Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zabudowa do Navary


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek007

Witajcie

 

Mam Navarę z nadbudową Carryboy. Bardzo mi się ona podoba, ale ma istotną wadę - przecieka podczas deszczu.

Proponowano mi wymianę na ARB, ale ta z kolei wygląda tragicznie, ten laminat na wierzchu mnie dobił.

Śledząc ten wątek zwróciłem uwagę na nadbudowę firmy Apha.

Czy Macie z nią jakieś doświadczenia w kwestii szczelności?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek13
Witajcie

 

Mam Navarę z nadbudową Carryboy. Bardzo mi się ona podoba, ale ma istotną wadę - przecieka podczas deszczu.

Proponowano mi wymianę na ARB, ale ta z kolei wygląda tragicznie, ten laminat na wierzchu mnie dobił.

Śledząc ten wątek zwróciłem uwagę na nadbudowę firmy Apha.

Czy Macie z nią jakieś doświadczenia w kwestii szczelności?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

 

Zbyszek

 

Ja mam taką ( tj. alpha) i jest OK, nic nie cieknie, a lało w Kraku potężnie ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam alpha jest ok. Nie cieknie, nie skrzypi.

 

Najlepiej sprawdzić jak wyglądają uszczelki pod hardtopem , nie zaszkodzi dołożyć warstwę z gąbki. Dodatkowo uszczelni połaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Zamiast uszczelek trzeba użyć gąbki neoprenowej. To do Carryboya. Jełśi wam cieknie to zwróćcie uwagę na zgrzewy przedniej ściany skrzyni ładunkowej :D podpowiem wam, że tam sa szeliny, którymi woda napiera do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu co ciekawego robiłeś z nadbudową?

Podobno jakis program w Toolboxie był temu poświęcony ? Jakieś listewki ....???

 

Zdradź szczegóły bo nie mogę ostatnio upolować w TV Twojego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario62

Witam, mam zabudowę Alpha. Ponieważ miałem pewne obawy przy montażu dodatkowo do przedniej ściany burty kazałem przynitować kątownik aluminiowy ( Castorama) jakieś 4cm. Ten kawałek burty jest bardzo wąski więc go poszerzyłem. Zwłaszcza, że hardtop kazałem zamontować lekko przesunięty do tyłu Po to aby nie tłukł się o kabinę co się ponoć niektórym zdarzało. Został starannie uszczelniony. Jeżdzę już 3 miechy i jest OK. Nie cieknie i nie uderza. :) No i dociąża tył co b. pomaga. Do środka wrzuciłem docięte ażurowe, grube i ciężkie gumy - chodniki ( obi ). Dzięki temu wrucam wszystko luzem i sobie tam lata. :D .

Na lato jednak szukam takiej zabudowy i będę wdzięczny jeśli ktoś mógłby pomóc załatwić taniej. http://www.4x4.co.uk/4x4-2998/D40-Storm-Top-4x4-Cover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario, ja właśnie importuję te zabudowy bezpośrednio od producenta i na pewno będzie taniej niż u angoli.

W tej chwili czekam na pierwszy fullbox (wisi gdzieś na cle) żeby się upewnić że wszystko jest dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario62

No to super. to czekam co tam będziesz miał w tym fulboxie. Ta zabudowa b. mi się podoba.

Aktualnie kombinuję jakis uchwyt na rower na pakę no wiosna idzię!!!

Daj znać jak wszystko załatwisz co tam masz fajnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ptasiek

widzialem... . przerobke ... ryzego :) ... Ryzy a ladnie to tak prywate za kase TVN-u :diabel: ?

 

i juz mialem wylaczyc . ale pojawila sie niebieska krata .. :) tylko turystycznej jeszcze brak .. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Lookajcie za powtórkami w program TVN Turbo.

Co do kasy TVNu to TVN płaci za finalny odcinek a za produkcję i inne rzeczy płacimy sami więc looz. A buda i tak została w Nissanie bo ja mam teraz ARB :)

 

Jaka niebieska krata i jaka turystyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to jaka krata .. flanelowa ofcourse . :)

 

ale wracajac do meritum

moja klapa nie do konca zdala egzamin wiec przesiadam sie na hard topa

 

chodzi mi o cos takiego .. .

