Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[100NX] Zmiany stylistyczne


Gość chrosta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz ja tylko wyrażam moje zdanie. Jak ktoś się pyta czy podoba mi się jego auto czy nie to odpowiadam. W naszym klubie jest pare setek do których moge ją porównać i tamte zdecydowanie bardziej mi się podobają. A nie krytykuje wszystkiego tylko to co mi się nie podoba. Każdy ma inny gust, więc nie musi mi się podobać to co akurat podoba się Tobie. Zerknij na auto Pablo'sa. Nie ma ani jednej naklejki a jaki jest ładny. Widziałem go na żywo i wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lempy napewno nie sa od NISSANA, wydaje mi się że od mazdy(nie pamiętam jaki to model), albo hondy2000, ręki nie dam bo dokładnie nie pamiętam al bliżej mi do nich jak do NISSANA.

Mrozu, a może tak... bezsensownie ponabijamy sobie posty :D (bo ostatnio zaniedbałem swój Kochany Klub :( )

PZD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dal do tej czerwonej setki meskie felgi...IMGO od tego powinno sie zaczynac przerobki auta. Wydaje mi sie, ze 16 sa na styk...mam teraz u siebie i uwazam, ze ani nie sa za male ani za duze a jeszcze sie da na nich jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła przednie w pojeździe zamieszczczonym przeze mnie na poprzedniej stronie pochodzą z Seata Leona poprzedniej generacji, natomiast lampy tylne to lexus-looki przyciemnione folią.

 

PS. Macie tu jeszcze fotki podobnie przerobionej "seteczki"

Nissan1.jpg

Nissan2.jpg

Nissan3.jpg

Nissan4.jpg

Nissan5.jpg

Nissan6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze kozacko wyglada, nawet ma taki wlot powietrza jak moja setka :D tylko spoiler z tylu mi sie nie podoba jest troche za wysoki. Ten przedni zderzaczek jest od CRX del solki, o takim myslalem u siebie, widze, ze super by wygladal, ale jednak Setki troche mi sie znudzily i na przyszly rok zamierzam kupic cos szybszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam co wcześniej w klubie miał srebną S13 teraz lata e36 coupe 325 190KM i powiem Ci szczerze, że pomimo tego, że nie lubie bmw z racji opini kto nimi jeździ to akurat ten model bym chciał, bo jeździ za***iście. Ma szpere, tylny napęd, mocny silnik z ładnym brzmieniem i wystarczy do driftowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam co wcześniej w klubie miał srebną S13 teraz lata e36 coupe 325 190KM i powiem Ci szczerze, że pomimo tego, że nie lubie bmw z racji opini kto nimi jeździ to akurat ten model bym chciał, bo jeździ za***iście. Ma szpere, tylny napęd, mocny silnik z ładnym brzmieniem i wystarczy do driftowania.
dokladnie tak jak ja podszedles do BMW, tez nie lubie BMW ze wzgledu na opinie, ale wlasnosci jezdne tego auta sa super :) czesci w miare dobrze dostepne(przeciwnie jak 200sx). Coupe`ta na dodatek bardzo mi sie podoba. W Niemczech dosyc latwo mozna dorwac w dobrym stanie to autko i na dodatek dobrze znosi zagazowanie :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Adama na sekwencyjnym gazie pali w mieście o ile pamiętam jakieś 11L. Czyli niewiele więcej niż Twój NX a o ile lepiej jeździ i jak się prowadzi. Jedyne e36 jakie mi się podoba to coupe, kombi i to bardzo, oraz cabrio, ale to nie na nasz warunki atmosferyczne. Mam jedno kabrio i w sumie prawie nim nie jeźdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Adama na sekwencyjnym gazie pali w mieście o ile pamiętam jakieś 11L. Czyli niewiele więcej niż Twój NX a o ile lepiej jeździ i jak się prowadzi. Jedyne e36 jakie mi się podoba to coupe, kombi i to bardzo, oraz cabrio, ale to nie na nasz warunki atmosferyczne. Mam jedno kabrio i w sumie prawie nim nie jeźdze.
11l o kurde jestem w niebo wziety...liczylem na spalanie do 20l w miescie i uwazalem, ze nie bedzie az tak zle :). Aktulanie moj NX spalil mi przy katowaniu (czyli tak jakbym jezdzil spokojnie Bejca :wink: )12l. Tylko jest jeden problem...ponoc ta wersje nie latwo znalezc ze szpera, ponoc byla montowana tylko jako opcja...trzeba bedzie troche Niemcy zwiedzic i poszukac :) . Cos mi swita ze mowiles, ze zaplacil za nia 15000zl...ale to juz bylo z gazem? A i ktory to jest rocznik?

