Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coobciowóz - aktualnie 320KM & 420Nm @ 1 bar


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny dzień za nami :D

Bardzo późno rozpoczęliśmy prace tak, więc został jedynie rozbudowany downpipe oraz rozpoczęta została budowa odcinka łączącego turbinę z Intercoolerem.

 

W chwili nieobecności Seniora i Juniora Grabowskiego spróbowałem sprawdzić swoich sił w posługiwaniu się tym fenomenalnym sposobem spawania, jakim jest TIG, oto efekt mojego pierwszego podejścia do tego tematu:

7e55bf1a.jpg

Zdecydowanie nie jest to zajęcie dla mnie, poparzyłem palucha i jakoś brzydko to wyszło - ma się to nie jak do lutowania :D Do tego Łapy się trzęsą, bo ten cały "pistolet energetyczny" trzeba trzymać jakieś 3-5mm od celu i jeszcze drut podawać - nie ma to jak powierzyć tą skomplikowaną czynność profesjonalistą...

 

Przedłużenie downpipe musiało być nieco powywijane, żeby możliwie jak najbardziej odjechać od chłodnicy i jednocześnie zrobić miejsce na rurę łączącą turbinę z Intercoolerem, po wstępnym przyłapaniu wyszło to tak:

90e87a1e.jpg

09c6ba45.jpg

 

Co do osiągów to bardzo bym był rady jaky były podobne do tych jakie reprezentuje seryjny 300ZX TT Z32 - pożyjemy zobaczymy :)

 

Z góry zapowiadam że do Pruszcza się nie wyrobię.

Jutro ostatni dzień zmagań przed ok. 10cio dniowa przerwą - wreszcie działkowanie i odpoczynek dla ciała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie lżejszy i szybszy na prostej, to napewno

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Szybszy to moze bedzie od 300zx bez turbo albo po "polskim" tuningu.

 

Ze stockiem powinien dać rade (300ZX TT na USA miał 300 koni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro coobcio N/A nie jezdzil to turbo tym bardziej bedzie stalo w garazu albo tylko na hamownie i do domu,ciekawe w jakim stanie jest motor czy igla jak moj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś dwie strony wcześniej Kuba napisał dla czego nie korzysta często z primy, ale widze ze nie zaczaiłeś i Ci to przytocze jeszcze raz :

 

Adaś ja nieco inaczej podchodzę do swojego samochodu - to jest dla mnie porostu duża zabawka. Dłubanie przy nim i usprawnianie go to jest moja wielka pasja. Nie ukrywam finanse pozwalają mi, aby pakować w niego 400-500zł miesięcznie (przy dobrych wiatrach) stąd nie mogę sobie pozwolić by nim jeździć na codzień. Więc chyba nie dziwne jest, że w większości poruszam się Busami i Autobusami :?:

 

W moim przypadku jest tak samo, kasy brak... Mnie od busów i autobusów ratuje moje zagazowane cabrio bez niego robił bym dokładnie tak samo jak Kuba...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna robota drutuj dale

widze sporo dwuznacznych uszczypliwych komentarzy, ale chyba co niektórzy nie wiedzą że tu chodzi tylko o zabawę i nie potrafią wyluzować....

nie ważne czy drut primera będzie szybsza od tego 300zx........

nie ważne że wybuchnie lub nie......... fajnie że ktoś cos takiego sobie robi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze Kitket ze nie zaczailes co napisalem..to wytlumacze.

Coobcia primera malo jezdzi a jak pojezdzi w turbo to cos sie wysra.

projekt spoko nauczymy sie czegos.

 

Btw ja tak jak Coobcio, ktory mi najgorsze scenariusze przepowiadal jak mialem zonki, to teraz ja czarnowidztwo robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83
Chyba nigdy nie będe miał takiego zacięcie=wiedzy :)

Pozdrowiam i mam nadzieję że napiszesz kiedyś jakąś książke Coobcio...:D:D:D

Coobcio nie ma czasu na pisanie ksiazek,musi ciac metal i krzesac iskry :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Panowie spokenzz, wysra się czy nie, to każdy z Was ma to za sobą (mniej lub więcej prawda adaś ;> ) to nie o to tu chodzi... ma być 300 KM a będzie 290 KM to też będzie super - porównajcie to do serii... i dlatego ja cały czas myślę udowodnić wszystkim, że da się uturbić E13S i wykręcić co nieco z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokenzz, wysra się czy nie, to każdy z Was ma to za sobą (mniej lub więcej prawda adaś ;> ) to nie o to tu chodzi... ma być 300 KM a będzie 290 KM to też będzie super - porównajcie to do serii... i dlatego ja cały czas myślę udowodnić wszystkim, że da się uturbić E13S i wykręcić co nieco z tego...

 

a ja ci życzę mimo wszystko motorku z S13 :D

 

ja się tylko zastanawiam ile Cooba z tego silnika wyciągnie ostatecznie (jeśli ten silnik kiedyś się wogóle podda, moze się okazać, że właściciela przeżyje :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Gre mówisz o 300 KM z 1.3?? :D no to jest napewno nie do osiągnięcia... ale myślę, że z Kuby zacięciem i umiejętnościami ta magiczna liczba trzystu koni jest bardzo możliwa, nawet, żeby później miał się silnik rozlecieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gre mówisz o 300 KM z 1.3?? :D no to jest napewno nie do osiągnięcia... ale myślę, że z Kuby zacięciem i umiejętnościami ta magiczna liczba trzystu koni jest bardzo możliwa, nawet, żeby później miał się silnik rozlecieć :D

nie bedzie, bo brakuje mu pewnych czesci które kosztuja, a nie zaadoptuje ich z zadnego szrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie, bo brakuje mu pewnych czesci które kosztuja, a nie zaadoptuje ich z zadnego szrotu

Jakże pożytecznej informacji można dowiedzieć się z twojego posta - dziękuje bardzo.

 

300KM to jest moja upragniona granica będe do niej dążył ale nie wiem czy fundusze mi na to pozwolą :sad:

 

Oczywiście o postępach prac będe informować na bierząco i w miare możliwości możliwe najdokłądniej - może komuś przydadzą się te informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

a co kosa kupiłeś 1000 trytytek?? :D gdzie ty je tam pod maską wsadzisz?? :D Żartuję, a swoją drogą to już nie mogę się doczekać kiedy uda Ci się Coobcio skończyć tego moda :D Czekam z niecierpliwością na wyniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare nowych pomysłów chodzi mi po głowie - chciałbym kupić drogie auto do jazdy (jakeigoś taniego N14...)

W Primie niestety nic nie zrobiłem, roboty mam od cholery - całe szczęście że jej 95% to Nissany :)

 

Jeszcze kobitka mi się burzy że mało czasu dla niej mam, w mordę jednej rurki* tylko brakuje żeby to poskladać do kupy, odpalić i wykonać jazdę próbną...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*plus przykręcić węrza olejowego do turbo i jedną rurkę do ścieku od turbinki przyspawać :D

 

 

Ps. dam znać jak odwiędzę zakład Grabowskich - pomogło by mi w tym drógie auto wtedy można by częściej... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...