Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymianiałem wczoraj w P11 - na zalecany w Haynesie 80W, GL-4

Elf 80W90 - 20 zł za litr

......lub GL-4/GL-5 czy zaleje 80W90 czy 75W90 najważniejsze zeby wymieniał tak jak mówi ksiązka obsługi co 60 tys. km

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntetyk 75W90

pozdrawiam

 

I ile tam wchodzi?

Dzięki.

J.

 

jeśli masz 1.6 lub 1.8 to 2.9 litra oleju

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek1975

poczytałem o olejach w tym temacie i w inych i w sumie dalej nie wiem na co wymienić :/

Kupilem primkę jak miała 130000 i nie wiem na czym śmigała więc zalałem ją dla spokoju semi mobilem super s i tak śmigam już ponad 40000. Ostatnia założyłem blos i troszkę zacząłem bawić się w tuning -mam w planie zmianę wałka ssącego i przerobienie wydechu. W związku z tym, że silnik częściej dostaje w d...ę i będzie dostawał jeszcze bardziej chciałbym mu zapewnic dobre smarowanie.

1.Zalać go tak jak wcześniej mobilem s 10w40 i częściej wymieniać,

2.Zalać go motulem 10w40 (bo ponoć lepiej się nadaję do ciśnięcia)

3.Zalać go syntetykiem(tańszym) i po 500km znowu wymienić na syntetyk(dobry-docelowy ale nie wiem jeszcze jaki)razem z filtrem-jest to opcja najdroższa ale może tak trzeba tylko boję sie o rozszczelnienie bo w tej chwili od wymiany do wymiany(12-15000km)nie dolewam nic a tylko trochę się poci pod deklem od zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Zalać go motulem 10w40 (bo ponoć lepiej się nadaję do ciśnięcia)

To jest chyba najlepsze rozwiązanie jak katujesz maszynkę :)

Ja mam teraz MOTUL'a 6100 Synergie+ 10W40 i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

OMG! Masz zalane 15W40 i jeszcze go bierze!

Ile Ty masz przebiegu w tej Primerze? Musi być ostro katowana...

 

proponuję zacząć od remontu silnika

Popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji spalania oleju... ja mam 2.0 (131KM) zalany Castrolem 5W-30 Edge, przebieg 208 tys w tej cwili i od wymiany do wymiany (co 15 kkm) musze dolać ok litra, czy to normalne? jaka jest norma? dodam że jeżdze dość żwawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak przy okazji spalania oleju... ja mam 2.0 (131KM) zalany Castrolem 5W-30 Edge, przebieg 208 tys w tej cwili i od wymiany do wymiany (co 15 kkm) musze dolać ok litra, czy to normalne? jaka jest norma? dodam że jeżdze dość żwawo...

 

No to jeździsz na syntetyku a skoro Ci go bierze to zalej 10w40 np. Valvoline MaxLife Motor Oil 10W-40 (poczytaj o tym oleju na forum) lub Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Danek95 taki ubytek nie jest czymś nadzwyczajnym, szczególnie jak ostro jeździsz.

 

Możesz zalać go półsyntetykiem i wtedy nie powinien brać oleju.

Polecam MOTUL 6100 Synergie+ 10W40. Sam taki używam i jesta naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Primerka od nowości śmiga na Mobilu 1. Obecnie Mobil1 5W-50 i silnik żyleta nic ine bierze oleju przebieg to prawie 280tys. km i nie ma się do czego przyczepić do tego regularnie wymieniany filtr i jest spokój. Tak więc polecam Mobila :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zbliża się u mnie moment wymiany oleju w mojej Primerze 2.0 TD '99. Aktualnie jeżdżę na Mobilu S 10W40. Ale chyba zdecyduję się na wlanie teraz Motul'a 6100 10E40. Myślę, że chyba mu nie zaszkodzi ;).

 

@gre czy nadal masz w ofercie ten olej w tak dobrej cenie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jak spusciasz to mneij wiecej bedziesz wiedzial proste rozwiazanie :)

 

W samodzielne zabawy sie nie bawilem (brak warunkow/czasu/umiejetnosci), ale 3L okazalo sie wystarczajace.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam czy moglby mi ktos napisac ile litrow oleju i plynów wchodzi w poszczegolne uklady w P10, a mianowicie:

 

- olej w silniku,

- olej w skrzyni biegów,

- układ chłodzenia,

- układ wspomagania kierownicy.

 

Nissan primera P10, 92 rok

 

z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dybek, poszukaj w archiwum

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...highlight=oleju

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...highlight=oleju

 

itd. na dole masz okienko SZUKAJ - wpisz tam czego szukasz i poczytaj posty - na pewno znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zle podaje wobec tego :/ Powiem Ci tak albo 2,6 albo 3,6 L nie pamietam dokladnie juz teraz bo mam niedlugo primerke a wymienialem jakies 3 miechy temu... ale koncowka na bank 0,6L ja mam stan ponizej polowy (duzo ponizej) i jest ok nic sie nie dzieje i poprzedniemu wlascicielowi (mechanik) tez prz takim stanie nic sie nie dzialo i bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do 2-litrowego silnika zawsze wchodzi ok.3,5L,bo z 4L banki ok 0,5L mi jeszcze zostaje i wtedy poziom oleju mam tak w polowie bagnetu(moze ciut wiecej,bo na max.nigdy nie zalewam)-lepiej jak jest troszke mniej(bo i tak oleju nie pali) niz za duzo. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...