Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubertus89-89

półsyntetik tak mówił poprzedni właściciel...na oleju bylo zrobione 20tys km i przy wymianie był czyściutki...

 

kumpel mi doradzil bo on ma Nissana 2.0 w gt i tez byl jezdzony na półsyntetiku i jak kupli to zalał go mobilem tym 0w40... i grama oleju nie wezmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja zalecam wymianę co 10 tysięcy.

Osobiście polecam Texaco Havoline 10W40.

Jeździłem Almerką na tym oleju - naprawdę dobry.

Nie polecam Castrola dla silników z dużym przebiegiem - za bardzo oczyszcza silnik przez co silnik zaczyna brać olej.

Tylko nie pomyślcie,że mam coś do Castrola. To świetny olej ale najlepiej jak zilnik jest zalewany nim od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje wszystkie autka zalewam castrolem 10w40, nawet jak nie wiem co było wczesniej. Obecnie moja primka na nim jeździ i mimo że mam gas nie bierze nawet grama, chociaż czesem dostaje w du..e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje wszystkie autka zalewam castrolem 10w40, nawet jak nie wiem co było wczesniej. Obecnie moja primka na nim jeździ i mimo że mam gas nie bierze nawet grama, chociaż czesem dostaje w du..e.

No to gratuluję.

Widać silnik w bardzo dobrym stanie, zresztą widać,że autko zadbane.

Ja się przesiadłem z Almery na WP 11 i muszę go doprowadzić do odpowiedniego stanu.

Serce mnie boli, jak widzę fajne auta zaniedbane przez właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wally5, witam, gdzie mogę kupić ten olej valvoline max live 10w40 i ile potrzeba do primerki 2.0 TD z 1997? ;)

Oleju wchodzi 4,7 litra a kupic mozesz tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon 19 Maj, 2008 17:30 ]

za CASTROL EDGE SPORT 10W60 dalem 160PLN

No może za 10W60 ale za 4litry Castrola Magnatec 10W40 w normalym sklepie zapłacisz 130zł. Więc cena 119zł za 5litrów MOTUL'a jest wrzęcz za***iście niska.

 

OPLA 10W/40

Za 5 litrów masz 47 zł

Wolę dołożyć i kupić MOTUL'a.

 

Zobacz lepiej >>> TUTAJ <<<

 

Za 101 zł masz 5 litrów CATROLA w domu nie ruszając 4 liter z fotela.

Widzę,że jestes przekonany do MOTULA i nawet,gdyby kosztował 180 zł zalałbyś nim auto a ja zapytam: czy MOTUL,MOBIL,SHELL,CASTROL,OPEL,FORD 10W/40 to nie jedno i to samo ?

Półsyntetyk i tyle.Płacisz więcej lub mniej w zależności od nazwy marki :)

 

 

MOTUL,MOBIL,SHELL,CASTROL,OPEL,FORD między tymi olejami jest i to durza rurznica poczytaj o ich właściwościach a CASTROL to chyba naj gorszy z nich przy wyszych temperaturach masz kisiel w silniku a nie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sarkas01

Od niedawna jeżdżę Primerą P12 2.0+lpg z cvt , jak sprawdzić czy stan oleju w skrzyni jest odpowiedni, bo jak sprawdzałem po dniu stania (zimny) na bagnecie nic nie było, jak rozgrzałem silnik i przejechałem się to poziom jest pół centymetra nad kreską min, czy to dobrze czy muszę dolać, a jeśli dolać to jaki olej bo jakoś nie znalazłem jaki w końcu olej lać. Większość pisze o nissan ns-1, dostępny tylko w aso i cholernie drogi. proszę o jakieś wskazówki. Ponadto nie wiem jaki olej lać do silnika bo nie wiem jaki był lany, auto jest z Włoch, jaki polecacie bo muszę lada dzień wymienić, nie chcę ryzykować bo nie wiem kiedy był wymieniany, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jeżdżę Primerą P12 2.0+lpg z cvt , jak sprawdzić czy stan oleju w skrzyni jest odpowiedni, bo jak sprawdzałem po dniu stania (zimny) na bagnecie nic nie było, jak rozgrzałem silnik i przejechałem się to poziom jest pół centymetra nad kreską min, czy to dobrze czy muszę dolać, a jeśli dolać to jaki olej bo jakoś nie znalazłem jaki w końcu olej lać. Większość pisze o nissan ns-1, dostępny tylko w aso i cholernie drogi. proszę o jakieś wskazówki. Ponadto nie wiem jaki olej lać do silnika bo nie wiem jaki był lany, auto jest z Włoch, jaki polecacie bo muszę lada dzień wymienić, nie chcę ryzykować bo nie wiem kiedy był wymieniany, pozdrawiam

 

Olej sprawdza się na chodzącym silniku. Przed sprawdzeniem przeleć wajchą przez wszystkie pozycje i zostaw na N. Wtedy sprawdzasz na bagnecie poziom oleju. Najlepiej patrzeć jak jest już rozgrzany. Są dwie podziałki na bagnecie cold i hot.

