Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To podam ogolniej z uwzglednieniem wszystkich 3 faz produkcyjnych ;)

 

olej w silniku:

- faza 1/2: (poj. 1.6l) - 3,1 dm3, (poj. 2.0l) - 3,7dm3

- faza 3: (poj. 1.6l) - 2,9 dm3, (poj. 2.0l) - 2,8dm3

 

olej w silniku z wymiana filtra:

- faza 1/2: (poj. 1.6l) - 3,5 dm3, (poj. 2.0l) - 3,9dm3

- faza 3: (poj. 1.6l) - 3,3 dm3, (poj. 2.0l) - 3,0dm3

 

układ chłodzenia:

- faza 1/2: (poj. 1.6l) - 6,4 dm3, (poj. 2.0l) - 6,5dm3

- faza 3: (poj. 1.6l) - 5,5 dm3, (SR20De) - 6,0dm3, (SR20DE) - 6,4dm3

 

układ wspomagania kierownicy:

1,0 dm3

 

olej w skrzyni biegów:

- Manual: (poj. 1.6l) - 2,9dm3, (poj. 2.0l) - 3,6dm3

- Automat: 7,0dm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A jaki według was jest najlepszy olej?Zbliż mi sie wymiana oleju i zastanawiam sie nad dobro firmą oleju. :?:
Kasia do normalnej jazdy castrol do sportu motul, parametry oleju pewnie znasz więc masz odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ważne jest , że musi być w klasie GL-4. Trzeba zwracać na to uwagę.

 

 

GL-4 do p10 tak? A do P11 GL-5? Czy też 4?

 

Do P11 mozesz bez problemu wlac olej specyfikacji GL-4. Taki jest zalecany w ksiazce. Ok miesiaca temu dokladnie taki wlali mi na serwisie, 75W/80, GL-4. Wazne aby byl polsyntetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Chodziło mi o to , że nie może być w klasie GL-5 , a nawet GL-4+ ( elf ma taką klasę ). Miałem doświadczenie z GL-4+ , jak tylko zrobiły się upały to nie możnabyło biegów wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to , że nie może być w klasie GL-5 , a nawet GL-4+ ( elf ma taką klasę ). Miałem doświadczenie z GL-4+ , jak tylko zrobiły się upały to nie możnabyło biegów wrzucić.

 

 

Czyli do P11 GT lać GL-4 półsyntetyk 75W-90? (bo 80W-90 to minerał)

2l wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to , że nie może być w klasie GL-5 , a nawet GL-4+ ( elf ma taką klasę ). Miałem doświadczenie z GL-4+ , jak tylko zrobiły się upały to nie możnabyło biegów wrzucić.

 

 

Czyli do P11 GT lać GL-4 półsyntetyk 75W-90? (bo 80W-90 to minerał)

2l wystarczą?

 

To o 2 litry za malo :D Primera ma pojemna skrzynie -wchodzi ok 3.6 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też nie wiem na jaki olej zmienić kupiłem primerke w lutym rok prod. 2000 przejechane było 54.000 ! teraz jest 70.000 i chyba czas olej wymienić ale w książce serwisowej (samochodzik kupiłem ze Szwajcarii )sa tylko jakieś symbole a żadnej nazwy oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroon kosztuje 35.89 za litr i jak narazie(pół roku) jest ok.Polecam.

 

GL-4?

Szukam 75W-90 w GL-4 i są ale jakieś no-name:/ Reszta GL-4 to 80W-90 czyli minerały.

Z półsyntetyku 75W-90 to jest tylko GL-5 ale tego raczej nie wlewać do Primerki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroon kosztuje 35.89 za litr i jak narazie(pół roku) jest ok.Polecam.

 

GL-4?

Szukam 75W-90 w GL-4 i są ale jakieś no-name:/ Reszta GL-4 to 80W-90 czyli minerały.

Z półsyntetyku 75W-90 to jest tylko GL-5 ale tego raczej nie wlewać do Primerki ?

 

Uzyj tego o specyfikacji GL-5, Primera bedzie miala odrobine luksusu :)

Na pewno to nie zaszkodzi, a wszelkie wymagania odnosnie jakosci zostana spelnione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie zaszkodzi, a wszelkie wymagania odnosnie jakosci zostana spelnione.

Witaj

Niestety Twoje rozumowanie jest błędne. Poczytaj tutaj to zrozumiesz:

http://www.off-road.pl/index.php?option=co...37&Itemid=2

A co do syntetyków 75W-90 GL-4 to te normy spełnia np. zarówno Castrol TAF-X 75W-90. Dane tytaj:

http://www.castrol.com/castrol/sectiongene...7028747#7100271

lub Mobillube 1 SHC 75W-90. Dane tutaj:

http://www.mobil.pl/Poland-Polish/LCW/Audi...ransmission.asp

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem do P11.144 QG16DE Valvoline 75W-90 GL-4 - weszło niecałe 3 litry. Kupiłem po dobrej cenie w sklepie ok. 30 zł/1L brutto. Wymiana w ASO 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem do P11.144 QG16DE Valvoline 75W-90 GL-4 - weszło niecałe 3 litry. Kupiłem po dobrej cenie w sklepie ok. 30 zł/1L brutto. Wymiana w ASO 30 zł.

 

 

Masz dostęp do tego Valvoline'a? Z tego co wiem to już nie produkują GL-4 i d*pa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroon kosztuje 35.89 za litr i jak narazie(pół roku) jest ok.Polecam.

 

GL-4?

Szukam 75W-90 w GL-4 i są ale jakieś no-name:/ Reszta GL-4 to 80W-90 czyli minerały.

Z półsyntetyku 75W-90 to jest tylko GL-5 ale tego raczej nie wlewać do Primerki ?

 

Klasy jakości

 

API GL-3, GL-4, GL-5, MT-1

 

Tak jest opisane i takie info z potwierdzeniem otrzymałem na maila przed zakupem. Strona została podana przeze mnie w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do tego Valvoline'a? Z tego co wiem to już nie produkują GL-4 i d*pa :/
Kupiłem w sklepie z częściami FOTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też nie wiem na jaki olej zmienić kupiłem primerke w lutym rok prod. 2000 przejechane było 54.000 ! teraz jest 70.000 i chyba czas olej wymienić ale w książce serwisowej (samochodzik kupiłem ze Szwajcarii )sa tylko jakieś symbole a żadnej nazwy oleju

 

A jaki silnik? Przy takim przebiegu to tylko full syntetyk. A swoją droga to jakiś niezły jeździec nim latał 7,7kkm rocznie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam ponownie.

 

Dzwoniłem, szukałem i na dzień dzisiejszy nie ma oleju 70W-90 w klasie GL-4; jest tylko GL-5. W GL-4 jest tylko minerał 80W-90.

(sprzedawcy twierdzili że to nie zaszkodzi bo GL-5 to ulepszenie jakościowoe GL-4)

 

Więc co proponujecie? Kupić GL-5 75w-90 czy 80w-90 GL-4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...