 

(PS Prosba do moderatora zeby wycial nasze rozmowy dot. BMW z tego tematu i otworzyl w nowym zeby nie robic OT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam zapłacił za nią 18 000, ale nie wiem czy była na polskich tablicach, bo auto było ściągane z włoch. Rocznik to jest chyba 1997, ale ręki nie dam sobie uciąć. Gaz zakładał już u nas w Polsce. Jego jest ze szperą i z tego co pamietam to wszystkie 325 190KM były ze szperą podobnie jak 328 193KM. Jego jest już ładnie obniżona i ma felgi 9x16. Wcześniej miał przez pewnien czas 10x17, ale te 16 zdecydowanie ładniej się prezentują. Jak będziesz jakoś u nas na Woli to dryndnij wcześniej to się ustawimy z Adaszewskim jakoś. Jak by co ja jutro pewnie będe się z nim widział jakoś w godzinach popołudniowych. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam pytanko...skad oni maja cos takiego.....

1030489xw0.th.jpg

 

 

 

chodzi mi o ta pulke czy co to jest zielona co jest na fotce.....z czego to jest i skad to wziasc...albo z czego sie to robi.....mozecie mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykłe włókno szklane z żywicą, które po uformowaniu w odpowiedni kształt szpachluje się i lakieruje. Na dobrą sprawe napewno najpierw robi się skrzynie pod głośniki a potem nakłada mate i modeluje. Możliwe,że do uzyskania odpowiedniego kształtu najpierw między skrzynie wpuszcza się pianke, ale nie monterską tylko jest taka strasznie sztywna i w niej modeluje rządany kształ i na koniec żywica, mata, żywica, szpachla i lakier. Podobno jest to dość proste do zrobienia i sporo osób robi to w zaciszu własnych garaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu zakładać nowego tematu i wrzucam to tutaj.

 

Pytanko dot. felg, niech ktoś poprze albo skrytykuje moje pomysły.

 

Niedługo będę mógł za dobrą kasę kupić podobające mi się fele 16" ale od Alfy czyli rozstaw 4*98 (tak mi sie wydaje).

I zastanawiam się nad dwiema opcjami:

1) Kupić do nich dystanse zmieniające rozstaw, z tym że jak będą za szerokie to fele mogą nie zmieścić się w nadkola.

2) Rozwiercić istniejące otwory i stworzyć z nich 4*100. Tu problem jest taki czy nie będzie problemu z dociągnięciem śrub na większych otworach.

 

Także każda opcja ma jakieś wady.

 

Dajcie Wasze opinie bo ja skłaniam się ku 2 opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja raczej odpada, bo żeby było tak jak Ty chcesz to trzeba zrobić dystanse z wtłaczanymi szpilkami i żeby było bezpiecznie to dystans musi być minimum 30mm i w takim przypadku jeśli kupisz felgi o ET powiedzmy 35 to z dystansami wyjdzie Ci ET 5 i napewno będą Ci obcierać, bo felgi pewnie są minimum 7" szerokości. Co do drugiej opcji to jeszcze nigdy nie słyszałem podobnego pomysłu. A jak zrobisz stożki w feldze pod nakrętki :?: Przecież to jest bardzo ważne żeby stożek w feldze był taki jak w śrubie/ nakrętce. Po rozwierceniu będziesz miał jajowate otwory. Jedyne co możesz w tym temacie zrobić to zakupić sobie poprostu nakrętki tzw. pływające jesli występują, bo śruby są na 100%. Zawsze można jeszcze wykręcić szpilki i wkręcić śruby pływajace. One właśnie pozwalają na zmiane rozstawu śrub o ok.2mm. Nie zapomnij o otworze na piaste. O ile pamiętam to fiat/alfa/lancia ma dość mały i jeśli jest pierścień wymienialny to będziesz musiał jeszcze zakupić komplet 4szt pierścieni za ok. 60pln a jeśli otwór jest bez możliwości zmiany pierścieni czyli jest stałym odlewem to będziesz musiał dac jeszcze go do przetoczenia. Jeśli będzie za duży otwór centrujący to felgi pomimo tego,że będą proste i dobrze wyważone to w przedziale 80-120km/h będą Ci strasznie tłukły i szybko załatwisz łożyska na piastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Jeżeli chodzi o otwór centrujący to wiem, że pewnie będzie do przetoczenia na większy.

 

A nie słyszałem nawet o czymś takim jak pływajace śruby czy nakrętki.

 

Jutro muszę podjechać do naszego lokalnego szpeca od tuningu wizualnego i szpecy od felg. Zobaczę co mi powiedzą.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...