ma samych żarówek! To jest cała lampa wyładowcza gdzie powstaje łuk świetlny dlatego tyle jest potrzeba tych pierdół okołomontażowych żeby było to bezpieczne dla innych użytkowników drogi.

 

To już lepiej do zwykłych reflektorów kupić jakieś porządne żarówki H4 np. Philips Blue Vision, czy Osram Cool Blue bo One są naprawdę dobrej jakości i dają więcej światła niż zwykłe żarówki czy xenon-zenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zakłada się żadnych żarówek tylko żarniki Osram lub Philips i do tego są jeszcze przetwornice, więc Johny jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Są tak samo nielegalne jak założenie xenonu lub bixenonu w fabrycznej lampie z wypolerowanym szkłem. Te które my zakładamy nieoślepiają bo później je regulujemy. Oślepiają zazwyczaj te zestawy które ludzie sami robią czyli np. do zwykłej lampy z żarówką H4 zakładają żarniki D2S bez przysłonek i wtedy one świecą jak długie a długie w xenonie strasznie mocno świecą. Co do wypalonych wkładów czy uszkodzonych soczewek to jeszcze się z tym niespotkaliśmy a zakładamy do nowiutkich aut na gwarancji. Xenon ma moc tylko 35W w przeciwieństwie do zwykłej żarókwi 55W często zmienianej na jeszcze mocniejsze 100W po których często przypalone są osadzenia żarówek, kostki a czasem włączniki świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
więc Johny jak nie wiesz to się nie wypowiadaj

 

Sam napisałem, że nie wiem jak to jest w Twojej firmie, teraz już wiem.

 

Dla mnie pakowanie lampy xenonowej w obudowę reflektora przystosowanego do żarowki H4 jest poprostu bezsensowne bo Ona tak czy inaczej nie bedzie poprawnie spełniała swojej funkcji czy będzie regulowana czy przesłaniania tak czy siak nie bedzie działać jak powinna i tyle.

 

Jak ktoś chce mieć xenony to niech kupi sobie samochód z xenonami fabrycznymi albo zainwestuje trochę kasy w porządną instalację tych lamp, zgodną ze wszelkimi normami i atestami, które nie będą oslepiały innych użytkowników drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeśli nie miałeś fabrycznie założonego xenonu to jeśli sie chce mieć w 100% legalny zestaw to trzeba założyć reflektory z całym systemem poziomowania i spryskiwaczy od wersji auta ktora była wyposażona w xenon lub zakupić sobie reflektory przednie helli ze wszystkimi potrzebnymi atestami. Powiem Ci szczerze,że jak do zwykłej lampy założysz sobie dobrej jakości zestaw xenonów i na ulicy nie pomyslisz,że dane auto fabrycznie ich nie miało. Mowa oczywiście o dobrej klasy dość nowych autach a nie jakiś trupach. Powiem Ci,że naprzykład takie auto jak Mitsubishi Lancer Evo który kosztuje w najbogadszej wersji coś koło 180tyś (dokładnie nie pamiętam, bo musiał bym sprawdzić) nie ma ani fabrycznego xenonu ani nawet w opcji i jak się przyjżysz to 99% tych aut jeździ na xenonach i nieoślepia. Jedynie wersje sprowadzane ze stanów mają troche inne soczewki i w tych wersjach słabo doświetlone jest pobocze, bo z tamtego rynku soczewki nie załamują prawą stroną w góre snopu światła, ale i tak nieoślepiają. To jest po prostu kwestia dobrego montażu, regulacji no i oczywiście ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość andy_czarny

siemka dzisiaj jak spacerowalem z moja kobietka... to na Bloniu(Bydgoszcz) napotkalem taka ladna setunie

 

c14166f54c19a335m.jpg

 

wiecie moze co to za zderzaczek, zna ktos ten samochodzik a moze wlasciciel odwiedza forum... pozdawiam

 

zdjecie slabe bo fota robiona telefonem i to slabym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zderzaczki one chyba fabryczne sa od nissana bo u mnie w miescie jest taka setka z identycznym zderzaczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
wiecie moze co to za zderzaczek

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że jest to pakiet stylistyczny NISMO ale ile w tym prawdy to nie wiem.

 

wiem ale skad wytrzasnac taki zderzak??

Szukaj na niemieckim ebayu, tam kiedyś kilka widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...