 

tu link do dakro .... http://www.dakro.com.pl/szablon.php?i=szab...l=NAVARA%202005

a model to

 

HARD TOP RH2 DC WORK TWO

ma ktos ? moze ktos widzial?

 

szukam tez dojscia do producenta bo dakro sobie za to duzo liczy ....

 

 

 

ps. KLAPA DO SPRZEDANIA ... zero sladow urzytkowania cena do uzgodnienia mozliwa FA VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam linka , dałem sobie spokój i kupiłem zabudowę www.alphainnovations.com z tego względu , że ubezpieczyciel nie chciał mi kupić droższej zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

Wraz z samochodem zamowilem zabudowe tzw fast back.Niewiem jaka nazwe nosi w pl.Zdaje sie ze to ta ktora zamiescil Maciek 007.Czy ktos kto ma taka zabudowe moglby mi powiedziec cos wiecej na jej temat-czy szybki sa uchylne?oswietlenie wew?tapicerka?

 

Maciek ty masz taka zabudowe jak na zdjeciu?

 

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 10:28 ]

apeluje do Navarowcow o opinie na temat jak wyzej. :P :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Oblookałem wszelkie zabudowy i ARB jest najlepsza. Z tym, że moja jest czarna i chropowata ale mnei to nei przeszkadza. W końcu to pickup..... Za to jakość jest prze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SiwyAWNET
Co wy na to ??

 

Zamawiając swoją Navarkę rzuciła mi się w oko właśnie ta zabudowa, niestety musiałem ja wykluczyć ze względu na duże ograniczenie powierzchni ładunkowej. Ostatecznie zdecydowałem na pełną zabudowę. Osobiście gdybym nie potrzebował powierzchni uznałbym propozycję z dodatkowymi relingami za jedyną właściwą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys ktos podawal linka do tej zabudowy ... no i dalej wyglada smiesznie ... zwlaszcza ta z relingami ... jak by paka miala 2m dlugosci ... bylby zajefajny karawan :-D

 

a co do ceny ... generalnie troche duzo ... wiadomo ze kazdy chce zarobic a ze jest popyt na tego typu auta a klapy oryginalne kosztuje ponad 4kPLN to kazdy orze jak moze ...

Ja sie przymierzam do wlasnego dziela ... pewnie kolo wakacji mi sie uda zrobic (mam problemy z czasem wiec sie pewnie przeciagnie)

 

Jeszcze w temacie klapki z allegro ... zawiasy sa niepraktyczne ... nie wiem jaki jest sposob szybkiego demontazu ... ale rozwiazanie takie jak ma steeler (ptaskowa klapa) jest rewelka ... odchyla sie klapke 90stopni i zchodzi z zawiasow ... w taki sposob mozna w kilka minut miec znowu otwarta pake - dla mnie to najwazniejsze - czesto woze kubik drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

Nie chce nikogo urazic ,ale dla mnie wygladaja koszmarnie.Mam watpliwosci czy sa praktyczne...

zwlaszcza ta z relingami ... jak by paka miala 2m dlugosci ... bylby zajefajny karawan
:518: :diabel: :diabel:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa jak klapa ... mam podobna ... a wkrotce zmieni wlasciciela .. no nie crensh ? a tu gumis ma racje ta z tymi relingami .. dostawic wience po bokach i juz moze za karawan tobic jak kogos spala w krematorium ... po prostu rzecz gustu.. i proponuje zmienic tytul topicu .. na KLAPA za 2000 bo w moim mniemaniu zabudowa to hardtop ... ale moge sie mylic , bo jestem na etapie wymiany klapy na hardtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cienkie relingi to nawet wiem skąd są :D:D

 

mam takie same w kuchni , wisza na nich kubki i ręczniki :D:D

 

Castorama :D:D Dział Kuchenny :D Zapraszamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...