Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johny_fellow
Widzę,że jestes przekonany do MOTULA i nawet,gdyby kosztował 180 zł zalałbyś nim auto

Pewnie tak. Teraz mam łącznie z przesyłką za 160zł i nie narzekam.

 

A co do oleju z allegro to nie wiem czy bym go zakupił. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo co trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupowac oleje na allegro, ja tak robiłem i po dokładniejszej rozmowie ze sprzedającym dwa razy okazało sie że gość jest ze szczecina lub okolic, więc pojeżdżałem do gościa i kupowałem z ręki do ręki.Teraz kupuję na giełdzie wPłoni, olej jest pochodzenia niemieckiego w bańkach po 5l o płacisz za niego 100zł (castrol magnatec 10w40), ten leję do sunnego a do primki valvoline max live 10w40 też kupiony na giełdzie i przywieziony z niemiec cena 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

takich mamy mechaników, u ojca w corolli w autoamcie jest normalny bagnet jak w silniku i tam się sprawdza,a żeby wymienić olej musił pół dnia szukac warsztatu, nit nie wiedział jak i czy są jakies filtry czy nie itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w skrzyni powinien być bagnet (ja tak miałem) a co do wymiany to mi mechanik powiedział że co 15 tyś. km jakbyś chciał wymieniać sam to musisz odkręcić całą miskę skrzyni I W ŻADNYM PRZYPADKU N I E ODKRĘCAJ FILTRA tam jest chyba 5 srub-4 są wkręcone w skrzynie a jedna jest przlotowa i ma na górze nakrętke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej (Motul 6100 Synegrie+ 10W-40) i plyn hamulcowy (Motul Brake Fluid DOT 5.1) w drodze i niedlugo wymieniamy. A an chwile obecna wymienione swieczki na platynki, nowe kabelki WN NGK i filterek powietrza. W planach obejrzenie palca rozdzielacza i byc moze przeplywki czy nie brudna przypadkiem :D

 

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic poziom oleju w skrzyni automacie w p10 pytalem wielu osob i nikt nie wie i co ile czasu nalezy go wymieniac?????

 

Jak?

 

"Do podstawowych czynności należy okresowe sprawdzanie stanu i poziomu oleju w skrzyni biegów w pojazdach wyposażonych w miarkę poziomu popularnie zwaną bagnetem. Poziom oleju sprawdzamy na włączonym silniku w pozycji dźwigni zmiany biegów oznaczonej symbolem P (Parking) lub N (Neutral). W niektórych typach skrzyń, właściwy pomiar wykonujemy wyłącznie w pozycji dźwigni zmiany biegów N (Neutral)."

 

co ile?

 

od 30 do 100 tys km w zaleznosci od rodzaju skrzyni i sposobu ekspoatacji (szukaj info w instrukcji) W 100nx 1.6 94r olej producent zalecal wymieniac co 60 tys km. Filtr oleju byl z takich co sie czysci a nie wymienia.

 

 

Po wiecej informacji odsylam do www.automat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji obsługi Nissana olej w automacie powinno kontrolować się co 30 tys km, a wymienić tylko w razie konieczności.

Natomiast poradnik Haynesa radzi sprawdzać również co 30 tys km, ale wymieniać co 60 tys km.

 

Sprawdzać należy, tak jak napisał Grzechu, na pracującym silniku. Powinieneś mieć dwie podziałki na bagnecie - dla zimnej skrzyni i dla rozgrzanej.

 

A jeśli chodzi o sam bagnet, to powinno być go widać po prawej stronie przed silnikiem (na lewo od akumulatora).

 

Aha, można też dodatkowo organoleptycznie sprawdzić olej. Nie powinien być mętny ani śmierdzieć spalenizną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem P10 2 litry automat, tak jak koledzy pisali wczesniej jest bagnet do sprawdzenia stanu, a olej zmienilem dwa razy, co ok 60tys. "smoka" tylko czyscilem. widzialem w ofercie JC auto ze mozna kupic smoka czyli filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BossMan
3,6-3,8 litra wchodzi do skrzyni RS5F32A współpracującej z silnikami benzyna i diesel 2,0 w tym i CD20T, oleje : wg. specyfikacji podanej w manualu.

 

Z tego co przeczytalem w serwisowce (zrzut tej strony pare postow wyzej) w przypadku P11.144 uzywane sa tylko skrzynie RS5F32A (dla diesla) i RS5F70A dla benzynowek.

 

Czy ktos z Was zmienial olej w P11.144 2.0i? Ile weszlo (3l)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
Z tego co przeczytalem w serwisowce (zrzut tej strony pare postow wyzej) w przypadku P11.144 uzywane sa tylko skrzynie RS5F32A (dla diesla) i RS5F70A dla benzynowek.

Witam

Może się mylę, ale przeczytaj pierwszy post, od którego temat się zaczął. :D

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BossMan
Może się mylę, ale przeczytaj pierwszy post, od którego temat się zaczął. :D

 

No przeczytalem, ale zajrzalem tez do serwisowki P11.144 i przeczytalem post jawerta (ktory owa serwisowke cytuje) i stad moje pytanie: czy serwisowka jest zle napisana czy jednak uzywane sa dwie skrzynie?

 

Co do "dodatkowej" skrzyni: ja tez mam w instrukcji uzytkownika wymienione trzy przekladnie, ale bez informacji "ktora do czego". Serwisowka jest pod tym wzgledem nieco bardziej precyzyjna... ale moze nie jest poprawna? ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie??

ile powinno sie wlac oleju do skrzyni biegow mechanicznej Primera P10 1,6V na gazniku 92r.???

wiem ze jest do tego koreczka przy skrzyni ale jak nie mozna go odkrecic to ile powinno byc??

pozdrawiam i dziekuej za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wymieniałem dobrze rozgrzać olej w skrzynce przy spuszczaniu u mnie wlazło 2,8 litra i w otworze kontrolnym był olej nie sciekał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie??

wiem ze jest do tego koreczka przy skrzyni ale jak nie mozna go odkrecic to ile powinno byc??

 

Wypisz się z klubu "TOPEX & TOYA" ;-D

 

Widzę, że robisz jak bohaterowie kreskówki "sąsiedzi";-)

Spuszczasz i lejesz odpowietrznikiem;-)

2,9 litra. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze przez odpowietrznik da sie lac:0

moja znakomity mechanik tak dokrecil ostatnio srobe jak sprawdzal stan i przypiekla sie jeszcze pewnie i nie da sie odkrecic ale ja powiem wam lepszy sposob zmienialem oringi w skrzyni i jak mi ja zakrecil musial olej wlac i wlkewal mi przez przegob podniosl samochod na lewarku i wlewał.... i najlepsze wlal mi 1.2 litra i tak wlasnie napisalem posta bo cos za malo mi sie zdawalo a on upieral sie ze dobrze zaraz go zje... i bedzi emusial niewiem jakim cudem odkrecic ta srube i wlac mi normalny stan a jak nie uda sie to przez odpowietrznik bedzie si emeczyl

piszecie ze 2,8 - 2,9 litra wszystkie 1.6 16v maja taki stan?????

zebym nie wlal za duzo??????

to tyle wleje choc na oko to troche glupi pomysl ale jak nie bedzie innego wyjscia i taki pozostanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

tym razem mam pytanie dotyczące oleju przekładniowego. Co polecacie?

Dzięki.

Jarek [XLord71]

 

syntetyk 75W90

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...