Nie wiem jaki do P12 do cvt olej ale przypuszczam, że również NS-1. Bym nie kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chcesz

wymiana profesjonalna oleju na olej typu ns wraz z filtrem i zlaniem syfu z miski, w filjach SAMKO wiem bo kilkanascie aut u nich robilem , nie sluchaj innych tych co pieprza glupoty ze to zly warsztat bo albo polegaja na opinni innych i przy okazji cos dorzuca od siebie albo, sa tez tacy co powtarzaja poi innych nie wnikajac w prawde.

wole nawet zaplacic duzo i zrobioc to w aso jak cos pojdzie nie tak mam dokument a warsztat ponosi odpowiedzialnosc za wlany olej,

co do SAMKO zawsze masz faktore i pisemna gwarancje !!!! po drugie oni pierwsi zaczeli naprawiac a nie podmieniac skrzynie. wiec maja wyrobiona renome i na krzywy ryj nie utrzymywali by sie tyle na rynku, jedyny fakt to taki ze sa drodzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak tak to czytam to mam ochotę zalać Lotosem Thermal control i nie przepłacać a jak zacznie brać to Lubro i motodoktora :P

Tak na ppoważnie to co do mojego traktora z przebiegiem (czytaj tyle wyświetla na liczniku) 170kkm serwisowanego w ASO ponoć (mam książkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinez Quaker jest rozlewany nie tylko w Polsce ale i przez mojego sąsiada :D .

To fakt że przyjeżdza to do nas w beczkach i nie idzie na markety, ale mam mieszane uczucia co do jego jakości. Cała Lubelska mafia taksiarska jeżdziła na nim niegdyś, a teraz przeżuciła się na coś innego. Chyba Midland, ale to olej z tego samego żródła, Też niby USA.

Olej najprowdopodobniej będzie zakupiony na UA bo tam wsio tońsze. Nawet LOTOS stoi tam 60% naszej ceny. Zdziwko ogromne.Jest też Mobil. Castrol ,Motul, Elf, Selena i te inne markowe z taką bonifikatą. Bo tam VATman nie czuwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinezx1

Midland jest jeśli sie nie mylę ze Szwajcarii. Co do Quakera to ja kupuje w 5l opakowaniach i głownie od przedstawiciela (rozlewany z tego co pamiętam w Niemczech).

Tak czy inaczej jest to dobry olej zawsze go zalewam do swoich samochodów i nie mam problemów. Z czystym sumieniem polecam ten olej. Kiedyś jeździłem na Aralu, ale ciężko go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mineralu quakera jeżdziłem 6 lat i nie narzekałem. Z tym że nie ma tego na Ukrainie a ceny innych są naprawdę niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qaker jest dobrym olejem ,tylko ciężko go dostać,ale ogólnie jest tak,że jak się nie zna przebiegu to 10w40,ja mam Mobila 1,a pozostałe firmy też mają zbliżone parametry i tak naprawdę to różnica nie jest wielka,gdy mówimy o używanych samochodach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quaker na terenie woj lubelskiego sprzedają tylko 2 firmy. Dystrybutor i jeden serwis w Lublinie. Ta sama firma rozprowadza też Midlanda.

Jeśli różnica nie jest wielka to czemu nikt nie leje Lotosa albo Orlenowskie tylko Motula , Mobila, Castrola ewentualnie schella. Nasze oleje mają też dość wysokie API i SAE. Pewnie dlatego, że lepiej się czują gdy zabulą więcej, albo przez czysty snobizm.

Niegdys była nawet plotka że Niemcy kupują w Petrochemii a potem sprzedają w swoich opakowaniach :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica nie jest wielka to czemu nikt nie leje Lotosa albo Orlenowskie tylko Motula , Mobila, Castrola ewentualnie schella.

Ja ostatnio mialem zalanego Lotosa 10w40 a teraz mam Liqui Moly z MOS2. Zmienilem tylko dlatego ze Liqui Moly kupilem w Niemczech w tej samej cenie co w polsce placilem za Lotosa. Po zmianie minimalnie krocej pali sie kontrolka oleju + lancuch jest cichszy na starcie zadnej innej roznicy nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martinezx1

Nissan generalnie w naszym klimacie zaleca olej 10W40 (przynajmniej do silników benzynowych). W Niemczech nowe auta nissana wyjeżdżają z takim olejem, a jak ktoś zmieni na syntetyk to traci gwarancje (jeśli auto jeszcze ja ma). Zaskoczyłem kiedyś kolesia w serwisie nissana w Warszawie tą informacją. Sprawdził specyfikacje i wyszło że faktycznie tak jest. W jednym opisie dla P11 znalazłem, że olej z filtrem powinno się wymieniać co 7,5kkm i to mnie zdziwiło. Ja wymieniam co ok 10 kkm i śmigam na Quaker State + ori filtr. Łańcuch sobie raz na jakiś czas "kumka" na wolnych obrotach, ale się tym nie przejmuje tylko jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie zalewam Castrolem 10w40 i nie bierze ani grama oleju, polecam go, wymieniam co 15k razem z filtrem.

 

Jesli kogos interesuje co pokazuje katalog Castrola to polecam link.

 

http://www.castrol.com/castrol/castrolhome...categoryId=3175

zakladka narzedzie " Dobierz olej do swojego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...